homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6-19


#343 2010-06-13 23:19:29

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

katami a scris:

papucica, nu mai stiu exact, dar oricum, la inceput tare

garga, si eu am avut ce zici tu acolo

andreea goodluck

Eu am 8 saptamani si nu mi se pare ca si-au modificat foarte mult culoarea.
O fi si din cauza ca eu de fel am tenul foarte deschis si probabil nici nu se vor colora foarte tare.
Pe net nu gasesc nimic exact, pe unele site-uri scrie ca pe la 6 saptamani, altele ca pe la 8, ba pe la 12 sau chiar 16 si de aia v-am intrebat si pe voi...
puss

Offline

 



#344 2010-06-13 23:24:57

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

la mine diferenta e f mica si cred ca a avut loc treptat pentru ca chiar am fost atenta la lucrul asta dar nu pot spune clar un moment anume.

Offline

 

#345 2010-06-13 23:38:11

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

gargarita a scris:

la mine diferenta e f mica si cred ca a avut loc treptat pentru ca chiar am fost atenta la lucrul asta dar nu pot spune clar un moment anume.

puss
Si eu sunt atenta la toate schimbarile si la sfarcuri diferenta de culoare e mica, probabil ca s-a produs treptat cum zici si tu...Si cum ii vad zilnic poate nici nu imi pot da seama exact... chicot

Offline

 

#346 2010-06-14 07:42:22

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Neata!  cascat


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#347 2010-06-14 08:13:34

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

neata !

34 de saptamani, 2150 grame ..pupa mami copanelele !


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2010-06-14 08:34:21

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

GeoGeo a scris:

neata !

34 de saptamani, 2150 grame ..pupa mami copanelele !

Bravo Geo!! Intr-o luna mai pune 1 kg


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#349 2010-06-14 08:42:57

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Neata smile

Geo, se face de 3 kg applause

Offline

 

#350 2010-06-14 08:57:32

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

neata si de la mine

geo , bravo, a mea la 32 sapt si un pic avea 2 kg, sper sa trecem si noi de 3 kg....
vedem martea viitoare....

fetelor ultimele 2 zile la serv azi si maine, sper sa mai rezist si de miercuri , gata , ramanem acasa sa ne pregatim serios, bine mai am eu de lucru si extra , dar rezolv problema,....

andreea esti ok, ? mai ai putin, dupa tine eu urmez clar, deocamdata sunt linistita , dar ma mai iau uneori niste emotii, de nu stiu ce sa ma fac, ....

gravidutelor voi cum va descurcati cu caldura, eu dimineata ma trezesc cu tricoul ud la piept ,

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2010-06-14 08:58:24)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#351 2010-06-14 09:36:43

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Neata fete dragi,

Am inceput serviciul  spranceana inca nu ma pronunt, probabil o sa resimt ziua de azi ca doar am stat atata in pat ... Doamne ajuta!

Andreea, inca o zi ... iti doresc sa iasa totul bine. Sunt convinsa ca te va ajuta Dumnezeu. Oricum, poate anunti pe cineva ca sa ne spuna si noua cum esti/sunteti.
puss  puss

Gargarita
, si eu am avut intepaturi asa cum le descri tu ... colul cum e? e bine ca dimensiune?

Geo, la mai mare ...  applause

Adina, eu cred ca toate suntem asa din cauza caldurii ... eu am incercat cu Ac, dar ma trezesc infundata, asa ca sper sa se mai racoreasca ca sa nu-l mai folosesc.
Aa ... odihna placuta, ca mai ai putin si stai acasa.

Papucica, multe sapt inainte!

Mirik, Ruxxy  puss  puss


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#352 2010-06-14 09:57:52

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

buna fetele. am ajuns si noi acasa. de dimineata am fost la medicul de fam si sa imi fac testul ala de toleranta. la medicul de fam m-a intrebat daca o simt bine asta mica si i-am zis ca de o sapt parca e mai lenesa insa azi ca e mai racoare (la noi ploua) parca deja e mai activa. ea in loc sa ma linisteasca ca vai.. ca sa nu stau ca merg sa imi faca eco. sa nu fac eu supozitii ca e din cauza caldurii... asa ma enervat...

apoi am fost sa imi fac testul.. cand colo aflu ca azi imi face glicemie simpla, pe la 4 sa sun sa imi zica rezultatul si in fctie de rezultat maine dimineata cu o lamaie la mine si ceva de citit raman 3 ore acolo.  grater

andreea doamne ajuta.. inca o zi si o vezi pe maria.  par ma rog si eu sa fie totul ok rugaciune

geo super! cu siguranta va ajunge peste 3 kg!  par

aliy bafta la lucru insa nu te stresa prea tare. lucri doar 6 ore nu?

gargarita si eu ma alatur in clubul cu intepaturi smile la momentul respetiv nu prea le-am dat importanta.. acum imi dau seama ca faceau parte din simptome.. in aceea perioada eram prea ocupata cu vomatul.. sad

adina inca putin si tu si te poti linisti acasa sa o astepti pe bebelina ta! kram


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#353 2010-06-14 10:28:08

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

sanca  puss

nu poti merge undeva la privat? cum sa astepti 3 ore??? dar de ce faci testul asta? asa trebuie sau ai avut pb?

eu ar trebui sa lucrez 6 ore, dar aici la serv mi se spune ca nu e suficienta recomandarea (scrisoarea medicala) de la dr ginecolog, dar nimeni nu stie de ce mai e nevoie grater offf
Voi stiti ceva? stiu ca am mai intrebat, dar poate s-a confruntat cineva intre timp


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#354 2010-06-14 10:51:18

witty_ina
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 1407

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

alyi, eu pe cine cunosc, mi-a spus ca este ok adeverinta de la medicul de familie care se bazeaza pe scrisoarea medicala de la ginecolog.
Poate stiu fetele mai mult

Sanca, esti suspecta de diabet de sarcina?


