homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

..:: PRIMUL SI UNICUL ::..


#1 2010-10-04 23:07:19

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Fetelor, haideti sa ne stringem aici acele care pina acum au avut un singur partener sexual, altfel zis : primul si unicul smile In viata voastra sexuala el va fi primul si ultimul ? E real asa ceva ? In subconstient va imaginati intretinand relatii intime cu altcineva ? smile Daca da, ar trebui sa ne simtitm vinovate pt aceasta(avand in vedere ca vor ramane doar la stadia de fantezii) ?)) Hey ! Salutari !  angel

Ultima oara a fost editat de Orange (2010-10-04 23:08:07)


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#2 2010-10-04 23:48:47

chryss-tina
Full member
Inregistrat: 2010-07-21
Mesaje: 395

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

si la mine iubitul meu e  primul,unicul si ultimul big_smile  asta mi-am dorit dintodeauna.sa am un singur partener si ma bucur ca il am pe el.mai avem cateva zile si face 2 anisori de cand suntem impreuna si acum ne-am mutat si intr-o garsoniera doar noi 2 tongue.Chiar nu ma imaginez cu altcineva.nici nu vreau.eu sunt de parere ca e ceva frumos sa stii k te-ai daruit unei singure persoane,cea pe care o adori si cu care vei ramane toata viata!


I don't want a perfect life, I want a happy life  hjarta

Cea mai fericita mamica de gemenasi!   bebic  bebic

Offline

 

#3 2010-10-05 00:14:58

blacklexa
Full member
Inregistrat: 2010-08-19
Mesaje: 114

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

si eu si eu si eu  bis  big_smile am rezistat noi 4 ani  partydance  inca nu ne-am saturat unul de altul  sexinpat

Ultima oara a fost editat de blacklexa (2010-10-05 00:15:13)


-Ştiinţa ne-a făcut zei, înainte să merităm să fim oameni-

Offline

 

#4 2010-10-05 00:25:31

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

si al mine panaa q e primul si unicul... al inceput nici nu puteam sa ma gandesc ca ma voi putea duce si cu altcnva (cai el e marea mea iubire) ... acum nu mai e asa....nu ma mai doare capu' ... insa nu am incercat

Offline

 

#5 2010-10-05 08:46:01

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

intru si eu in club big_smile
noi facem peste 4 luni, 3 ani de cand suntem impreuna,vrem sa ne si casatorim(m-a cerut de sotie dupa 1 an big_smile ) si parca dragostea e tot mai mare,nu am intrat in monotonie (am fost la un pas sa se strice relatia din cauza asta,insa prin comunicare am rezolvat totul). ne iubim mai mult k la inceput si sper k doar el sa ramana unicul din viatza mea,asa mi'am dorit mereu hjarta (stiu k se pot intampla multe in timp,insa pana atunci am voie sa visez si sa traiesc clipa asa cum vreau eu big_smile ).
cat despre gandurile de a fi cu altcineva...sincer,m-am pus in postura asta si raspunsul meu e clar NU.caci nu am motiv,mi'ar fi scarba de altcineva in momentul asta.sunt implinita pe toate planurile cu actualul si sper sa ramana asa toata viatza.la noi a fost dragoste la prima vedere,tocmai mie mi s'a intamplat,care nu credeam in asa ceva lol
nu stiu cine ma va crede,insa numai cat il vedeam (inainte sa ne combinam),in sinea mea stiam k el va fi numai si numai al meu,deja ma imaginam in toate posturile cu el rotfl si asa s-a si intamplat rodnar
sper sa fim impreuna 4 ever,mai bine zis,sa ramanem impreuna atata timp cat ne dorim asta,ne iubim la fel si nimic nu intervine. insa eu cred ca atunci cand 2 persoane se iubesc cu adevarat,se poate trece  peste orice.comunicarea pt mn este foarte importanta intr'o relatie(poate chiar sa o salveze ).am simtit'o pe pielea mea.
gata ma opresc,ca daca nu,povestesc pana maine rotfl

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-10-05 10:29:21

seeu2night
New member
Inregistrat: 2010-09-06
Mesaje: 34

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

asa am sperat si eu ca primul va fi ultimul din viata mea ...ne-am cunoscut cand aveam 15 ani ne-am casatorit si dupa 1 an de la casatorie si 8 de relatie am divortat si acum cred ca asta a fost cea mai buna alegere pe care o puteam face.
si pentru ca am simtit-o pe propia piele cred cu tarie ca relatiile din adolescenta nu pot dura la nesfarsit........cand esti copil ai alte asteptari si alta vizune asupra vietii de cuplu.
fetelor trebuie sa mai incercati macar inca un partener  rotfl2

Offline

 

#7 2010-10-05 11:26:47

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

De primul am stiut sigur (dupa ceva timp impreuna) ca nu va fi si ultimul chicot
Eh, daca ceva nu merge bine, poate va prindeti si voi. Sunt si cazuri in care te intelegi foarte bine cu primul, dar rare.

