homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!-10


#172 2011-01-07 12:32:15

ylaria
New member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 6

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

cat ma bucur ca am gasit topic-ul asta.ma gandeam ca sotul meu e mai "diferit"dar vad ca mai sunt specimene din astea. chicot  vreau sa va povestesc si experienta mea si sper sa nu va plictisesc,dar e prima data cand am curaj sa vb despre asta.
suntem impreuna de 7 ani.casatoriti de 4 luni.a fost primul barbat din viata mea dupa 1 an de relatie.la inceput era bine..in sensul ca o faceam destul de des..ca deh..eram la inceput.nu am avut niciodata orgasm in timpul actului sexual.a fost o problema f mare pt noi multa vreme.dar apoi ne-am obisnuit si nu mai bagam in seama.ma simt bine,dar nu reusesc sa ajung la orgasm.pana sa ne casatorim,nu am stat deloc impreuna..decat cate o sapt cand erau ai mei plecati in concediu.in ultimii ani,se intampla tot mai rar.dadeam vina ba pe timp..ca nu avem cand,ba ca erau ai mei acasa,ba nu aveam unde.dar imi promitea de fiecare data ca atunci cand o sa ne mutam impreuna,o sa se schimbe f multe.tin sa mentionez ca nu el avea initiativa,ci eu.aproape de fiecare data.buuun.dupa nunta,am stat o sapt la mine.nu am facut-o deloc..desi eram proaspat casatoriti.spunea ca-i e rusine ca sunt ai mei in casa.apoi am plecat in luna de miere unde am facut-o de vreo 3 ori intr-o sapt.cand ne-am intors,ne-am mutat singurei...si ce credeti?s-a schimbat ceva cum spunea el??nuuu.din contra.a avut o raceala vreo luna si spunea ca nu se simte in stare de nimic...eu incercam sa-l incit cumva,el ma respingea de fiecare data.s-au acumulat multe frustrari din partea mea si ne certam fff mult pe tema asta.am ajuns la o luna de la nunta sa-mi zic ca nu merge si ca-mi pare rau ca m-am casatorit.am uitat sa mentionez ca la nunta aveam 4 luni de sarcina si acum am 8.de cand ne-am mutat impreuna,am facut-o o singura data.pe la 5 luni am avut probleme cu sarcina si mi s-a interzis sa mai fac sex.nu ca faceam f des...m-am calmat un timp pt binele copilului meu.dar la un moment dat m-am gandit ca e si el barbat si poate simte nevoia desi nu-mi spune.am incercat sa-i fac sex oral,dar nu vrea sub nici o forma.spune ca nu se poate simtii bine daca eu nu ma simt.este genul de barbat care nu face decat sex normal si in pat.nu vrea sa-mi faca nici el sex oral si nici macar sa ma stimuleze cu mana.au trecut vreo 4 luni de cand nu am facut-o si imi spune ca-i este dor de mine si abea asteapta sa nasc,dar sunt sigura ca nu se v-a schimba nimic.am incercat sa-l las pe el sa i-a initiativa,sa simta el nevoia...dar am asteptat si 3-4 luni si nu se intampla nimic din partea lui.nu are pe nimeni...nu ar avea cand..toata ziua e la servici si apoi cu mine.nu va mai spun ca atunci cand nu eram casatoriti,am ajuns sa-l insel.da,stiu...o sa ma judecati...dar nu am facut asta pt ca simteam nevoia de sex,ci pt ca am vrut sa ma asigur ca inca mai sunt barbati care ma vor,care se simt atrasi de mine...am simtit nevoia sa ma iubeasca cineva,sa se poarte altfel cu mine.am un prieten f bun care m-a facut sa simt asta.s-a intamplat numai cu el si nu-mi pare rau de nimic pt ca m-am simtit cu el cum nu m-am simtit niciodata desi nu am ajuns la orgasm.dar stia cum sa se poarte,stia sa ma faca sa plutesc.bineinteles ca sotul nu stie nimic,dar il mai amenintam ca daca o continua asa,o sa-mi gasesc pe altcineva.nu zicea nimic,dar se uita urat.
dati-mi niste sfaturi,ce sa fac...nu e numai decat dorinta de sex,e si frustarea ca suntem casatoriti si nu facem sex,e si dorinta sa-l simt,e si datoria mea de sotie... supa

Offline

 

#173 2011-01-07 12:48:00

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

pai.. te-ai casatorit cu el pentru ca ai ramas insarcinata? ca altfel.. nu-mi pare ca l-ai iubi.. si nu stiu ce sa zic despre lipsa asta de libido... e ciudat, tare..

