homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6-84


#1578 2010-07-08 07:48:52

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

fetelor,  puss

maryland, asta bag ?n mine, plus vitamina C, sicovit B1 șiB6, injectabile. nu-mi pasă de nimic din ce se ?nt?mplă cu mine, ?ndur orice, dar să fie cati bine și să ajungem la termen. de asta mi-e cel mai teamă grater
ieri am și s?ngerat un pic după control, a fost mai mult o pată maronie care n-a mai apărut după, dar atunci m-a speriat suficient. să fi fost oare de la controlul ginecologic?

Offline

 



#1579 2010-07-08 08:09:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

anabella puss eu zic ca da, de la control...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1580 2010-07-08 08:51:16

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

așa mi-a zis și asistenta de dimineață, că am ?ntrebat-o puss

Offline

 

#1581 2010-07-08 08:52:13

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Neata buna, burtici  cascat

Azi la 18:00 ma duc la eco si-mi vad feciorul sau fetita  happy

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2010-07-08 08:52:49)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1582 2010-07-08 09:11:22

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Neata

Liliana  puss , imi pare rau. trebuie sa te linistesti si sa vb cu doctorii sa vezi cand poate fi operat. o sa fie bine... chiar tu zici ca ai exemple cu acelasi caz care s-a rezolvat.

Blue, bafta multa azi.

Si eu am eco azi numai ca nu stiu daca sa ma duc sau nu. m-as duce invartindu-ma, dar stau cam prost cu banii ... poate are dreptate al meu ca daca ma simt bine si, mai ales ca am fost si acum 2 sapt jumate, sa nu merg. Oricum trebuie sa fac si la 28 sapt (peste 2) ca sa vedem cum au evoluat ir-urile. Nu stiu ce sa fac...


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1583 2010-07-08 09:18:15

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Neata burtici smile
Blue mult succes la eco-co sa se arate bb ce este!

Ana, sa stea bebele cuminte in burtic pana la termen rugaciune

Pipa puss  m-ai inebunit cu link-urile tale tongue ,.... tare mult imi plac si mie marsupiile sant super  drool


hjarta M&M=S

Offline

 

#1584 2010-07-08 09:26:31

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Eu refuz sa mai deschid linkurile lui pipa  rotfl2  Mai ales ca am si card din ala de pot plati pe net, e chin curat pentru mine  punish


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1585 2010-07-08 10:00:23

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

neatza!
fetele,voi ce vitamine mai luati?
mie dr gine imi tot zice de elevit si maltofer;am luat,dar nu toate odata;acum am facut pauza si as vrea sa iau din nou...in plus,dr de la fundeni mi-a dat magneb6,vitc si omega 3,pe care le-am luat tot cu pauze;magneziu+b6 ce am luat aproape mereu;ieri nu mi-a mai zis de niciun tratament,nici de cum sunt analizele,a stat sa ma certe ca sa vb de acum cu nu stiu ce medic de operatie,insa eu as vrea sa le reiau azi pe toate...
ce credeti?spuneti-mi si mie ce mai luati voi...eu nu prea sunt de acord cu ele,incerc sa mananc cat mai sanatos si vad ca bebe a crescut f bine,insa as vrea sa mai iau iar vreo 2 sapt macar...k la sf lunii merg si la gine si vad ce mai zice si el


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#1586 2010-07-08 10:07:37

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

lilisor  puss  puss  puss
garga,am si eu aceeasi problema,cu miscatul lui bebe,al meu are 18 saptamani si nu il simt inca fff bine,adik simt niste falfaituri prin burtica uneori,seara mai ales si niste zvacnituri dar nu am simtit inca ceva mai puternic si concret.am inteles k pana la 22 de saptamani poti simti in functie de cum sta el acolo cu placenta.eu ma gandesc zilnic la asta,bine acum mai am si problema cu durerile alea care m-au mai lasat dar oricum inca ma mai sacaie..si pana miercuri knd merg la eco ma ia cu durere de cap


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#1587 2010-07-08 10:19:34

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

'neata!

multam mary  puss

anabella, de la control zic si eu ca a fost sangerarea

blue, bafta!
aliy, bafta si tie daca te duci

lili, zic sa mergi cu elevitul si maltoferul inainte. cum nu ti-a zis Uscateasca de tratament?  spranceana

pup burticile  puss  kram

LE am inteles ddunia  puss

Offline

 

#1588 2010-07-08 10:20:27

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

stai linistita ddunia ca si la mine a miscat dupa 19 sapt,adica atunci am realizat eu mai bine,iar acum ma loveste mai  mereu...
fetele,dragutul de el e pozitionat cu capul in jos;ce mult mi-ar placea sa reusesc sa nasc natural...dar mai am o luma si ceva...

da,garga...uscateasca nu mi-a zis de tratament;oricum,am vazut ca aceleasi chestii le da tuturor gravidelor de cand se duc la ea;chiar am fost atenta de mai multe ori,ieri la o gravida tot de 33 sapt...
femeia asta m-a derutat de tot si nici eu nu am mai realizat decat acasa;ieri parca era nebuna;i-a zis unui tatic al carui copil se nascuse prematur si cu ceva probleme si sotia lui fusese in timpul sarcinii la ea,sa se roage mai bine sa moara copilul;alteia care vb la telefon,sa nu mai vb ca poate duce la deslipirea placentei...
mie sa ma duc sa vb cu medicul de operatie ca poate fi copilul cu deschizatura si la palat si la esofag;pai ma duc,dar ce sa-i spun daca bietul de el nici nu s-a nascut?si ca dr recomandat de ea e cel mai bun,dar nu mai lucreaza la stat si va tb sa-l aduc eu cu masina la locul operatiei... grater

Ultima oara a fost editat de liliana83 (2010-07-08 10:30:50)


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#1589 2010-07-08 10:23:44

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Neata, fetele! wave
Blue, nu-i asa ca o sa pui si poze sa vedem si noi? tongue

Fetele intrebare...Noi avem la parterul cladirii unde lucrez un aparat de cafea care face si o ciocolata calda tare buna la gust... As avea voie sa beau si eu una, oare?