Ultima oara a fost editat de orangina123 (2010-10-05 15:02:35)

Offline

 

#8 2010-10-05 12:37:50

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

al meu a fost primul, dar nu si singurul. dupa 5 ani de relatie ne-am despartit, am mai fost cu cineva (maaare fiasco, mare de tot) apoi ne-am impacat. si eu speram ca vom ramane impreuna tot restul vietii, dar deja sunt sigura ca nu va fi asa. desi il iubesc la nebunie, simt ca nu vom ramane impreuna tot restul vietii. momentan avem 6,5 ani, el e mai tinerel ca mine si am impresia ca ar prefera sa zburde decat sa stea inchis intr-o relatie "vesnica" (doar o parere, nu ca mi-ar fi zis ceva), si eu cateodata simt cam la fel. nu il vad ca fiind omul cu care sa impart si bune si rele toata viata, zic asta cu o mare strangere de inima.
cand ne-am intalnit a fost atractie la prima vedere, avea 16 ani, eu aveam 17, in seara cand ne-am cunoscut ne-am si combinat, eram asa de tineri.. nimeni nu credea ca vom rezista atat. efectiv am crescut impreuna, suntem aproape identici la caracter, dar si atat de diferiti...


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#9 2010-10-05 13:02:20

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

seeu2night a scris:

asa am sperat si eu ca primul va fi ultimul din viata mea ...ne-am cunoscut cand aveam 15 ani ne-am casatorit si dupa 1 an de la casatorie si 8 de relatie am divortat si acum cred ca asta a fost cea mai buna alegere pe care o puteam face.
si pentru ca am simtit-o pe propia piele cred cu tarie ca relatiile din adolescenta nu pot dura la nesfarsit........cand esti copil ai alte asteptari si alta vizune asupra vietii de cuplu.
fetelor trebuie sa mai incercati macar inca un partener  rotfl2

foarte bine ai spus ...am o relatie de 1 ani adica de la 15 ani... acu' ceva timp vai el era barbatul meu omul potrivit si tot restu' ....vise  disperat ...

nu ca s'ar fis chimbat sua ceva ...dar nu mai sunt eu aceeasi...  cascat

Offline

 

#10 2010-10-05 13:28:06

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

BabyBlueDoll a scris:

intru si eu in club big_smile
noi facem peste 4 luni, 3 ani de cand suntem impreuna,vrem sa ne si casatorim(m-a cerut de sotie dupa 1 an big_smile ) si parca dragostea e tot mai mare,nu am intrat in monotonie (am fost la un pas sa se strice relatia din cauza asta,insa prin comunicare am rezolvat totul). ne iubim mai mult k la inceput si sper k doar el sa ramana unicul din viatza mea,asa mi'am dorit mereu hjarta (stiu k se pot intampla multe in timp,insa pana atunci am voie sa visez si sa traiesc clipa asa cum vreau eu big_smile ).
cat despre gandurile de a fi cu altcineva...sincer,m-am pus in postura asta si raspunsul meu e clar NU.caci nu am motiv,mi'ar fi scarba de altcineva in momentul asta.sunt implinita pe toate planurile cu actualul si sper sa ramana asa toata viatza.la noi a fost dragoste la prima vedere,tocmai mie mi s'a intamplat,care nu credeam in asa ceva lol
nu stiu cine ma va crede,insa numai cat il vedeam (inainte sa ne combinam),in sinea mea stiam k el va fi numai si numai al meu,deja ma imaginam in toate posturile cu el rotfl si asa s-a si intamplat rodnar
sper sa fim impreuna 4 ever,mai bine zis,sa ramanem impreuna atata timp cat ne dorim asta,ne iubim la fel si nimic nu intervine. insa eu cred ca atunci cand 2 persoane se iubesc cu adevarat,se poate trece  peste orice.comunicarea pt mn este foarte importanta intr'o relatie(poate chiar sa o salveze ).am simtit'o pe pielea mea.
gata ma opresc,ca daca nu,povestesc pana maine rotfl

Aproape la fel doar ca noi suntem doar de 1 an si ceva, vrea sa ma ceara, si nu a fost dragoste la prima vedere lol


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#11 2010-10-05 14:09:19

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

seeu2night a scris:

asa am sperat si eu ca primul va fi ultimul din viata mea ...ne-am cunoscut cand aveam 15 ani ne-am casatorit si dupa 1 an de la casatorie si 8 de relatie am divortat si acum cred ca asta a fost cea mai buna alegere pe care o puteam face.
si pentru ca am simtit-o pe propia piele cred cu tarie ca relatiile din adolescenta nu pot dura la nesfarsit........cand esti copil ai alte asteptari si alta vizune asupra vietii de cuplu.
fetelor trebuie sa mai incercati macar inca un partener  rotfl2

.. subscriu.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#12 2010-10-05 14:42:22

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

buna...
si la mine e primul, st impreuna de 1 an si 5 luni,de 4 luni ne-am mutat impreuna si am inceput sa vb despre casatorie, speram sa fie bine..


