homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Primele intalniri - Norme sociale, etc-2


#20 2009-07-31 17:17:08

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

andora a scris:

daca faci si dush, lasa pc deschis cool  rotfl

fata, tu esti voyeur-ista, zau asa rotfl

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2009-07-31 17:17:27)

Offline

 

#21 2009-07-31 17:49:46

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

anabella_n a scris:

andora a scris:

daca faci si dush, lasa pc deschis cool  rotfl

fata, tu esti voyeur-ista, zau asa rotfl

imaginatia, sorooooooooo rotfl.......ufffffffff, bat-o vina chicot


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#22 2009-07-31 17:58:58

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

@ShineOfBlood: Da, m-as fi incumetat in mod categoric daca mi-ar fi placut tipa respectiva. 

@ioana_4: Partea cu "hai" nu era prevazuta in ce am scris eu. Jocurile de seductie au rolul lor? Cele care te tin uneori chiar si luni pana sa poti sa recunosti ca, da domne, iti place de x? Au rolul lor, probabil, dar nu cred ca este un rol tocmai benefic.

@dea_di: Si daca e un crush de moment ce? Crush-urile nu conteaza? Nu se incadreaza ca a place pe cineva?  tongue

@andora:

sunt suficiente cateva priviri si iti dai seama cam despre ce e vorba!!!

Da si nu. Depinde ce cauti.

si ma gandeam ca e un barbat de barbat diablo ...comentarii....chestii....caterinci...replici care mai de care mai...ex/incitante chicot

Si acum nu te mai gandesti la acelasi lucru? Damn, daca asta e indicator trebuie sa postez mai des big_smile

...eh, daca nevasta nu zice nimic....daca faci si dush, lasa pc deschis

Doamne.. nevasta? Nu mai mentiona cuvantul ala asociat cu mine 5-10 ani de-aici incolo. Am lasat compul deschis cat am facut dush dar n-am webcam asa ca degeaba.

@anabella_n:

Juan Antonio: De ce nu? Viata e scurta, nasoala si plina de durere. Asta e o ocazie sa traim ceva special.

Stiu faza si mi-a placut foarte mult. Surprinde perfect o parte din ce spuneam mai sus. Singura diferenta este ca eu nu vorbeam numai despre sex ci despre relationare in general.

Pana la urma cine spune ce e normal? Lumea din jurul tau, sau tu, cel care faci ce-ti place oricand iti place si esti ok cu asta, pentru ca sunt deciziile tale si duc la ceva bun pentru tine?

Pana la urma spune ce e normal mediul in care te afli. Degeaba esti tu dispusa sa faci sex cu 5 femei in acelasi timp (complet ipotetic vorbind, nu ca ar fi posibil sa satisfaci 5 femei simultan cand majoritatea au probleme cu una singura) daca nu gasesti inca 5 persoane disponibile pentru asta asa ca te adaptezi mediului indiferent de cat de razvratita esti, sa nu mai vorbim ca razvratirea poate sa fie tot o urmare a interactiunii cu mediul inconjurator.

Si uite asa devoram tot felul de reviste de femei idioate care mai de care mai pe val in sfaturi despre cum sa-l cucerim, cum sa ne purtam si sa ne imbracam la primele intalniri, cine trebuie sa faca primul pas, dupa cate zile e ok sa-l suni tu sau sa-i dai un sms. Sa nu mai spun ca deja forumurile sunt intoxicate cu astfel de subiecte, iar sfaturile cu tine-l la distanta, fii misterioasa, sunt la maxima putere...

Numai reviste de femei? Vai.. stai ca am un Men's Health la indemana sa iti spun cateva subiecte:  "Marele sarut - capacitatea femeilor de a saruta este mai ridicata decat a barbatilor" - articol in care iti explica, PUNCT CU PUNCT cum sa saruti o femeie, "Amicele: Must have sau moft contemporan" - articol in care iti spune cate amice ai nevoie, cate sa ai maxim, cum sa te porti cu ele, cum sa manipulezi lucrurile ca sa nu o deranjeze pe iubita ca ai amice", telenovele precum "Nu e vina ta cand te paraseste!" sau articole despre cum sa renasti dintr-o despartire ca un macho-pheonix", "E bine oare sa o primesti inapoi?", "Forta de a fi tu insuti" si asa mai departe (nu mai mentionez ca jumatate din revista cuprinde metode de slabit si de lupta impotriva caloriilor cu diete si asa mai departe). Am ajuns sa am impresia ca citesc o revista pentru femei cand eu am in mana o editie Men's Health. Cheia misterului este probabil in faptul ca majoritatea materialelor sunt scrise de catre femei. Prietenii, mass-media, pana si necunoscutii predau aceasta arta a bullshit-ului.. e trist.

