homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!-9


#153 2010-02-19 19:03:03

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

free a scris:

Eu nu sunt fata :-)

   Ideea e ca din punctul meu de vedere masculul te satisface daca isi doreste el asta si daca te iubeste. Daca nu, degeaba iti cumperi tu nspe mii de creme si chestii si incerci sa-l fortezi, nu-l va interesa.

cu alte cuvinte daca nu mai vrea sa faca sex cu tine, nu te mai iubeste. pai pe criteriul asta se tine iubirea? cum te mai contrazici de la un topic la altul....

Offline

 

#154 2010-02-19 19:21:08

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

da. adevarul e ca dintr-o fraza de 10 cuvinte e greu sa intelegi ce spune omul respectiv. poate sunt eu redusa mintal, ai dreptate.

Offline

 

#155 2010-02-19 19:30:14

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

sa stea linistit. eu am inteles ce a vrut sa zica. dar poate sa iti explice tie wink

Offline

 

#156 2010-02-19 21:51:10

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelia felicitarile mele!!!!
kath si eu sunt in aceeasi oala cu tine...vedem noi ce`o iesi din oamenii nostri...eu knd deschid subiectul parca ii dau cu ceva in cap...in fine...ma duc sa`mi imbrac pujamalele si maine iti zic ce si cum rezolveu cu sfaturile de aici pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#157 2010-02-21 16:00:13

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Camelia, multumesc mult pt raspuns (si celorlati, de altfel smile )
Eu am scris la topicul tau tocmai pt ca mi s-a parut ca problema mea e asemanatoare cu a ta, chiar daca noi nu suntem casatoriti.
Sincer nu stiu cum ar fi daca am sta impreuna: mai bine sau mai rau .... Desi sunt o persoana optimista, nu pot sa nu ma gandesc ca poate ar fi mai rau, in sensul ca seara de seara ne-am duce la culcare si el nimic, eu as acumula frustrari si s-ar lasa cu cearta. Am avut o faza din asta in concediu, cand dupa 4 zile mi s-a umplut paharul si i-am zis ca bine ca de 4 zile umblu prin camera aia ori goala ori in chiloti sau costum de baie si pe el il doare fix in cot. Si imi zice ca dupa 4 ani, faptul ca ma vede goala pe acolo nu mai reprezinta cine stie ce stimulent. Apoi a dat-o cotica, ca a a zis in gluma dar pe mine m-a afectat rau chestia asta. Si apoi, in penultima seara ne-am tras-o pe comoda de TV, pe care pusesem ochii de cand am intrat in camera - pt scopul asta - si a fost super si a recunoscut ca-i pare rau ca nu s-a "trezit" mai devreme.
Ma enerveaza ca are o atitudine de Al Bundy la capitolul asta. Ca si ala, de cate ori trebuia sa faca sex cu nevasta-sa, parca ar fi fost supus la cine stie ce chinuri si torturi. Si totusi, Peggy arata destul de bine.

Am ajuns sa o facem programat, mai ceva ca la doctor. Adica sapt trecuta am stabilit ca marti dupa serviciu ne intalnim sa facem sex. Zis si facut. N-a fost rau dar tot am ramas cu o senzatie de "am bifat-o si p'asta". Apoi vineri cand l-am intrebat ce facem duminica (adica azi) a zis: "sex". Acuma sa speram sa iese si apuc sa pun in aplicare fantezia.

Raluk_, welocome to the club. Mai povesteste din experienta ta, poate rezolvam cumva.

PS. Eu n-am inteles mai nimic din posturile lui Free. Fara suparare.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2010-02-21 16:35:30

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

kathrynn a scris:

