homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30-157


#2965 2010-08-02 14:31:58

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Nu ma bag in discutie, nu vreau sa se supere nimeni pe mine, decat spun ca pe mine nu ma deranjeaza nico discutie despre nimic. AAA , ba mint, ma deranjeaza cand se aduce in discutie boc, dar numai pt faptul ca nu locuiesc in Bucuresti sa-l tavalesc oleaca chicot


In alta ordine de idei, pot sa iau nospa la interval de 1 ora? Adica am luat pe la 1 si ceva. Pot sa mai iau acum? Si daca da pot sa iau 2? Ca ma doare burta asta cam tare sad

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-08-02 14:33:07)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 



#2966 2010-08-02 14:38:42

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

smart lady a scris:

Nu ma bag in discutie, nu vreau sa se supere nimeni pe mine, decat spun ca pe mine nu ma deranjeaza nico discutie despre nimic. AAA , ba mint, ma deranjeaza cand se aduce in discutie boc, dar numai pt faptul ca nu locuiesc in Bucuresti sa-l tavalesc oleaca chicot


In alta ordine de idei, pot sa iau nospa la interval de 1 ora? Adica am luat pe la 1 si ceva. Pot sa mai iau acum? Si daca da pot sa iau 2? Ca ma doare burta asta cam tare sad

Smartuc, eu vreau sa cred ca nu s-a suparat nimeni pe mine ca am deschis acest subiect, este foarte delicat si poate fi inteles sau nu ...doar ca am remarcat ca unele aspirante  s-au schimbat  nustiu iar altele nu au mai intrat deloc

legat de no-spa...nu e pre devreme la 1 ora?... nu stiuce sa zic  in prospect zice ca se ia 3-6 comprimate  de 40mg fractionat in 2-3 prize

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-08-02 14:47:56)


.

Offline

 

#2967 2010-08-02 14:45:30

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Mika, eu una in niciun caz nu m-am suparat pe tine par .Este sigur un motiv pentru care nu mai intra fetele, o fi asta, o fi altul, habar n-am , dar nu te mai stresa atat puss
Ele stiu ca sunt binevenite si primite oricand smile
Si pana la urma ti-ai spus parerea, asa este cel mai bine smile

Pai crezi ca am prospectul la mine? Tin traista cu medicamente dupa mine, da' fereasca Sfantu sa tin si prospectu'  roll
Am luat acum inca unul. Daca dispar sunati Salvarea rotfl
Am glumit  chicot
Merci Mika

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-08-02 14:48:35)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2968 2010-08-02 14:47:13

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

smart lady a scris:

Nu ma bag in discutie, nu vreau sa se supere nimeni pe mine, decat spun ca pe mine nu ma deranjeaza nico discutie despre nimic. AAA , ba mint, ma deranjeaza cand se aduce in discutie boc, dar numai pt faptul ca nu locuiesc in Bucuresti sa-l tavalesc oleaca chicot


In alta ordine de idei, pot sa iau nospa la interval de 1 ora? Adica am luat pe la 1 si ceva. Pot sa mai iau acum? Si daca da pot sa iau 2? Ca ma doare burta asta cam tare sad

rotfl2 da scuze ca am pomenit de boc si eu las parui olecutica vezi mam simtit cu musca pe caciula puss  chicot


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#2969 2010-08-02 14:50:05

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

camelia83 a scris:

La fel zic si eu garga mai bine sa nu mai vb despre pitici la aspirante dar zimi si mie unde putem vb?Scuze pe cele care le-am deranjat, nu cred ca era intetionat facut de nimeni

uite aici:
http://forum.anticonceptionale.ro/t3134 … mici-.html

smart, mai bine iei un antiinflamator acum si nospa mai tarzior. acum inca esti sub efectul primului no spa, daca nu e suficient mai bine ia altceva.

mika, eu nu m-am suparat. si nu cred ca e cazul ca burticile sa se supere. dar daca totusi se supara le trimit la ele acasa, linkul e mai sus  rotfl  ( glumesc, da? nu dati cu pietre  buga  )

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2970 2010-08-02 14:50:09

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Nu cred ca s-a suparat nimeni si sicncer nu vad de ce. Este doar dorinta unora dintre voi si se intelege perfect.
Ca si Garga si eu preferam sa discut aici cand era graviduta pentru ca ma simteam ca "acasa" dar pana la urma fiecare topic cu discutiile lui.

