homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

..:: PRIMUL SI UNICUL ::..-3


#39 2010-11-16 13:45:20

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

iuli_ana a scris:

Relatia noastra e diferita si am trecut prin destule lucruri si unul si altul. Ne-am format o personalitate si un mod de a gandi care nu cred ca poate avea mari deviatii, deviatii care pot fi discutate si aduse la un punct comun. Si in chestia asta sunt de acord cu vorba "never say never" si nici nu o spun. Deocamdata asa stau lucrurile si ma bucur. Sper sa fie asa si pe viitor, iar in momentul de fat viitorul meu alaturi de el suna promitator.

E frumos cand "cresteti" impreuna...smile va adaptati unul dupa caracterul altuia si invers...smile la o vista mai mare (probabil dupa 30...) nu mai e la fel smile fiecare vine in relatie cu personalitatea lui, cu viziunile, cererile, ambitiile, principiile lui:) Insa dragostea si atunci face uneori minuri smile yo ma bucur ca la mine e asa...am crescut si continuam sa creste impreuna smile Dacaam inteles corect atunci e si cazul tau smile


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#40 2010-11-16 15:53:31

iuli_ana
Full member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 187

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Am spus ca am trecut prin destule lucruri si unul si a altul. Fiecare si-a format personalitatea separat, nu am avut o influenta unul asupra altuia. Ideea de a creste impreuna mi se pare pe de o parte oarecum un pericol pentru o relatie. E adevarat ca il cunosti foarte bine pe cel de langa tine dar la un  moment dat o sa vina si nevoia unuia dintre cei doi sa-si puna amprenta asupra personalitatii lui si asta poate fi un moment bun sau rau pentru relatie. Eu una nu m-am grabit la baieti ca sa zic asa... Am stat, am observat, am analizat si fete, si baieti si cupluri mai adolescentine, mai mature si m-am avantat mai greu in relatii pt ca zic eu am stiut ce am vrut. Nu imi plac aventurile si am vrut o persoana la fel ca mine pe care am gasit-o, chit ca aceasta persoana nu le-a mai vrut pt ca s-a plictisit de ele, dar nu ma intereseaza asta. Ma intereseaza ce vrea acum si-mi spune ca ma vrea pe mine smile


Cu totii suntem in acelasi sant, dar unii dintre noi privesc spre stele.                       
Cel ce se gandeste mult inainte de a face un pas isi va petrece viata intr-un singur picior.

Offline

 

#41 2010-11-16 19:36:27

BabyLove
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-19
Mesaje: 1266

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Si al meu e primul si unicul de aproape 4 ani hjarta


hjarta hjarta

Offline

 

#42 2010-11-17 13:48:37

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

kathrynn a scris:

iuli_ana a scris:

Si la mine e primul si unicul. Cred ca daca exista cat de cat compatibilitate cu un strop de intelegere si un car de comunicare totul e ok. La noi comunicarea e solutia, ne spunem totul fara teama sau inhibitie si gasim o carare pe care putem pasi amandoi. Am o siguranta foarte mare ca v-a fi si ultimul pt ca e omul caruia pot sa-i spun orice indiferent de subiect/situatie. Atata timp cat intr-un cuplu o mica neintelegere este discutata de la inceput nu are cum sa devina o mare problema mai tarziu.

Nu, dar la un moment dat cei doi pot sa isi schimbe modul de a gandi, felul de a fi, prioritatile in viata etc si pot sa o ia incet-incet pe cai diferite, ceea ce face ca relatia sa nu mai poata continua.
O vorba care-mi place mie mult si care s-a adeverit de multe ori e "never say never"

subscriu kath!!! fff adevarat! smile

Offline

 

#43 2010-11-17 15:54:05

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Si la mine este primul, si de revelion anul acesta facem 6 ani de relatie. Ne intelegem forte bine desi suntem doi incapatanati (eu berbec el fecioara), dar cel mai important comunicam perfect de la bun inceput ne-am spus totul in fata, tot ce ne convine si ce nu, si cel mai important de fiecare data lasam de la noi fiecare (plus ca in 6 ani noi nu ne-am certat niciodata-am avut doar discutii in contradictoriu pentru ca mereu ajungem la o cale de compromis). Important este ca si la pat ne intelegem foarte bine (iar lucrul asta conteaza chiar daca nu mult, dar conteaza intr-o relatie)Eu le doresc tuturor fetelor sa aibe o relatie frumoasa ca a mea si sa fie iubite cum sunt eu.
Mi-ar place ca toata viata sa mi-o petrec cu el dar...cine stie cum ne duce viata pe fiecare si ce ne rezerva destinul .... nocry