Offline

 

#174 2011-01-07 12:53:40

ylaria
New member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 6

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

nu m-am casatorit cu el pt copil.nu as face asa ceva niciodata.am scris ca suntem impreuna de 7 ani.cand am aflat de sarcina,toate pregatirile pt nunta erau gata.si de iubit nu l-am iubit,inca il iubesc...f mult.nu-mi vad viata fara el.si ne intelegem fff bine,inafara de problema asta.

Offline

 

#175 2011-01-07 13:54:57

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

ylaria a scris:

suntem impreuna de 7 ani.casatoriti de 4 luni.a fost primul barbat din viata mea dupa 1 an de relatie.la inceput era bine..in sensul ca o faceam destul de des..ca deh..eram la inceput.nu am avut niciodata orgasm in timpul actului sexual.a fost o problema f mare pt noi multa vreme.dar apoi ne-am obisnuit si nu mai bagam in seama.

eu nu te condamn că l-ai ?nșelat, ci ?ncerc să te ?nțeleg
c?t despre textul citat...aici se concentrează toate problemele voastre
sexul nu trebuie să fie mai rar odată ce trec anii și nici mai prost calitativ. din contră. sexul fără orgasm e ca m?ncarea fără sare și ca prăjiturile fără zahăr. oricine susține contrariul n-a avut niciodată orgasm sau n-a avut orgasme explozive. ?n pat iubirea trebuie să treacă pe locul 2 și să primeze instinctul, altfel veți ajunge ?n punctul ?n care sunteți voi doi acum.
sexul e mai bun și mai des pe măsură ce trec anii, asta e normalitatea ?n cuplul ?n care cei doi se iubesc, se cunosc bine și-și iubesc unul altuia corpurile și ce știu să facă cu ele
iar sexul cu aceeași persoană toată viața mie mi se pare plictisitor. trebuie ?ncercat, experimentat, comparat p?nă ajungi să-ți dai seama care bărbat e mai bun pt tine, inclusiv dp ăsta de vedere. dați-mi ?n cap, dar nu-mi schimbați părerea. am prea mulți ani, prea multe relații și destui bărbați ?n spate ca să știu despre ce vorbesc.
iar sexul ?n sarcină nu e un must-have. noi eram și suntem genul care fac sex zilnic, dar ?n timpul sarcinii ne-a sărit r?ndul de la absolut orice activitate de genul ăsta. ?n principal tot datorită interdicției. poate se simte inhibat de prezența celui mic, așa cum era ?n cazul nostru. nu mă lăsa nici oral să-i fac, pt că burtica era mult prea evidentă și ?l bloca instantaneu

Offline

 

#176 2011-01-07 14:07:55

ylaria
New member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 6

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

ma bucur ca ma intelegi.chiar mi-a fost frica de reactia celorlalti si ma gandeam ca am gresit ca am scris si poate era mai bine sa tin in mine supararile mele.nu sunt de acord cu inselatul,stiu ca nu am facut bine...am fost si eu inselata de el la inceputul relatiei si stiu ce inseamna,insa in momentele alea nu mai exista nimeni pe lumea asta decat eu si respectivul.nu ma simteam vinovata pt ca celalalt ma facea sa nu ma gandesc la relatia care o aveam.nu-mi pare rau ca am facut-o pt ca in felul asta am vazut cum e si cu altcineva.am fost curioasa tot timpu...si multa lume m-a sfatuit sa incerc si cu altcineva.nu am fost de acord nici un moment cu asta,pana mi-am zis ca nu mai pot...sa fiu respinsa,sa am atatea frustrari...sa stau si sa ma gandesc cu ce gresesc.si am vazut ca nu gresesc cu nimic...ca sunt atragatoare pt altii,dar pt sotul meu probabil e obisnuinta prea mare.
asa am zis si eu...ca dupa nunta...o sa fim sot si sotie..o sa putem face ce vrem si cum vrem...dar nu e asa.l-am intrebat daca aveam voie sa facem dragoste,se simtea ciudat din cauza copilului si a zis ca da.ca nu s-ar fi simtit in largul lui.dar eu cred ca majoritatea barbatilor...sunt dispusi sa faca sex cu oricine,oricand...ca asa sunt ei.in schimb in relatia noastra,eu sunt cea cu dorinta si el cel cu respingerea. supa

