homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cea mai buna prietena-2


#20 2009-08-09 23:04:48

sad.sad.angel
Full member
Inregistrat: 2008-05-11
Mesaje: 209

Re: Cea mai buna prietena

eu numai am cea mai buna prietena... in zilele noastre am descoperit ca foarte greu se mai gaseste asa ceva. nu vreau sa fiu pesimista dar deocamdata numai am nevoie de asa ceva.... prefer sa zic ca totul e pe interes asa cum am vazut in jurul meu si sa ma port ca atare. acum sunt la facultate, o noua viata, noi prieteni... sper doar sa ii aleg mai bn

Offline

 



#21 2009-08-09 23:06:02

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Cea mai buna prietena

eu am o prietena cu care ma inteleg f bine si care mereu mi-a fost alaturi si dupa ea mai am cateva fete de incredere cu care pot vorbi si stiu ca ma asculta si n-au niciun interes sa ma sfatuiasca de rau, dar am patit-o si eu cu cateva persoane care s-au dovedit ulterior a fi false. eu am f mare grija sa-mi selectez prietenii asa cum trebuie sunt f atenta la tot si la cea mai mica minciuna sau tradare am incheiat orice discutie cu respetiva de asta poate nici n-am un card de prietene ci una si buna si pe langa ea inca 2 amice care sunt ok.
cu prietena asta ma cunosc de cand aveam vreo 10 ani si niciodata nu m-a tradat stiu ca pot avea mare incredere in ea si daca ii spun ceva nu se duce sa insire pe la altii plus ca de fiecare data cand am trecut prin momente mai naspa mereu m-a ajutat si un prieten adevarat se cunoaste la greu nu la bine.

Offline

 

#22 2009-08-12 20:54:05

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Cea mai buna prietena

din clasa a II-a pana intr-a VIII-a am avut o "superbuna prietena", care nu  s a dovedit a fi chiar cea mai buna...
dar cat am fost prietene a fost frumos, na, inocenta si naivitatea copilariei.
acum pot sa zic ca am doua prietene foarte bune - n au nicio legatura una cu alta
1- ne stim de la gradinita, deci de 13 ani. cu ea am ras si am plans de multe ori, avem foarte multe amintiri.intre noi nu mai e o prietenie de genul telefonat zilnic, intalniri zilnice, conversatii pe mess... ne am mai racit. dar cand ne intalnim nu ezitam sa ne spunem tot, iar daca am o problema ma pot baza oricand pe ea.
2-  ne stim din liceu, iar acum o sa fim si colege la facultate big_smile am incredere in ea, nu m-a dezamagit niciodata si nici nu ne am certat vreodata.

si mai am un prieten f bun, fost coleg... fiind baiat discut alte chestii cu el si ma ajuta f mult sa inteleg comportamentul "masculilor", plus ca mi da mereu sfaturi cand ma cert cu iubi sau chestii de genu.

si bineinteles, il am pe iubi, care imi da incredere, ma iubeste si ma ajuta ori de cate ori am nevoie.
e bine ca intotdeauna sa mai ai macar un prieten/o prietena buna pe langa iubit. nu neaparat unul "pe viata si moarte", dar sa fie.

oricum, adevaratii prieteni raman cei cu care ai copilarit, indiferent cati ne mai facem pe parcurs, pt ca pe ei i ai vazut si te au vazut crescand, cu ei te ai certat pe jucarii si te ai jucat sotron big_smile chiar daca relatiile se racesc, cu un prieten vechi o sa ai mereu ce sa povestesti.


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#23 2009-08-12 21:12:20

ani88
Full member
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 873

Re: Cea mai buna prietena

N-am...Habar n-am ce fac prietenele mele de sotron sau elastic sau chiar cele din liceu. Am locuit in vreo 5 orase...Kinda sad shit daca as sta cu barbaia in cot  sa ma gandesc...Dar evit sa stau. Cand "m-apuca" scriu p-aici smile


I love you. Remember. They cannot take it

Offline

 

#24 2009-08-12 21:13:02

florentina irina
Full member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 528

Re: Cea mai buna prietena

ioana_4 a scris:

prietena mea cea mai buna este mama si ma conving mereu de asta.

Subscriu


Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-08-12 21:16:36

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: Cea mai buna prietena

baciu a scris:

cea mai buna prietena? nu am si nici nu-mi doresc, sincer.

la fel!!! tongue

Offline

 

#26 2009-08-12 21:21:36

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Cea mai buna prietena

am o prietena foarte buna pe care o stiu cam de 22 de ani tongue
si alte 2 super prietene din facultate..
si iuby care e pe primul loc..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#27 2009-08-12 21:22:42

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Cea mai buna prietena

florentina irina a scris:

ioana_4 a scris:

prietena mea cea mai buna este mama si ma conving mereu de asta.

Subscriu

smile

Offline

 

#28 2009-08-12 21:24:07

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: Cea mai buna prietena

am o pritena f buna d knd lumea si pamantul d la gradinita iar acum am castigat inca una la fac hjarta


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#29 2009-08-12 21:33:16

wra_blu
Banat
Inregistrat: 2008-08-31
Mesaje: 9276

Re: Cea mai buna prietena

nu am nici o prietena buna....pt mine sunt toate doar amice, colege, cunostinte big_smile
pe mama o consider prietena mea, cu toate k nu pot sa-i spun chiar orice, oricat ar fi ea de treaba smile...