Offline

 

#1590 2010-07-08 10:29:47

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

neata


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#1591 2010-07-08 11:05:46

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Liliana, eu cred ca trebuie sa vb cu doc, chiar daca bebele nu s-a nascut. Trebuie sa stabilesti inainte detaliile. stiu ca inca nu ai date exacte, dar macar ce s-a vazut la eco tot stii ... daca iti amintesti si andreea a vb inainte sa se nasca Maria cu doctorul...

Papucica, eu cred ca poti bea una mica, daca nu exagerezi ... eu beau o cescuta de cafea in fiecare zi si dr a zis ca e in regula


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#1592 2010-07-08 11:13:23

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Papucica a scris:

Neata, fetele! wave
Blue, nu-i asa ca o sa pui si poze sa vedem si noi? tongue

Fetele intrebare...Noi avem la parterul cladirii unde lucrez un aparat de cafea care face si o ciocolata calda tare buna la gust... As avea voie sa beau si eu una, oare?

Daaaa, o sa pun pozica  smile

Eu mai beau cate un capuccino, sau cafea scurta, cand imi simt tensiunea sub fundul marii - acuma nush daca e bine sau nu...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1593 2010-07-08 11:15:49

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

alyi,eu vb,insa am vb cu multe mamici pe alt site si dr tb sa-l vada pe bebe ca sa-mi spuna ce e de facut...nu se opereaza la nastere,ci doar la 4-5 luni;la andreea era vb de operatie la nastere...
in plus,toti vb de o anumita dr,inclusiv familia care mi-a trimis si poze cu fetita lor inainte si dupa operatie,numai dr de la fundeni insista pe un anumit dr;poate e bine si ca ea,mai ales ca as merge cu o recomandare,insa de unde stiu daca nu are ea un interes?in plus tb sa fie chirurg pediatru(cum e cea recomandata de mamici si de dr de la eco),iar cel care mi-l baga asta pe gat e orl-ist-e bun pt operatie de polipi,dar nu cred ca e cel mai bun in cazul nostru...
chiar nu stiu incotro s-o apuc...

Ultima oara a fost editat de liliana83 (2010-07-08 11:48:51)


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#1594 2010-07-08 11:20:39

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

buna fetele
lili imi pare rau ca nu ai venit cu vesti bune insa trebuie sa fii puternica si sa ai speranta ca bebe tau va fi bine! puss

am revenit si eu de la consultul preanestezic... uff m-a consultat si la interne si am vb cu anestezistul.. si ekg mi-a facut si inca o tura de analize care is gata maine.. mi-a explicat diferenta intre peridurala si rahianestezie.. si habar n-am ce sa aleg.. am zis ca merg pe mana lui... uff interesant a fost..

noua ne-a venit carutul! e chiar frumos! imi vine sa ma plimb prin casa cu el  lol


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#1595 2010-07-08 11:31:14

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

neata fetelor si de la mine

inca nimic, am dormit la fel de prost azi noapte, pe la 1 m-am pus in pat si la 4 nu adormisesem...in fine...asta e

acum am mancat ceva, dar ma cam doare rau spatele in partea de jos, la noada,sa fie de la pat, am mai stat si pe spate ca efectiv pe parti nu prea mai pot...

liliana eu zic sa mergi pe doctorul ala despre care ai auzit si ai vb cu familia respectiva, lasa-l pe cel recomandat de doctroita, eu una asa as face....

sanca, pozici ceva cu caruciorul, al nostru e in cutie de cand l-am luat, o sa-l desfaca taticul si o sa-l aduca la vreo sapt dupa ce ne nastem ,cand om incepe sa iesim pe afara, ca nu prea avem loc acasa, acum e la firma depozitat pe acolo  big_smile ..si cosuletul la fel....

ma duc sa ma intind totusi ca ma doare cam rau spatele asta, nu as lua nimic, adica no-spa , ca daca e sa imi inceapa contractiile sa stiu....

eu elevit nu mai iau de cateva zile, am tot mancat fructe, adica piesrici si nectarine care imi plac la nebunie, + lactate...asa ca


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1596 2010-07-08 11:38:00

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 6

Eu iau Elevit, Maltofer Fol si Acid folic... Nici ieri si nici astazi nu prea am avut pofta de mancare, ma gandesc ce as manca si nu imi face pofta nimic, daca ma gandesc la iaurt nimic, fructe nimic, habar nu am ce sa pap... De dimineata am mancat jumatate de japoneza cu niste branzica fagaras si nici cutia nu am reusit sa o termin... Inainte nici nu imi ajungea o cutiuta de branzica si acum am mancat mai mult fortat sa nu zic ca nu ii dau si eu ceva lui bebe...
Ati patit si voi sa nu va fie fomica? Si daca nu mi-e foame mie il las pe bebicu nemancat?  nustiu

Ultima oara a fost editat de Papucica (2010-07-08 11:40:41)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.