homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici-12


#210 2009-12-28 22:55:55

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

flowerpot! ce oameni sunt aia acolo? nu protesteaza nimeni pentru drepturile omului? ufff sa scapi cat mai repede si usor si sa ne spui doar lucrurile frumoase, tongue ca stii si tu ca si noi suntem inspaimantate de momentul solemn!


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 



#211 2009-12-29 01:38:44

daniele_co
Full member
Inregistrat: 2009-11-01
Mesaje: 477

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

flower nastere usoara si stai calma....sunt convinsa ca totul va fi bine...cica tehnica ideala sta in respiratie si incearca sa te gandesti la bebe, la ce-ti face tie placere, glume, etc.....ajuta mult....
eu am 38 sapt , imi mai raman 2 smile dar abia astept sa scap...nu mai am stare...am si dureri....suportabile big_smile...abia astept sa-mi vad bebelina iubita si sa fie sanatoasa....
mamici cu burtici sa aveti bebeii asa cum vii doriti si sa fie sanatosi
katami ne vom da sigur de veste dupa ce nastem....sunt curioasa sa vad cum a decurs nasterea la tine smile si sa-ti vad bebelina....o sa pun si eu poze cand il voi tine in brate big_smile
pupici


It's so much easier to be happy !
It's so much easier to choose to love the things that you have, instead of always yearning for what you're missing, or what it is that you're imagining you're missing !
It is so much more peaceful !

Offline

 

#212 2009-12-29 13:05:36

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

burtici am si eu o intrebare si nu stiu pe unde sa scriu....cunoaste;ti un tratament ceva contra sforaitului....al meu sot a inceput sa sforaie...e operat de deviatie de sept....deci nu are nasul infundat....Eu si asa dorm mai prost din cauza burtii si mereu il gonesc in alta camera...saracul smile ...deci...?


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#213 2009-12-29 21:03:15

rozik
Full member
Inregistrat: 2006-08-31
Mesaje: 908

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

ally_na,aceeasi problema o avem si noi sad ;din pacate,singura solutie a fost sa dormim in camere diferite,pentru ca nu dormeam bine nici eu nici el,ca il inghionteam toata noaptea sad .Eu gasisem pe net mai multe remedii impotriva sforaitului,dar dr de familie ne-a spus ca in cazul lui singura solutie e o operatie,de care el,cel putin deocamdata,nici nu vrea sa auda,a ramas traumatizat de la operatia de deviatie de sept yikes


Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Offline

 

#214 2009-12-29 21:10:07

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

flower, las' ca altii si-ar dori copil cuminte ca al tau rotfl eu vreau sa stiu toate detaliile.... cu bune si rele big_smile

daniele, la mine e bebeloi rodnar si eu voi pune poze... multa bafta!!! smile

ally_na, eu una nu stiu alta solutie decat... un somn mai profund la tine lol

rozik, ce-mi place semnatura ta hjarta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2009-12-29 22:10:04

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

alina , cred ca daca iti pui dopuri in urechi se remediaza situatia. sunt speciale. tot se aude ceva dar poti dormi.

va pun in fata unei aslte probleme: ce faceti cand sotul are somn agitat, se intinde cu picioarele peste tot in pat, va treziti cu mana lui si sub perna, cu picioarele peste voi, va tine in brate noaptea fara sa isi dea seama si numai treaz va lasa din imbratisare. e romantica ultima parte, chiar cuceritoare. dar totusi, acum ca sunt gravida... nu prea am liniste in somn si lol poate aveti voi solutii. e drept, patul nu are 2 m latime tongue !


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#216 2009-12-29 22:22:42

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

rotfl...fetelor cate probleme avem...dupa ce ca am burta ...si ma plimb ca Baloo prin casa...acum sa am si pb cu somnul..si al meu e operat de deviatie de sept...asa..ca ....DOPURILE ma asteapta....smile


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#217 2009-12-29 23:24:13

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

ghionturi, coate in coaste...mutatul de pe o parte pe alta...m-a chinuit si pe mine cat am fost gravida dar de la o vreme nu mai sforaie...
O data s-a trezit cu mine ca il tineam de nas....a crezut ca vroiam sa il omor dar nu mai rezistam...
perna pe fatza ar fi o solutie lol

Offline

 

#218 2009-12-29 23:25:59

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

hm... la noi EU is aia care fac chestii dintr-astea... el e cel pasnic, saracu'

si mai e matza... care are raaare - dar semnificative - accese de joaca noaptea... si e o placere sa simti ditai animala de 3,5 kile pe burtoi lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#219 2009-12-30 07:18:03

geasiemi06
Full member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 903

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

buna,sunt tare bucuroasa ,am fost la dr am o sarcina de 5 sapt,mi-a zis sarcina incipienta,ce in seamna asta?o sa ma mai duc peste 10 zile sa-mi dea sa-mi analizele,daca o sa se dezvolate cum trebuie.astept sa ma lamuriti,va multumesc si sarcina usoara


Alexia-Ioana 25 august 2010

Offline

 

#220 2009-12-30 09:08:13

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Felicitari Geasiemi smile
Saecina ta este la inceput, asta inseamna incipienta. Vei avea mai multe analize de facut, toate le facem la inceput de sarcina.