Offline

 

#30 2009-08-13 12:21:12

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Cea mai buna prietena

n-am o "cea mai buna prietena".... am mai multe "prietene bune". in schimb am un "cel mai bun prieten" (sotu nu se pune aici... in afara de el) smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#31 2009-08-13 12:36:31

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Cea mai buna prietena

am avut o prietena ft buna in generala smile ... in liceu am avut doar prietena, iar de la fac m-am ales cu vreo 5 prietene bune smile ...

Offline

 

#32 2009-08-13 13:51:27

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Cea mai buna prietena

termenul de cea mai buna prietena se aplica dupa mine de la 5 la 15 ani maxim. in general la maturitate incepi sa vezi altfel lucrurile si sa nu mai crezi in idealuri de prietenie atat de mari si profunde cum ar fi acest superlativ de "cel mai bun/cea mai buna"
prefer sa am incredere 100% doar in familie si sot, prietenii sunt toti situati la acelasi nivel

Offline

 

#33 2009-08-13 14:00:06

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: Cea mai buna prietena

eu am o prietena cea mai buna cu care pot vb orice si stim aproape tot una despre cealalta,dar cel mai bun prieten ramane tot iuby hjarta


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#34 2009-08-13 15:53:33

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Cea mai buna prietena

anabella_n a scris:

termenul de cea mai buna prietena se aplica dupa mine de la 5 la 15 ani maxim. in general la maturitate incepi sa vezi altfel lucrurile si sa nu mai crezi in idealuri de prietenie atat de mari si profunde cum ar fi acest superlativ de "cel mai bun/cea mai buna"
prefer sa am incredere 100% doar in familie si sot, prietenii sunt toti situati la acelasi nivel

subscriu wink...cu exceptia ca al meu inca nu e "sot"...dar sa speram ca va urma si asta....


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#35 2009-08-14 11:44:21

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Cea mai buna prietena

cea mai buna prietena a mea este si va ramane mereu sora mea mai mica.cu ea pot vorbi chiar orice...  kram  love you sis'

Ultima oara a fost editat de dianah (2009-08-14 11:45:25)


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#36 2009-08-14 12:11:35

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Cea mai buna prietena

am avut o prietena in generala care pna la urma s-a dovedit a nu fi asa buna prietena ... in primul rand era super posesiva, daca petreceam ceva timp cu o alta fata nu mai vorbea cu mine, daca imi placea de vreun baiat imediat incepea sa ii gaseasca defecte etc
apoi am intrat la acelasi liceu dar la clase diferite. i-am mai dat o sansa dar lucrurile se inrautatisera- trebuia sa fie totul cum vroia ea daca nu se supara, aceeasi situatie ca daca ma duceam in pauze cu vreo colega gata nu mai vorbea cu mine...am incercat sa impac si capra si varza si m-am apropiat de o fata din clasa...la inceput am iesit toate 3 pentru ca nu vroiam sa se simta exclusa dar apoi cele 2 au inceput sa iasa sigure, fara sa ma mai invite pe mine...
acum imi pare bine ca am reusit sa scap de influenta ei...din cate stiu a ajuns destul de rau, incepuse inca din liceu sa bea foarte mult si a dezvoltat niste complexe care numai prin bautura le putea depasi (de exemplu nu putea fi cu un baiat decat beata)

acum nu am o buna prietena, pot vorbi cu iubi absolut orice


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#37 2009-08-21 16:17:33

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Cea mai buna prietena

Eu nu cred ca exista prieteni adevarati. Si cand spun asta ma refer la idealul acela la care probabil se gandeste toata lumea.
Dupa parerea mea un prieten e o persoana la care poti apela cand ai nevoie de ajutor, de un sfat, si care la randulul lui poate apela la tine la nevoie, bineinteles, cu care mai faci cate un gratar, cate un chef, si atat.
Am colegi, cunostinte, amici, cu unii vorbesc mai des, cu altii doar cand am eu sau ei nevoie de ceva, cu altii ies.
Cel mai bun prieten e propria persoana, dupa care familia.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#38 2009-08-21 16:28:45

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: Cea mai buna prietena

nu exista femei prietene si mai ales de aceeasi varsta ...eu am avut si s-a dovedit a fi niste profitoare, barfitoare, etc...pana la ideea de as se cupla cu fostul care imi era iubit atunci.....si nu mai vreau sa aud de asa ceva...am 2 tipe cu, care ma inteleg bine , si vb multe, una de 8 ani si una de 4 ani, suntem la distanta si at cand avem probleme ne suntem alaturi...si pot spune k sunt prietene, dar nu exista termenul de ''cea mai buna prietena'', nu pot sa le zik nici ''cunostinte''......pot spune k o rel de prietenie ff buna am avut-o cu o doamna cu 35 de ani mai mare ca mine, dar foarte deschisa in toate si intr-adevar a fost o prietena, dar a plcat din tara si rel...s-a racit...mama este si va ramane mereu cea mai buna prietena, desi te judeca uneori, e mama si nu iti vrea raul NICIODATA....
dar cei mai buni prieteni pt mine sunt baietii si pot spune k am cativa cu, care ma inteleg excelent....


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.