homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!-8


#134 2010-02-16 23:08:43

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

luminitza a scris:

ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun

ce metoda ai aplicat big_smile?

metoda anticonceptionale.ro lol. I-am spus pur si simplu ca nu sunt multumita si daca ma iubeste va face ceva ins ensul asta, daca nu, atunci sa stea asa..dar eu una, nu stau.
Ideea e ca eu stiu ca e baiat destept si nu o facea pentru ca nu ma aprecia, ci pentru ca filmele si documentarele erau intotdeauna mai importante.
Dar i-am aratat ca nevasta poate fi mai interesanta...uneori, chiar de doua ori pe noapte.  patfierbinte  patfierbinte Si evident ca ma simt mai bine pentru ca il tine mai mult si vad mai multa tandrete.
Cred ca cea mai buna metoda este sa spui ce gandesti. Eu una intotdeauna o spun, mai ales daca ma deranjeaza ceva!!!!! punk

Offline

 

#135 2010-02-16 23:40:41

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

ce ma bucur ca s-au rezolvat lucrurile inainte sa fie prea tarziu.bine ai facut k i-ai zis,k fara comunicare cam greu se rezolva pb in ziua de azi smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#136 2010-02-16 23:46:11

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelialia a scris:

luminitza a scris:

ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun

ce metoda ai aplicat big_smile?

metoda anticonceptionale.ro lol. I-am spus pur si simplu ca nu sunt multumita si daca ma iubeste va face ceva ins ensul asta, daca nu, atunci sa stea asa..dar eu una, nu stau.
Ideea e ca eu stiu ca e baiat destept si nu o facea pentru ca nu ma aprecia, ci pentru ca filmele si documentarele erau intotdeauna mai importante.
Dar i-am aratat ca nevasta poate fi mai interesanta...uneori, chiar de doua ori pe noapte.  patfierbinte  patfierbinte Si evident ca ma simt mai bine pentru ca il tine mai mult si vad mai multa tandrete.
Cred ca cea mai buna metoda este sa spui ce gandesti. Eu una intotdeauna o spun, mai ales daca ma deranjeaza ceva!!!!! punk

ma bucur ft tare ptr tine , eu aplic metoda "sar pe tine si nu te las pana nu-mi faci pe plac" big_smilebig_smilebig_smile

Offline

 

#137 2010-02-17 14:10:27

elena21
Full member
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 100

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Ma bucur ptr tine camelialia!!! am avut si eu o pb de genul asta ai tot cu vb s-a rezolvat.... cred k trabuie sa comunici cu cel de langa tine si dak sunte-ti 2 oameni maturi sa rezolva... mult succes in continuare smile


Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el.
''Daca gasesti un drum fara obstacole probabil ca drumul acela nu duce nicaieri…”

Offline

 

#138 2010-02-17 20:10:02

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Noi vorbim mult despre asta, eu ii tot spun ca e prea rar, ca nu-i normal sa fie asa de rar (la varsta lui) etc etc. Da oricat de mult ii spun, nu-mi ajuta la nimic. Doar la cearta, ca zice ca eu tot timpul sunt cu chef de hartza si scandal, eu ii spun ca sunt asa numai cu el, ca-s nervoasa pe el ca nu facem sex, el zice ca nu are chef de sex cu mine pt ca-s crizata si ne invartim intr-un cerc vicios din care nu stiu cum sa iesim.
Help, please!  smile


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2010-02-17 20:19:20

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

kathrynn a scris:

Noi vorbim mult despre asta, eu ii tot spun ca e prea rar, ca nu-i normal sa fie asa de rar (la varsta lui) etc etc. Da oricat de mult ii spun, nu-mi ajuta la nimic. Doar la cearta, ca zice ca eu tot timpul sunt cu chef de hartza si scandal, eu ii spun ca sunt asa numai cu el, ca-s nervoasa pe el ca nu facem sex, el zice ca nu are chef de sex cu mine pt ca-s crizata si ne invartim intr-un cerc vicios din care nu stiu cum sa iesim.
Help, please!  smile

Eu i`as spune ca la fel de usor pot si cu altii,daca el nu vrea.


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#140 2010-02-17 20:43:24

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

kathrynn, atunci lasa-l in pace o saptamana, nu te mai lua de el si nu te mai enerva. pe urma nu o sa mai poata sa spuna ca nu are chef de sex pentru ca esti artagoasa lol

Offline

 

#141 2010-02-17 21:11:45

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Alex2 a scris:

kathrynn, atunci lasa-l in pace o saptamana, nu te mai lua de el si nu te mai enerva. pe urma nu o sa mai poata sa spuna ca nu are chef de sex pentru ca esti artagoasa lol

Oricum il las in pace ca nu locuim impreuna, ne vedem mai mult in weekend, ca in timpul saptamanii nu prea apucam din cauza job-urilor. Si atunci cand in sfarsit ne vedem, ma astept la ceva "actiune" si cand vad ca nu se intampla nimic, incep sa ma enervez incet incet si nu ma pot abtine si ajungem sa ne certam.

