homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatia si biserica-2


#20 2010-01-21 19:43:26

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: menstruatia si biserica

ete fleosc pacat! intru in biserica cand am chef ca nu ma controleaza nimeni la chiloti!!! si icoanele oricum nu prea le pup ca-si lasa toate babele balele pe ele! mi se pare suficient sa te inchini in fata icoanei, dar ma rog, asta e alta discutie...


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 



#21 2010-01-22 22:16:44

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: menstruatia si biserica

sau sa atingi icoana cu mana, asta in loc de a o pupa.
mie mama imi zice ca e bine sa iau o batista sau un servetel alb la mine daca intru si sunt la zilele alea.

E prima data cand deschid topicul acesta pentru ca vroiam sa va intreb si eu cum sta treaba. dar probabil ca ceea ce mi se intampla trece peste aceasta idee ' femeia sa nu intre daca e la menstruatie'. De cand am inceput sa beau apa sfintita si pana in prezent , ca si procent, in 75% dintre nopti am visat urat. azi-nopate m-am trezit la 11 si un sfert plangand intr-unu atat de rau incat nu puteam sa ma mai opresc. mama mi-a zis sa ma mai duc pe la biserica, dar azi sunt la prima zi.
cum ziceam, mi-am gasit raspuns la nedumerirea mea. vreau sa ma duc la biserica poimaine(duminica) si menstruatia nu ma va impiedica.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#22 2010-01-22 22:33:19

addicted
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-12
Mesaje: 2052

Re: menstruatia si biserica

Intodeauna mi s-a parut o aberatie treaba asta , adica e tot un lucru dat de El, nu-i ceva voit, ales de noi. De ce nu am avea voie? E stupid .... si-ncerc sa-i explic asta mamei dar tot degeaba.



You can’t live a positive life with a negative mind.

Offline

 

#23 2010-01-23 06:19:16

CradleofFilth
New member
Inregistrat: 2010-01-03
Mesaje: 43

Re: menstruatia si biserica

aissa_kiss a scris:

am si eu o nelamurire.....ii pacat sa intru in biserica cand sunt la mentruatie?
am gasit pe net ca unii zic ca ii pacat iar altii ca nu ii pacat....as dorii sa stiu care ii adevarul...stie cineva?

rotfl2  rotfl2  rotfl2 Sunt pe jos, la fel şi toţi care citesc asta... dar mă rog. Nu ştiu ce faci tu cu menstruaţia la biserică, dar fii atentă să nu laşi iubitul sau soţiorul să te vadă la menstruaţie, că uite ce face Doamne Doamne : "Bărbatul care se va culca cu femeie ?n timpul curgerii ei şi-i va descoperi goliciunea, acela a descoperit curgerea s?ngelui ei şi ea şi-a descoperit curgerea s?ngelui său: am?ndoi să fie st?rpiţi din poporul lor. " (LEVITICUS 20:18).

Şi mai putem citi şi asta "De este cineva drept şi face judecată şi dreptate; De nu măn?ncă jertfit ?n munte şi spre idolii casei lui Israel nu-şi ?ntoarce ochii săi; femeia aproapelui său nu o necinsteşte şi de femeie nu se apropie ?n timpul perioadei ei de necurăţie; " (IEZECHIEL 18:5-6).

Ţ ţ ţ ... Dumnezeul vostru e simpatic, Să dea dracii lol. Nu mai bine nu mai facem sexuţ? Aşa ajungem şi ?n Rai. Pentru că dacă vă puneţi fermoar nu o să ajute, aşa că mia bine fără .

P.S. MAi deschideţi topicuri din astea lol


"Nothing will keep us apart
We could kill them all if our desire tore free
Our union is one sweet sinful Eve"
(Cradle of Filth - "The Black Goddess Rises")

Offline

 

#24 2010-01-23 06:55:46

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: menstruatia si biserica

"Bărbatul care se va culca cu femeie ?n timpul curgerii ei şi-i va descoperi goliciunea, acela a descoperit curgerea s?ngelui ei şi ea şi-a descoperit curgerea s?ngelui său: am?ndoi să fie st?rpiţi din poporul lor. "

va  va  merit starpita

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-01-23 11:44:17

Monya
Full member
Inregistrat: 2008-04-14
Mesaje: 881

Re: menstruatia si biserica

Daca esti mireasa si esti pe stop ce faci, iti amani nunta, nu saruti cununiile (sau ce mai e de sarutat - nu m-am casatorit inca, deci nu stiu exact). Am mai citit pe un alt forum ca o viitoare mireasa isi calcula data nuntii in functie de ciclul menstrual. Faza e ca data ti-o stabilesti, in cele mai multe cazuri, cu un an inainte, deci eroarea la calcul poate fi mare. Dar daca nasa e pe stop, nu mai sta langa miri??? Nu inconjoara altarul.... spranceana


I am not a woman of too many faces. The mask I wear is one...