Camelia, multumesc mult pt raspuns (si celorlati, de altfel smile )
Eu am scris la topicul tau tocmai pt ca mi s-a parut ca problema mea e asemanatoare cu a ta, chiar daca noi nu suntem casatoriti.
Sincer nu stiu cum ar fi daca am sta impreuna: mai bine sau mai rau .... Desi sunt o persoana optimista, nu pot sa nu ma gandesc ca poate ar fi mai rau, in sensul ca seara de seara ne-am duce la culcare si el nimic, eu as acumula frustrari si s-ar lasa cu cearta. Am avut o faza din asta in concediu, cand dupa 4 zile mi s-a umplut paharul si i-am zis ca bine ca de 4 zile umblu prin camera aia ori goala ori in chiloti sau costum de baie si pe el il doare fix in cot. Si imi zice ca dupa 4 ani, faptul ca ma vede goala pe acolo nu mai reprezinta cine stie ce stimulent. Apoi a dat-o cotica, ca a a zis in gluma dar pe mine m-a afectat rau chestia asta. Si apoi, in penultima seara ne-am tras-o pe comoda de TV, pe care pusesem ochii de cand am intrat in camera - pt scopul asta - si a fost super si a recunoscut ca-i pare rau ca nu s-a "trezit" mai devreme.
Ma enerveaza ca are o atitudine de Al Bundy la capitolul asta. Ca si ala, de cate ori trebuia sa faca sex cu nevasta-sa, parca ar fi fost supus la cine stie ce chinuri si torturi. Si totusi, Peggy arata destul de bine.

Am ajuns sa o facem programat, mai ceva ca la doctor. Adica sapt trecuta am stabilit ca marti dupa serviciu ne intalnim sa facem sex. Zis si facut. N-a fost rau dar tot am ramas cu o senzatie de "am bifat-o si p'asta". Apoi vineri cand l-am intrebat ce facem duminica (adica azi) a zis: "sex". Acuma sa speram sa iese si apuc sa pun in aplicare fantezia.

Raluk_, welocome to the club. Mai povesteste din experienta ta, poate rezolvam cumva.

PS. Eu n-am inteles mai nimic din posturile lui Free. Fara suparare.

offtopic  lol

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2010-02-21 16:35:47)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#159 2010-05-17 09:42:50

sined
Membru
Inregistrat: 2009-08-17
Mesaje: 2

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

hello fetelor, aceeasi problema o am si eu cu sotul meu,la fel imi spune ca nu este din cauza mea  doar ca sa-l inteleg ca este obosit,stresat etc.ideea este ca m-am cam saturat sa-l inteleg ,ar fi bine ca intelegerea sa fie reciproca,cand vine acasa se pune in pat ,se uita la tv si nici gand sa imi faca vreo propunere,suntem casatoriti de 1 an si impreuna de 2 ani jumate.eu am inceput sa fiu indiferenta sa nu-i mai cer nimic si isi da seama ,imi spune ca hai ca o sa ne apucam sa o facem si degeaba.Chiar nu stiu ce sa mai cred, ce vrea ,am discutii cu el ,l-am intrebat ce nu-i place la mine ,de ce nu-l atrag si acelasi raspuns "nu este vina ta".deci in concluzie ce sa facem? Am ajuns sa ne certam destul de des din cauza asta.

Offline

 

#160 2010-05-17 09:59:43

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

sined a scris:

imi spune ca hai ca o sa ne apucam sa o facem

cum adica? neutral gen.. "acum sunt obosit dar lasa, iti promit ca de ...maine/sapt viitoare/ .. o sa`mi vina cheful" ?  hmm


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#161 2010-05-17 19:24:14

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

vanilleeis a scris:

sined a scris:

imi spune ca hai ca o sa ne apucam sa o facem

cum adica? neutral gen.. "acum sunt obosit dar lasa, iti promit ca de ...maine/sapt viitoare/ .. o sa`mi vina cheful" ?  hmm

asa ceva nu exista. adica cheful nu poti sa-l programezi ci il ai sau nu il ai.

Offline

 

#162 2010-05-17 20:21:24

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelialia a scris:

vanilleeis a scris:

sined a scris:

imi spune ca hai ca o sa ne apucam sa o facem

cum adica? neutral gen.. "acum sunt obosit dar lasa, iti promit ca de ...maine/sapt viitoare/ .. o sa`mi vina cheful" ?  hmm

asa ceva nu exista. adica cheful nu poti sa-l programezi ci il ai sau nu il ai.

pai tocmai de aia ma mir. cum adica "hai ca o sa ne apucam sa o facem" ?


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#163 2010-05-17 20:36:37

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

doamne de unde o avea al meu atata chef nu stiu rotfl

Offline

 

#164 2010-05-17 21:30:38

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Jeniffer a scris:

doamne de unde o avea al meu atata chef nu stiu rotfl

Jennif, poate ai si tu parte de vina....imi dau si eu cu parerea happydance


fucking perfect...

Offline

 

#165 2010-09-16 17:53:39

danieladede
New member
Inregistrat: 2010-09-16
Mesaje: 7

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Buna tuturor!

