homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarziere menstruatie-32


#590 2009-12-21 18:14:20

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Intarziere menstruatie

n-are de ce sa-ti fie frica... oricum durata menstruatiei si cantitatea se micsoreaza cand iei AC... pe mine uneori ma tine doar o zi sau doua

Offline

 



#591 2009-12-21 18:46:42

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: Intarziere menstruatie

heimdall a scris:

n-are de ce sa-ti fie frica... oricum durata menstruatiei si cantitatea se micsoreaza cand iei AC... pe mine uneori ma tine doar o zi sau doua

si pe mine ma tine mereu putin, imi vine cate un pic, dar venea in a 4-a sau a 5-a zi...

imi iau inima in dinti si fac un test...


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#592 2009-12-21 20:13:07

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Intarziere menstruatie

mina, dar nu e obligatoriu sa vina mereu in aceeasi zi de pauza
poate sa vina in oricare din cele 7 zile

Offline

 

#593 2009-12-21 20:15:17

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: Intarziere menstruatie

multumesc mult pentru raspunsuri, camysh si heimdall  puss
m-am mai linistit un pic smile


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#594 2010-01-02 02:54:02

melyyyy
Membru
Inregistrat: 2010-01-02
Mesaje: 1

Re: Intarziere menstruatie

Buna tuturo!!! Am si eu o problema MARE!!! Trebuia sa-mi vina menstruatia pe data de 23 dec si azi suntem in 2 ianuarie si inca nu mi-a venit, am avut contact neprotejat dar fara ejaculare in interior pe data de 17 decembrie, am facut 4 teste de sarcina si toate au fost negative, dupa care in 28 dec am mers la medicul de familie si mi-am facut un eco,a vazut ceva de genul uni balonas dar n-a stiut sa-mi spuna clar ce este mi-a spus ca e o posibila sarcina, sa revin dupa 1 saptamana, in 30 am mai facut un test de sarcina la fel negativ. Poate sa-mi explice cineva ce se intampla??? Va rog mult!!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2010-01-02 11:12:43

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Intarziere menstruatie

testele de sarcina sunt concludente la 7 zile de intarziere sau la 3 saptamani de la contact.
pt eco trebuia sa mergi la un ginecolog, care e specializat pe asta.
poate fi o dereglare dar la fel de bine poate fi si sarcina

Offline

 

#596 2010-01-02 11:57:49

cristinuk
Full member
Inregistrat: 2007-03-15
Mesaje: 105

Re: Intarziere menstruatie

buna fetelor.

Am si eu o intrebare... la recomandarea doctorului, in urma unor chisturi pe ovare si dupa tratamente indelungate am facut o pauza de AC (vreo 6 luni). Luna trecuta, insa am reinceput sa iau Yasmin. le-am luat din prima zi de sangerare. Incepand cu a 5 a zi, am avut contacte sexuale. Se poate sa raman insarcinata? nu am sarit absolut nici o pastila nu am vomitat / nu am avut diaree/ si le-am luat aprox la aceeasi ora. Cu toate astea, am terminat folia marti... si nimic.... cam la cate zile vine de la ultima pastila? cu Diane imi venea in a 4a zi... tot timpul.. mi-e cam teama... am motive de panica?
Thanks

Offline

 

#597 2010-01-02 13:06:34

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Intarziere menstruatie

daca le-ai luat corect nu sunt motive de panica.
stai linistita ca poate veni in oricare zi din cele 7 de pauza smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#598 2010-01-02 16:46:18

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: Intarziere menstruatie

cristinuk a scris:

buna fetelor.