El tot zice "facem, dregem, rezolvam" da' nu vad nicio schimbare de cateva luni deja. Ca de ce nu iau eu initiativa? De cele mai multe ori o iau eu, dar de cateva ori m-am trezit respinsa si nu e un sentiment tocmai placut, asa ca m-am saturat.

BratzG a scris:

Eu i`as spune ca la fel de usor pot si cu altii,daca el nu vrea.

Cred ca i-am spus la un moment dat dar in general nu-mi place sa amenint cu chestii pe care stiu ca nu le-as pune in practica, numa asa ca sa ma aflu in treaba.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#142 2010-02-17 21:22:58

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

kathrynn a scris:

Alex2 a scris:

kathrynn, atunci lasa-l in pace o saptamana, nu te mai lua de el si nu te mai enerva. pe urma nu o sa mai poata sa spuna ca nu are chef de sex pentru ca esti artagoasa lol

Oricum il las in pace ca nu locuim impreuna, ne vedem mai mult in weekend, ca in timpul saptamanii nu prea apucam din cauza job-urilor. Si atunci cand in sfarsit ne vedem, ma astept la ceva "actiune" si cand vad ca nu se intampla nimic, incep sa ma enervez incet incet si nu ma pot abtine si ajungem sa ne certam.

El tot zice "facem, dregem, rezolvam" da' nu vad nicio schimbare de cateva luni deja. Ca de ce nu iau eu initiativa? De cele mai multe ori o iau eu, dar de cateva ori m-am trezit respinsa si nu e un sentiment tocmai placut, asa ca m-am saturat.

BratzG a scris:

Eu i`as spune ca la fel de usor pot si cu altii,daca el nu vrea.

Cred ca i-am spus la un moment dat dar in general nu-mi place sa amenint cu chestii pe care stiu ca nu le-as pune in practica, numa asa ca sa ma aflu in treaba.

foarte urat din partea lui daca va vedeti in weekenduri si nici atunci nu are chef. Adica altii ar sta numai in pat!  Eu l-am trezit nitel pe al meu cand a vazut ce a scris lumea pe forumuri si cum imi dadea dreptate.
Atunci a vazut (desi nua recunoscut direct, ca asa-s barbatii) ca nu eu eram aia nebuna si nu stiu cum se face ca acum ne e bine.
Eu i-am spus clar in fata ca sunt nemultumita si daca lui i se pare normala atitudinea asta (evident ca nu recunostea) atunci sa continue. daca nu i se pare normal sa ia o decizie. Si a facut ceva!
poti sa-i arati diferite forumuri, articole d epe net prin care sa-i arati ca nu e normal sa se poarte asa.
OK...in opinia lui tu nu ai dreptate. Dar nici lumea cealalta nu are? Poate cu intrebarea asta o sa-l trezesti la realitate. Stii cum se spune, cand trei oameni iti spun ca esti beat, te duci si te culci.
am totusi o intrebare. de cate ori o faceti pe luna daca nici in weekend nu vrea?

Ultima oara a fost editat de camelialia (2010-02-17 21:28:27)

Offline

 

#143 2010-02-17 21:54:47

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelialia a scris:

am totusi o intrebare. de cate ori o faceti pe luna daca nici in weekend nu vrea?

Nu ca nu vrea deloc tot weekend-ul, dar daca se ex. ne vedem vineri-sambata-duminica, atunci facem intr-una din astea 3 "intalniri". Doamne fereste, daca facem sambata sa mai facem si duminica (mi-ar trebui un emoticon care-si da ochii peste cap). Dupa mintea mea, ar trebui ca in weekend sa recuperam ce n-am facut in timpul saptamanii. Si vineri si sambata si duminica.
Ajungem, cred, la vreo 3-4 ori pe luna asa, cam cum ai scris tu in topic la inceput, daca tin bine minte.

