homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6-42


#780 2010-06-22 19:41:04

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

adinna din cate imi amintesc sunt niste indici de rezistenta...ceva legat de cum curge sagele prin artera cervicala si la ombilic....stiu ca trebuia sa iasa raportul .....ok....dar ma gandesc ca daca iese ceva rau la o ecografie iti spune dr ....


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 



#781 2010-06-22 19:51:22

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

xenona, mersi mult. puss
nu avem jurist, ca e firma mica.
Si asta cu salariul mediu pe unitate se aplica si la privat? sa vad cu ce ma mai confrunt si te mai intreb, daca mi-ai zis, o sa profit  chicot

tu ce ne zici? e bebe fetita sau bebe baiat? mai ai un pic

adina, fe;licitari pt grasunica ta si pt ca sunteti  bine.

mirik, tineai neaparat sa ne amintesti ca tu esti la mare, aaa?  disperat

mersic mult fetele pt sustinere si urari pt maine. o astept pe gargarita sa-mi spuna cum a fost la fundenipuss

Ultima oara a fost editat de aliy (2010-06-22 19:54:49)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#782 2010-06-22 20:17:19

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Adina, nu stiu sa te lamuresc cu valorile alea dar ma gandesc ca e ok din moment ce nu ti-a zis nimic. E bine ca are peste 3 kg, nu te gandi ca este mai micuta, la Carra nu stiu de ce s-a intamplat asa dar cred ca doctorul nu a masurat bine. Vlad avea la 33 de saptamani 2300 si la 34 l-am nascut cu 2500 deci s-a potrivit perfect ce mi-a zis la control.

Ana, ajuta foarte mult relaxarea si odihna la pat. Totusi la 32 de saptamani e cam devreme si pot aparea complicatii. Stai in pat cum ti-a spus medicul.

Offline

 

#783 2010-06-22 20:44:05

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

fetelor  smile acum...la dush rodnar  tocmai am facut miraculoasa desoperire ca daca ma uit in jos nu mai vad decat....burtika chicot  big_smile  si ma tot miram dumbom  de ce ma rad inghinal asa greu dumbom  voi cum faceti cu epilatul/rasul nustiu  chicot

Offline

 

#784 2010-06-22 21:17:12

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

adina,ma bucur mult ca esti bine
mai ai putin si-o vezi pe bebelina...
eu una cand vad cum se scurg saptamanile astea,am niste emotii groaznice,mai ales ca tb sa vin la bucuresti cand m-o apuca...


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#785 2010-06-22 21:33:22

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

liliana te inteleg perfect.. si eu cand ma tot gandesc.. ma apuca o bucurie si totodata o panica. chiar acum stateam cu sotul si am facut lista cu ce mai trebuie cumparat si am impartit banii care inca nu ii avem... doar dupa 1.. da macar sa avem planu pus la punct. e ciudat cum pe masura ce se apropie un moment asa mult asteptat te apuca si frica.. probabil de aia e unic in viata! si la tine o sa fie bine chiar daca trebuie sa ajungi la buc. cat faceti cu masina?

dana ti-a crescut burtica  chicot welcome to the club. eu la controlul de 28 de sapt a fost prima data cand nu am mai putut deloc singura. am tot stat eu in baie.. m-am chinuit cu oglinda.. si am zis asta e  bang .. mi-am chemat sotul si l-am pus sa presteze. stai sa vezi ce tare a fost ieri cand am sunat-o pe dr si mi-a zis sa merg la 4. eu eram neepilata si na.. nu stiu niciodata cand zice hopa sus pe capra.. si l-am sunat disperata sa vina sa ma ajute. a fugit a meu de la lucru sa vina sa ma ajute. de rasu rasului bang  bang


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#786 2010-06-22 21:43:38

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Salutam burticile!!! wave
Blue, bine ca ai intrebat ce facem la raceala smile ...Si pe mine simt ca ma ia o raceala, de vreo 2 zile dimineata cand ma trezesc am nasul infundat si trebuie sa il suflu...
Lucky, si iubitul meu e racit bine de tot dar i-am zis din start ca nu ne mai vedem miercuri cum ne vedeam de obicei. L-am rugat sa nu se supere si a inteles saracu'... Poate ar trebui ori sa ii spui direct ori cum au zis fetele, sa vb cu sotiorul...