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#13 2010-10-05 15:00:53

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Suntem impreuna de 3 ani si jumatate...este primul si (sper) ultimul...ne-am cunoscut la 15... niciodata nu am crezut ca va dura atit si ca imi voi dori sa fie el si ultimul..acum ne iubim mai mult ca la inceput... Cu el am siguranta, dragostea, atentia, imprevizibilul...etc. Merge vorba despre casatorie(mai mult de atat.. big_smile practic toata viata inainte e planuita big_smile ) de vre-o 2 ani.. el a fost cu initiativa, eu mereu am negat ("Unde ai vazut casatorie dupa o dragoste adolescentina? ") Acum nu mai neg, nu mai comentrez...doar imi doresc si gata...las riul sa curga de la sine...oricum are el albia lui, influientata poate fi, schimbata-Nu ! Alta e problema , dak o fi problema ...smile Gandurile imi zboara periodic in alta parte, NU AS SCHIMBA niciodata relatia de acum pe o intilnire pasagera, plus , stiu ca nici nu as indrazni sa fiu cu altcineva , plus ar fi scarbos momentul dat cu altcineva... In fantezii totul e ideal, in realitate nu cred ca as transpune candva...Oricum, e periodic, dupa care ma simt vinovata ca ma viziteaza asa ganduri ) Ehh... vedem ce urmeaza...


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#14 2010-10-05 15:37:53

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Si la mine iubi e primul si singurul (de 4 ani) dar ultimul nu prea cred...desi ar fi frumos sa fie asa.
Ramane de vazut hmm forgetit


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#15 2010-10-05 16:58:11

Andyno
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-06-16
Mesaje: 159

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

mda, trist theardul.

poate el a fost primul si singurul ptr tine, dar ce te faci cand el a regulat si alte femei inainte? sau nu se pune  rotfl2


gONE aFTER pUSSY'es! ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)

Offline

 

#16 2010-10-05 17:04:21

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Al meu nu e primul...e mai important sa fie ultimul decat primul. Pt mine cel putin ar fi fost frustrant sa traiesc toata viata cu intrebarea "cum o fi cu altcineva?" Astea cu un singur partener toata viata sunt povesti. Imaginati-va cum ar fi sa scartaie ceva la un moment dat...automat incepi sa te intrebi cum e cu altul, cat tine, cat de mare o are, cate orgasme poate sa iti ofere...si pt ce sa traiesti cu framantarile astea? Plus ca sunt extrem de putine femei care au noroc sa gaseasca un barbat bun din prima. Si oricat de bun ar fi, merita incercat si altul...poate gasesti mai bun. smile

Offline

 

#17 2010-10-05 18:31:46

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

seeu2night a scris:

asa am sperat si eu ca primul va fi ultimul din viata mea ...ne-am cunoscut cand aveam 15 ani ne-am casatorit si dupa 1 an de la casatorie si 8 de relatie am divortat si acum cred ca asta a fost cea mai buna alegere pe care o puteam face.
si pentru ca am simtit-o pe propia piele cred cu tarie ca relatiile din adolescenta nu pot dura la nesfarsit........cand esti copil ai alte asteptari si alta vizune asupra vietii de cuplu.
fetelor trebuie sa mai incercati macar inca un partener  rotfl2

smile subscriu smile
este "obligatoriu" sa mai incercati cel putin un partener dar nu ca o aventura, o relatie de oarecare durata....e parerea mea big_smile
asta nu inseamna ca nu respect decizia sau relatiile ceor care au intalnit "marea" iubire cu primul lor iubit....dar ganditi-va si la iubitii vostr tongue sunt convins ca barbatii nu sunt "facuti" pentru o singura femeie....mai devreme sau mai tarziu o sa calce stramb big_smile


fucking perfect...

