homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatia si biserica-3


#39 2010-01-25 21:41:39

ioana_marinescu
Full member
Inregistrat: 2008-02-25
Mesaje: 511

Re: menstruatia si biserica

pai nu prea a primit. ca doar femeia e nenorocita care l-a ispitit tongue


And i'd give up forever to touch you/ `Cause i know that you'd feel me somehow hjarta

Offline

 



#40 2010-01-25 21:54:45

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: menstruatia si biserica

wra nu mai stiu exact sa-ti spun pasaj cu pasaj ce a primit unu si ce a primit celalalt,nici nu ma pun sa ma gandesc de ce Dumnezeu nu i-a dat si barbatului sa nasca,sa aiba menstra...
eu simplu nu intru in biserica pe stop: daca vreau ma rog acasa ..

Offline

 

#41 2010-01-25 22:00:49

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: menstruatia si biserica

Dumnezeu,daca exista,e un copil sadic. smile Daca vrei sa nu muste,de ce pui pomul la indemana lor,stiind ca sunt umani si ca e in firea lor sa greseasca (ca daca ne-a facut Dumnezeu,trebuia sa stie ca suntem inclinati spre pacat)? E ca si cum ai pune o curva sexy langa un nimfoman si te-ai astepta sa n-o f*ta...

Offline

 

#42 2010-01-25 22:17:46

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: menstruatia si biserica

Vai Shine, fac pe mine de ras rotfl2


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#43 2010-01-26 09:27:07

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: menstruatia si biserica

Da,am citit Biblia. Twice. smile Si da,citit,nu rasfoit. smile Si da,si dupa ce am citit-o am ramas la opinia ca imprastie indobitocire in stanga si-n dreapta. Alte intrebari?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-01-26 09:31:22

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: menstruatia si biserica

Acum probabil o sa vii cu o explicatie tipic crestineasca gen: "Dumnezeu a ales sa nu-si reverse lumina asupra ta si de-aia nu te-a schimbat complet Biblia"... Bai,sincer iti spun,decat lumina aia... prefer sa stau in bezna. Sa zicem ca am destule celule-bastonase cat sa vad bine si in bezna mea. smile

Offline

 

#45 2010-01-26 10:31:38

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: menstruatia si biserica

wra_blu a scris:

barbatul ce pedeapsa a primit?
serios vorbind

Melany1 a scris:

wra nu mai stiu exact sa-ti spun pasaj cu pasaj ce a primit unu si ce a primit celalalt,nici nu ma pun sa ma gandesc de ce Dumnezeu nu i-a dat si barbatului sa nasca,sa aiba menstra...

deci nasterea copiilor e o pedeapsa data femeii, nu un dar?  roll

Offline

 

#46 2010-01-26 10:35:42

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: menstruatia si biserica

durerile nasterii sunt pedeapsa, ca daca n-am fi pacatoase nasterea ar fi floare la ureche

Offline

 

#47 2010-01-26 11:45:53

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: menstruatia si biserica

oare de ce regulile crestinismului sunt atat de stricte incat niciun om (de la fecioara maria incoace) nu poate fi considerat "fara-de-pacate"? ar putea oare un om sa nu faca niciun pacat de-a lungul vietii? daca nu, atunci crestinismul nu ne imprima oare tutror un sentiment de vinovatie? oare d-zeu vrea sa ne simtim toti "cu musca pe caciula"? de ce ar dori asta?

Offline

 

#48 2010-01-26 11:58:26

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: menstruatia si biserica

si acum vin eu, ateea, si spun ca NATURA a stabilit lucrurile intr-un fel sau altul.
pentru ca, sa nu uitam ca si animalele au menstruatie si eu ma indoiesc, zau, ca Dumnezeu le-ar fi pedepsit si pe ele.
cred ca, mai degraba, natura, asa perfecta cum e ea, a stabilit modul de functionare al organismelor si a facut in asa fel incat sa aiba loc reproducerea speciilor.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#49 2010-01-26 12:09:41

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: menstruatia si biserica

Anne, tu nu ai citit ce am spus eu legat de credinta mea si de Dumnezeu si regulile lui?

Bine, nu menstruatia a fost fost pedeapsa, ci durerile nasterii. Si, repet, cu animalele ce a avut Dumnezeu? Noi oamenii suntem pacatosi, dar animalele?
Si iar ajung la parerea mea cum ca e NATURAL sa doara. Pentru ca se produc fenomene fizice si e normal. Cum ar fi daca ti-ar prinde cineva piciorul cu o funie ar carei capat e legat de un tractor si ar trage, pana ti-ar disloca articulatiile? Nu ar durea? Cauze fizice smile

ba da, natura e perfecta: vezi cum exista interdependenta intre toate lucrurile, mai mici sau mai mari, vezi lanturile trofice, vezi succesiunea noapte-zi, vezi echinoctiile, care au loc de mii de ani in aceeasi zi, fara intarziere, vezi fazele lunii, vezi cum pomii infloresc primvara, vezi succesiunea anotimpurilor,vezi selectia naturala in cazul plantelor/animalelor/ oamenilor. sunt lucruri care se intampla ciclic de mii de ani. asta e perfectiunea.
vezi ordinea naturala, vezi cum orice organism viu, se naste, creste, se maturizeaza, se inmulteste si moare. nici asta nu e perfectiune?
ca intervenim noi, oamenii, si dereglam ciclirile naturale si astfel se pierde 'perfectiunea' sunt de acord smile dar asta e alta poveste.