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-11-19 21:51:11

ddd
New member
Inregistrat: 2010-04-20
Mesaje: 31

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

bine bine, dar voi sunteti primele si unicele ptr ei? big_smile
sincer, nu inteleg fixatia asta a fetelor pe "primul"

Offline

 

#45 2010-11-19 21:52:48

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

in cazul meu da tongue eu sunt unica si pt el big_smile

Offline

 

#46 2010-11-20 20:44:58

nascut_la_cerereafemeilor
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-10-22
Mesaje: 31

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Niciodata sa nu spui ca un partener e "primul si unicul"sau ultimul pentru ca s-ar putea sa fiti lovite foarte rau de aceasta copilarie.

Offline

 

#47 2010-11-20 21:19:02

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

poate nu e neaparat copilarie, dar cand zici ca e "primul si ultimul" deja iti faci iluzii, crezi ca e totul perfect. Si daca din cine stie ce motive se intampla sa te desparti, o sa iti fie greu pt ca te`ai atasat de el si credeai ca e ultimul etc si poate o sa iti fie greu sa o iei de la capat cu altul. Mereu tre sa lasi o portita deschisa, in caz de ceva.


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#48 2010-11-20 22:12:19

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

al meu nu e primu iubit, insa e primu cu care am avut o relatie serioasa, primu pe care l-am iubit, primul cu care m-am culcat. si pentru el e la fel

Offline

 

#49 2010-11-21 11:05:49

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

nascut_la_cerereafemeilor a scris:

Niciodata sa nu spui ca un partener e "primul si unicul"sau ultimul pentru ca s-ar putea sa fiti lovite foarte rau de aceasta copilarie.

intentionat nu am scris "primul si ultimul" , asta ar presupune un vis copilaresc ppt ca viata are multe surprize..stii si u vorba k cu cat mai mult visezi cu ait ii mai dureroasa caderea!  smile  am scris "primul si unicul" , ceea ce presupune k este unicul (pina la momentul de fata) ... ce ne rezeva viitorul nu ne e cunoscut....


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#50 2010-11-21 12:03:40

danutza186
Membru
Inregistrat: 2010-11-21
Mesaje: 1

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Salutare,ma alatur si eu clubului vostru.Ca multe din cele care ati scris pe aici,partenerul meu a fost primu si singurul.Inclin sa cred ca si ultimul insa niciodata sa nu spui niciodata...Suntem de 4 ani si jumatate impreuna iar in august vom avea nunta.Sper ca in continuare sa fie totul bine pentru acum chiar cred ca e omul pe care il pot iubi toata viata!

Offline

 

#51 2010-11-23 00:39:05

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

danutza186 a scris:

Salutare,ma alatur si eu clubului vostru.Ca multe din cele care ati scris pe aici,partenerul meu a fost primu si singurul.Inclin sa cred ca si ultimul insa niciodata sa nu spui niciodata...Suntem de 4 ani si jumatate impreuna iar in august vom avea nunta.Sper ca in continuare sa fie totul bine pentru acum chiar cred ca e omul pe care il pot iubi toata viata!

felicitarile mele.....citesc istoria ta si ma gandesc da , da , exista )))) ce exista ? )) greu de explicat doar ca mereu m-am prins la gandul ca as fi vrut sa ne intilnim mai tarziu..e primul si unicul si la mine, avem planuri marete, sa intemeiem o familie, sa fim impreuna pt totdeauna... Cat de real e oare sa fie El primul si unicul (in cazul lui eu sunt prima si unica) intr-o lume atit de dezinhibata ca acea in care traim noi ....??!