Offline

 

#221 2009-12-30 09:09:54

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

SoareleMeu a scris:

ghionturi, coate in coaste...mutatul de pe o parte pe alta...m-a chinuit si pe mine cat am fost gravida dar de la o vreme nu mai sforaie...
O data s-a trezit cu mine ca il tineam de nas....a crezut ca vroiam sa il omor dar nu mai rezistam...
perna pe fatza ar fi o solutie lol

rotfl2...am avut si eu intentia asta..dar m-am limitat la a ii turna picaturi cu eucalipt pe nas big_smile......sper si eu sa se potoleasca ca aseara ....iar l-am trecut in alta camera tongue


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#222 2009-12-30 09:26:06

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

felicitari Geasiemi. sarcina usoara.

Kata si daniele acus va vine randul. majoreta  majoreta

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-12-30 09:26:25)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#223 2009-12-30 09:34:54

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

felicitari Geasiemi, sa ai parte de o sarcina usoara si de un bebe sanatos....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#224 2009-12-30 11:55:37

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

geasiemi, sarcina usoara!!! si felicitari! puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#225 2009-12-30 12:15:03

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

geasiemi felicitari si sarcina usoara smile !


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#226 2009-12-31 03:28:32

daniele_co
Full member
Inregistrat: 2009-11-01
Mesaje: 477

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

geasiemi felicitari si sarcina usoara hjarta

alina elena, inca un pic si vine bebele....marti am fost la doctor , am 38 sapt si i-am spus ca m-am cam saturat, ca nu -mi mai gasesc locul smile , mi-a sugerat sa fac o provocare si in 2 zile sa nasc, dar nu am fost de acord.....daca bebelina nu-i pregatita sa iasa  de ce sa o fortez eu big_smile...plus ca are liniste acolo, este cald, are papa, totul merge bine, nu trebuie sa planga big_smile si mai avem si noi un pic de liniste ...si-apoi de anul nou in spital.....nu prea-i o buna idee.....dar oricum, mai ramane un pic...am ajuns la 1,5 cm dilatare....
daca nu ma hotarasc sa stau mai calma si intinsa am toate sansele sa nasc zilele urmatoare.....azi am scos toate lenjeriile la spalt + paturi+ prosoape.....cica n-aveam ce face si m-am gandit sa le improspatez un pic ca cine stie cand mai am timp big_smile
katami sa ne mai dai de veste si sa ne spui cum mai stai cu burtica smile
pupici la mamici , mamici cu burtici si bebeloi iubiti


It's so much easier to be happy !
It's so much easier to choose to love the things that you have, instead of always yearning for what you're missing, or what it is that you're imagining you're missing !
It is so much more peaceful !

Offline

 

#227 2009-12-31 06:24:22

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Fetele,
astazi am venit din spital...am nascut o fetita de 3,600kg si 52 cm pe care o cheama Carolina. Sunt foarte obosita caci nu am dormit de 2 nopti dar promit sa vin si sa va zic din experienta mea.
Doar un msg pt Katami --sa faci epidurala ca nu vei regreta. eu am facut caci dupa 3 ore de travaliu cu contractii la fiecare 2 min nu ma dilatam si riscam ca bb sa aiba cordonul infasurat in jurul gatului. cand am nascut efectul ei trecuse, deci am nascut ca si cum nu facusem epid si am putut sa controlez fiecare push.

Eu o hranesc la san...colostrum cat o fi ca nu pare ca am mult. maine merg la pediatru si imi zice daca sa ii dau si formula. cat as vrea sa ii dau si lapte de la mine dar tare mi-e eama ca nu o sa am. si am si un san la care mi-a facut rani.
ma iertati ca nu pot sta mai mult dar promit ca va zic tot


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#228 2009-12-31 08:02:34

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Flower, felicitari pentru fetita  majoreta  majoreta  majoreta
Sa fie sanatoasa si tu sa te refaci repede  par

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2009-12-31 08:02:52)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.