Astazi am citit tot topicul caci si eu ma aflu in aceeasi situatie. Lipsa lui de "chef". sad Suntem de 2 ani si ceva impreuna si de vre-un an juma, mai exact de cand s-a sudat relatia si a trecut de curiozitatea aia de inceput, la fiecare cateva luni avem aceeasi discutie: cum il "stresez" eu sa facem sex. Sa definesc " a stresa": sarutari mai lungi care il "sufoca", orice aluzie, orice mangaiere, orice, nici macar joculete.  grater  Modaliatatea prin care ne exprimam afectiunea sunt gadilaturi, rasete cu zecile de minute, mangaieri. Da, este cel mai bun prieten, cel mai bun partener la nevoie si nu numai, dar eu il iubesc si Altfel...am nevoie si de Altceva.

Suntem atat de tineri incat mi-e si rusine sa spun cati ani avem. Ultima data cred ca a fost acu 2 luni. In 90% din rarele cazuri initiativa imi apartine.   Niciodata nu a fost un sex maniac asa ca scuza cu "asa sunt eu" nu am cum sa i-o combat. In plus ca si in cazul Cameliei, in afara de acest aspect, e un om minunat alaturi de care vreau sa contruesc ceva. Am stat cateva luni bune cu parintii lui si frecventa redusa imi era explicata de prezenta alor lui si...am inteles si mai mult decat sigur am acumulat. "Cand ne vom muta impreuna si singurei nu vei mai putea scapa" zicea. Ei bine ne-am mutat singurei. Prinsi in mutare si munca nu am mai avut nevoie de nimic. Aseara, dupa o saptamana, insa am luat-o de la capat. Am incercat si iar m-a respins mai ca nu mi-a spus pleaca din camera. Mai e nevoie sa spun cum ma simt? Am plecat din camera oricum ca nu mai suportam.

Sunt atat de suparata si stresata nu numai pentru ca m-a respins dar si pentru ca imi pasa. De fiecare data imi zic, Gata..nu mai zic nimic, nu mai fac nici o aluzie de nici un fel sa vad cat rezista. Ei bine, rezista caci data urmatoare tot eu scap o sarutare cu chef. Internetul e deasemenea pasiunea sa. Este un avid dupa informatie si nu pleaca din fata calculatorului decat cand ii este foame sau cand vrea sa-mi poveasteasca ce a gasit interesant.

Asa am un nod in gat. Nu-mi vine sa cred ca asta a devenit "ceva". Ce eu am ajuns un personaj negativ, nu-mi vine sa cred! Sunt sigura ca nu are pe altcineva insa...nu pot intelege. Char asa e el dar eu sunt altfel. Daca incerc sa discutam se creaza un zid. Ca il stresez, cum cred eu ca se simte el, ca asa e el. sad SI eu? Eu sunt altfel. dar ce sa facem daca el e intr-un fel si eu in altfel? Nu stiu ce sa facem.sad

Probabil ca ajunsa acum acasa iar vom avea o discutie fara solutie, ne vom intoarce la rasete si gadilaturi si-mi voi promite iara ca nu mai fac eu prima primul pas. Si cand te gandesti ca vom sta inpreuna.

Offline

 

#166 2010-09-16 23:18:23

tresselle
Full member
Inregistrat: 2010-08-17
Mesaje: 213

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

si iubi meu are un chef de nu imi pot explica...daca s-ar putea intr-una am face-o...si cateodata e cam deranjant

Offline

 

#167 2010-09-17 00:11:51

Andyno
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-06-16
Mesaje: 159

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

problema sta in felelul urmator: nici un barbat nu(adica nici un barbat care nu este gay) refuza sa fac sex cu o femeie mai ales prietena/nevasta daca o iubeste sau o doreste din pnct. vedere sexual.

Problema este ca el nu te mai doreste, nu te mai iubeste, vrea ceva ce tu nu ai, vrea ceva mai frumos...vrea o femeie mai buna la pat. sau doar o amanta.

si cand un barbat refuza sex...inseamna ca primeste din alta parte ceva mai bun...


Este valabil tuturor femeilor si barbatilor.


cristiana cerasela: barbat de 34 ani care sta cu masa rotfl2)))))))))) si are prietena de 23 rotfl2))))))) doamne...am traiat sa o vad si pasta.
sunteti de 3 ani impreuna si locuiti impreuna de 2 ani si 9 luni...adica dupa o luna te ai mutat la el? jesus.

