homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30-158


#2984 2010-08-02 15:11:19

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Ok deci s-a descarcat toata lumea da? Acum e ultima strigare: mai are cineva ceva de zis? Ca ati auzit bossul ca nu avem voie cu discutia asta dincolo lol


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 



#2985 2010-08-02 15:12:05

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Sa pun off topic sa nu pun.... lol  lol  lol
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/28137_woman-siting-on-man-toilet.jpg
nu ma pot abtine....asta e  big_smile
sau
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/28137_mens-toilet-with-woman-pictures.jpg

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-08-02 15:14:37)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2986 2010-08-02 15:14:22

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Deci s-a ajuns la un consens?
Nu mai discutam decat la subiect?Eu din 2008 de cand intru ai s-a tot discutat...despre multe...uneori chiar off topic si nu s-a simtit nimeni lezata k unele sia-u indeplinit visul si altele nu
Ma uit numai la gargaritza care de atatia ani a intrat aici si a discutat fara vreo probleme cu fetele care erau deja cu bebeii in brate nu doar in burtik si nu s-a plans nimeni de nimic.
Eu, anul trecut knd am trecut prin momantul dureros cu pierderea sarcinii am renuntat sa mai intruo perioada pt k asa simteam nevoia nu pt k erau fete care discutau si ma deranja asta..a fost greu dar nu asta a fost motivul
Asta e parerea mea si nu am putut sa nu mi-o exprim...prin urmare nu cred k ttt, bmiha si alte fete nu intra din acest motiv.
Eu voi intra de azi inainte doar pe topicul de la prenatala.


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#2987 2010-08-02 15:15:25

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

rruxxy a scris:

Nu cred ca s-a suparat nimeni si sicncer nu vad de ce. Este doar dorinta unora dintre voi si se intelege perfect.
Ca si Garga si eu preferam sa discut aici cand era graviduta pentru ca ma simteam ca "acasa" dar pana la urma fiecare topic cu discutiile lui.

Mika, eu sincer iti spun ca nu cred ca s-a schimbat nimic aici si atmosfera este la fel ca atunci cand am aparut eu pe aici. Nici nu cred ca unele aspirante nu mai intra aici pentru ca sunt gravidutele care impartasesc impresii despre sarcina. De-a lungul timpului au aparut multe fete care au stat foarte putin sau au stat un timp dupa care nu s-a mai stiut nimic de ele. Mi s-ar parea absurd sa nu mai intre pe forum pentru ca fetele gravide discuta aici....parerea mea.

eu ma refeream la aspirante mai vechi , care erau pe aici cand am intrat eu prima data si nu la fetele care au intrat 1 de 2 ori si apoi nu s-a mai stiut nimic de ele..iar  tu in perioada in care a venit Vladut , ai intrat mai rar ...eu am zis doar ce am remarcat eu ....si crede-ma ca citesc tot...nu pe sarite...tu acum vorbesti din punctul de vedere al unei mamici care isti tine puiul in brate...e mai greu sa te pui in pielea unei aspirante care a pierdut o sarcina, doua...dar ce stiu eu  forgetit  de ce ti se pare absurd...sunt si fete mai sensibile

si cu asta,  eu una , am incheiat acest subiect ...fiecare are dreptul sa-si puna parerea

sa aveti o zi frumoasa ! ..ce a mai ramas din ea  chicot  wave


.

Offline

 

#2988 2010-08-02 15:16:55

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Cocofan rotfl

Pentru prima data raman fara cuvinte big_smile adica as vrea sa spun ceva sa va impac pe toate, ca nu vreau sa plecati niciuna sau sa stati suparate. Asa ca va rog nu va suparati si mai ales sa nu cumva sa nu mai intrati pe aci supa . Uite va fac o dedicatie lol

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-08-02 15:21:10)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2989 2010-08-02 15:19:55

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

cocof a scris:

Sa pun off topic sa nu pun.... lol  lol  lol
http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … toilet.jpg
nu ma pot abtine....asta e  big_smile
sau
http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … ctures.jpg

rotfl   rotfl2  cred ca sau urcat hormoni la capul nostru rotfl2  va puss  puss  pe toate

Ultima oara a fost editat de modruxi (2010-08-02 15:23:18)


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#2990 2010-08-02 15:21:24

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

hello iubitele pusspusspuss
sa`mi zic si eu parerea ? ..as vrea sa nu se schimbe nimic..sa ramana totul asa cum e!


