homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

As vrea din tot sufletul sa ma ierte.


#1 2009-06-17 16:49:00

angelslove
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 30

As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

Am fost impreuna 4 ani, acum 4 luni ne-am certat, ne -am despartit, iar eu m-am combinat cu altul, voiam sa il uit , sa nu il mai iubesc. Am fost cu ala de o saptamana, pana m-a prins si a zis ca e numai vina lui, ca nu a stiut sa ma pretuiasca, sa ma tina langa el..Ne-am impacat. Timp de 2 saptamani s-a purtat f frumos cu mine, ziceai ca eu am fost cea inselata si ca eu trebuie sa fiu impacata, dar la un moment dat s-a schimbat si a iunceput sa vorbeasca urat, sa ma faca in fel si chip, imi dadea mesaje dimineata spunandu-mi ca din cauza mea nu a dormit noaptea trecuta, ca m-a visat cu ala in pat. In fine, l-am impacat, sau cel putin asa parea, nu a mai zis nimic timp d 3 luni, niciun repros, ne intelegeam ok (nu extrem de bine, dar era suficient); in astea 3 luni m-a facut sa imi dau seama ca m-a iubit cu adevarat , m-a facut sa realizez ce am avut si ce am pierdut, mi-a deschis ochii si acum regret nespus de mult ca l-am pierdut. Acum 3 zile mi-a zis ca ii este scarba de mine si ca nu mai vrea sa auda de mine niciodata, si mi-a cerut sa plec de la el. Am plecat pentru ca imi era frica sa nu reactioneze violent , sa se piarda cu firea si sa faca alte prostii, iar de atunci nu am mai auzit de el.

Intr-un fel simt ca a vrut doar sa se razbune si de aia s-a impacat cu mine atunci, sa ma faca sa imi dau seama la ce am dat cu piciorul, sa regret toata viata si sa sufar asa cum a suferit el cand m-a urmarit si a vazut ca ma intalnesc cu ala. Regret nespus ce am facut si as da orice sa dau timpul inapoi, dar stiu ca nu este posibil, as vrea sa fim iar impreuna pentru ca imi este dor de el si imi este foarte greu fara el, stiu, m-am comportat ca ultima femeie din lume , nici macar o prostituata nu ar fi facut asa ceva ! sad  sad  sad  sad am mare nevoie de ajutor , am nevoie sa vorbesc cu cineva, nu mai am pe nimeni cu care sa vorbesc , nimeni caruia sa ii spun ceea ce simt, toate prietenele au fugit de mine pentru ca el le-a alungat, pe toate le considera niste 'trfe' si nu ma lasa sa vorbesc cu ele... probabil ca de asta am facut prostia pe care am facut-o, pentru ca am fost inchisa mereu intr-o colivie si cand am evadat nu am stiut cum sa ma comport, desi asta nu este deloc o scuza!!! va rog mult sa ma ajutati cu un sfat ! sad

Offline

 



#2 2009-06-17 17:04:16

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

Angel,cum adica simti ca te-ai purtat ca ultima femeie?e normal sa incerci sa uiti daca asta credeai ca e ceea ce trb sa faci atunci!
Cat despre el(si barbati in general)...e evident ca nu stie exact ce vrea.Parca te-ar vrea,dar orgoliul lui e mult prea mare ca sa te primeasca inapoi dupa ce ai fost cu baiatul ala.
Sfatul meu sincer e sa-l uiti.Nu poti sa ai o viata normala langa un barbat care azi iti spune ca te iubeste(dar te tine inchisa,departe de toate prietenele tale) si maine iti spune ca ii este sila de tine.De uitat,nu o sa uite niciodata.De iertat,se pare ca nu te-a iertat,probabil ca i-ai ranit prea tare orgoliul...