Am si eu o intrebare... la recomandarea doctorului, in urma unor chisturi pe ovare si dupa tratamente indelungate am facut o pauza de AC (vreo 6 luni). Luna trecuta, insa am reinceput sa iau Yasmin. le-am luat din prima zi de sangerare. Incepand cu a 5 a zi, am avut contacte sexuale. Se poate sa raman insarcinata? nu am sarit absolut nici o pastila nu am vomitat / nu am avut diaree/ si le-am luat aprox la aceeasi ora. Cu toate astea, am terminat folia marti... si nimic.... cam la cate zile vine de la ultima pastila? cu Diane imi venea in a 4a zi... tot timpul.. mi-e cam teama... am motive de panica?
Thanks

daca le-ai luat corect, nu ai de ce sa-ti faci griji. prin asta am trecut si eu in urma cu 2 luni...mi-a venit in ultima zi de pauza...


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#599 2010-01-02 21:25:51

cristinuk
Full member
Inregistrat: 2007-03-15
Mesaje: 105

Re: Intarziere menstruatie

ati avut dreptate... mi-a venit... oricum stresanta treaba smile
merci fetelor

Offline

 

#600 2010-01-03 21:46:52

nana16
Membru
Inregistrat: 2010-01-03
Mesaje: 1

Re: Intarziere menstruatie

sal
sunt noua pe forum, dar se pare ca am o intrebare veche cat lumea!
sunt sau nu insarcinata?
am renuntat la pastilute si in prima luna mi-a venit menstra regulat. asta se intampla in 24noiembrie . pe la mijlocul lui decembrie am facut o mica cistita pe care am cam neglijat-o si acum nu am sangerare menstruala. mi-a intarziat aproximativ 10 zile. am facut 2 teste de sarcinala interval de o saptamana  care au avut rezultat negativ. nu am simptome din care sa rezulte ca as fi gravida in afara de  durerile de ovare, care se pot datora si racelii.
ar trebui sa imi fac griji?
am vazut pe forum cazuri in care fetele erau insarcinate chiar daca testele le ieseau negative.

ar trebui sa

Offline

 

#601 2010-01-03 22:20:17

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Intarziere menstruatie

Bun venit pe forum smile
acum....ca testul sa fie concludent..trebuie sa-l faci la 3 sapt de la contactul cu risc sau la 7 zile de la intarziere.
cele care nu au respectat aceasta regula...au obtinut un rezultat negativ...insa nu unul corect smile
daca ai respectat-o si testul e negativ at nu=ti face griji in privinta unei sarcini.
posibil sa intarzie din cauza unei raceli la ovare...


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#602 2010-01-12 18:37:00

anu7za
Membru
Inregistrat: 2010-01-12
Mesaje: 2

Re: Intarziere menstruatie

mie luna trecuta mi-a venit de 2 ori menstruatia ultima fiind de pe 27 noiembrie pana pe 2-3 dec, dupa care am inceput sa iau anticonceptionale si acum mi-a intarziat menstruatia foarte mult. de rev am fost cu prietenu meu la munte si am luat un fel de tratament 2 zile pt inatrzierea menstruatiei. ideea e k de acum ar km trebui sa-mi vina si nu vine si sunt disperata cesafac. crede'ti k ar mai trebui sa astept sau sa-mi fac testu de sarcina mai repede? cesafac

Offline

 

#603 2010-01-12 18:38:09

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Intarziere menstruatie

ce tratament ? daca voiai sa amani menstruatia puteai sa unesti doua folii de AC...

Offline

 

#604 2010-01-12 21:12:39

anu7za
Membru
Inregistrat: 2010-01-12
Mesaje: 2

Re: Intarziere menstruatie

mi-a recomandat la farmacie fitomenadion cu etamsilat si calciu cu D3

Offline

 

#605 2010-01-13 10:05:22

Lalia
New member
Inregistrat: 2008-07-25
Mesaje: 18

Re: Intarziere menstruatie

Si mie trebuia sa imi vina in data de 5....si inca nu mi-a venit.....dar simptome am....ma doare burta, ma dor sanii....doar k nu mi-a venit inca.....ieri, la o samptaman de la intarziere mi-am facut un test si a iesit negativ.....sa fie vorba oare de o dereglare?? in aprilie am renuntat la ac din cauza unei operatii......de atunci mi-a venit nornal...in fiecare luna.....doar luna asta mi-a intarziat.... inainte am luat ac tot din cauza dereglarilor....imi venea o data la 2 luni sau o luna jumate.....ce sa fac? sa imi mai fac un test?  sa merg la un control? relatii sexuale am avut....dar am avut grija.....deci nu cred k se pune problema unei sarcini.....va multumesc