Facem pe inabordabilele dar murim sa punem mana pe telefon sa-l intrebam ce mai face sau cum si-a petrecut ziua. Il refuzam azi cand ne invita in oras, dupa care ne bosumflam si nu mai vorbim cu el de ciuda ca n-a insistat mai mult.

Cate amintiri mi-au trezit astea doua randuri.. mai tin minte ca una a avut si tupeul sa ma acuze ca n-am sunat-o a 3-a oara dupa ce m-a refuzat de doua ori ca ea vroia dar vroia sa vada cat de hotarat sunt eu. I-am spus, cu toata sinceritatea, ca e proasta.

L-ai pacalit cu inaccesibilitatea si acum iti dai arama pe fata. Ooops...te mai miri de ce te-a parasit fara nici o explicatie?! Sau ca l-ai prins ca te insala?!

Asta este cea de-a doua MARE buba a fenomenului asta. Intreaga "seductie" care are loc acum intre 2 oameni cuprinde atat de multe minciuni si falsitate incat sunt sanse mari ca doua persoane care ajung sa se placa sa nu se cunoasca absolut deloc si sa descopere, imediat ce devin sinceri, ca de fapt nu se plac deloc. Tocmai asta e problema mare (si acum ma adresez fetelor de mai sus care spuneau ca seductia asta are rolul ei sau ca e necesara pentru femei si asa mai departe) pentru ca prin comportamentul avut de femei, de exemplu, barbatii ajung sa ia contramasuri stupide.

Prin comportamentul multor femei de acum se ajunge, in randul barbatilor, la o ridicare a femeilor pe un piedestal. Un tip caruia ii place de o astfel de tipa are increderea la pamant, devine mai nesigur, mai ezitant, incepe sa minta in legatura cu el ca sa para mai interesant deoarece persoana lui, in forma naturala, n-ar putea sa fie niciodata suficient de interesanta pentru printesa din fata lui, ajunge sa faca pe durul cand el poate e mai glumet, ajunge sa faca pe glumetul cand el e mai dur, etc. dupa care, cand ajungi sa il cunosti asa cum e ii spui (ca in reclama) "nu mai esti barbatul de care m-am indragostit". Asa ca, revin, asta face acest fenomen din oameni si din relatii. Va mirati ca nu mai tin relatiile cum tineau odata? Va ganditi ca s-a umplut orasul de porci si de nesimtiti? Va deranjeaza pitzipoancele sau ati devenit una? Oare o fi vreo conexiune?

Offline

 

#23 2009-07-31 18:05:11

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

wwwwwwwwwwwwooooooooooooooooooooooooooooowwwwwwwwwwwwwwwww........... m-ai satisfacut totallllllll!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS: te vreau de barbat!!! vad ca atunci cand o pui, o pui bineeeeeeeeeeeeeee, multttttttttttttt, sa ne ajungaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa rotfl....de parerea ta era vorba ( sa-ti fie rusine daca te gandeai la ce ma gandeam si eu... )

Ultima oara a fost editat de andora (2009-07-31 18:07:41)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#24 2009-07-31 18:54:57

katyi
Full member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 288

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

andora, cam la asta ma gandeam si eu.. smile

ca si stef, cred ca sinceritatea primeaza inca de la prima intalnire.. ar fi genial sa ii spui ca il/o placi..si sa iti raspunda fara sictirul pe care il au unii..la fel de sincer cum i-ai zis si tu.
cat despre seductie.. daca ii marturisesti de la inceput ca il placi nu inseamna ca dispare seductia..pentru ca daca tie, ca persoana, iti sta in fire sa faci anumite lucruri (priviri, si alte chestii) le vei face chiar daca i-ai spus ca il placi...   iar daca nu, cand va disparea falsitatea cu care l-ai sedus.. va disparea tot, incet-incet  smile