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2011-01-07 14:25:07

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

nu cred că e o regulă ca bărbații să fie mereu dispuși la sex. vezi cum va fi după naștere. dar vezi să nu te schimbi tu atunci, că de obicei așa pățesc femeile după ce nasc. oboseală, stres, lipsa timpului, nopți nedormite, etc
eu personal nu condamn pe nimeni care ?nșală. cine știe care sunt motivele, frustrările de dincolo de aspectul ăsta. mai ales la femei, care nu fac niciodată așa ușor pasul. daaaar...cred că vei st?rni totuși și reacții negative, că așa e omul făcut, să dea cu piatra

Offline

 

#178 2011-01-07 14:40:37

ylaria
New member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 6

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

poate o sa fie mai bine asa.sa nu-i mai arat nici un interes fata de asta si sa nu mai am eu chef.cu toate ca am mai incercat si nu a avut nici un rezultat.mi-e frica totusi sa nu ajungem sa nu mai avem deloc activitate sexuala.nu cred ca relatia v-a rezista in cazul asta.

Offline

 

#179 2011-01-07 14:43:17

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

ei, n-o să fie chef o lună, două, trei, dar vine el p?nă la urmă smile

Offline

 

#180 2011-01-07 14:46:36

ylaria
New member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 6

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

mai am o problemuta.am avut de luat niste ovule si cand le puneam,ma durea ingrozitor.chiar mi-am facut griji.poate si din cauza ca am placenta previa.dar ma gandesc cu groaza ca atunci cand o sa fie momentul sa facem dragoste cred ca ma urc pe pereti de durere.la tine cum a fost?

Offline

 

#181 2011-01-07 14:56:09

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

păi ?n sarcină la fel. vreau să spun că am făcut sex de 3 sau 4 ori, toată sarcina și atunci cu dureri și usturimi ?ngrozitoare. după, ?nsă...minune. au dispărut. făc?nd cezariană, am putut să ne reluăm activitatea la 4 săptăm?ni și a fost super ok, chiar ca ?nainte de bine
se pare că era unul din efectele sarcinii, nu toate femeile suportă  fizic actul sexual, ?n acea perioadă

Offline

 

#182 2011-01-07 15:00:42

ylaria
New member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 6

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

multumesc mult pt raspunsuri.mi-ai fost de mare ajutor.sper ca va fi bine.sa-ti traiasca fetita si multa sanatate.eu tot fetita o sa am si abea astept s-o tin in brate.

Offline

 

#183 2011-01-07 15:15:35

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

mulțumim tare mult, sănătate multă și vouă și te așteptăm la mămici după ce naști, vei găsi aici numai mămici binevoitoare și drăguțe, gata mereu să te ajute cu un sfat

Offline

 

#184 2011-11-01 13:59:37

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

anabella_n a scris:

camelialia a scris:

Imi pare bine de cunostinta! eu sunt balanta! happy
Ideea e ca ma simt prost sa fac asta din simplul fapt ca vad ca nu-si doreste. Si chiar ma simt aiurea ca eu sa tot incerc si el nimic. Cred ca am mai scris pe aici..la un moment dat mi-a zis ca daca o face mai des o va face din obligatie. Decat sa ajung ca sotul meu sa faca dragoste cu mine din obligatie...mai bine nu!

si eu sunt balanta si intr-un zodiac ireverentios se spune despre noi ca suntem "curvele zodiacului" lol
lasand gluma la o parte, balantele, ca si scorpionii, au cel mai mare apetit sexual dintre toate zodiile si in cazul asta pot spune ca te inteleg ca esti nemultumita de cele 4 ori pe luna, pentru ca eu fac sex in fiecare zi (mai putin acum, de o luna incoace, caci ma limitez de voie de nevoie la 4-5 ori pe saptamana) si uneori as mai vrea si de 2 ori pe zi smile

eu as vrea de 4 ori pe zi tongue  scorpiuta sunt rotfl2

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-11-01 14:00:46)