Offline

 

#3 2009-06-17 17:10:08

ani88
Full member
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 873

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

Tipul asta a fost primul tau prieten in sensul ala de prieten? Ca daca da..cunosc tipul asta de om..probabil el te-a facut sa ai un asa de low self esteem? Cum sa fii ultima femeie din lume pentru ca ai avut o aventura/prieten orice timp de o saptamana? Erai oricum "libera de contract" ca sa ma exprim asa cat mai rece...deci...care-i problema?
El face asa din cauza orgoliului lui masculin- ce zice X, ce zice Y, dar nu are nici un drept din lume sa te trateze asha wink
Ai vreo ...22 ani sa zic?..Poate te inteleg acum... dar crede-ma ca peste un timp nu o sa fii nici tu de acord cu felul in care te privesti tu pe tine azi.
Mi-am permis sa vb un pic din proprie experientza wink plus ca am si eu fetitza si sper sa-i sadesc un self-esteem cat se poate de ridicat-bine...consider ca la asta un rol hotarator il are si tatal smoke2


I love you. Remember. They cannot take it

Offline

 

#4 2009-06-17 17:18:09

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

hey angel..e greu te cred ..mai ales daca l mai iubesti..dar ai dreptul sa incerci sa ti refaci viata...nu ai facut nimic rau cand te ai "combinat" cu altul...voi nu mai erati impreuna...cred ca are probleme serioase daca se comporta asa...eu mi am dat seama ca nu trebuie sa ne mai injosim...tot timpul noi picam vinovate...meritam mai mult...si o sa mai suferi , e drept , dar slava domnului balta are destui pesti smile


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#5 2009-06-17 18:03:27

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

Impresia ca s-a impacat cu tine doar pt ca dupa ceva timp sa se razbune mi-a lasat-o si mie din ceea ce ai povestit tu. Eu consider ca o asemenea persoana nu merita titulatura de barbat. Si pt ca nu merita ar trebui sa il uiti.  Un barbat adevarat nu s-ar cobori la un nivel asa de josnic incat sa se razbune pe femeia pe care, vezi Doamne, ar fi iubit-o.
Cred ca tu nu ar trebui sa te simti ca ultima femeie pt ca ai facut ceea ce ti-a dictat inima. Atata timp cat nu mai erai cu el nu ai de ce sa te simti asa. Tu nu mai erai cu el la momentul cand ti-ai facut alt prieten, deci NU l-ai inselat.
Dupa parerea mea, cel mai bun lucru e sa-l uiti, sa iti vezi de viata ta si sa iti imbunatatesti increderea de sine pt a nu mai permite lui sau oricarui altuia sa iti spuna ca " le este scarba de tine".
Sper sa auzim de bine puss.

Ultima oara a fost editat de lala20 (2009-06-17 18:04:14)


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-06-17 18:32:03

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

Si eu sunt de acord cu fetele, atata timp cat nu mai erati impreuna, unde e problema ? Probabil ca si el ar fi facut la fel, daca ar fi avut ocazia. Daca nu vrea sa inteleaga atata lucru, n-ai de ce sa-ti mai pierzi vremea si sa ai parte de reprosuri tot timpul, fiindca e clar ca el nu poate sa treaca peste asta.

Offline

 

#7 2009-06-17 19:15:46

skumpi
Vizitator

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

hm... ciudat comportament a avut...
daca v`ati despartit ...v`ati despartit...ce ai facut tu dupa a fost partea a doua...dar de aici pana a se impaca cu tine sa se razbune si sa aiba iesiri de genu e drum lung; adika e clar ca te`a prins cu ala... s`a gandit sa te aduca `napoi pozand in vinovat si apoi zi de zi crestea inima in el cand se gandea ce bine ai sa suferi si tu cand iti va da papucii
Eu zic ca n`ai pierdut mare lucru...daca la o faza de`asta s`a comporta asa...ce se intampla dak faceai ceva mai "grav" sau sa`l inseli cat tp erai cu el ? poate`ti si tragea doua palme... e clar ca tipu are o doza mai mare de agresivitate in el... plus ca tie cine`ti garanteaza ca el in 4 luni nu a fost cu nimeni ? forgetit
Tot rau e spre bine...ai sa vezi...

