homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6-43


#799 2010-06-23 09:58:30

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Neata Dana, Camy si Tudor  puss

Dana, sa stii ca eu l-am intrebat la inceputul sarcinii si mi-a zis ca e ok sa ma fac cu ceara, atata timp cat nu ma doare. Apoi cand a vazut ca mi se tot scurteaza colul, a zis sa fac tot posibilul sa evit orice durere, ca imi poate provoca contractii si iar scade colul sad
Asta e valabila la mine; la mine si statul pe scaun mult imi scurteaza colul, asa ca ...

Le: f bine ca esti happy, nici nu conteaza motivul smile Bafta maine la doctor  rugaciune
Sanca, ai 32 de sapt smile acum ma uitam la semnatura, ce trece timpul  puss

Ultima oara a fost editat de aliy (2010-06-23 10:02:00)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 



#800 2010-06-23 10:01:16

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

camy  wave
Aliy pfff sti cum e...in sinea mea parca stiu ca nu e bine sa ma fac cu ceara  dumbom  da am zis sa-l intreb si pe el  rodnar  o sa-l intreb si de col...ca pana acum nu mi-a zis nimic...Mersi dragutza par
De abia astept maine sa o vad pe mogaldeatza mea  big_smile  hjarta tzuco io pe ea hjarta  ce m-a uimit sapt trecuta a fost ca al meu m-a intrebat cand mai mergem la doctor hjarta  ca i dor s-o vada  al9leacer  dapai numai ce a vazut-o pe 7 iunie la 4d....eu mai inteleg ca eu sa nu mai am rabdare....dar la barbati mai rar chicot oricum  al9leacer  al9leacer  al9leacer

Ultima oara a fost editat de dana82 (2010-06-23 10:03:36)

Offline

 

#801 2010-06-23 10:04:05

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Dana, e bine sa-l intrebi de col: dimensiune, daca e inchis... cu toate ca ti-ar fi zis daca ceva nu era bine (SPER). Mai bine intrebam noi, ca poate lor le scapa ceva ... si le cam scapa multe sad

Le: chiar ca isi arata mai rar nerabdarea ...
Si eu o sa ma programez peste 2 sapt... ca imi spunea dr ca daca la hematologie nu-mi iese nici o problema, sa fac eco peste 8 sapt  skitarg  pai eu nici la inc sarcinii n-am stat 8 sapt, d-apoi acum
Eu nu am chef de munca sad

Ultima oara a fost editat de aliy (2010-06-23 10:06:37)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#802 2010-06-23 10:09:46

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

hello!  par

papucica, nu-i musai sa fii epilata total, acum tu stii cum iti place sa te "coafezi" pe acolo, eu una de ex nu suport parul decat in cap. big_smile  daaar, mai igienic e fara par.

fetele, eu nu mai vad decat burta cand ma uit in jos de acum 3-4 sapt. big_smile
ma chinui asa de tare cu oglinzi si prostia de lama....

dana, nu e bine sa treci la epilat mai dureros daca in ultima vreme te-ai facut prin metoda nedureroasa, pot sa apara contractii. stiu sigur. mai bine sfanta lama, mai sunt cateva luni, rezistam noi.  neutral

aliy, bafta la rezultate.!

adina, felicitari pt dolofana!  applause

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-06-23 10:10:47)

Offline

 

#803 2010-06-23 10:17:42

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Pass, mersi  puss
Si ... te inteleg ca nu vezi decat burta ... la cat de maricica o ai  tummenupp

Stai cuminte in pat, da? smile


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#804 2010-06-23 10:20:23

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

danutuleeeeeeeeeee ce pana ta faci? pupici pe burtica


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#805 2010-06-23 10:21:57

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Aliy...nici eu n-am chef de lucru  rodnar noroc ca nu ma streseaza nimeni rodnar Mai....de aia vreau eu de acuma sa pun o droaie de intrebari la medici...ca vad ca lor cam multe le scapa skitarg  Si eu zic ca nu-i normal sa te cheme la 8 sapt distanta va  pe mine 1 data pe luna ma cheama...si asta pt ca zice ca totul merge bine...daca nu ...m-ar chema mai des...pe cumnata mea a vazut-o si de 3 ori pe luna neutral
Passucu par  si pe mine ma asteapta oglinda diseara  lol dapai nu stiu cum o sa ma descurc lol cred ca ceva de genul tau "ma chinui asa de tare cu oglinzi si prostia de lama.... " rotfl (dc nu reusesc sotul va fi cu "job-ul"  asta)  Da iti dai seama ce fain ar fi  sa nu ai treaba cu epilatul vreo 1 sapt juma...2...sau chiar mai mult. Dapai cand o fi sa nasc ce ma fac...daca ma epilez "azi" (sa fiu pregatita)si apa se rupe peste 2-3 zile visslar ca nu vreau sa ma rascheteze ei dumbom  LE Tu cum esti? puss
probleme existentiale am...nu stiu ce m-o apucat chicot
LE  par  big_smile  puss camy pai ui pe aici...nu vezi cat vorbesc  dumbom tu ce faci? cum te mai distrezi cu al tau scump odor  hjarta  cu poze nu ne mai incanti?! punish  pfff te invidiez  tongue  par  de abia astept sa stau si eu cu pitica...si sa ma joc...si sa-i dau papica...si s-o schimb de surprizele din pampersi  al9leacer