E musai sa fii epilata cand te duci la dr? Eu am fost de cateva ori si fara sa fiu epilata si nu mi s-a facut nici o observatie... Intr-adevar nu m-am dus cu toata podoaba acolo, era scurtut, daca nu aveam cum sa ma duc sa ma epilez cu ceara, il tundeam cu forfecuta un pic si gata...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2010-06-22 21:49:13)

Offline

 

#787 2010-06-22 22:00:50

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

guguluta a scris:

Garga iti multumesc din tot sufletul!Te imbratisez si iti doresc sarcina usoara in continuare si bebe sanatos si bafta maine!

puss  multumesc mult. la fel iti doersc si tie  par
erata: cand am scris farmacii nasturiste voiam sa scriu magazine naturiste de fapt  tongue

sanca, multumesc  puss

aliy, am fost azi la fundeni. a fost super aglomerat dar cred ca am avut f mult noroc. la recoltare am intrat dupa 25-30 min iar cand am venit dupa rezultate, desi initial mi se spusese sa vin maine, ca daca vin azi sigur ma enervez pentru ca sunt multe gravidute si stau mult, am stat 5 min cu tot cu discutia cu d-na dr  chicot

Offline

 

#788 2010-06-22 22:28:00

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Garga, mersi de informatii  puss . merg si eu maine, poate am si eu noroc wink
Tu cum esti? cum sunt rezultatele?

LE: am citit la aspirante. ma bucur ca esti bine, si bebe la fel.  puss

Ultima oara a fost editat de aliy (2010-06-22 22:33:41)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#789 2010-06-22 22:30:10

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

eu ma epilez cu ceara, ieri m-am facut, si sper sa ma tina macar o sapt, ca miercurea viitoare merg din nou la control....

garga pt ce ai fost la doctor, am pierdut firul, pt analize din alea de coagulare?


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#790 2010-06-22 22:41:52

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

aili, bafta multa maine  puss

adina, am fost la fundeni sa fac analizele de coagulare, m-a trimis ginecologul din cauza sarcinii pierdute de acum 2 ani jum. si dr de la fundeni ma cheama in fiecare luna pentru repetarea analizelor
si am fost si la synevo sa refac urea, myco, culturi si la ginecolog pt controlul lunar (fara echo)
am citit de tine, ma bucur ca este totul in regula. astept cu nerabdare venirea pe lume a bebelinei  puss

Offline

 

#791 2010-06-23 07:19:45

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

neatza cascat
sanca rotfl2  inca mai pot si eu...dar no...ma gandesc si eu pe mai tarziu cand o sa fie mai mare chicot  ....cand nu eram gravi nu ma deranja sa ma rad nu sa ma epilez...mai ales ca la epilat imi ieseau rodnar  firutzele pe sub piele
Acuma ma gandesc la epilat cesafac  (ca mi greu tot la 3 zile ...iar dai cu rama dumbom ) dar mi frica...ca dc ma doare...sau poate sa-i faca ceva rau la bebelica mea? cesafac  cand ma epilam cu ceara rezistam...da no...nu pot sa zic ca nu simteam nimic cadn tragea fasia neutral  Ce ma sfatuiti sa fac? puss
Garga  par bine ca esti bine si tu si bebe majoreta la mai mare! majoreta

Ultima oara a fost editat de dana82 (2010-06-23 07:21:41)

Offline

 

#792 2010-06-23 08:53:48

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Neata buna, burtici  puss

Multam de sfaturi, le-am urmat, sunt pe Osciloccinum, doza de debut ieri, si azi trec la doza de stare + vitamina C cu propolis, si am mai bagat si 2 lamai cu miere. Totusi, am gatul in pioneze, si ma simt slabita  supa  Bine macar ca nu am febra, azi de dimineata am avut 36.97  smile

