homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30-156


#2946 2010-08-02 12:52:59

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Hello Cocofan puss


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 



#2947 2010-08-02 12:53:15

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

smart lady a scris:

Vine ea si ovulatia ca n-are pe unde fugi , o prinzi la corner la o adica chicot

M-am surprins cate stiu despre fotbal big_smile

me tooooo lol

sa stii ca am presupus ca se da lovitura de 11 m daca e fault...nu stiu daca e si adevarat smile)

neata neata coco

Ultima oara a fost editat de printesica (2010-08-02 12:53:36)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2948 2010-08-02 12:55:03

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Pupici  puss  puss  puss


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2949 2010-08-02 13:07:33

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

hello!

manu, La multi ani! sa vina repede un bebic la voi  par    birthday  birthday  birthday 

mika, vad s-a clarificat problema ovulatiei. ca la carte  wink  sa fie cu rezultate +  goodluck

printe, bravo! spor la treaba  patfierbinte  la serviciu este totul in regula?

came, wow! felicitari prietenei tale!

smart, spor la desfacut combinatiile  tongue  stiu cum e...

legat de ce spune mika... spuneti-va toate parerea. si daca chiar e deranjant o sa am grija sa directionez discutiile despre bebe  catre topicul de burtici. personal nu m-a deranjat niciodata si poate de-aia nu am realizat ca ar putea fi o problema. dar este topicul vostru si aveti dreptate daca va deranjeaza offtopicul ( sau un anumit gen de offtopic)

tasha, v-ati distrat frumos  smile la Herghelegiu am inteles ca se ajunge greu... eu o sa ma duc la Radulescu-Botica. nu am mai fost la el dar am auzit numai de bine, este unul din marii echografisti din Buc.

ce ziceti fetelor de goluri si cornere, ca m-ati pierdut lol

pup gagicile!

Offline

 

#2950 2010-08-02 13:13:46

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Garga puss hai ca-ti explic eu ce meci se difuzeaza in direct: deci eu cu Printe ne-am bagat la cate un amical, fiecare pe terenul ei. Noi asteptam faultul , sa execute "amicalul" 11 metri,posibil si prelungiri de dragul partidei si al spectacolului chicot  in asa fel incat sa vindem partida si sa se lase cu un final de cupa bebic . Sper ca am explicat destul de bine lol

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-08-02 13:14:30)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2951 2010-08-02 13:19:43

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Oooooo, chiar Mika, ce ovulatie hotarata ai avut !! Si de WK pe deasupra !!!  trombon  trombon  trombon Sunt cu ochii pe tine  goodluck  goodluck  goodluck si am sentimentul ca o sa vezi dublu peste doua saptamani. big_smile

Subscriu si eu la ceea ce a zis Garga. Discutii despre burtici, simtome etc au fost tot timpul aici, si pe vremea cand intrau mai des Tete, Bulica , etc si pe vremea cand eram noi aspirante . Nici pe mine , personal nu m-a deranjat cu nimic, dar , aveti si voi dreptate, daca nu va fac bine astfel de discutii ar fi bine sa le limitam. Eu intru aici pentru ca imi sunteti foarte dragi si aici "am crescut".

Smart
, si noi cu vuvuzelele  pe margine ???  rotfl2   trombon  trombon  trombon

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-08-02 13:20:57)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2952 2010-08-02 13:24:52

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

tare smart

garga, multumesc.
Da, totul bine la servici, suspendarea plecarii nu e din cauza ca nu m-as fi descurcat eu.
Ce tb sa fac eu la client incepuse deja o firma de audit cu care clientul nostru incheiase un contract...insa tipa care s-a ocupat de treaba si-a dat demisia dupa 1 luna de munca si atunci a intervenit firma mea...ca le da un inginer care sa faca treaba. Initial au fost de acord, dar firma de audit si-a inlocuit imediat omu, iar clientul meu a zis ca daca tot au inceput firma de audit  treaba sa o continue...
Partea proasta (pt client, ca pt mine nu) e ca acel om nu stie nici business -ul cleintului nici produsul nostru...eu macar stiam produsul nostru si incepusem sa invat si business-ul lor.

Pt mine e totuna...ma bucur intr-un fel ca eram stresata ca nu apuc sa invat tot pana la plecare si cel mai tare ca pot lucra la bebe. Sunt dezamagita, ca deja mi-am facut cumparaturile pt drum si am cheltuit o groaza de bani inutil (macar bine ca-mi deconteaza firma pasaportul) + ca nu mai vad meleaguri exotice.