Offline

 

#18 2010-10-05 19:22:12

Coryenne
Full member
Inregistrat: 2010-08-17
Mesaje: 141

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Intru si eu in club, cu o relatie de aproape 13 ani,desi as putea spune ca suntem impreuna de cand ma stiu, fiindca il cunosteam de mica:D. Langa el, in relatia asta, m-am transformat din adolescenta in femeie fiindca el m-a invatat sa fiu femeie ,mi-am descoperit aptitudini si laturi de care nu eram constienta, am invatat sa privesc lumea altfel, sa gandesc altfel si cel mai important...am invatat sa iubesc si sa primesc iubire, sa ma las iubita ... A fost primul si cu siguranta, ultimul. Nu m-am plictisit niciodata, nicio secunda alaturi de el , fiecare minut e nou , e plin de inedit .... simt ca intineresc si in acelasi timp evoluez, toate astea din cauza iubirii care in timp, s-a transformat in ceva mai presus decat dragoste, intr-un sentiment unic ... e ceva indescriptibil... pur si simplu nu as putea trai fara el. Si nu din comoditate, din faptul ca m-as fi obisnuit cu el in toti anii astia...e altceva, e mai presus de orice motiv. Simt ca n-as putea sa fiu fericita alauri de alt barbat.
Nu m-a cerut in casatorie si n-o s-o faca prea curand, ne-am gandit sa facem pasul asta candva, cand o sa fim linistiti, pregatiti sa intemeiem o familie in adevaratul sens al cuvantului. Deocamdata suntem amandoi extrem de ocupati, fiecare cu serviciul sau, calatorim foarte mult si petrecem destul de putin timp impreuna...poate ca si asta e secretul longevitatii relatiei noastre... poate ca am mers pe principiul "mai rarut ca-i mai dragut" fara sa ne dam seama:))...
Si nu , nu-mi amintesc sa fi avut vreodata vreo dorinta arzatoare de a fi cu alt barbat... in gluma, ca si fantezie, ori din joaca, poate ca m-am gandit la asta, dar a fost trecator ....pt ca il am pe el si nu mai am nevoie de nimic altceva, pt ca imi ofera tot ce astept de la un barbat ( somehow rotfl2) ) ...
e opinia mea, e ceea ce traiesc eu acum, e ceea ce simt... nu trebuie sa fie nimeni de acord cu mine.
Daca unii nu cred in "una, da' buna", e problema lor. Fiecare avem conceptii, mentalitati, identitati diferite. smile
Va multumesc ca mi-ati acordat sansa de a-mi expune gandurile pe marginea subiectului big_smile...
si nu e important ca primul sa fie si unicul, important e sa cauti, sa cauti, sa cauti pana ce simti ca cel de langa tine e cel potrivit smile.
hugs >big_smile<


"Am invatat sa merg pe picioarele mele , dupa ce au fost amputate .Pana atunci nu beneficiasem de intelepciunea necesara pentru a le folosi."

Offline

 

#19 2010-10-05 19:47:11

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

heart_breaker a scris:

Al meu nu e primul...e mai important sa fie ultimul decat primul. Pt mine cel putin ar fi fost frustrant sa traiesc toata viata cu intrebarea "cum o fi cu altcineva?" Astea cu un singur partener toata viata sunt povesti. Imaginati-va cum ar fi sa scartaie ceva la un moment dat...automat incepi sa te intrebi cum e cu altul, cat tine, cat de mare o are, cate orgasme poate sa iti ofere...si pt ce sa traiesti cu framantarile astea? Plus ca sunt extrem de putine femei care au noroc sa gaseasca un barbat bun din prima. Si oricat de bun ar fi, merita incercat si altul...poate gasesti mai bun. smile

scuza-ma dar mi se pare ca pui problema intr-un mod pueril.. daca gandesti asa, n-ai sa ai niciodata o relatie stabila. nu sunt doar 2,3.. 5 barbati pe lume, ca sa-i incerci pe toti sa alegi ce e mai bun. sunt milioane si milioane.. ce faci, ii incerci pe toti ca sa-ti satisfaci curiozitatea si sa vezi cate orgasme iti poate oferi fiecare? ca deh.. nu poti trai cu framantarea asta, daca e altul MAI bun?  hmm
cand ai un barbat bun langa tine, de care esti multumita in totalitate, nu are niciun sens sa cauti mai departe, fie el si primul. de ce sa arunci pe apa sambetei o relatie frumoasa pentru niste curiozitati?

am avut mai multi iubiti inainte de actualul, cu care mi-am si inceput viata sexuala. a venit intr-un moment in care chiar nu imi doream o relatie, dar ne-am indragostit si nu s-a schimbat nimic de atunci, doar ne iubim mai mult pe zi ce trece. cu el am un sentiment de apartententa, stiu ca acolo e locul meu, alaturi de el. e un sentiment pe care nu il pot explica. cele ce nu simt asta (si vad ca sunt destule din cele povestite pe pagina asta) inseamna ca nu si-au gasit "sufletul pereche" daca vreti... eu cred cu tarie in suflete pereche. si tot ce pot face e sa caute in continoare. nu trebuie sa va complaceti in relatii de care nu sunteti multumite, fetelor. dar cand il gasiti pe EL, nu ii dati drumul din motive absurde...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.