I-am zis de forumul asta, stie ca citesc intr-o veselie topicurile si ca mai scriu uneori, dar o tine intr-una ca el asa e, ca el nu e "altii" sau "ceilalti" etc etc.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#144 2010-02-18 09:48:49

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

intr-un fel are dreptate. nu toti barbatii sunt la fel. fiecare om are propria doza de apetit sexual. doza asta e influentata ft mult de mediul in care traim si in special de stres. eu cred ca fiecare trecem prin momente in care avem mai mult sau mai putin chef de sex. intr-un cuplu e ft probabil ca o perioada de libido mare pt unul din parteneri sa se suprapuna peste una cu apetit scazut al celuilalt partener. parerea mea e ca in astfel de situatii tb sa ne intelegem reciproc (gandindu-ne ca am putea fi chiar noi in locul celuilalt) si sa fim deschisi spre compromisuri temporare.

sfatul meu e sa nu-i mai reprosezi. cu acuzatiile chiar nu rezolvi nimic, e mai bine sa discuti calm cu el, sa-i explici cum te simti, sa incerci sa afli de la el care e adevaratul motiv pt care nu-i arde de sex. incearca vreo 2 wk-uri la rand sa te abtii, sa nu faci nicio aluzie referitoare la sex, sa vezi daca ia el initiativa sau nu. daca dupa 2 sapt el e tot pasiv, provoaca-l! incearca sa ii invii interesul pt sex, dar nu prin vorbe, ci prin fapte. fii diplomata. fa-l sa-si doreasca sa faca sex, dar nu te mai arata disperata. poti sa-i starnesti interesul si punandu-l sa citeasca diverse articole/discutii pe forumuri pe tema sexului, sau uitandu-va impreuna la un film erotic.
succes! goodluck

Offline

 

#145 2010-02-18 18:30:13

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Multumesc frumos pentru raspunsuri  puss 

Anca, stiu ca are dreptate, stiu ca fiecare om are libidoul sau. Dar gandeste-te ca (cred) suntem singurul cuplu care facea mai mult sex cand relatia era la distanta decat acum cand suntem in acelasi oras. Pentru ca atunci faceam si vineri si sambata si duminica. Nu una din trei, ca sa zic asa.
Am vorbit mult cu el pe tema asta, chiar foarte calm si cu intelegere, pana sa ma aduca la disperare. Si nu ma dispera atat lipsa sexului in sine cat nepasarea lui fata de aceasta situatie.
Am incercat sa fiu cat mai atragatoare pentru el. Ma spal, ma epilez, ma ingrijesc asa per amsablu pt ca imi face placere si pt mine nu doar pentru el. De fiecare data cand ma intalnesc cu el am lenjerie sexy, inclusiv cand sunt la ciclu si e clar ca n-o sa facem nimic.
(Eu, in sinea ma nu cred ca-s din cale-afara de sexy sau de frumoasa, dar uneori el ma face sa ma simt asa. )

Nu ma deranjeaza sa iau initiativa, dar el asa se manifesta de parca mi-ar face mie o favoare extraordinara cand "cedeaza". De parca nu tot el ar obtine o satisfactie mai mare, de fapt, la final. El are initiativa, numai asa teoretic, cand e clar ca nu se poate - de ex. uneori cand vine la mine la serviciu, sau cand eram intr-o cabina de proba (ceea ce nu suna rau, dar eram si la ciclu si intr-o tara straina si n-as fi vrut sa avem de-a face cu autoritatile de acolo).
Cateodata e ca si cum as incerca sa mut un sac de cartofi  big_smile

O sa incerc sa ma abtin sa mai fac vreun comentariu legat de asta. Daca pot.

Ultima oara a fost editat de kathrynn (2010-02-18 18:31:30)


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#146 2010-02-18 18:38:06

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

imi imaginez cat de greu poate sa fie.. dar trebuie sa ii spui ca te face sa te simti prost, te face sa te simti nedorita. cum adica sa se poarte ca si cum iti face o favoare ? ar trebui sa vina din partea amandurora natural, nu fortat..

Offline

 

#147 2010-02-18 18:46:54

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Alex2 a scris:

imi imaginez cat de greu poate sa fie.. dar trebuie sa ii spui ca te face sa te simti prost, te face sa te simti nedorita. cum adica sa se poarte ca si cum iti face o favoare ? ar trebui sa vina din partea amandurora natural, nu fortat..

I-am spus ca ma simt nedorita si tot zice ca nu-i vina mea, ca la el e problema. Inclusiv l-am intrebat daca am vreo problema fizica sau de igiena de care nu-s constienta si ii e jena sa-mi spuna. A zis ca nici vorba.
Si mi-a zis acum de curand ca doar stiu eu ca el e genul care trebuie impins de la spate ca sa faca ceva ...
Doar ca uneori, pur si simplu nu mai pot.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#148 2010-02-18 19:31:50

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

kathhrynn, de cat timp sunteti impreuna ? Poate nu-l mai atragi in adevaratul sens al cuvantului, poate ar fi benefica o schimbare de look de exemplu. Daca ar fi femeie i-ai mai putea gasi scuze, ba ca e din cauza anticonceptionalelor, ba din cauza stresului sau a problemelor ginecologice dar barbatii de obicei nu se impiedica in chestii de astea si mai ales daca nu a fost de la inceput asa pentru ca atunci puteai spune ca da, asta e, are un libidou mai scazut.

