homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6-52


#970 2010-06-26 19:15:27

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

nasol rau sanca cu cretinii astia;eu si sotul suntem si bugetari,deci pe noi ne lovesc rau de tot...
avem si o rata la banca babana si leasing in euro la masina...

ce frumos ca ti-au cumparat socrii hainute!la mine nu sunt darnici deloc...

Andreed,biata de tine!Atat de obosita si te-ai mai gandit si la mine...mersi mult!
stiu ca sunt tetine si de la nuk,dar refuz deocamdata sa cumpar,inca mai sper putin la o minune;o sa vad cum mai stam la urmatoarea eco si o sa vb cu dr,dar am inteles ca sunt sanse,slabe insa,sa se alimenteze si natural...

Ultima oara a fost editat de liliana83 (2010-06-26 19:19:16)


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 



#971 2010-06-26 19:24:25

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

andreed par pupici multi! incearca sa te odihnesti sa poti sa ai laptic si sa fii ok pt ingerasul vostru in primul rand!


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#972 2010-06-26 23:41:26

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

liliana, sunt foarte frumoase hainutele, o sa le vezi direct pe manechin smile chiar o sa specific care sunt

andreea , incerc sa ma odihnesc , dar efectiv nu pot, dorm 10 min si ma trezesc, as vrea sa dorm ami mult ,dar ce sa-i faci, sunt convinsa ca dupa ce o sa vina bebelina, o sa regret timpul asta, dar nu am ce face....

si eu ma ingrozesc cu cresterea tva-ului, si mai ales a lui euro, si noi avem rata la casa in eur, destul de consistenta, adica 325 acum....

offf, ma ia frica cand ma gnadesc la nastere, sper ca macat asta mica sa mai stea pana miercuri pana ma vad cu doctorita noua, sa ma cunoasca si ea, offf, imi e asa o frica, dar mai mult de faza asta cu doctoritele , sper sa fie bine pana la urma....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#973 2010-06-27 10:37:48

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Ce faceti burtici?
Ce harnicute sunteti voi applause
Adina, nici eu nu reuseam sa dorm si toata lumea imi spunea sa profit pana vine bebe. La inceput mi-a fost putin greu pana m-am obisnuit cu programul dar acum este ok.

Au aparut pepenii?

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2010-06-27 10:38:11)

Offline

 

#974 2010-06-27 12:36:59

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Buna  wave

Ruxxy  puss  , da, au aparut pepenii, de vreo 2 sapt am tot vazut.
am nimerit unul tare gustos smile


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#975 2010-06-27 14:11:25

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

salutare

eu am o durere de cap groaznica;am plans ieri de n-am mai putut;am cautat pe net dupa tetine speciale si am ajuns sa citesc si sa vad cazuri de copii care aveau si despicatura de palat,nu numai de buzita;saracutii,e asa greu cu hranitul...
mi-e asa frica fetele ca n-o sa stiu sa am grija de bebe si ca n-o sa fiu destul de puternica sa-mi infrunt starile astea de slabiciune si plus reactiile celor dragi;mi-e teama sa n-aiba si despicatura de palat de mor,pt ca am citit ca in majoritatea cxazurilor nu se vede la eco...


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#976 2010-06-27 14:25:33

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

liliana83 a scris:

salutare

eu am o durere de cap groaznica;am plans ieri de n-am mai putut;am cautat pe net dupa tetine speciale si am ajuns sa citesc si sa vad cazuri de copii care aveau si despicatura de palat,nu numai de buzita;saracutii,e asa greu cu hranitul...
mi-e asa frica fetele ca n-o sa stiu sa am grija de bebe si ca n-o sa fiu destul de puternica sa-mi infrunt starile astea de slabiciune si plus reactiile celor dragi;mi-e teama sa n-aiba si despicatura de palat de mor,pt ca am citit ca in majoritatea cxazurilor nu se vede la eco...

