homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 11-186


#3516 2009-11-06 09:30:41

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 11

ttttt, pe primul buletin facut in iulie scria: frotiu bogat celular, rare PMN, pseudohife candida, gardnerella present, flora cocobacilara. Pt asta am luat atunci un tratament.
Acum pe ultima facuta altundeva, (a 4 analiza!!!)  scire:frotiu in limite normale, celule epiteliale intermediare si superficiale , rare leucocite polimorfonucleare.  Gardnerella present. Atat. Si pt asta mi s-a dat azitrox si celelalte. Acu e bine?


am uitat sa spun ca dupa analiza din iulie deci la primul tratament, tanti dr mi-a gasit si o metroanexita, pt care mi-a dat si antibiotice si pe langa astea ca antimicotic mi-a dat si metronodazol. daca la ultima analiza nu a mai aparut candida, inseamna ca e sensibila la asta si merge, nu?

Ultima oara a fost editat de smart lady (2009-11-06 09:35:41)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 



#3517 2009-11-06 09:30:42

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 11

Da, e frumos  big_smile  Daca nu l-ai fi zapacit la inceput, ar arata trifazic  smile
Duminica e prea devreme, dupa parerea mea, ai avea cam 10-11 zile DPO, si poate iti iese 'fals' negativ.
Dar de marti incolo, daca nu vine menstra, e semn de  bebe


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#3518 2009-11-06 09:31:36

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 11

neatza!

maria eu zic sa prestati si azi. nu se stie. poate ai tovulat otusi ieri.
tttt, s-ar putea sa fie devreme sau nu. ca nu prea imi dau seama cam cate zile DPO ai putea avea. oricum daca iese negativ vedem ce face temp. poate nu mai coboara veo 9 luni.

eu sunt extrem e fericita ca nu cred ca am ovulat. si al mei e ferm convins ca nu voi face varicela si mi-a dat si mie din optimismul lui. asa ca de dimineata ne-am iubit dar a finalizat in afara. am trecut totusi in grafic in cazul in care ar fi scapat ceva. dar nu imi place asaaaa. ufffff.....

va pup pe toate!


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#3519 2009-11-06 09:33:32

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 11

puss priga
Tu fa bine si gandeste pozitiv smile

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2009-11-06 09:34:37)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#3520 2009-11-06 09:34:40

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 11

buna dimineatza
va doresc o zi super buna.
termometrul ce l-am luat e numai de tinut in gura.ar treb sa-mi caut altul.
eu azi merg la dr sa-mi vad foliculii.
va pup pe toate puss  puss  puss  puss  puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#3521 2009-11-06 09:41:15

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 11

mersi fetele , mie ar trebui sa imi vina pe 12 , sa va zic cate zile dpo ar fi nici eu nu prea pot
om vedea , vorba lu priga , poate nu mai scade temp

priga , nu o sa faci varicela , o sa fie bine  par



smart lady a scris:

ttttt, pe primul buletin facut in iulie scria: frotiu bogat celular, rare PMN, pseudohife candida, gardnerella present, flora cocobacilara. Pt asta am luat atunci un tratament.
Acum pe ultima facuta altundeva, (a 4 analiza!!!)  scire:frotiu in limite normale, celule epiteliale intermediare si superficiale , rare leucocite polimorfonucleare.  Gardnerella present. Atat. Si pt asta mi s-a dat azitrox si celelalte. Acu e bine?

smart
la prima analiza pseudohifele = candida , la a 4 nu mai apare , ce e drept dar
candida nu iese mereu la analiza , si sa iti zic ca trebuia sa faci o cultura din secretie , sa o  lasi pe ea sa creasca pe medii speciale ca sa ai un rezultat mai mult decat corect cred ca m-ai bate

dar
  nu are rost sa dai banii pe mii de analize , sfatul meu este sa iei asa cum am discutat si antimicoticul , pt ca si daca e sau nu e candida , o sa dispara sau nu o sa apara

poate d-asta te chinui de ceva timp cu gardnerella , ca nu ai nimerit formula tratamentului

sa iti zic sincer , trebuia sa iti dea metronidazol ca antibiotic  , dar eu nu sunt medic , si nu vreau sa te zapacesc

hai bafta , si sper ca nu te-am zapacit

papul de ce a iesit III ?

Ultima oara a fost editat de tttttt (2009-11-06 09:42:49)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.