 

#8 2009-06-17 19:30:06

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

total de acord cu ce au spus fetele mai sus + daca dupa 4 ani de relatie el renunta atat de usor dintr-o prostie pt ca de fapt nu i-ai gresit cu nimic, daca orgoliul si dorinta de razbunare sunt mai puternice decat ceva ce a durat 4 ani, nu merita! si in nici un caz nu te mai gandi ca esti ultima femeie! daca tu asa te vezi, fii sigura ca asa te vede si el si profita de asta, pt ca isi da seama ca regreti ce ai facut (desi nu ai de ce ca nu ai gresit cu nimic), vede ca iti pare rau si se razbuna. deci lasa-l ca nu merita osteneala, capul sus si bafta sa treci cu bine peste asta smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#9 2009-06-17 21:19:00

in_love
Full member
De la: mai aproape decat crezi
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 663

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

si ca o completare: un barbat care iubeste iarta....cred ca asta spune totul.e pacat totusi pt ca sunteti de atata timp impreuna,dar gandeste pozitiv bine ca s-a intamplat acuma wink


kapitulation

Offline

 

#10 2009-06-17 21:23:51

sioux
Full member
De la: Rusi vine ploaia
Inregistrat: 2009-05-06
Mesaje: 794

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

Eu nu vreau sa-mi dau cu parerea pana nu aflu mai multe smile Prima oara de ce v-ati certat ?


Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Offline

 

#11 2009-06-17 21:29:06

skumpi
Vizitator

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

in_love a scris:

si ca o completare: un barbat care iubeste iarta....cred ca asta spune totul.e pacat totusi pt ca sunteti de atata timp impreuna,dar gandeste pozitiv bine ca s-a intamplat acuma wink

nu e obligatoriu...
dar macar din respect pt relatia lor trebuia sa o lase in pace ...nu sa`si bata joc de ea...

 

#12 2009-06-17 21:56:25

sioux
Full member
De la: Rusi vine ploaia
Inregistrat: 2009-05-06
Mesaje: 794

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

Pana una alta sunt de acord ca un barbat care iubeste iarta, dar nu sunt de acord ca un "barbat nu mai poate ramane cu o fata care dupa 4 ani uita tot intr-o saptamana si se combina cu altul" inseamna ca "si-a batut joc de ea". Ma rog poate e chestie de perspectiva, dar eu cred ca de un minim bun simt ar fii fost, dupa atatia ani, sa treaca un pic mai mult de-o saptamana pana ca ea sa-si caute alinarea in bratele altuia.... hehe si cica noi baietii suntem insensibili... pe dracu' smile

A doua la mana din ce ne-a povestit ea, inteleg ca ea a fost cea care a hotarat sa se desparta prima oara, caz in care consider ca merita tot ce i se intampla. Adica ce faci? Acum il vrei, acum nu-l vrei ? Acum iar il vrei ? Nu e carpa de spalat pe jos. Iar daca ceea ce s-a intamplat nu a fost premeditat din partea lui are toata admiratia mea, i-a iesit de minune.
In cazul in care ma insel si cauza despartirii n-a fost ea, atunci imi retrag si inghit cuvintele smile

Ar trebui pus banner sau folosit ca lait-motiv pe-aici "Gandeste-te de doua ori si fa/zi o data" .


Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Offline

 

#13 2009-06-17 22:04:16

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

pai daca acum 4 luni s-au despartit si ea vroia sa-l  uite, sa nu-l mai iubeasca, inseamna ca ea era cea ranita... asa ca tot el a fost ala cu "pleaca dar vino inapoi" si asta numai din orgoliu tembel. eu sunt convinsa ca daca nu o vedea cu altul nu dadea dragostea afara din el si putea trai bine merci fara ea.
oricum un om care spune azi te iubesc si maine mi-e sila de tine iar poimaine iar te iubesc si dupa doua luni iar mi-e sila are ceva probleme la mansarda! cineva cu verticalitate nu s-ar purta asa, cineva cu caracter ar spune ok! am facut o greseala, cand am vazut ca te-am pierdut m-am speriat doar ca nu pot trece peste ce a fost asa ca adio! si adio sa ramana.

angel...chiar nu ai pe cine sa vrei inapoi, chiar nu merita sa iubesti un asemenea exemplar, la instabilitatea lui si modul abracadabrant in care gandeste urmatoarea faza va fi sa iti traga vreo doua!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#14 2009-06-17 22:11:40

sioux
Full member
De la: Rusi vine ploaia
Inregistrat: 2009-05-06
Mesaje: 794

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

Asta cu ma duc cu altul ca sa il uit pe asta pe care il iubesc de nu mai pot, n-o sa-mi intre in veci in limitele logicii, dar poate sunt eu mai ciudat smile Oricum astept cu nerabdare raspunsul ei la intrebarea mea smile


Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Offline

 

#15 2009-06-17 22:15:38

skumpi
Vizitator

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

sioux a scris:

Pana una alta sunt de acord ca un barbat care iubeste iarta, dar nu sunt de acord ca un "barbat nu mai poate ramane cu o fata care dupa 4 ani uita tot intr-o saptamana si se combina cu altul" inseamna ca "si-a batut joc de ea". Ma rog poate e chestie de perspectiva, dar eu cred ca de un minim bun simt ar fii fost, dupa atatia ani, sa treaca un pic mai mult de-o saptamana pana ca ea sa-si caute alinarea in bratele altuia.... hehe si cica noi baietii suntem insensibili... pe dracu' smile

A doua la mana din ce ne-a povestit ea, inteleg ca ea a fost cea care a hotarat sa se desparta prima oara, caz in care consider ca merita tot ce i se intampla. Adica ce faci? Acum il vrei, acum nu-l vrei ? Acum iar il vrei ? Nu e carpa de spalat pe jos. Iar daca ceea ce s-a intamplat nu a fost premeditat din partea lui are toata admiratia mea, i-a iesit de minune.
In cazul in care ma insel si cauza despartirii n-a fost ea, atunci imi retrag si inghit cuvintele smile

Ar trebui pus banner sau folosit ca lait-motiv pe-aici "Gandeste-te de doua ori si fa/zi o data" .

daca ai citi mai atent ai observa ca spune ca a fost cu tipu respectiv o saptamana...nu ca l`a inselat dupa o saptamana
eu tind sa cred ca a fost cu tipu respectiv la sfrasitu celor 4 luni...pt ca zice ca au fost despartiti 4 luni...iar la o saptamana dupa ce s`a combinat cu tipu respectiv a "prins`o" fostu... si direct s`au impacat....

iar el nu avea ce sa`i ierte...ei erau despartiti.... si daca e asa cum am spus eu mai sus... chiar nu are ce sa`i ierte...

dar tot nu sunt de`acord ca atunci cand iubesti ierti orice...no way...

 

#16 2009-06-17 22:16:18

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

nu am spus ca asta ar fi ceva logic sau tangential cu logica, insa de pe margine e simplu sa vezi ce e rau si ce e bine, ce ar trebui facut si ce nu, cand esti insa tu in rolul de subiect....mai faci si greseli si asta pentru ca in aceiasi masura dragostea de multe ori nu are nimic comun  cu logica sau ratiunea  smile

Ultima oara a fost editat de lucia05 (2009-06-17 22:17:05)


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#17 2009-06-17 22:25:10

sioux
Full member
De la: Rusi vine ploaia
Inregistrat: 2009-05-06
Mesaje: 794

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

skumpi a scris:

daca ai citi mai atent ai observa ca spune ca a fost cu tipu respectiv o saptamana...nu ca l`a inselat dupa o saptamana
eu tind sa cred ca a fost cu tipu respectiv la sfrasitu celor 4 luni...pt ca zice ca au fost despartiti 4 luni...iar la o saptamana dupa ce s`a combinat cu tipu respectiv a "prins`o" fostu... si direct s`au impacat....

gresit

4 luni (de cand s-au certat) - 3 luni (in care totul a fost ok) - 2 saptamani (in care el i-a tot reprosat) - 1 saptamana (cat ea a fost cu celalalt) = 1 saptmana

dupa orice regula matematica vrei tu, dreapta sau curba

"Gandeste-te de doua ori si fa/zi o data"

Lucia05 - e adevarat ce spui, greseli facem toti si nu ne definesc, dar asta nu le face lucruri bune smile


Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Offline

 

#18 2009-06-17 22:30:15

skumpi
Vizitator

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

hmm
eu am inteles altceva....
in fine...o sa intre ea si o sa spuna exact

 

#19 2009-06-17 22:32:27

in_love
Full member
De la: mai aproape decat crezi
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 663

Re: As vrea din tot sufletul sa ma ierte.

eu zic ca nu poti judeca...adica nu stie nimeni ce a fost in capul omului.Intr-adevar baietii sunt mult mai orgoliosi,noi mai iertam mai treaca-mearga.Si observ ca se iarta dar nu se uita, poate ca nu vroia sa fie chinuit o viata cu problema asta


kapitulation

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.