angel

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-07-31 20:18:30

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

Eu inca n-am dat de oameni care sa stea la nesfarsit fara ca vreunul dintre ei sa faca primul pas cred ca daca 2 persoane se plac la un moment dat unul va lua initiativa.....probabil cei care prefera sa tina in ei asa sunt construiti, poate le e teama de esec, de respingere sau se gandesc din perspectiva celeilalte persoane dar e o idee eronata sa lasi timpul sa treaca pe langa tine sa il placi pe respectivul sau mai mult decat atat sa iubesti si sa preferi sa nu faci nimic...dar sunt de parere ca acolo unde exista atractie, iubire la un moment dat tot se va face un pas spre celalalt pt ca ajungi in punctul in care nu mai poti sta asa si-ti iei inima in dinti.

Offline

 

#26 2009-08-01 12:24:29

in_love
Full member
De la: mai aproape decat crezi
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 663

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

ce-i drept mie-mi place pe ocolite

asta depinde de fiecare, nu e o regula ca toata lumea sa fie dezinvolta inca de la inceput

mie  imi place sa cunosc persoana pe parcurs nu sa-mi zica totul de la prima intalnire

si nu in ultimul rand...eu una imi dau seama daca o pers ma place sau nu


kapitulation

Offline

 

#27 2009-08-01 13:20:06

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

wai ce iubesc topicul asta rotfl  felicitari stef pt initiativa, ma regasesc total big_smile

Din umila mea experienta pot sa spun ca daaaaaa, noi femeile suntem niste orgolioase, daca nu toate, macar majoritatea...si un pic nu prea istete, cel putin la inceputurile unei relatii; noi asteptam sa fim cautate, noi asteptam sa fim invitate, noi asteptam ca tipul sa-si dea arama pe fata si sa ne spuna cat de mult ne place si etc....stim decat sa asteptam in aceasta prima faza, cel putin asta am observat eu. Putine sunt femeile care iau atitudine, care fac primul pas, care se pot duce la tip spunandu-i ca il place, da..il place, atat de greu ne e. Ne frustram, ne agitam, ne invartim pe langa telefon in speranta ca ne va suna, e un joc genial, un joc de nervi si de orgolii, care cedeaza primul...
Am jucat rolul asta de inabordabila de prea multe ori, incat m-am saturat sa tot astept sa faca x primul pas. M-am invartit mult prea mult in jurul cozii, pana la un moment dat, cand am reusit sa las orgoliul deoparte, sa pot sa ma exprim liber..si, spre surprinderea mea, a fost bine, mult mai bine decat ma asteptam.

annabela,  goodluck  foarte tare cool

Ultima oara a fost editat de alexa123 (2009-08-01 13:22:02)


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#28 2009-08-01 15:40:20

star.child
Full member
Inregistrat: 2009-06-29
Mesaje: 443

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

parerea mea e ca in general, oamenii care a fost raniti sunt orgoliosi cand e vorba de inceputul unei relatii. acuma, daca tu (ca fata vorbesc acum, mai ales ca am patit`o) ai suferit, sa zicem, din cauza unuia, te retragi in casuta ta acolo, si stai linistita, sperand sa vina printul pe cal alb (sau bmw alb, depinde de gust tongue ). de aici ai doua variante, ori iti dai seama ca gresesti, si iti revii, ori te complaci in situatia asta. si din putina mea experienta si din ce am mai vorbit cu prietenele, majoritatea se complac in situatia in care sunt.. si de aici apar pe toate forumurile discutii de genu " imi place de x, cum il abordez?" sau " sunt draguta, dar chiar si asa nu resusesc sa imi fac un iubit". sau mai vezi prin reviste tot chestii de genu`.
bineinteles, nu ma intereseaza sa aflu de la prima intalnire, ce grupa de sange are verisoara lui de gradul 4 , prefer sa il descopar pe parcurs, sa ma surprinda.

si eu am fost si orgolioasa si inabordabila, pana cand m-am saturat, si am luat fraiele in mana big_smile a fost ceva de genu` :

x : ce faci maine?
y : ma intalnesc cu tine
x : unde? si cand? big_smile
y : la ora 7 la teresa z

m-a sunat a 2a zi sa vefirice daca nu m-am razgandit, iar seara, la intalnire, mi-a spus ca l-am surprins placut. nu am pierdut nimic, chiar am castigat tummenupp

asa ca fetelor.. pe eiiii! rotfl

Ultima oara a fost editat de star.child (2009-08-01 15:40:53)


Am invatat sa am rabdare, ca totul iti iese atunci cand nimeni nu te crede in stare!