28.01.2010: Luca e in sfarsit la mami si tati in brate
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wXDT31D/weight.png[/img]

Offline

 

#355 2010-06-14 10:56:33

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Ali, prietena mea a dus la medicul de familie recomandarea ginecologului. Acesta i-a dat adeverinta si a dus-o la munca....deci nu stiu ce ar mai trebuie  nustiu

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2010-06-14 10:56:51)

Offline

 

#356 2010-06-14 11:08:10

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

aliy la privat merg si platesc analiza, insa atata dureaza. o sa imi dea sa beau glucoza si din ora in ora imi ia sange de 3 ori pp. mi-e ff groaza de analiza asta..

ina.. nu stiu ce sa zic. dr nu s-a exprimat clar ca as fi suspecta.. insa provin din familie unde mama e diabetica, ea chiar a facut diabet de sarcina, o vreme l-a tinut sub control cu pastile insa acum la batranete a ajuns insulino dependenta. eu i-am povestit toate astea dr si tinand cont si de kg mele in plus.. care sunt destule mi-a recomandat sa fac testul asta. pana acum de cate ori mi-am luat glicemia in timpul sarcinii a fost super ok.. nu stiu ce sa zic. ma intreb si daca descopera ca am asa ceva ce se poate face?

aliy legat de problema cu serviciul eu nu stiu.. si eu am intampinat probleme la mine la servici.. ca nu prea stiau ce si cum..nu stiu de unde am citit parca o data ca ar fi nevoie si de adeverinta de la medicul de medicina muncii pe langa cea de la dr ginecolog

Ultima oara a fost editat de sanca (2010-06-14 11:13:15)


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#357 2010-06-14 11:16:47

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

pup fetele si multumesc pentru raspunsuri

aliy, da, colul era ok

Offline

 

#358 2010-06-14 11:20:12

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Ina , ruxxy, sanca  puss  multumesc. am gasit un pic de bunavointa la o colega care a zis ca o sa caute sa rezolve. sa stau 6 ore, ca daca mai trebuie ceva aduc dupa. acum om vedea ...

Garga, daca colul e ok, atunci sunt intepaturile alea normale smile

Sanca, nu te agita ... e mai greu, dar daca trebuie sa faci testul asta, il faci. O sa fie bine  puss

Ultima oara a fost editat de aliy (2010-06-14 11:23:23)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#359 2010-06-14 11:57:36

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

multumim pentru urari ... transmitem multi pupici !
duminica am fost la ziua nepotelei noastre, 3 fete de 6, 4 si 2 ani big_smile adica... haos ! lol
ne uitam asa amandoi .. hm deci asta urmeaza !  rotfl

adina , cu caldura din buc nu stiu ce putem face ... mie mi s-au umflat mainile si picioarele zilele astea ... si nu am mai avut probl din astea ...eu suport oricum greu rau caldura .. fac mai multe dusuri ... dar nu pot sa mananc sad pap numai salate si fructe si abea seara, sau dimineata la 7 pot sa pap putina carnita ...sper sa nu o supar pe bebelina
cred ca mi-ar prinde bine sa fug la mare big_smile da' suntem cu casa in santier ...


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#360 2010-06-14 13:03:50

witty_ina
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-11
Mesaje: 1407

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Sanca, am trecut si eu prin asta si nu am facutl testu respectiv ci hemoglobina glicozilata (analiza glicemiei in ultimele luni pt a vedea media) si medicul a urmarit analizele urinei pe care le-am facut de vreo 6 ori. La fel ca si tine, aveam/am multe kg in plus. De asemena medicii au mai urmarit viteza la crestere a bebeluslui (desi spuenau ca nu e un factor relevant decat in context)

Ca si alimentatie: mai putin dulciuri (mancam de la diebetici cand aveam pofta) si grija la carbohidrati si fier

Ultima oara a fost editat de witty_ina (2010-06-14 13:04:08)


28.01.2010: Luca e in sfarsit la mami si tati in brate
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wXDT31D/weight.png[/img]

Offline

 

#361 2010-06-14 13:21:20

guguluta
Full member
De la: Castelul lui Dracula!
Inregistrat: 2010-04-14
Mesaje: 730

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Buna ziua burtici si de la mine. wave
Sanca dar de ce trebuie sa stai 3 ore?Si eu am facut saptamana trecuta testul si am stat doar o ora, si apropo de kilograme cate ai pus pana acum?Eu am pus 10 kilograme si pana acum doctorita ma tot batea la cap cu asta dar la ultima vizita cand am fost nu a mai zis nimic .Pupic si bafta la test si sa ai rabdare multa!
Aliy sa nu te stresezi la munca si sper sa rezolve colega ta ceva si sa nu trebuiasca sa stai mai mult de 6 ore acolo.Pupici si sanatate iti doresc! puss
Andreed inca o zi, iti tin pumni si sa dea domnul sa iasa totul bine si sa veniti amandoua acasa repede si fericite! puss Maine scoatem  majoreta
Geo felicitari si la mai mare  applause si sigur ajunge la 3 kg sau poate si mai mult nustiu !
Adina inca doua zile si apoi vacanta si odihna si pregatirile necesare!
Pup burticile si bebei puss


Din 17 septembrie 2010 mamica de Leonardo Cristian!hjarta  hjarta  hjarta
Multumim doamne pentru minunea trimisa!puss  puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.