Ultima oara a fost editat de pokemon (2010-01-26 12:15:58)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#50 2010-01-26 12:10:21

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: menstruatia si biserica

pokemon a scris:

si acum vin eu, ateea, si spun ca NATURA a stabilit lucrurile intr-un fel sau altul.
pentru ca, sa nu uitam ca si animalele au menstruatie si eu ma indoiesc, zau, ca Dumnezeu le-ar fi pedepsit si pe ele.
cred ca, mai degraba, natura, asa perfecta cum e ea, a stabilit modul de functionare al organismelor si a facut in asa fel incat sa aiba loc reproducerea speciilor.

animalele nu au suflet ci doar suflare divina...nu incadram animalele aici.

Offline

 

#51 2010-01-26 12:14:32

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: menstruatia si biserica

mel, si atunci animalele de ce sufera?
asta ma intrebam eu.
daca noi suntem pedepsite sa suferim pentru ca am pacatuit, de ce sunt si ele?


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#52 2010-01-26 12:14:59

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: menstruatia si biserica

cu asta nu sunt de acord ... ca animalele nu au suflet. Cand ma uit la ce am eu acasa ca e toata un suflet cu ochi nu pot sa cred ca nu exista nimic in interior si ca dupa ce nu o sa mai fie o sa dispara pur si simplu . Catelusa mea se manifesta exact ca un om, plange cand plec dar nu scheauna, plange cu lacrimi...si se uita in ochii mei parca incearca sa ma faca sa inteleg ce vrea sa imi spuna numai ca nu are cuvinte

Ultima oara a fost editat de Wildhoney (2010-01-26 12:15:52)


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#53 2010-01-26 12:18:15

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: menstruatia si biserica

Melany1 a scris:

animalele nu au suflet ci doar suflare divina...nu incadram animalele aici.

poti sa nu le incadrezi, dar atata timp cat procesul nasterii e acelasi (cu dureri cu tot), nu-ti mai vine sa crezi ca durerile nasterii reprezinta o pedeapsa data femeilor... decat daca zici ca d-zeu ar fi putut sa ne scuteasca de durerile astea dar n-a facut-o, drept pedeapsa pt pacatul evei. na, ca am dat tot eu si raspunsul tongue smile

anne, da-mi te rog un raspuns concret, plauzibil, nu "tu nu pricepi". incearca-ma, poate pricep wink

Ultima oara a fost editat de anca90 (2010-01-26 12:20:37)

Offline

 

#54 2010-01-26 12:18:38

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: menstruatia si biserica

Eu nu inteleg o cheste, desi e cam offtopic ce zic eu acum, de unde sunteti atat de sigure ca ceea ce scrie in biblie e adevarat, ca a existat candva o Eva si un Adam? exista dovezi concrete?


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#55 2010-01-26 12:20:14

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: menstruatia si biserica

crede si nu cerceta!  rugaciune
ce-s cu intrebarile astea? ce scrie in biblie e adevarat. punct.
chicot

Offline

 

#56 2010-01-26 12:20:31

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: menstruatia si biserica

pokemon a scris:

Anne, tu nu ai citit ce am spus eu legat de credinta mea si de Dumnezeu si regulile lui?

Bine, nu menstruatia a fost fost pedeapsa, ci durerile nasterii. Si, repet, cu animalele ce a avut Dumnezeu? Noi oamenii suntem pacatosi, dar animalele?
Si iar ajung la parerea mea cum ca e NATURAL sa doara. Pentru ca se produc fenomene fizice si e normal. Cum ar fi daca ti-ar prinde cineva piciorul cu o funie ar carei capat e legat de un tractor si ar trage, pana ti-ar disloca articulatiile? Nu ar durea? Cauze fizice smile

ba da, natura e perfecta: vezi cum exista interdependenta intre toate lucrurile, mai mici sau mai mari, vezi lanturile trofice, vezi succesiunea noapte-zi, vezi echinoctiile, care au loc de mii de ani in aceeasi zi, fara intarziere, vezi fazele lunii, vezi cum pomii infloresc primvara, vezi succesiunea anotimpurilor,vezi selectia naturala in cazul plantelor/animalelor/ oamenilor. sunt lucruri care se intampla ciclic de mii de ani. asta e perfectiunea.
vezi ordinea naturala, vezi cum orice organism viu, se naste, creste, se maturizeaza, se inmulteste si moare. nici asta nu e perfectiune?
ca intervenim noi, oamenii, si dereglam ciclirile naturale si astfel se pierde 'perfectiunea' sunt de acord smile dar asta e alta poveste.

Te iubesc big_smile Daca as fi tip,te-as lua de nevasta lol

Offline

 

#57 2010-01-26 12:21:42

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: menstruatia si biserica

si daca adam si eva au fost singurii oameni si noi toti ne tragem din ei, asta nu inseamna ca suntem neamuri?
si asta nu inseamna ca pacatuim?
dar da, suntem off-topic. eu ma intrebam asa, retoric, ca de...
anca, e usor sa spui 'nu pricepi'. dar vorba ta, adu-mi argumente plauzibile si sa vezi ca o sa pricep.
shine,  lol

Ultima oara a fost editat de pokemon (2010-01-26 12:22:37)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.