Offline

 

#29 2009-08-01 16:38:07

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

Din cate vad, tipele care au trecut la un stil mai direct au avut numai de castigat. smile

Offline

 

#30 2009-08-01 16:57:22

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

Katalyna2311 a scris:

star.child a scris:

si eu am fost si orgolioasa si inabordabila, pana cand m-am saturat, si am luat fraiele in mana big_smile a fost ceva de genu` :

x : ce faci maine?
y : ma intalnesc cu tine
x : unde? si cand? big_smile
y : la ora 7 la teresa z

ce tare!  chicot   dance

tummenupp  tummenupp  tummenupp  applause  applause  applause asta trebuie sa o aplic si eu!!!!!!!!!!! obligatoriu!!!!!!!!!


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#31 2009-08-01 17:18:41

oricine25
Full member
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 223

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

Stef a scris:

Din cate vad, tipele care au trecut la un stil mai direct au avut numai de castigat. smile

Păi mi se pare mai probabil ca un băiat să accepte o invitaţie directă dec?t o fată... nu?  big_smile

Offline

 

#32 2009-08-01 22:14:17

in_love
Full member
De la: mai aproape decat crezi
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 663

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

poate sunt eu de moda veche,dar care e farmecul??

sa nu-mi spuneti ca au devenit baietii mai timizi si trebuie sa facem noi pasul asta in locul lor


kapitulation

Offline

 

#33 2009-08-01 22:45:19

oricine25
Full member
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 223

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

in_love a scris:

poate sunt eu de moda veche,dar care e farmecul??

sa nu-mi spuneti ca au devenit baietii mai timizi si trebuie sa facem noi pasul asta in locul lor

Mie nu mi se pare nimic fermecător ?n a invita o fată ?n oraş, ci mai degrabă stresant. Vine şi farmecul mai ?ncolo, dar nu p?nă la ?nt?nlirea propriu-zisă...
Pe de altă parte să vină o fată să te invite ?n oraş mi s-ar părea super mişto lol 80% aş zice da din start.

Offline

 

#34 2009-08-01 22:46:45

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

mie mi se par cam aiurea barbatii care stau sa astepte de la o fata sa-i invite in oras pt prima intalnire.....n-as face asa ceva in veci

Offline

 

#35 2009-08-01 22:53:26

oricine25
Full member
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 223

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

andrulina a scris:

mie mi se par cam aiurea barbatii care stau sa astepte de la o fata sa-i invite in oras pt prima intalnire.....n-as face asa ceva in veci

A, dar nu cred că stau mulţi să aştepte...c-atunci ar fi o grămadă de "40 year old virgins"  rotfl

Ultima oara a fost editat de oricine25 (2009-08-01 22:53:48)

Offline

 

#36 2009-08-01 22:55:41

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

Mie mi se pare chiar ok ca fata sa-l invite..daca el e.. dumbom  si nu face nimic, macar ea sa ia atitudine.


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#37 2009-08-02 12:09:57

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

mie mi se par cam aiurea barbatii care stau sa astepte de la o fata sa-i invite in oras pt prima intalnire.....n-as face asa ceva in veci

Dar n-am spus niciodata sa stea barbatii sa astepte de la o fata sa-i invite in oras, Doamne fereste. tongue Spuneam ca ne faceti treaba foarte grea prin toate "tacticile" folosite si nu odata am lasat o tipa cu ochii in soare ca imi punea prea multe piedici. Indiferent cat imi place o tipa, daca imi face viata un calvar numai sa para mai interesanta si/sau sa ma testeze in privinta interesului fata de ea nu imi bat capul. Exista "peste" in balta ca doar nu s-au varsat toate minunile lumii intr-o singura femeie.

Offline

 

#38 2009-08-02 12:21:09

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: Primele intalniri - Norme sociale, etc

rotfl mai sunt si disperate! tongue

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.