Liliana nu iti pierde speranta. Si in cel mai rau caz in care are despicatura de palat se poate opera, nu iti fa probleme. Dar pana una alta ramai optimista atat cat poti. Intr-adevar, despicatura de palat nu se vede la eco, dar nu e obligatoriu sa o aiba. Fii tare pt baietelul tau si sunt convinsa ca vei stii cum sa ai grija de el. Nu iti va fi usor, vad acest lucru in cazul meu, trebuie sa te pregatesti psihic foarte tare dar va fi bine


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#977 2010-06-27 15:07:42

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

mersi mult andreed!in loc sa te incurajez eu,draguta de tine ai stat sa-mi scrii mie la cat esti de obosita si greu incercata...off!
tu esti o fire mult mai puternica decat mine,am vazut asta de pe perioada sarcinii si mai ales acum se vede cata iubire si calm ii inspiri mariei,eu sunt o plangacioasa de n-am vazut...


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#978 2010-06-27 15:12:12

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

liliana83, sper can linkul postat sa aiba efect incurajator pentru tine puss
http://www.copilul.ro/forum/copilul-pre … 19095.html
se rezolva prin operatie indiferent ca e vb doar de buza de iepure sau si despicatura de palat, ai incredere si fii optimista, nu iti face bine in sarcina sa te consumi atat, sunt convinsa ca e foarte greu pentru tine si ca eu nu simt emotiile tale, ca de altfel si ale andreei, se rezolva in cazul ambelor

Offline

 

#979 2010-06-27 15:25:12

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

mersi,lumintza;am citit pe acel forum,dar nu mai pot sa mai citesc ca mi se face si mai rau...
mi-e greu sa accept,imi trec o mie de ganduri prin cap,ma enerveaza cand toti im spun ca n-are cum,ca n-aveau cum sa vada la eco sau ca sunt cazuri si mai grave...

vroiam si eu mult de tot un copilas sanatos,ca destul am suferit ca am pierdut doua sarcini si m-au marcat enorm;de ce ma tot pedepseste Dumnezeu?sa ma pedepseasca pe mine,dar nu pe copilasul meu!


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#980 2010-06-27 15:30:46

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

liliana, eu am citit toate cele 71 de pagini, trust me din infricosata am devenit impresionata de viata acelor familii, si sunt niste copii deosebiti, mult mai rezistenti si mai inteligenti decat cei obijnuiti. Copilul tau este o minune smile puss Vei avea momente grele nu contest acest lucru, dar vei prinde curaj printre acele mamici curajoase si increzatoare

Ultima oara a fost editat de luminitza (2010-06-27 15:31:37)

Offline

 

#981 2010-06-27 15:35:00

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

o sa mai vad la urmatoarea eco,pe 6 iulie...pana atunci,mai sper
dr zicea,ca s-a tot uitat,ca nu este si la palat...insa nu stiu...


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#982 2010-06-27 15:50:15

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

liliana, oricum vei aduce copilul pe lume peste cateva sptamani, nu te mai consuma pentru ca oricum nu exista cale de intoarcere, roaga-te, fa plimbari in care sa iti limpezesti gandurile....sa ti le optimizezi smile. Eu zic ca tot ce conteaza este ca defectul este fizic puss , vei avea de tras putin  dar vei avea un copil sanatos si lafel sau mai vioi si inteligent ca si alti copii

Offline

 

#983 2010-06-27 16:44:57

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

haide liliana, curaj, nu te consuma ?n avans pt ceva ce nu e ?ncă sigur. păstrează-ți puterile pentru copilul tău, pentru care sunt sigură că veți lupta orice ar fi. chiar de ar avea o problemă serioasă, sunt sigură că e tratabilă și că dracul nu va fi așa de negru p?nă la urmă  puss
vei vedea că va fi bine  goodluck

Offline

 

#984 2010-06-27 16:48:53

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

ana tu cum te mai simti? mai ai un pic si faci 7 luni nu? puss

Offline

 

#985 2010-06-27 16:52:21

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

buna fetele

vai andreea ce frumos ai scris pe blog, mereu intru sa vad ultimele poze ale mariei, si sa vad daca mai scrieti ceva, e super emotionant ce ati scris....multa credinta in D-zeu in continuare si o sa treceti si peste asta, o sa fie bine , o sa vezi...