Legat de epilat - eu ma fac in continuare cu epilatorul, asta pana mai vad zona cu pricina  chicot

Garga, nu ai poze cu bebita?  smile

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2010-06-23 09:06:42)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#793 2010-06-23 08:59:37

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

neatza   wave
garga ma bucur ca sunteti bine tu si bebele! kram


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#794 2010-06-23 09:30:32

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Neata,
Am fost la Fundeni, dar abia maine dupa-amiaza imi da rezultatul. Acum nu-mi ramane decat sa ma rog sa fie bine.

Garga, am avut si eu noroc azi... am ajuns la 6.30 si am fost a 2-a la recoltare.

Ref la epilat, si eu am trecut pe lama ... am mai incercat cu ceara, dar parca ma doare rau. probabil e si psihic, ma gandesc sa nu-i fac rau lui bebe. e adevarat ca nici cu lama nu mai e asa usor, momentan n-am apelat la sot  chicot , decat la oglinda.


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#795 2010-06-23 09:40:20

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

neatza aliy! bine ca ai reusit! sa dea doamne doamne sa fie bun rezultatul!  rugaciune tin pumnii!
ziceai ca parca te doare mai tare sa stii ca eu am zis ca mi se pare... eu pana sa fiu cu bebe in burtica ma faceam cu epilatorul peste tot. nu aveam nici o treaba... insa acum abia ma fac pe picioare.. in rest doareeee si asa am ajuns si eu la lama.

la noi a inceput oarecum "lupta" intre bunici. ieri ma suna soacra-mea sa imi zica ca i-a cumparat nu stiu ce pantalonasi.. azi ai mei vor sa mergem sa ii cumpere ei cercelusi. eu le-am zis ca cercei in principiu sunt treaba nasilor.. insa nu.. ca ei vor sa ii cumpere cercei la nepotica lor si daca asa le-a intrat lor in cap azi mergem sa ii aleg cercei. sper sa gasesc ceva frumos! cum se procedeaza acum? pot sa cer in spital cat e mica mica sa ii faca gauri.. sau?


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#796 2010-06-23 09:52:43

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Sanca  puss mersi

Sa stii ca e chiar indicat sa ii faci gauri pr cercei in spital. Sa ai cerceii la tine. Eventual sa ti-i aduca sotul a doua zi.
Si eu stiu ca e treaba nasilor cercelusii ... finutzei mele i-am dus cerceii la spital a doua zi de la nastere si atunci i-au facut gauri.

Acum ce sa faci  chicot e nepotica lor. bine ca sunt interesate... ar fi bine sa aiba si limita, ca apoi te streseaza smile


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#797 2010-06-23 09:54:00

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Aliy rugaciune va fi bine!ai sa vezi! par
Sanca  si eu multeeeee ii zic la mama si ea tot pe a ei o tine  rotfl2  sunt si parintii tai incantati ca o sa aibe nepotica si na  chicot  eu am zis ca nu-i mai zic nimic la ai mei sa nu le tai avantul...ca in mare stie ea cum gandesc si ideile mele...oricum nu cred ca ar trece peste cuvantul meu in ceea ce o priveste pe bebitza ca stie ca fac ca trenu dc ma enervez  rotfl2  rodnar De soacra-ta nu mai zic nimic  rotfl2 ca ai mai zis tu cum e si te inteleg perfect  par
Maine merg la dr. si o sa-l intreb si printre sutele de intrebari pe care am sa i le pun am sa intreb si de epilatul cu ceara...dc imi da verde ma fac si eu...dc nu  chicot apelez la jumatatea mea chicot  ca doar ne-am luat "la bine si la rau" rotfl2
Nu ma luati in seama...nu stiu ce am azi ...sunt f happy big_smile  visslar da nu stiu de ce rotfl2

Offline

 

#798 2010-06-23 09:54:10

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

neata burtici scumpe


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.