Mika, eu sincer iti spun ca nu cred ca s-a schimbat nimic aici si atmosfera este la fel ca atunci cand am aparut eu pe aici. Nici nu cred ca unele aspirante nu mai intra aici pentru ca sunt gravidutele care impartasesc impresii despre sarcina. De-a lungul timpului au aparut multe fete care au stat foarte putin sau au stat un timp dupa care nu s-a mai stiut nimic de ele. Mi s-ar parea absurd sa nu mai intre pe forum pentru ca fetele gravide discuta aici....parerea mea.

Offline

 

#2971 2010-08-02 14:50:12

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

modruxi a scris:

rotfl2 da scuze ca am pomenit de boc si eu las parui olecutica vezi mam simtit cu musca pe caciula puss  chicot

rotfl pai asta n-are par, ca nici par' nu-i sta in cap rotfl

Am luat deja Garga , sper ca nu e foarte grav  cesafac . Adica in cel mai rau caz nu-si face efectul nu? Altceva n-am la mine , ca nu mai iau altceva tocmai in luna asta cand incepe munca

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-08-02 14:53:01)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2972 2010-08-02 14:54:36

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

smart lady a scris:

modruxi a scris:

rotfl2 da scuze ca am pomenit de boc si eu las parui olecutica vezi mam simtit cu musca pe caciula puss  chicot

rotfl pai asta n-are par, ca nici par' nu-i sta in cap rotfl

Am luat deja Garga , sper ca nu e foarte grav  cesafac . Adica in cel mai rau caz nu-si face efectul nu? Altceva n-am la mine , ca nu mai iau altceva tocmai in luna asta cand incepe munca

rotfl  rotfl  pai ce credeai ca daca as fi vrut sa-i fac ceva am vro sansa chicot  am zis si eu ceva ce nam cum rotfl   puss


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#2973 2010-08-02 14:56:45

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Am putea de ex sa punem mana de la mana si sa cumparam o penseta cu care sa-i smulgem fiecare firicel de par lol . Vai ce sadica am devenit big_smile


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2974 2010-08-02 14:57:42

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

prefer sa ma abtin si sa nu mai comentez nimic referitor la asta pentru ca sunt fete care vad ca interpreteaza... culmea, cele gravidutze... pacat, toate au fost aspirante si stiu cum e sa "o patesti" luni de-a randul si sa te intalnesti cu musafirii nepoftiti si nu cu un test cu 2 liniute... imi pare rau ca sunt interpretatea altfel decat trebuie astfel de remarci pentru ca sunt sigura (ferm convinsa sunt) ca TOATE grevidutele au avut macar un moment in care in perioada de aspirante s-au simtit un pic in plus in anumite discutii despre sarcina.. sau poate nu v-ati simtit aiurea k nu ati apucat... discutiile despre sarcina si detalii despre asta or fi fost si inainte dar nu cum sunt acum... au fost zile in care vorbeau burtici intre burtici de kestii care pe mine kiar m-au deranjat... va spun sincer... m-am simtit in plus.. si poate s-a observat ca am rarit-o... DE-AIA am rarit-o.. sa nu deranjez celelalte fete si totodata sa nu ma mai sim in plus smile imi pare rau ca s-a interpretat asa...

camelia, nu am nimic cu tine stii bine, am vb de multe ori si pe mess... nu vreau sa te superi pe mine... tu cand ai inceput sa scrii aici erai deja graviduta... ai citit celelalte topicuri ale aspirantelor sa vezi cum era inainte? nu inteleg de ce te simti deranjata smile

un exemplu de diplomatie e pass care de multe ori baga un offtopic si raspundea fetelor care aveau nelamuriri si de multe ori fata a mai tot atras atentia k e discutie offtopic... poate pentru ca si-a dat seama ca poate deranja..