liliana , imi pare rau prin ce treci, cred ca e greu, dar cu credinta vei trece si tu peste tot,asta e , nu avem decat sa ne rugam si sa speram ca vom avea copii sanatosi, e greu, nu contest, in momnetul cand esti pe cale sa devii mama, am senzatia ca ti se schimna ceva in tine, eu cel putin numai la copil ma gandesc , sa fie sanatos, si ma rog zilnic pentru asta, mai ales cand vad atatea cazuri in jurul meu, dar nu avem decat credinta si speranta.....eu zic ca o sa fie bine si la tine, poate dupa urmatorul ecograf o sa te mai linistesti putin, poate e forma simpla, si care se opereaza cu refacere rapida...hai incearca sa fii tare, nu mai citi pe site-uri pana nu stii ceva sigur, eu nici nu am indraznit sa deschid site-ul pus mai sus de luminita....


despte mine , ce sa va zic, sunt singurica, din pacate avem un deces in familie, si sotul a trebuit sa mearga la tara, de mine nici nu se pune problema, asa ca , dupa ce am fost la biserica dimineata, bine ca nu am rezistat pana la final, a trebuit sa plec, cred ca intoarcerea mi-a luat vreo 2 h, ma mers incet, am mai prins cate o banca , m-am mai odihnit, plus mersul cu autobuzele, am incercat sa dorm dupa amiaza, aceelasi somnn de 10 minute si gata, parca e un facut, dar asta e....

sotul vine abia maine, sper sa fim ok amandoua, astazi a fost ceva mai lenesa mandruta mea, chiar destuld e tariziu mi-a dat un semn, dar speram ca e ok...maine ii clac si restul de rufe si inchidem bagajele, al meu si al ei......

mie frica rau in continuare de nastere, si nu neaparat de nasterea propriu -zisa ci mai ales de conjuctura, sa vina doctorita, sa apucam sa ne cunoastem miercuri, de asistente si infiermiere mie frica, mie frica de spital, dar totusi am as ao mica farama in suflet ca ne vom descurca si ne vom intoarce cu bine acasa la noi....

va pup pe toate !


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#986 2010-06-27 16:58:20

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

luminitza a scris:

ana tu cum te mai simti? mai ai un pic si faci 7 luni nu? puss

am și zile mai rele și zile mai bune, popular vorbind, aș avea cam 6 luni și o săptăm?nă, ceva de genul. ultimul control n-a fost at?t de optimist pe c?t mă așteptam eu, dar mergem cu curaj ?nainte. chit că ajung la cerclaj și copilul tot va sta acolo p?nă va fi suficient de puternic să iasă.

adina, mai ai at?t de puțin  goodluck
cred că toate grijile tale vor dispărea c?nd ?ți vei vedea puiul și momentul ăla e tare aproape

Offline

 

#987 2010-06-27 17:19:13

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

buna fetelor
si ingerasul meu e fff linistit azi abia abia am simtit-o. incep sa ma gandesc ca asta ii e temperamentul si cand e agitata probabil exista vreo cauza.

liliana nu se poate sa te necajesti atat! fi puternica! pt a fi mame trebuie sa fim puternice! asteapta sa vezi ce spune la urmatoarea eco. nu dispera. si eu te sfatuiesc sa nu mai citesti! fiecare caz e unic si are rezolvarea lui.important e sa aibe rezolvare! nu cred ca mai are vreun rost sa te amarasti cu intrebarea de ce tu, de ce copilul tau?! trebuie sa mergi inainte si sa gasesc solutia. e greu dar copilul tau are nevoie de tine puternica! capul sus si ai incredere!

adina  par stai cumintica si ai si tu incredere ca va fi bine!


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#988 2010-06-27 21:23:32

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Seara buna, burtici puss
O noua intrebare marca yoyo - ce inseamna cerclaj? big_smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.