homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici-11


#191 2009-12-23 16:12:51

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

vai flower, acum am citit si eu, dar oare de ce te chinui tu atata cu arata mancare? tu oricum nu o sa poti manca din ea, iar sotul, cred ca gasea el ceva acolo sa manance...in fine tu stii mai bine.....

te asteptam sa intri diseara (ca acum banuiesc ca la tine e noapte) sa ne zici cum mai esti, asta daca intre timp nu ai nascut big_smile


9 ani de copilarie ....

Offline

 



#192 2009-12-23 17:38:10

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

multumesc anne.
La multi ani si tie.
flower e mai bine mai spre 25. De ziua mea toti sunt ocupati cu cumparaturi, cozonaci, taieri de porc, etc.
Multi imi zic La multi ani de Craciun si de multe ori primesc acelasi cadou tongue
birthday  birthday  birthday


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#193 2009-12-23 22:27:59

nico12345
Full member
Inregistrat: 2009-11-19
Mesaje: 764

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

fetelor, ce faceti? va urez la toate Sarbatori Fericite su un An nou cat mai bun si plin de bucurii, multa sanatate ca este ma buna decat toate.

Eu sunt un pic suparata, mi-am mai revenit un pic acum,  astazi am fost la control, bebelusa mea nu a mai crescut de loc, asa ca din punctul de vedere al dr. meu, mai bine  mi-o scoate rugaciune . Maine ma duc la Polizu, m-a trimis pentru o a doua parere si in functie de ce spune si acest medic, vor hotari. Are doar 2100 grater  grater , imi este f teama, mai ales ca mi-a spus ca sigur voi naste la Polizu caci e posibil sa aibe nevoie de ventilatie. Dar, cum va spuneam, mi-am mai revenit, plangea sufletul in mine cand am aflat dar am fost la Biserica, ne-am rugat, preotul a fost un scump, mi-a dat o carticica cu rugaciuni si mai multe chestii, mi-a spus sa ma rog caci numai cu puterea lui DD va fi bine. Am plecat cu inima asa impacata, desi ma cam napadesc gandurile, incerc sa nu le iau in seama. Sa nu va fie mila de mine, sa nu ma consolati, rugati-va pentru mine si pentru bebelina mea. rugaciune  rugaciune

V-am pupat pe toate.


Are mami o fetita cat un ghemotoc  hjarta  hjarta

Offline

 

#194 2009-12-23 22:52:10

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

draga nico, multumiri pentru urari.

am o prietena, care a nascut la 7 luni, bebe era tare mic, dar totul a fost ok. va fi totul ok, stiu doctorii ce fac si ce spun. mai bine sa o scoata decat sa ramana si sa nu mai creasca. plus ca scapi si o tii in brate, draga de ea. am citit ca viata este cu noi, cele care avem bebe. noi devenim mai puternice pentru ca doi ingeri sunt cu noi. sa crezi ca totul va fi bine si asa va fi. pupici  puss

Ultima oara a fost editat de tomina (2009-12-23 22:53:16)


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#195 2009-12-23 23:17:16

M_M
Full member
Inregistrat: 2006-10-10
Mesaje: 594

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

nico, nu-ti face griji. bebelina ta e pregatita, vrea sa iasa sa stea la tine in brate, vrea sa fie cu voi de craciun. cu siguranta DD va ajuta, nu va lasa. sa vezi ce fetita sanatoasa si scumpa vei avea. sanatate multa si mult, mult succes. puss pt bebelina


bebe 22.05.2010 a venit pe lume minunea noastra Radu Stefan. multumim Domnului rugaciune pt copilul sanatos pe care ni l-a dat.

"Fericirea nu este ceva gata facut. Ea vine din faptele tale." - Dalai Lama

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2009-12-24 08:25:58

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Nico, bebelina ta o sa fie bine rugaciune

Offline

 

#197 2009-12-24 08:38:15

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

nico, stai linisitita, prietena mea a patit la fel, ea traziu ne-a povestit ca din luna a 7-a parca copilul a inceput sa ia tot mai putin , asa ca l-a cam nascut la 8 luni, bine ea a nascut natural, bebe a avut tot cam asa 2.100-2.200 i-a tinut in spital o saptamana, acum  e un flacau de iti e mai amre dragul de el, are 1.5 ani, si e un copil absolut normal, a recuperat totul pe parcurs...

te pup si fii tare ca totul o sa fie bine....ne rugam pt tine si pt bebelina ta.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#198 2009-12-24 10:56:55

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

nico toate gandurile mele bune sunt cu tine si cu bebelusha ta.
rugaciune sa fie bine. sa fiti bine impreuna.
goodluck  goodluck  goodluck


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#199 2009-12-24 18:12:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

flowerpot a scris:

Kata stai calma, relaxeaza-te si ia exemplu de la mine  chicot  am terminat ciorba d eperisoare, raciturile, saleurile si un chec aperitiv si ma pregatesc la 9:21 seara sa umplu cozonacii si sa ii pun la cuptor. Am o energie de speriat (asta insemna ca o sa nasc curand). Deci, Kata, fii barbata ca daca eu sunt si pot toata lumea poate smile.
[b]
).