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#2991 2010-08-02 15:24:51

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Cocofan...ce buda sperietoare  rotfl2  rotfl2

Smart , cine a zis ca pleaca mai...nu pleaca nimeni ,  odata intrate aici slabe sanse sa plece careva smile  multumim pentru dedicatie  puss

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-08-02 15:26:32)


.

Offline

 

#2992 2010-08-02 15:28:35

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Waaau, pe mine nu ma sperie  spranceana   rotfl2
uuupppssss
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/28137_113_540.jpg http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/28137_humor.jpg
si unul claaaar  offtopic , dar promit ca este ultimul  buga

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/28137_funny-and-sexy-cakes-01.jpg


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2993 2010-08-02 15:34:24

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Mika, mi se pare ca esti agresiva si nu inteleg de ce. Mi-am spus doar punctul de vedere si atat, ma refeream si la fete vechi si la fete noi ca toate scriu la topicul asta indiferent de cand sunt aici. Mie da, mi se pare absurd, poate tie nu ti se pare si poate alteia iar i se pare si tot asa....asta iar este doar parerea mea.
De ce crezi tu ca eu nu pot vedea situatia din perspectiva unei aspirante? Nu am fost si eu asa? Nu mi-am dorit si eu enorm sa raman insarcinata? Nu am discutat si eu aici despre ovulatii si tot felul de analize? Cand am ramas am spus aici cu toata bucuria la fel cum m-am bucurat si ma voi bucura pentru fiecare in parte.
De cand a venit pe lume Vlad tot stau foarte mult pe forum. Nu inseamna ca daca nu postez la fel de mult ca voi, nu citesc.

Imi pare rau ca mi-am dat cu parerea, trebuia sa stau in banca mea cum am facut pana acum, pana la urma nu ma priveste pe mine ce se scrie la aspirante sau la perioada prenatala cand locul meu e la mamici  neutral

Offline

 

#2994 2010-08-02 15:39:55

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

rruxxy a scris:

Mika, mi se pare ca esti agresiva si nu inteleg de ce. Mi-am spus doar punctul de vedere si atat, ma refeream si la fete vechi si la fete noi ca toate scriu la topicul asta indiferent de cand sunt aici. Mie da, mi se pare absurd, poate tie nu ti se pare si poate alteia iar i se pare si tot asa....asta iar este doar parerea mea.
De ce crezi tu ca eu nu pot vedea situatia din perspectiva unei aspirante? Nu am fost si eu asa? Nu mi-am dorit si eu enorm sa raman insarcinata? Nu am discutat si eu aici despre ovulatii si tot felul de analize? Cand am ramas am spus aici cu toata bucuria la fel cum m-am bucurat si ma voi bucura pentru fiecare in parte.
De cand a venit pe lume Vlad tot stau foarte mult pe forum. Nu inseamna ca daca nu postez la fel de mult ca voi, nu citesc.

Imi pare rau ca mi-am dat cu parerea, trebuia sa stau in banca mea cum am facut pana acum, pana la urma nu ma priveste pe mine ce se scrie la aspirante sau la perioada prenatala cand locul meu e la mamici  neutral

doar ti-am raspuns...nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca sunt agresiva sad  chiar nu te inteleg ...ti-am raspuns foarte frumos  supa cu ce te-am deranjat ?


.

Offline

 

#2995 2010-08-02 15:44:24

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

mikado a scris:

rruxxy a scris:

Nu cred ca s-a suparat nimeni si sicncer nu vad de ce. Este doar dorinta unora dintre voi si se intelege perfect.
Ca si Garga si eu preferam sa discut aici cand era graviduta pentru ca ma simteam ca "acasa" dar pana la urma fiecare topic cu discutiile lui.