Offline

 

#149 2010-02-18 23:47:47

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

De 4 ani si jumatate. Eu l-am mai intrebat daca nu-l mai atrag,  i-am zis "daca n-ai chef sa faci sex cu mine, inseamna ca nu te mai atrag, e clar". Da zice ca nu-i asta. L-am intrebat si daca vrea cu altele, daca s-a saturat de mine, sa stiu, ca punem punct si ne vedem de viata. Zice ca nu, nu vrea cu altele.
Ce sa mai cred? ...
O sa-l mai intreb.
Deocamdata o sa incerc sa nu mai fac nicio referire la sex, mai ales una care ar putea duce la cearta, ca mai am niste probleme si ultimul lucru pe care mi-l doresc e sa ma cert cu el.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#150 2010-02-18 23:54:13

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

free a scris:

Poate omul e stresat cu altele si nu are chef sa depuna efort fizic sa te satisfaca, ori n-are chef. Ti se pare moral sa inchizi o relatie cu el doar din punctul asta de vedere, sau mai are si alte hibe?

Pai eu nu vreau sa inchid relatia cu el. Ca daca voiam, nu bantuiam pe forumuri cautand raspunsuri si solutii. smile


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#151 2010-02-19 12:05:22

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

free a scris:

Poate omul e stresat cu altele si nu are chef sa depuna efort fizic sa te satisfaca, ori n-are chef. Ti se pare moral sa inchizi o relatie cu el doar din punctul asta de vedere, sau mai are si alte hibe?

eu cred ca problema nu se pune neaparat asa. Nu sunt un exemplu din punctul asta de vedere pt ca si eu am avut fix aceeasi problema (Slava Domnului! vad ca s-a rezolvat). Eu i-am spus clar ca ma face sa ma simt urata, neatragatoare pentru ca la fel ca si Kathryn ma spalam, epilam, am un dulap intreg de creme, lotiuni, spumant de baie si asa mai departe. A ramas totusi putin socat cand l-am intrebat daca nu-l misca si pe el cat de cat efortul asta de a fi cat mai ingrijita. Prima oara mi-a zis ca pe el nu-l atrag toate astea (desi se vedea ca o zice doar ca sa ma contrazica) dar am vazut ca l-a zgaltait putin intrebarea asta si i-a dat ceva de gandit.
Eu zic sa incerci sa identifici totusi de unde nepasarea asta. De exemplu, al meu era absorbit cu totul de documentare si filme...era hipnotizat in asa fel incat nu mai vedea nimic in jurul lui. Statea pana la 2-3 dimineata si era si obosit la serviciu.Asa ca m-am gandit sa ne facem un program.
De ceva timp nu ne mai culcam mai tarziu de 12 (in weekend ne culcam si la 3 ca putem sa dormim cat vrem), vedem un film sau un documentar impreuna(de obicei acum se lasa cu prostioare dance  patfierbinte )
Ideea este ca eu mi-am dat seama ca nu are libido scazut sau vreo problema medicala (am discutat si despre asta si am vazut ca nu e vb de asa ceva) doar ca era absorbit de internet si televizor.
Poate si al tau se confrunta cu o problema de genul asta (nu ma refer neaparat la nrt si televizor). Mie mi-a prins bine crearea unui program. E adevarat ca e mai usor pentru ca locuim impreuna si ne vedem zi de zi.
Aseara ne-am culcat pe la 1 si aprinsese tv sa se uite la nu stiu ce documentar pe animal planet si am inchis tv si i-am zis ca nu vreau sa se duca la munca cu ochii cat cepele si in weekend ne uitam impreuna la documentare, filme. A inteles si el si ne-am culcat. Iar weekendul il petrecem impreuna ca in rest ne vedem numai seara, dupa job.

Offline

 

#152 2010-02-19 14:01:03

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

free, e vorba de cupluri stabile, unele chiar casatorite. nu cred ca se pune pb de iubire. ceva tb sa fi fost odata din moment ce s-au luat oamenii aia, nu? iar daca acel ceva ar fi disparut complet, s-ar fi vazut si la alte niveluri ale relatiei. deci iubire este si cel mai probabil dorinta trebuie si poate fi inviata.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.