Ultima oara a fost editat de dana82 (2010-06-23 10:30:48)

Offline

 

#806 2010-06-23 10:30:35

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

neata si de la mine

am dormit ceva mai bine, ne-am trezit si pe 6 cand a venit taticul sa ne pupe, si apoi am mai motait pana la 9 si ceva

legat de epilat, eu m-am facut de la inceputul sarcinii cu ceara de unica folosinta, peste tot, bine ma faceam si inainte , asa ca nu a fost dureros, si nici acum nu este, am o cosmeticiana super draguta si super atenta, lucreaza finut, nu apasa, ma intreaba non stop daca sunt ok,  asa ca....eu cu lama nu m-am mai facut de ani de zile, inainte de ceata foloseam epilatorul, pe care si acum il folosesc, da doar  pe picicioare si subbrat.....cu lama imi e frica ca am un fir , imediat se ingroasa si se inteste, cred ca ar trebui sa am fac la 2 zile, nu mai vb de iritatie...

la mine ploua de rupe, am deschis geamurile sa se aeriseasca, am de calcat lucrurile albe ale bebelinei, urmeaza sa le spal si pe cele colorate, plus curatenie, multa treaba, dar fac si eu ce pot , incet , incet, mai stau in pat, ca na, nu-i bai, daca nu le fac pe toate azi smile

eu nici cu oglinda aproape nu mi-o vad si mi-ar fi groazic sa ma fac cu lama, cred ca sapt viitoare , dupa control , iar merg la cosmetica, ca nu vreau cand ajung la spital sa ma faca alea cu lama,


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#807 2010-06-23 10:34:00

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Adina da harnicutza mai esti par  maiiii mai taci cu epilatul tau  tongue  ca tu mi-ai dat ideea sa merg la cosmeticiana...iti dai seama ca acuma nevoita fiind sa ma chinui cu oglinda..sau sa-l pun pe al meu sa ma ajute...tanjesc dupa un epilat cu ceara drool Bine ca te poti face!  tummenupp Mai vad si eu...oricum...bebica conteaza!

Offline

 

#808 2010-06-23 10:38:57

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Salutam burticile!!! wave
Azi am fost la recoltare, mai aveam de facut Chlamydia IgA, Listeria si de repetat Ureaplasma dupa tratament cu antibiotice.
Rezultatele o sa le am luni, sper sa scap de ureaplasma si restul analizele sa iasa bine...

Legat de epilat si eu ma faceam inainte cu ceara dar tot ma durea dar atunci suportam mai bine, acum nu cred ca o sa ma mai fac cu ceara ca nu vreau probleme, o sa fiu mai mult cu frica si o sa mi se para ca ma doare asa ca o las balta...

Offline

 

#809 2010-06-23 10:43:16

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

dana  rotfl  oops! la asta nu m-am gandit...

daca e cezariana, e bine, ai programare si mergi epilata , dar daca nu... in travaliu sa ne epilam cu lama si 3 oglinzi  tummenupp  cred ca e tot ne vom dori atunci.


aliy, da, este mare si de ast ma gandesc ca am contractii atat de devreme, ca apasa pe col..
sad
nu m-am ridicat din pat decat pt toilet, in rest, aici am prins radacini..

am pus poze cu burta de la 16 sapt., poze facute inainte de povestea urata cu durerile si contractiile...  supa

Offline

 

#810 2010-06-23 11:27:20

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Buna dimineata, dragelor. Va imbratisez pe toate.    kram
Eu m-am trezit de dimineata cu nasul putin infundat...pentru asta tre' sa-i multumesc soacrei... Am trecut urgent pe grapefruit, miere+propolis si portocale.

Am si o veste buna. Maine, sau cel tarziu vineri cred ca reusim sa ne mutam acasa. E gata apartamentul. A durat mai bine de doua luni renovarea si deplasarea la socri...groaznica experienta.