Mika, eu sincer iti spun ca nu cred ca s-a schimbat nimic aici si atmosfera este la fel ca atunci cand am aparut eu pe aici. Nici nu cred ca unele aspirante nu mai intra aici pentru ca sunt gravidutele care impartasesc impresii despre sarcina. De-a lungul timpului au aparut multe fete care au stat foarte putin sau au stat un timp dupa care nu s-a mai stiut nimic de ele. Mi s-ar parea absurd sa nu mai intre pe forum pentru ca fetele gravide discuta aici....parerea mea.

eu ma refeream la aspirante mai vechi , care erau pe aici cand am intrat eu prima data si nu la fetele care au intrat 1 de 2 ori si apoi nu s-a mai stiut nimic de ele..iar  tu in perioada in care a venit Vladut , ai intrat mai rar ...eu am zis doar ce am remarcat eu ....si crede-ma ca citesc tot...nu pe sarite...tu acum vorbesti din punctul de vedere al unei mamici care isti tine puiul in brate...e mai greu sa te pui in pielea unei aspirante care a pierdut o sarcina, doua...dar ce stiu eu  forgetit  de ce ti se pare absurd...sunt si fete mai sensibile

si cu asta,  eu una , am incheiat acest subiect ...fiecare are dreptul sa-si puna parerea

sa aveti o zi frumoasa ! ..ce a mai ramas din ea  chicot  wave

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2010-08-02 15:45:37)

Offline

 

#2996 2010-08-02 15:45:31

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

ddunia a scris:

Eu voi intra de azi inainte doar pe topicul de la prenatala.

Si eu. Nu vreau sa lezez sentimentele nimanui, daca imi scapa vreo remarca referitoare le bebe.  spranceana 

Multa bafta aspirantelor!


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2997 2010-08-02 15:53:22

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

offfffff, ce nu-mi place cand se face aici din tantar armasar .... supa (cu toate ca un armasar...eeeeee  big_smile )
Fetele mele dragi, Mika doar si-a dat cu o parere , nu a afirmat cu tarie si convingere acest lucru... Haideti sa ne consideram si sa fim niste femei mature, si sa intelegem cum stau lucrurile si sa mergem mai departe in formula de cat mai multe !!!!!! Eu una, am inteles ideea si ma voi supune vointei voastre si bunului simt totodata.


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2998 2010-08-02 15:53:45

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

printesica a scris:

eu dupa ce o sa raman, sunt sigura ca mai mult ca sigur tot aici o sa intru...m-am obisnuit aici si cu burticute si cu aspirante.
Ce-i drept intrebarile/discutiile mai amanuntite despre sarcina cred ar tb puse la topicul dedicat (asa am facut si eu cat am fost insarcinata)...dar de aici si pana la a nu mai discuta deloc despre sarcina mi se pare absurd.
Adica imi face placere sa aud cum misca bebeii burticilor, cum e primul sut si alte chestii....chit ca uneori imi aduc aminte ca as fi putut simti si eu (de ex cand povestete naf pt ca noi am ramas cam odata). Dar, repet, nu m-a deranjat. daca e sa-mi aduc aminte, imi aduc aminte oricum, cand vad un bebelus, cand vad o graviduta...plang, ma descarc si-mi trece...merg mai departe. O sa vina si vremea mea, cand o sa reusesc sa duc sarcina la sf si sa am un bebelus.

tummenupp

vad ca burticile se muta deja sad
mi s-ar parea ciudat sa vad pe aici o mamica in devenire, si s-o invit la celalat topic ca s-o intreb ce face si cum se mai simte...  dar da, vrei sa intrebi sau sa povestesti ceva la modul concret despre saricina sau bebe, mergi la topicul de burtici. mi-ar placea daca ar fi ok pentru toata lumea asa, ca e pacat sa ne separam... plus ca eu inca ma simt aspiranta... aspir la bebe 2 big_smile

Offline

 

#2999 2010-08-02 15:54:30

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

rruxxy a scris:

mikado a scris:

rruxxy a scris:

Nu cred ca s-a suparat nimeni si sicncer nu vad de ce. Este doar dorinta unora dintre voi si se intelege perfect.
Ca si Garga si eu preferam sa discut aici cand era graviduta pentru ca ma simteam ca "acasa" dar pana la urma fiecare topic cu discutiile lui.