Offline

 

#606 2010-01-13 10:56:20

fraulein
New member
De la: Bucresti
Inregistrat: 2010-01-13
Mesaje: 7

Re: Intarziere menstruatie

buna,va "vizitez" de ceva timp insa nu credeam ca voi ajunge in situatia de a posta propria mea problema.. in jurul zilei de 11 ar fi trebuit sa imi apara menstruatia, insa nici la 2 zile dupa acest termen nu resimt nici un simptom sad acum 10 zile ce e drept am avut 'relatii' cu logodnicul meu si am constatat ca prezervativul nu mai era la locul sau,am incetat 'actul' si am observat ca nu a iesit de tot ci a ramas pana pe la jumatate, insa nu stim ce anume s-a intamplat  in interior..aa..si am mai avut si o raceala destul de puternica ce m-a tintuit pret de 2 saptamani. ar trebui sa-mi fac griji? supa  nustiu   va multumesc

Ultima oara a fost editat de fraulein (2010-01-13 10:56:56)

Offline

 

#607 2010-01-13 11:02:17

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Intarziere menstruatie

Lalia a scris:

Si mie trebuia sa imi vina in data de 5....si inca nu mi-a venit.....dar simptome am....ma doare burta, ma dor sanii....doar k nu mi-a venit inca.....ieri, la o samptaman de la intarziere mi-am facut un test si a iesit negativ.....sa fie vorba oare de o dereglare?? in aprilie am renuntat la ac din cauza unei operatii......de atunci mi-a venit nornal...in fiecare luna.....doar luna asta mi-a intarziat.... inainte am luat ac tot din cauza dereglarilor....imi venea o data la 2 luni sau o luna jumate.....ce sa fac? sa imi mai fac un test?  sa merg la un control? relatii sexuale am avut....dar am avut grija.....deci nu cred k se pune problema unei sarcini.....va multumesc

ai avut grija.... cum?
daca testul e negativ la o saptamana de intarziere nu prea cred sa fie sarcina.
mai degraba dereglare.
oricum, daca spui ca ai avut menstruatie neregulata inainte de ac asa va fi si acum.




fraulein a scris:

buna,va "vizitez" de ceva timp insa nu credeam ca voi ajunge in situatia de a posta propria mea problema.. in jurul zilei de 11 ar fi trebuit sa imi apara menstruatia, insa nici la 2 zile dupa acest termen nu resimt nici un simptom sad acum 10 zile ce e drept am avut 'relatii' cu logodnicul meu si am constatat ca prezervativul nu mai era la locul sau,am incetat 'actul' si am observat ca nu a iesit de tot ci a ramas pana pe la jumatate, insa nu stim ce anume s-a intamplat  in interior..aa..si am mai avut si o raceala destul de puternica ce m-a tintuit pret de 2 saptamani. ar trebui sa-mi fac griji? supa  nustiu   va multumesc

poate fi vb si de o dereglare.
a apucat sa ejaculeze inainte sa observati ca prezervativul a alunecat?
oricum, daca nu a alunecat de tot, nu prea sunt sanse.

Offline

 

#608 2010-01-13 11:15:06

fraulein
New member
De la: Bucresti
Inregistrat: 2010-01-13
Mesaje: 7

Re: Intarziere menstruatie

camysh a scris:

poate fi vb si de o dereglare.
a apucat sa ejaculeze inainte sa observati ca prezervativul a alunecat?
oricum, daca nu a alunecat de tot, nu prea sunt sanse.

nu a ejaculat..nu a durat prea mult pana cand am observat neregularitatea si am vrut sa verificam, nu mai era unde trebuie dar totusi era undeva pe la jumatate nustiu

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.