Ultima oara a fost editat de Andyno (2010-09-17 00:18:08)


gONE aFTER pUSSY'es! ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)

Offline

 

#168 2010-09-17 12:41:24

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

nu pot sa explic comportamentul barbatilor vostri si nu vreau sa sune la fel de uracios ca ce a spus Andyno, dar se prea poate sa aibe dreptate... sau poate e doar stres, altceva, o problema de care nu stiti sau la care nu v-ati gandit. trebuie neaparat dezbatuta problema oricum. si sa stai cu soacra e cel mai mare turn off, sper sa scapi de problema cat mai rapid!

Offline

 

#169 2010-09-17 13:17:27

mio25
Full member
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 131

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

si eu am avut o relatie de 3 luni cu un barbat de 34 de ani si ne-am despartit din cauza diferentei de varsta sau poate ca el nu isi dorea o noua relatie serioasa ca mine.nu m-a refeuzat niciodata cand era vorba de sex din contra era mai activ ca unul de 25 de ani:))) locuia singur dar nu isi dorea o relatie serioasa ca mine....poate are vreo problema ,e stresat sau in cel mai rau caz poate are pe cineva care este apropiat de varsta lui.ptr ca barbatii mai in varsta se simt oarecum frustrati cand au pe cineva mai tanar langa ei,le este teama ca intr-o buna zii ii vom parasit in favoarea unuia mai tanar si ii vom lasa singuri la batranete.acesta  a fost motivul invocat de acel barbat in varsta de 34 de ani cu care am fost 3 luni
am uitat sa specifi NU toti sunt frustrati ,mai sunt si exceptii happydance

Ultima oara a fost editat de mio25 (2010-09-17 13:18:46)


regrete? eu nu am regrete,dar ce urasc cel mai mult la tine ,e faptul k inca te mai iubesc

Offline

 

#170 2010-09-19 17:34:06

cristiana cerasela
New member
Inregistrat: 2010-07-06
Mesaje: 48

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

nu andyno.....problema e ca eu am apartament care sta gol acum....si la inceput am stat la mine, apoi el a insistat sa ne mutam la el pana isi termina casa care inca e in  constructie....si din cauza banilor nu reuseste sa o finalizeze....am crezut ca va dura mai putin dar uite ca nu....si  crede-ma ca ne intelegem f bine chiar daca e aceasta diferenta intre noi....numai ca prezenta mamei lui ma cam incomodeaza cu toate ca ea imi face toate poftele...greseala mea a fost ca ne-am mutat prea repede impreuna si am petrecut majoritatea timpului impreuna...mai mult am si lucrat cu el....si poate ca de asta a devenit asa....acum sper sa se imbunatateasca situatia deoarece el si-a gasit alt job...o sa ne vedem mai rar...am uitat sa iti spun ca e super stresat din cauza ratelor la banca care si le-a facut pentru a isi construi o casa..................................si din alta parte nu primeste nimic mai bun pentru ca nu mi-a dat niciodata motive sa am dubii...si nici nu a cautat in alta parte cel putin pana in momentul de fata....in plus  o fata mai buna ca mine nu va gasi prea usor de asta e constient si el...

Ultima oara a fost editat de cristiana cerasela (2010-09-19 17:39:04)

Offline

 

#171 2010-12-21 03:27:08

nicoll06
New member
Inregistrat: 2010-12-21
Mesaje: 7

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

anabella_n a scris:

camelialia a scris:

Vreau sa gasesc o metoda prin care sa-l fac sa mergem la un cabinet de planning.

din moment ce totusi faceti sex de 4 ori pe luna, problema nu e reala, e mai mult legata de psihicul tau, de cum percepi situatia
pur si simplu aveti libido-uri diferite si asta nu e o tragedie. tragic era daca faceati sex o data pe luna sau la 3-4 luni. sunt multe cupluri casatorite care fac sex o data pe saptamana si li se pare perfect normal, pentru ca atunci cand esti adult cu responsabilitati depline, mai intervin si alte probleme decat saritul in pat zilnic. crede-ma, sunt inconjurata numai de cupluri casatorite care fac sex ca si voi, o singura data pe saptamana. eu si sotul meu, care avem o viata mult mai activa sexual, am ajuns sa fim considerati exceptia de la regula cuplurilor casatorite smile

hi hi hi inseamna ca si noi suntem o exceptie ce bine I'm so happy  rotfl


aspiranta la un bebe   gravida gravida

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.