A, in legatura cu epilatul. Inainte de sarcina si chiar si in primele saptamani ma epilam inghinal total, singura, cu ceara de unica folosinta. Acum, nu-mi vad de burta nici varful pantofilor deci...lama. Mi-e o groaza ca o sa mi se intareasca radacinile firelor de par si o sa ma trezesc cu...padurea Letea, dar...nu mai suport durerea ca inante.
Am facut si o prostioara acu' vreo 2 saptamani. M-am epilat cu crema. E groaznic de toxica, sa nu faceti asa ceva.


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#811 2010-06-23 11:34:17

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

neata fetele ! wave

noi suntem somnoroase .... ploaia ne face puturosele, asa de bine e in patut ! smile

despre epilat -  eu nu ma pot face cu lama ca ma irit groaznic. m-am facut cu ceara , acum aproape 2 sapt - si tot cu ceara trebuie sa ma mai fac , cat de adanc pot, si apoi am sa fol crema special pt zona inghinala pe ce nu pot lua cu ceara ...dar eu nu ma descurc, nu vad nimic nici cu 7 oglinzi si nu pot sa ma alec peste burtica - protesteaza fata si mi se face rau - nu pot sa il pun pe sot .... ca nu imi place ... asta e, ce sa fac merg mai mult pe pipaite !

treab e ca nu am o cosmeticiana ca lumea, pe  asta care m-a facut  ultima oara imi venea sa o bat !


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#812 2010-06-23 11:52:15

xenona
Full member
Inregistrat: 2008-07-17
Mesaje: 140

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

aliy a scris:

xenona, mersi mult. puss
nu avem jurist, ca e firma mica.
Si asta cu salariul mediu pe unitate se aplica si la privat? sa vad cu ce ma mai confrunt si te mai intreb, daca mi-ai zis, o sa profit  chicot

tu ce ne zici? e bebe fetita sau bebe baiat? mai ai un pic

adina, fe;licitari pt grasunica ta si pt ca sunteti  bine.

mirik, tineai neaparat sa ne amintesti ca tu esti la mare, aaa?  disperat

mersic mult fetele pt sustinere si urari pt maine. o astept pe gargarita sa-mi spuna cum a fost la fundenipuss

Neata smile

Imi pare rau ca rsapund asa de greu.....dar ma misc in reluare.

Contractul de munca la nivel national se aplica peste tot.......acum trebuie sa duci cu tupeu cu cererea.

Noi avem baietel smile Chiar ieri am fost la doctor si e in grafic......numai io ar trebui sa stau mai potolita wink)

Acum ne agitam cu cumparatul.....si inteleg ca trebuie sa-mi caut si pediatru.....

Pupici smile


Victor Stefan a dat binete la toata lumea 29 iulie 2010

Offline

 

#813 2010-06-23 11:59:10

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

xenona, sa fie sanatos baietelul vostru. Pai ia vezi... stai potolita, ca bebe tre sa mai stea in burtica wink
Si noi tot baietel o sa avem  hjarta

Lucky, bravo ... te mai linistesti si tu daca te muti acasa si implicit bebe  puss

Geo, neatza  wave


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#814 2010-06-23 12:30:34

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Fetelor, eu de multi ani am folosit epilator si ma epilam total. Asa am facut si in sarcina pana pe la 25 de saptamani cand nu mai vedeam ce fac pe acolo asa ca am trecut la lama. Dupa ce am nascut am zis sa ma intorc la epilator si am zis ca mor de durere. Acum nu mai pot sa ma fac cu el sad

Offline

 

#815 2010-06-23 12:34:41

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Si eu tot prietena cu lama sunt  big_smile . Deocamdata controlez situatia , dar cand va mai creste burtoiul, am antrenament de data trecuta - pe pipaite, singurica si iesea beton  tummenupp .
Iar in leg. cu nasterea, pe mine m-au apucat contractiile pe la 5 dimineata, m-am dus la baie, mi-am facut freza (adica m-am chelit de tot) si am plecat la spital la 8.


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#816 2010-06-23 12:50:23

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

multumesc fetelor  par

blue, ieri n-am facut echo si la ultima  n-am primit poze, am aflat mai tarziu ca trebuia sa cer EU  spranceana
dar peste 3 saptamani si ceva fac iar si cer pozici  happy

aliy, bravo! tin pumnii pentru rezultate  goodluck

papucica, tin pumnii stransi pt tine, sa scapi de lighiona si sa iasa bine si celelate analize  puss

pup toate burticile  puss  par

Offline

 

#817 2010-06-23 12:55:07

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Garga  puss spune-mi si mie, te rog, rezultatele la analize se iau din acelasi loc unde s-a facut recoltarea? de ametita ce sunt, n-am intrebat.


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.