Mika, eu sincer iti spun ca nu cred ca s-a schimbat nimic aici si atmosfera este la fel ca atunci cand am aparut eu pe aici. Nici nu cred ca unele aspirante nu mai intra aici pentru ca sunt gravidutele care impartasesc impresii despre sarcina. De-a lungul timpului au aparut multe fete care au stat foarte putin sau au stat un timp dupa care nu s-a mai stiut nimic de ele. Mi s-ar parea absurd sa nu mai intre pe forum pentru ca fetele gravide discuta aici....parerea mea.

eu ma refeream la aspirante mai vechi , care erau pe aici cand am intrat eu prima data si nu la fetele care au intrat 1 de 2 ori si apoi nu s-a mai stiut nimic de ele..iar  tu in perioada in care a venit Vladut , ai intrat mai rar ...eu am zis doar ce am remarcat eu ....si crede-ma ca citesc tot...nu pe sarite...tu acum vorbesti din punctul de vedere al unei mamici care isti tine puiul in brate...e mai greu sa te pui in pielea unei aspirante care a pierdut o sarcina, doua...dar ce stiu eu  forgetit  de ce ti se pare absurd...sunt si fete mai sensibile

si cu asta,  eu una , am incheiat acest subiect ...fiecare are dreptul sa-si puna parerea

sa aveti o zi frumoasa ! ..ce a mai ramas din ea  chicot  wave

ce am zis rau mai...una e sa vina uratii ....alta este sa te pui in pielea unei viitoare mamici care pierde o sarcina...eu cred ca este cumplit...si numai fetele care au patit asta stiu ce este in sufletul lor supa ...daca am zis
asta nu inseamna ca am fost agresiva cu tine


eu am zis ce cred eu...unul dintre motivele pentru care unele aspirante nu mai intra...nu am zis nimic altceva
imi pare rau ca multe fete au inteles total gresit ca si cum aici sa fie doar aspirante.... disperat

daca v-am deranjat sau va deranjez sa-mi spuneti ca eu ma retrag...no problem supa

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-08-02 15:58:33)


.

Offline

 

#3000 2010-08-02 15:55:46

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

va pup pe toate  puss
v-am citit si-mi sunteti dragi toate  hjarta
dar nu reusesc sa mai scriu zilnic din motive care nu au legatura cu acest topic;de fapt , ma simt f stresata si de vreo 2 saptamani imi tremura stomacul zilnic.

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-08-02 15:56:24)

Offline

 

#3001 2010-08-02 15:55:51

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

buna fetelor
am zis ca nu ma bag in discutia asta, dar daca tot isi spune fiecare parerea, o spun si eu pe a mea: mi se pare normal ca aici sa se discute mai mult subiecte pt aspirante, ca pana la urma de aceea avem topicuri separate, nu?! bineinteles nu e nicio problema sa aflam si aici una alta despre sarcina dar sa nu exageram...eu una nu am ce sa discut despre perioada sarcinii pt ca nu am avut parte de ea pana acum si nici nu stiu daca o sa am...pana la urma nu am de unde sa stiu ca mi se va indeplini si mie visul de a fi mamica intr-o zi...dupa ani intregi de sperante naruite e cam greu sa ramai optimista...
Bineinteles, depinde si de fiecare in parte cat este de sensibila... si fiecare avem momente mai bune si mai putin bune...
Sper sa nu supar pe nimeni, aici am primit raspunsuri la toate intrebarile mele atat de la aspirante cat si de la gravidutze, de aceea sper ca veti ramane toate  active si aici, pe topicul asta.
cam asta este parerea mea...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#3002 2010-08-02 15:57:13

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Garga, rotfl2  puss


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.