Offline

 

#185 2011-11-01 14:59:27

SisterOfNight
New member
Inregistrat: 2011-01-29
Mesaje: 48

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Trec si eu printr-o situatie oarecum asemanatoare. Pe cuvantul meu daca inteleg fenomenul asta... da..ne confruntam toti cu stres, lipsa de timp si destule probleme zilnice..dar sexul de multe ori ar trebui sa fie o cale sa evadezi si sa te relaxezi. Sa nu mai spun de cat de defensivi devin de obicei barbatii cand se pune problema asta... doamne fereste sa fie capabili sa poarte o discutie calumea ca sa intelegem si noi ce se intampla si sa stim incotro sa o luam. Eu sunt in general o fire deschisa si pregatita sa discut despre absolut orice si sa incerc orice pentru a aduce umpic de noutate in relatie, dar ajungi in punctul in care obosesti sa fi tot timpul tu persoana cu initiativa. Nu inteleg care e problema... mai ales in cazul relatiilor in care cei doi nu sunt casatoriti...pai daca nu mai esti atras de persoana cealalta nu te obliga absolut nimeni sa stai cu ea, daca spui ca nu ii cazu de asa ceva atunci fa ceva. Cum zicea cineva o pagina inainte... multi adopta atitudinea aia de Al Bundy.. Astept si eu sfaturi la capitolul asta de la cine a reusit sa mai miste ceva in barbati de genul acesta.

Offline

 

#186 2011-11-01 15:43:58

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

am trecut acum un an printr-o situatie asemanatoare. el avea oricum un libidou mai scazut ca al meu. eu voiam macar o data la 2 zile asta ca sa supravietuiesc la el era maxim de 2 ori pe saptamana, de obicei cam la 5 zile- o saptamana. ne-am despartit de doua ori, in ambele cazuri inainte de despartire cand aparusera si probleme in relatie pe lanaga asta cu sexul, nu am mai facut sex cam o luna jumate. iti dai seama cum ma simteam... nedorita, neatractiva, neiubita. imi spunea chiar si ca ma iubeste dar nu numai ca nu mai faceam sex oricum as fii incercat sa-l excit desi se excita. abia daca ma mai atingea, gen jocurile de dimineata, tachinari, o mana pe fund, nimic! innebuneam efectiv. in nici un caz nu mi-a trecut prin cap ca problema e in capul lui. am discutat abia in seara in care ne-am despartit de tot sad . era primul si singurul meu partener si de la inceput ejacula foarte repede canteva minute indiferent daca mai ejaculase o data inainte, nu avea nici pic de control sad . de aia nu m-am gandit ca poate fii asta, pentru ca asa fusese dintodeauna (cu mine cel putin). eu niciodata nu i-am atras atentia pentru ca nu ma deranjase, eram asa de mica si proasta si indragostita incat dupa 5 minute amarate de penetrare cu nu asa ca mi dau drumul cand ma miscam si eu cum imi placea timp de 3 secunde, ma simteam in al 9-lea cer... dar cum el sustine ca odata nu avea problema asta, dar era totusi de dinainte de mine, si cu stresul problemelor care apareau, se simtea asa de vinovat ca nu putea sa ma satisfaca (desi eu nu consideram asta) incat nu putea sa mai faca nimic. nu mi s-a parut normal ca tot eu sa sufar consecintele, dar ma rog. uite cat de suciti pot fii. daca s-a schimbat ceva in relatia voastra, daca are probleme de genul asta, daca tu nu ai orgasm, pot fii cauza.
sfatul meu este sa deschizi tu discutia! neaparat. pentru ca el asa mi-a reprosat ca nu am vorbit cu el pe subiectul asta. desi nu mi s-a parut normal, el stia care-i problema trebuia sa-mi spuna si mie ca era evident ca nu intelegeam si cu atat mai putin nu gandeam ca el stie exact care-i problema. vorbeste cu el, o sa fie ingrozitor de greu probabil, ca stim cum sunt la capitolul asta uite si al meu cum s-a comportat desi era o persoana super deschisa si sincera. si nu o singura data. incearca de mai multe ori. succes!