imi pare rau ca a trebuit sa scriu mesajele astea care poate au "contribuit" la a lansa parerile astea... nu as fi vrut sa se ajunga aici... doar am "profitat" de faptul ca mikado a avut curajul sa spuna ce pe multe fete le deranjeaza (cel putin 3 cunosc eu, nu dau nume din bun simt) si pe aceasta cale mika iarta-ma ca am "profitat"  buga  (stii ca TE IUBESC da? big_smile )

va pup dulce pe TOATE si va doresc o saptamana usoara asa cum va doriti toate!

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2010-08-02 15:00:33)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2975 2010-08-02 14:59:28

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

mikado a scris:

Cocofan Garga  puss  par  da ...si eu m-am speriat de temperatura de azi ...deci eu lucrez la saltul cu prajina nu sunt ca fetele cu lovituri de la 11m  rotfl2

Georgi  puss  par

eu cred ca asta ar fi un motiv pentru care nu se mai scrie asa mult si multe aspirante nu mai intra  nustiu ...poate ma insel eu...sunt si fete mai sensibile....si dupa cum a zis si Printe...au fost zile in care au vorbit doar burticile intre ele iar aspirantele poate s-au simtit neglijate... sau n-au fost bagate in seama...da, e un forum public in care fiecare vorbeste cu cine vrea si cand vrea...
important este sa vedem care este problema, daca este, suntem toate super fete si ar fi pacat sa nu ne intelegem... eu nu am intrat de foarte mult timp pe forumul asta...dar atunci cand am intrat am gasit aici o  atmosferasuper, acum parac s-a schimbat ceva... nustiu  dar daca fiecare isi spune parerea sigur ajungem la un numitor comun ...comunicarea este un factor important  smile

poate v-ati suparat pe mine ca am deschis acest subiect, doamne fereste nu am nimic cu nimeni dar eu una nu inteleg de ce aspirantele mai vechi intra din ce in ce mai rar....


Modruxi ai inteles total gresit ....nu s-a pus nici macar o secunda problema de a vrea sau a nu vrea pe cineva aici ....discutia era cu totul alta... puss

am inteles discutia dar la sfirsit am scris ce am gindit eu asa sunt spun ce gindesc puss


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#2976 2010-08-02 15:00:17

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

smart lady a scris:

modruxi a scris:

rotfl2 da scuze ca am pomenit de boc si eu las parui olecutica vezi mam simtit cu musca pe caciula puss  chicot

rotfl pai asta n-are par, ca nici par' nu-i sta in cap rotfl

Am luat deja Garga , sper ca nu e foarte grav  cesafac . Adica in cel mai rau caz nu-si face efectul nu? Altceva n-am la mine , ca nu mai iau altceva tocmai in luna asta cand incepe munca

nu este grav, stai linistita. dar poti lua fara grija antiinflamatoare la menstra. n-are rost sa te chinui cu durerea. pup, poate ajuta  puss

Offline

 

#2977 2010-08-02 15:03:51

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Almi Ingerash a scris:

prefer sa ma abtin si sa nu mai comentez nimic referitor la asta pentru ca sunt fete care vad ca interpreteaza... culmea, cele gravidutze... pacat, toate au fost aspirante si stiu cum e sa "o patesti" luni de-a randul si sa te intalnesti cu musafirii nepoftiti si nu cu un test cu 2 liniute... imi pare rau ca sunt interpretatea altfel decat trebuie astfel de remarci pentru ca sunt sigura (ferm convinsa sunt) ca TOATE grevidutele au avut macar un moment in care in perioada de aspirante s-au simtit un pic in plus in anumite discutii despre sarcina.. sau poate nu v-ati simtit aiurea k nu ati apucat... discutiile despre sarcina si detalii despre asta or fi fost si inainte dar nu cum sunt acum... au fost zile in care vorbeau burtici intre burtici de kestii care pe mine kiar m-au deranjat... va spun sincer... m-am simtit in plus.. si poate s-a observat ca am rarit-o... DE-AIA am rarit-o.. sa nu deranjez celelalte fete si totodata sa nu ma mai sim in plus smile imi pare rau ca s-a interpretat asa...