Offline

 

#26 2010-01-23 12:21:51

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: menstruatia si biserica

rotfl vai am ras si aici cu lacrimi, mai ales la faza cu (,) cursul sangelui pe nas rotfl
ma fetelor, in ce secol ati ramas blocate? PE BUNE si fara sa vreau sa fiu rea, dar va si puneti batic in cap? Nici nu-i de mirare ca bisericile inca produc lazi intregi de bani dupa fiecare slujba, cu atata naivitate in jur. Daca te simti bine la biserica, si iti place sa mergi, ce treaba are faptul ca esti sau nu pe stop? Numai cuvantul "murdar" aduce atata jignire asupra femeii, si a ceea ce reprezinta ea...

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2010-01-23 12:22:32)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#27 2010-01-23 14:13:19

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: menstruatia si biserica

ce porcarie si cu biserica asta forgetit

Offline

 

#28 2010-01-25 01:09:36

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: menstruatia si biserica

Eu imi aduc aminte , la inmormantarea tatalui meu , mama avea menstruatia....si ia zis bunica sai zica la preot ...si asa a facut cica ia zis preotului ....:-| si asa a intrat in biserica...bineinteles asa se face la noi lol , e cam nebun preotul...

Offline

 

#29 2010-01-25 06:13:31

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: menstruatia si biserica

ma rog, aia cu nunta e mai de inteles.. banuiesc ca nicio mireasa nu vrea sa fie pe stop in ziua nuntii. asta mai lipsea, un stres in plus, dureri de cap si crampe. cred ca astea ar fi motivele, in niciun caz intratul in biserica lol

Offline

 

#30 2010-01-25 08:33:54

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: menstruatia si biserica

Vai,vai... eu merit starpita cam in fiecare luna,asa... roll

Offline

 

#31 2010-01-25 15:49:53

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: menstruatia si biserica

akisandra a scris:

Eu imi aduc aminte , la inmormantarea tatalui meu , mama avea menstruatia....si ia zis bunica sai zica la preot ...si asa a facut cica ia zis preotului ....:-| si asa a intrat in biserica...bineinteles asa se face la noi lol , e cam nebun preotul...

daca ai inmormantare,botez sau nunta poti intra in biserica .sunt cateva cazuri exceptionale in care orice preot e obligat sa te lase
majestik nu are treaba bautul aghiezmei cu ce visezi..visele sunt furnizate de subconstient,foarte rar au caracter premonitor

Ultima oara a fost editat de Melany1 (2010-01-25 15:52:25)

Offline

 

#32 2010-01-25 16:15:00

rozik
Full member
Inregistrat: 2006-08-31
Mesaje: 908

Re: menstruatia si biserica

_alexa_ a scris:

: va si puneti batic in cap? ...

stiu ca sunt cam offtopic ,dar mi-ai amintit de ceva:sambata trecuta am fost la un botez si am intrat in biserica cu fetita mea care are un an si 5 luni.Mi s-a parut cam cald,si i-am dat copilului caciula jos.Imediat a venit o femeie de acolo de la biserica si mi-a atras atentia sa-i pun caciula pe cap daca e fata.Stiu ca in biserica femeile trebuie sa intre cu capul acoperit,dar NICIUNA din femeile prezente acolo nu avea nimic pe cap,si ei i-a casunat tocmai pe bietul copil.....


Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Offline

 

#33 2010-01-25 17:26:02

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: menstruatia si biserica

rozik a scris:

_alexa_ a scris:

: va si puneti batic in cap? ...

stiu ca sunt cam offtopic ,dar mi-ai amintit de ceva:sambata trecuta am fost la un botez si am intrat in biserica cu fetita mea care are un an si 5 luni.Mi s-a parut cam cald,si i-am dat copilului caciula jos.Imediat a venit o femeie de acolo de la biserica si mi-a atras atentia sa-i pun caciula pe cap daca e fata.Stiu ca in biserica femeile trebuie sa intre cu capul acoperit,dar NICIUNA din femeile prezente acolo nu avea nimic pe cap,si ei i-a casunat tocmai pe bietul copil.....

signof10 Doamne fereste, femei care nu au ce face.. si nu ti-au zis tie si i-au zis copilului?  lol babe nebune

Offline

 

#34 2010-01-25 19:00:32

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: menstruatia si biserica

ioana_4 a scris:

rozik a scris:

_alexa_ a scris:

: va si puneti batic in cap? ...

stiu ca sunt cam offtopic ,dar mi-ai amintit de ceva:sambata trecuta am fost la un botez si am intrat in biserica cu fetita mea care are un an si 5 luni.Mi s-a parut cam cald,si i-am dat copilului caciula jos.Imediat a venit o femeie de acolo de la biserica si mi-a atras atentia sa-i pun caciula pe cap daca e fata.Stiu ca in biserica femeile trebuie sa intre cu capul acoperit,dar NICIUNA din femeile prezente acolo nu avea nimic pe cap,si ei i-a casunat tocmai pe bietul copil.....

signof10 Doamne fereste, femei care nu au ce face.. si nu ti-au zis tie si i-au zis copilului?  lol babe nebune

Eh, chestii de genul asta chiar nu trebuie luate in seama ... Cu atat mai mult cu cat era vorba de un copil. Sa nu fim mai catolici decat Papa smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#35 2010-01-25 20:27:20

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: menstruatia si biserica

anne85 a scris:

Din punctul meu de vedere, treaba cu necuratia femeii, asa cum a fost ea instituita in Vechiul Testament (nu vorbesc de traditii si obiceiuri inventate de oameni mai apoi) a fost tocmai pentru a stabili o limita, o bariera a bunului simt, sa-i zic asa ... La fel ca si legea din Decalog (cele 10 porunci) care spune sa nu ravnesti la nevasta aproapelui tau ... Altfel ar fi fost haos, daca toti faceau ce le trecea prin cap (cam cum se intampla in zilele noastre - vezi homosexualii, vezi pedofilii, vezi zoofilii ... si lista ar putea continua).

roll

bun si acum explica-mi si mie ce legatura are bunul simt cu ciclul menstrual
si mai explica-mi si de ce nu pot sa ravnesc la nevasta aproapelui meu lol ...e imaginatia mea pana la urma!
...si homosexuali, pedofili si zoofili exista de cand lumea si pamantul smile


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#36 2010-01-25 21:06:48

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: menstruatia si biserica

...si nu trebuie sa fie nimeni in vreun cult satanic ca sa i se para bulls*it Biblia... si mie mi se pare si n-am nicio treaba cu satanismul. Nu e nici teribilism. Se numeste cunoastere. Daca ceva nu e de acord cu Biblia si cu religia crestina,nu inseamna ca automat e dat de dracu'. Asta va baga in cap popa de la Cucuietii din Vale,da' nu inseamna ca e si adevarat. Stii cum e... sunt prosti si in zilele noastre care cred ca nu ramai gravida prima oara cum sunt si prosti care cred ca orice opinie diferita de a lor e gresita... wink

Offline

 

#37 2010-01-25 21:08:37

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: menstruatia si biserica

nu are treaba cu bunul simt ci are treaba cu faptul ca s-a creat o bariera intre femeie si barbat..In momentul in care Eva a muscat din fructul interzis si cei 2 au fost izgoniti din rai ,femeii dar si barbatului i s-au dat niste "pedepse" sa le spunem asa...
una din ele ar fi ca femeia e "necurata" cateva zile din luna..
si va rog nu imi cereti explicatii ca eu mi-am expus parerea: ai timp sa intrii in biserica 3 saptamani cat nu esti pe stop..de ce nu mergi atunci ..si te apuca fix cand esti pe stop dusu la biserica
bine,excludem cazurile exceptionale in care trebuie sa fim prezente in biserica: botez,inmormantare,cununie

Offline

 

#38 2010-01-25 21:12:08

wra_blu
Banat
Inregistrat: 2008-08-31
Mesaje: 9276

Re: menstruatia si biserica

fir-ar ea sa fie de treaba, de ce tocmai femeia a muscat din fructul interzis?!  punish  lol
barbatul ce pedeapsa a primit?
serios vorbind

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.