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-11-01 15:51:06)

Offline

 

#187 2011-11-06 02:40:28

banny_baby
New member
Inregistrat: 2011-11-04
Mesaje: 6

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

salut uite la mine cu prietenul meu e aceiasi problema eu vreau si el nu ! si fuge mereu gaseste tot felul de scuze sa fuga de asta si chiar daca ajungem sa facem sex e ca din obligatie si asta continue deja citeva luni  , eu am incercat sa vb cu el dar nu prea ma ajutat mia zis ca eu is dusa ca numai asta am in cap ca nu stiu ce ,uite ca eu nu am facut nimic nu mam dus cu altul  dar miam luat niste calmante si am inceput sa le beau cum venea seara eu adormeam ele se beau cu 3 ore inainte de culcare nu sut puternice dar te linistesc adica calmeaza sau mai bine zis stopeaza emotii de genu ista si dupa cum iti zic venia seara si eu adormeam bustean asa a fost o saptamina si nici o atractie fata de el ! el a iceput sa se simte vinovat ca ma vroia si eu nu da stia ca tot e din vina lui si ma rugat sa nu le mai consum dar in schimb mia promis sa se corecteze smile si acum nu mai e scuza ca sunt asa din cauza serviciului , sau masina sa stricat tot are locul lui si eu sunt pe prim plan  multumita satisfacuta si happy!

Offline

 

#188 2011-11-06 10:58:36

SisterOfNight
New member
Inregistrat: 2011-01-29
Mesaje: 48

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Eu credeam ca incepem sa remediem problema dupa numeroase discutii...si chiar incepeam sa o facem mult mai des... dar nu a durat mult... ca am primit iar scuza cu oboseala si bla bla.... ma rog.. eu nu am de gand sa apelez la pastile & altele. Daca intelege de vorba buna, bine, daca nu, nu pot eu fi singura care vrea sa faca relatia asta sa mearga. Nu ma deranjeaza neaparat doar ideea lipsei de ..activitate, cat faptul ca relatia asta trece de la una pasionala si fun, la una bazata pe obisnuinta, plictisitoare, fara pic de spontaneitate si eu nu vreau sa ma multumesc cu asa ceva.

Offline

 

#189 2011-12-28 16:37:16

danieladede
New member
Inregistrat: 2010-09-16
Mesaje: 7

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Bun, si ce faci? Nici eu nu vreau sa ma multumesc cu asa ceva dar inca sunt cu el pentru ca este cea mai compatibila persoana pe care am intalnit-o pana acum...mai putin pe partea sexuala. Pe toate celelate planuri este extraordinar mai putin cand vine vorba de dorinta sexuala.  A trecut un an de cand am scris despre subiectul asta. De atunci e la fel sau poate mai rau pentru ca m-am resemnat eu. Uneori o iau razna dar nu mai spun nimic. Am incercat sa mai gasesc cate ceva despre subiect pe net insa nu gasit nici o solutie pentru relatia mea. Ma gandesc foarte serios sa apelez la un psiholog anul care urmeaza. I-am spus si lui sa mergem impreuna insa nu vrea sa vina. Mi-a spus ca el e ok cu situatia asta si ca nu el are o problema cu asta asa ca nu are de ce sa mearga. Astea au fost exact cuvintele lui. Cine ar fi crezut. Nu mai spun nimic.

Offline

 

#190 2011-12-28 16:53:13

danieladede
New member
Inregistrat: 2010-09-16
Mesaje: 7

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Dar ce ma enerveaza cel mai tare este urmatorul lucru: De fiecare data cand avem o problema avem parca un cod nescris, o intelegere tacita prin care trecem direct la solutionarea ei (ca deia' si zic ca in general e un om extraordinar). Expunem problema, analizam variantele, ne completam unul altuia solutiile si in final alegem cea mai rationala si buna solutie pentru a rezolva problema. MAI PUTIN cand vine vorba de problema cu libidoul lui!! Nu-mi vine sa cred. Asta e problema mea. Ca nu inteleg cum un om care sa fie atat de inclinat spre solutionarea problemelor, care de fiecare fata cand ii cer ajutorul sare prin foc sa-mi faca pe plac, cand vine vorba de subiectul asta, ridica un zid si cumva eu devin cel mai ingrozitor si vinovat personaj iar el persoana care "nu poate oferi mai mult" (am incheiat citatul lui). PUNCT.  ~x(

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.