camelia, nu am nimic cu tine stii bine, am vb de multe ori si pe mess... nu vreau sa te superi pe mine... tu cand ai inceput sa scrii aici erai deja graviduta... ai citit celelalte topicuri ale aspirantelor sa vezi cum era inainte? nu inteleg de ce te simti deranjata smile

un exemplu de diplomatie e pass care de multe ori baga un offtopic si raspundea fetelor care aveau nelamuriri si de multe ori fata a mai tot atras atentia k e discutie offtopic... poate pentru ca si-a dat seama ca poate deranja..

imi pare rau ca a trebuit sa scriu mesajele astea care poate au "contribuit" la a lansa parerile astea... nu as fi vrut sa se ajunga aici... doar am "profitat" de faptul ca mikado a avut curajul sa spuna ce pe multe fete le deranjeaza (cel putin 3 cunosc eu, nu dau nume din bun simt) si pe aceasta cale mika iarta-ma ca am "profitat"  buga  (stii ca TE IUBESC da? big_smile )

va pup dulce pe TOATE si va doresc o saptamana usoara asa cum va doriti toate!

eu scriam atunci pe ovulatie sau asa ceva, si ma chemat cineva dintre voi sa vb pe aspirante, dar ma pot si retrage nu e problema, vb lui garaga aici ma simteam in largul meu, dar stai linistita nu sunt suparata, va doresc numa bine si sa aveti teste cu ++++cat mai repede


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#2978 2010-08-02 15:03:52

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Almi, cred ca s-a inteles ce ai vrut sa spui. Sincer mie nu mi se pare ca a fost cineva deranjat, am recitit mesajele si nu stiu la ce te referi.
Oricum cred ca a inteles toata lumea despre ce este vorba si cred ca va fi ok.

Offline

 

#2979 2010-08-02 15:04:02

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Merci Garga puss acu tre sa treaca

Ne faci casuta noua? Sa lasam aici ce nu ne convine si sa ne mutam pline de sperante smile

Camelia unde fugi?

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-08-02 15:05:08)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2980 2010-08-02 15:06:55

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Heloooooo, nu vad de ce continua aici o discutie la care toata lumea a ajuns la un consens ....  nustiu  ?????
In concluzie astept sa vad numai discutii "in topic"  lol


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2981 2010-08-02 15:07:40

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

moi aussi big_smile


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2982 2010-08-02 15:08:14

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

da Smart. va mai las putin sa se consume subiectul si cand ne-om linisti fac casuta noua smile

Offline

 

#2983 2010-08-02 15:09:25

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

eu dupa ce o sa raman, sunt sigura ca mai mult ca sigur tot aici o sa intru...m-am obisnuit aici si cu burticute si cu aspirante.
Ce-i drept intrebarile/discutiile mai amanuntite despre sarcina cred ar tb puse la topicul dedicat (asa am facut si eu cat am fost insarcinata)...dar de aici si pana la a nu mai discuta deloc despre sarcina mi se pare absurd.
Adica imi face placere sa aud cum misca bebeii burticilor, cum e primul sut si alte chestii....chit ca uneori imi aduc aminte ca as fi putut simti si eu (de ex cand povestete naf pt ca noi am ramas cam odata). Dar, repet, nu m-a deranjat. daca e sa-mi aduc aminte, imi aduc aminte oricum, cand vad un bebelus, cand vad o graviduta...plang, ma descarc si-mi trece...merg mai departe. O sa vina si vremea mea, cand o sa reusesc sa duc sarcina la sf si sa am un bebelus.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.