homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Paranoica? Ajutor-4


#58 2010-09-15 23:52:47

katharina_x
Full member
Inregistrat: 2009-07-11
Mesaje: 510

Re: Paranoica? Ajutor

Eu nu ti-am spus sa-ti schimbi opiniile de pe o zi pe alta. Dar daca vrei sa te schimbi, incearca in fiecare zi sa faci cate un pas. Macar sa iti mai  treaca din frica. Sfaturile noastre nu au efecte daca tu esti inchisa la minte, si vad ca nu esti. Tot ce zic este sa ai mai mult curaj! Cu frica nu ajungi nicaieri. Sa fii precauta e cheia, dar nu paranoica, si asta am invatat-o singura. Un prezervativ pus corect rezolva problema. Stii bine ca putine sunt cazurile in care se rupe! Cazuri in care nu a fost pus corect, nu mai are rost sa explic. Daca e, exerseaza cu prietenul tau, nu vad nimic rusinos in asta. Esti la inceput si e normal sa ceri explicatii pentru a fi lamurita. Dar curajul iti lipseste si frica te domina.


Lips of splendor and tongue of deceit. All dying now as our fragile wrists hold only waste..
Yeah, that's my eye!

Offline

 



#59 2010-09-16 00:31:13

dadalici
Full member
Inregistrat: 2008-06-25
Mesaje: 625

Re: Paranoica? Ajutor

O sa incerc sa am mai mult curaj pentru ca stiu ca teama nu ma duce nicaieri..doar ca e mai greu pana fac primu pas..


"defineste'mi fericirea.."

Offline

 

#60 2010-09-16 01:51:53

Andyno
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-06-16
Mesaje: 159

Re: Paranoica? Ajutor

incearcati cu doua prezervative rotfl2). Daca folosesti durex nu prea ai cum sa se rupa, mai ales daca esti uda bine.

nu increca alte tipuri de prezervative...5 la la 1 leu.

Ultima oara a fost editat de Andyno (2010-09-16 01:52:08)


gONE aFTER pUSSY'es! ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)

Offline

 

#61 2010-09-16 08:12:36

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Paranoica? Ajutor

Andyno a scris:

incearcati cu doua prezervative rotfl2).

haha, ce idee rotfl2 asa mi-a zis si una din fostele mele.. adica asa vroia ea, sa pun doua cica-i mai mare protectia. i-am zis "nu pun doua, ce naiba, vrei sa-mi moara de tot"?


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#62 2010-09-16 14:36:16

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Paranoica? Ajutor

Nu se intrebuinteaza niciodata doua prezervative deodata (unul peste altul)! Este gresita ideea ca doua prezervative folosite deodata ofera protectie mai mare.!!

nu ma credeti, vedeti sursa  la "Cum se foloseste un prezervativ" pct 5.

aluneca unul de pe altul si s-a dus naibii protectia, nu mai dati si voi sfaturi aiurea. unul este mai mult decat suficient.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2010-09-23 21:08:43

TufisRoz.
Full member
Inregistrat: 2010-03-25
Mesaje: 230

Re: Paranoica? Ajutor

eu la inceputul vietii sexuale eram atat de chill , dar prietena mea cea mai buna mi.a transmis paranoia ei... iar acum sunt paranoia rau ....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.