LE: in ceea ce proveste discutiile dintre burticute...pe mine nu m-au deranjat niciodata, chiar daca uneori s-au lungit destul. Atata timp cat mai suntem bagate si aspirantele in seama, eu n-am nimic impotrivaa

Ultima oara a fost editat de printesica (2010-08-02 13:27:01)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2953 2010-08-02 13:27:59

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Nu Cocofan opriti vuvuzelele alea ca ne inhibati cu totul lol . Eu daca aud zgomot in plina concentratie nu mai sunt buna de nimic rotfl

cocofan nu trebuie sa te justifici de ce mai intri aici acum. Eu una nu pot concepe forumul fara tine, sau Garga. Priga, Pass si toate cele ce ati fost cand am intrat eu prima data puss . Imi sunteti toate foarte dragi par

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-08-02 13:31:37)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2954 2010-08-02 13:28:57

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

smart lady a scris:

Nu Cocofan opriti vuvuzelele alea ca ne inhibati cu totul lol . Eu daca aud zgomot in plina concentratie nu mai sunt buna de nimic rotfl

corect...nici eu nu le suport rotfl
dar acceptam galerie in liniste cu  majoreta


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2955 2010-08-02 13:32:26

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

sa cerut o parere: parerea mea ese ca e super asa cum ese acum toate avem ceva de impartasit unele bune altele mai putin bune ,toate am trecut prin greutati sau experiente neplacute dar nu trebuie sa ne plafonam capul sus si sa-i dam mai departe increzatoare si cu credinta-n dumnezeu !!!! la mine pina si sotul meu a observat cind sint agitata prin casa sa termin treaba imi zice:"haide maso vezi ce mai zic fetele ca esti fff agitata chicot " stie ca imi face bine sa va citesc pe toate gravidute,sau aspirante  sa va scriu prin ce trec sau sa va citesc prin ce treceti voi sa ne consolam sau sa ne incurajam.si mai mult avem de invatat de la burtici ce simt ,trairile pe care le vom avea si noi sau nu ,nu sti nu vreau sa supar pe nimeni dar mie-mi sunteti dragi toate cu burtici sau nu asa ca eu va vreau pe toate aici  puss  par  kram  puss  puss  puss   happy   happydance  si sa  drink  pentru asta  puss


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#2956 2010-08-02 13:35:24

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

garga` si cocof puss puss dap, au mai fost discutii si in trecut despre kestii legate de sarcina ... dar sincer (nu vreau sa supar pe nimeni) in ultima vreme au cam luat amploare... nu spune nimeni ca gravidutele sa nu intre aici la aspirante dar sunt probleme legate strict de simtome din timpul sarcinii sau de mai stiu eu ce alte kestiuni despre care eu kiar nu stiu ce sa spun (EU ca si aspiranta)... cum spune si printesica... au fost discutii care s-au intins cam mult.. eu sunt pe aici de ceva vreme si am "vazut" atmosfera de dinainte sa ramaneti gravidute (voi cele mai veterane).. si asa, ca o persoana care in ultima vreme a stat mai mult pe margine, s-a cam exagerat pe aici cu anumite discutii privind sarcina...

va spun sincer, am vrut de cateva ori sa postez referitor la aceasta "problema" dar mi-a fost teama sa nu fiu luata in nume de rau... mikado a fost mai curajoasa big_smile
"pupulesc" (cum spune un nepot drag mie) toate fetele puss puss puss puss puss

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2010-08-02 13:39:52)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2957 2010-08-02 13:50:11

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

E adevarat ca se discuta despre simptomele de sarcina aici, asa a fost mereu smile Pe mine nu m-a deranjat niciodata cand eram aspiranta, chiar citeam cu drag desi nu aveam ce sa scriu legat de asta pentru ca nu stiam. Parerea mea este ca desi sunt fete pe care nu le deranjeaza, poate sunt si care sunt deranjate si cel mai bine ar fi sa se discute despre asta la perioada prenatala.
Nu sunt nici aspiranta si nici graviduta dar mi-am spus si eu parerea big_smile

Toate fetele vechi care sunt gravidute sau au deja bebei intra aici macar sa salute, asta fac si eu pentru ca de aici am plecat toate smile

Offline

 

#2958 2010-08-02 13:56:32

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

rruxxi perfect de acord cu tine... a nu se intelege (dupa cum am spus mai sus) ca gravidutele sa nu mai intre aici! NO WAY! doar ca s-au cam lungit discutiile despre sarcina atata tot.. eu, mai ales acum, nu ma simt deranjata.. dar m-am simtit.. uneori m-am simtit in plus si am preferat sa nu mai ma bag in seama pe aici... asta era ideea... sper k m-am facut inteleasa CORECT si nu mi-am pus gravidutele/proaspetele mamici in cap supa

LE: asa cum ai spus si tu, sunt fete pe care nu le deranjeaza si alte fete care poate au ajuns sa le deranjeze... nu ma refer aici la cele care nu mai intra pe forum... spun asa in general.. cele pe care nu le deranjeaza pot intra foarte frumos sa asiste la discutiile de pe topicul gravidutelor.. ZIC big_smile