rotfl ce tare esti!!! si eu la fel... am avut 2 zile nebune, bine ca s-au terminat... ieri ne-a mai venit si ultima transa de mobila, am terminat treaba la ap la 21, apoi direct acasa, la cratita... pana la 12 noaptea... apoi de azi dim la 10 pana mai inainte iar smile a iesit o curatenie luna in 2 case plus: salata boeuf, racituri de porc, carnati cu varza murata calita, sarmale cu slata de sfecla si hrean, cozonaci smile

sunt demna sa iti calc pe urme? big_smile

daca ai energie multa nasti? yikes aoleu... mai auzisem faza asta de la o mamica... ea s-a exprimat f dragut, zicea ca inainte de nastere te apuca un instinct de "nesting", de a-ti face cuib... eu asta l-am avut mereu, dar parca acum e mai tare ca niciiodata....

si ieri si azi m-am gandit mult la tine... sper sa fiti ok si sa auzim de bine cat mai repede!!!  rugaciune


nico yikes ai grija mare de voi... si Doamne ajuta sa te auzim si pe tine cu vesti bune!! puss (mi-ai tras-o, mi-ai luat inainte big_smile )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#200 2009-12-24 18:14:47

persifona
Vizitator

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Nico, capu sus ca cineva acolo sus o sa aiba grija sa fiti bine si tu si bebelusa smile
puss kram

 

#201 2009-12-25 05:51:48

daniele_co
Full member
Inregistrat: 2009-11-01
Mesaje: 477

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Katami sa ai parte de o nastere usoara atunci cand bebele va fi pregatit sa iasa. Te felicit pt harnicia ta, si eu sunt la fel ca tine....la 37 sapt am spalat si bucatarie si baie cu dus cu tot.....plus spalat pe jos, facut de papa ,spalat haine (dar la masina big_smile ) etc....si bebele meu avea pe 10 dec 2.7 kg...si ar trebui sa nasc pe 12 ian.....daca sta in burtica pana atunci sigur va avea mai mult de 3.5 kg

Craciun Fericit la toti !


It's so much easier to be happy !
It's so much easier to choose to love the things that you have, instead of always yearning for what you're missing, or what it is that you're imagining you're missing !
It is so much more peaceful !

Offline

 

#202 2009-12-26 19:28:09

nico12345
Full member
Inregistrat: 2009-11-19
Mesaje: 764

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Va multumesc fetelor pentru incurajari, sunt mai calma, azi am fost la monitorizare, fetita este bine, am luat pulsul de pe la Cfr 2, asistentele sunt super, aparatura cica este noua si avansata, luni ma internez asa ca sper sa va dau vesti bune in 2010.

Va pup si multa sanatate.


Are mami o fetita cat un ghemotoc  hjarta  hjarta

Offline

 

#203 2009-12-26 19:42:44

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

nico, multa bafta!! rugaciune iti tin pumnii!!!

daniele, nu stiam ca mai am o colega de termen smile nastere usoara si tie, sa ne auzim cu bine dupa! big_smile

Ultima oara a fost editat de katami (2009-12-26 19:43:31)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#204 2009-12-27 12:25:41

walkiria_c
Full member
De la: Brasov
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 739

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

nico, stai linistita ca o sa fie tot bine...

flower te asteptam cu vesti....nastere usoara

Ultima oara a fost editat de walkiria_c (2009-12-27 12:25:52)


Perfectiune, pisc de lacrimi greu...te stie numai D-zeu.
mami de Eduard Andrei

Offline

 

#205 2009-12-28 11:41:43

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

nic, multa bafta! puss sunt sigura ca Doamne Doamne va face sa fie totul bine rugaciune


flower, ai nascut? smile te asteptam cu vesti smile

Offline

 

#206 2009-12-28 14:08:25

witty_ina
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 1407

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Nico, sa stii ca ma gandesc la tine si la bebelusa ta. O sa fie totul bine... o sa vezi. Bebelusa ta vrea sa vina mai repede ca sa fie o adevarata minune a sarbatorilor de iarna. Fiti optimisti ca sa-i insuflati si ei aceleasi ganduri.

Te asteptam aici cu mare drag!! puss  par


28.01.2010: Luca e in sfarsit la mami si tati in brate
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wXDT31D/weight.png[/img]

Offline

 

#207 2009-12-28 15:09:09

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Nico bafta multa.  goodluck  rugaciune

flower?????????????unde esti??????????? ai nascut????????

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-12-28 15:09:32)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#208 2009-12-28 19:44:49

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

bafta, nico si flower!! rugaciune

witty, tu ai cetit ce scriam eu zilele trecute? big_smile ca am realizat ca n-am vazut nicio poza cu Luca la purtator... asa ca te rugam sa treci la aparat big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#209 2009-12-28 22:53:31

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici

Nu am nascut, fetelor! Nu vrea sa iasa "carnaciorul"; astazi am 40 de saptamani si inafara de o usoara oboseala nu simt nimic, nu am nici un simptom. Singura mea ingrijoare este ca aici nu se face cezariana decat daca bb este in pericol (puls mic sau deloc si/sau cordonul in jurul gatului). In rest te lasa sa te chinui si cate 30-40 de ore...Va rog sa ma credeti ca nu exagerez cu nimic si as da niste linkuri de pe alte forumuri unde fetele de locuiesc in America au trait asa ceva...Dumnezeu cu mila!

Abia astept sa nasc si sa scap si promit solemn ca o sa va scriu tot ce am trait ca poate asa mai imbarbatez pe careva. Acum ma pregatesc sa merg la un magazin poate gasim ornamente de iarna reduse ca sa punem in brad la anul smile.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.