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2010-08-02 13:58:15)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2959 2010-08-02 14:10:04

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Cocofan Garga  puss  par  da ...si eu m-am speriat de temperatura de azi ...deci eu lucrez la saltul cu prajina nu sunt ca fetele cu lovituri de la 11m  rotfl2

Georgi  puss  par

eu cred ca asta ar fi un motiv pentru care nu se mai scrie asa mult si multe aspirante nu mai intra  nustiu ...poate ma insel eu...sunt si fete mai sensibile....si dupa cum a zis si Printe...au fost zile in care au vorbit doar burticile intre ele iar aspirantele poate s-au simtit neglijate... sau n-au fost bagate in seama...da, e un forum public in care fiecare vorbeste cu cine vrea si cand vrea...
important este sa vedem care este problema, daca este, suntem toate super fete si ar fi pacat sa nu ne intelegem... eu nu am intrat de foarte mult timp pe forumul asta...dar atunci cand am intrat am gasit aici o  atmosferasuper, acum parac s-a schimbat ceva... nustiu  dar daca fiecare isi spune parerea sigur ajungem la un numitor comun ...comunicarea este un factor important  smile

poate v-ati suparat pe mine ca am deschis acest subiect, doamne fereste nu am nimic cu nimeni dar eu una nu inteleg de ce aspirantele mai vechi intra din ce in ce mai rar....


Modruxi ai inteles total gresit ....nu s-a pus nici macar o secunda problema de a vrea sau a nu vrea pe cineva aici ....discutia era cu totul alta... puss


.

Offline

 

#2960 2010-08-02 14:13:29

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Mika draga eu as zice ca nu e motiv de suparare, fiecare la randul nostru am astept dinaiai ne aflam la aspirante, eu zic ca prin discutii inveti si multe chiar si de la cele burtoase  chicot , macar stiu la ce sa se astepte, si mai devreme sau mai tarziu se intamla la fiecare, chiar azi am avut un exemlu la servici.Pupici  puss pt mika


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#2961 2010-08-02 14:15:41

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

camelia83 a scris:

Mika draga eu as zice ca nu e motiv de suparare, fiecare la randul nostru am astept dinaiai ne aflam la aspirante, eu zic ca prin discutii inveti si multe chiar si de la cele burtoase  chicot , macar stiu la ce sa se astepte, si mai devreme sau mai tarziu se intamla la fiecare, chiar azi am avut un exemlu la servici.Pupici  puss pt mika

daca vreau sa aflu MULTE lucruri in detaliu, intru la burtici unde se discuta mai pe larg big_smile vorbesc din punctul meu de vedere, ca si aspiranta smile


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2962 2010-08-02 14:23:18

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

smart lady a scris:

Garga puss hai ca-ti explic eu ce meci se difuzeaza in direct: deci eu cu Printe ne-am bagat la cate un amical, fiecare pe terenul ei. Noi asteptam faultul , sa execute "amicalul" 11 metri,posibil si prelungiri de dragul partidei si al spectacolului chicot  in asa fel incat sa vindem partida si sa se lase cu un final de cupa bebic . Sper ca am explicat destul de bine lol

rotfl iar  cu vuvuzele chiar ca ar fi spectaculos, bine zice coco  rotfl

printe, ma bucur ca s-au aranjat lucrurile intr-un mod convenabil smile

fete dragi, v-am inteles. asa ca o sa fac un apel la burtici:  cand vine vorba despre discutii la modul concret despre sarcina si bebe, postati va rog la topicurile dedicate subiectelor astora
sa va mai spun ceva. de multe ori, atunci cand am avut sa intreb ceva despre sarcina, am preferat sa intreb aici, pentru ca AICI MA SIMT MAI IN LARGUL MEU. n-am realizat ca deranjez aspirantele, pentru ca v-am zis, pe mine nu ma deranja cand eram aspiranta. dar cred ca am inteles ideea si e f ok, aveti dreptate smile

Offline

 

#2963 2010-08-02 14:27:41

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

La fel zic si eu garga mai bine sa nu mai vb despre pitici la aspirante dar zimi si mie unde putem vb?Scuze pe cele care le-am deranjat, nu cred ca era intetionat facut de nimeni


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#2964 2010-08-02 14:28:45

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

mai fetelor nu e nici-un motiv de suparare...ar trebui se vedem motivul pentru care multe fete nu mai intra pe aici sau scriu foarte putin...nu am crezut ca se creeaza astfel de pareri supa

fiecare stie la ce sa se astepte...dar ma gandesc ca atunci cand pierzi o sarcina, nu te mai gandesti la ce sa te astepti in cazul in care ai fi gravidutza ...in fine , pana la urma sa zica cine ce o vrea

pup pe toate  puss  par

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-08-02 14:30:25)


.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.