Ultima oara a fost editat de Orange (2010-11-23 01:06:46)


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#52 2010-11-24 18:01:29

Raluca Alexandra R
Membru
Inregistrat: 2010-11-09
Mesaje: 3

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Si la mine este primul si unicul..eu sper k asa va ramane..mai avem o luna si facem 1 an si inca suntem k la inceput..sexul ne a imbunatatit relatia..totul e super..nu ne am plictisit unul de celalalt..mai ales k suntem k o familie..sot si sotie.lol totul facem impreuna..absolut tot big_smile

Offline

 

#53 2010-11-25 19:18:24

astera
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 485

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Orange a scris:

danutza186 a scris:

Salutare,ma alatur si eu clubului vostru.Ca multe din cele care ati scris pe aici,partenerul meu a fost primu si singurul.Inclin sa cred ca si ultimul insa niciodata sa nu spui niciodata...Suntem de 4 ani si jumatate impreuna iar in august vom avea nunta.Sper ca in continuare sa fie totul bine pentru acum chiar cred ca e omul pe care il pot iubi toata viata!

felicitarile mele.....citesc istoria ta si ma gandesc da , da , exista )))) ce exista ? )) greu de explicat doar ca mereu m-am prins la gandul ca as fi vrut sa ne intilnim mai tarziu..e primul si unicul si la mine, avem planuri marete, sa intemeiem o familie, sa fim impreuna pt totdeauna... Cat de real e oare sa fie El primul si unicul (in cazul lui eu sunt prima si unica) intr-o lume atit de dezinhibata ca acea in care traim noi ....??!

Exista daca vrei tu sa existe. Pentru ca in lumea in care traim azi e mai anormal sa fii de 4 ani cu cineva decat sa iti schimbi des partenerii. Nu mai e '' cool'' sa ai o relatie stabila.. ptr ca asa zic toti acum: nu sunt sanse , nu are cum sa dureze, e prea frumos. Asa si? daca e prea frumos ce? de ce nu? daca tipul care e langa mine imi seamana (gandim in privinta asta la fel), atunci ce e asa iesit din comun? am mai auzit pe forum de cineva care povestea de o prietena care e intr.o relatie de 3  ani, cu primul ei iubit, si toate lumea ii zicea '' e ciudat ''. mie mi se pare normal. Da, trebuie sa crezi in realitatea relatiei... daca il cunosti, si daca bineinteles nu visezi la altceva. Astea sunt gandurile mele, si imi pare rau ca nu mai sunt multi care gandesc asa... tre sa fim in trend si in ceea ce priveste o relatie, mai nou

Offline

 

#54 2010-11-26 13:05:37

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

primul si unicul , grele cuvinte pentru ca e cu adevarat greu in zilele astea sa lupti pentru dragoste . si la mine e primul si unicul , sper sa fie si ultimul binenteles . Suntem de 14 ani impreuna , eu poate eram o copila cand ne-am cunoscut dar am stiu sa trecem impreuna peste tentatiile vietii . Niciodata nu m-am gandit cum ar fi cu altul atata timp cat el imi ofera tot ce am nevoie :dragoste respect , intelegere si o familie frumoasa . Nu sunt naiva , niciodata nu spun ca fara el nu voi putea trai , daca va fi sa se destrame tot ceea ce am cladit pana acum , asta e voi merge mai departe , in nici un caz nu as renunta la dragoste . Totusi pana in prezent viata mi-a dovedit ca se poate avea o relatie frumoasa si chiar indelungata . Va doresc si voua sa puteti reusi pentru ca in final asta e tot ce conteaza :sa te simti iubita in fiecare zi


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#55 2010-11-26 13:09:08

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Angel, ce frumos applause


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#56 2010-11-26 23:18:06

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

astera a scris:

Orange a scris:

danutza186 a scris:

Salutare,ma alatur si eu clubului vostru.Ca multe din cele care ati scris pe aici,partenerul meu a fost primu si singurul.Inclin sa cred ca si ultimul insa niciodata sa nu spui niciodata...Suntem de 4 ani si jumatate impreuna iar in august vom avea nunta.Sper ca in continuare sa fie totul bine pentru acum chiar cred ca e omul pe care il pot iubi toata viata!

felicitarile mele.....citesc istoria ta si ma gandesc da , da , exista )))) ce exista ? )) greu de explicat doar ca mereu m-am prins la gandul ca as fi vrut sa ne intilnim mai tarziu..e primul si unicul si la mine, avem planuri marete, sa intemeiem o familie, sa fim impreuna pt totdeauna... Cat de real e oare sa fie El primul si unicul (in cazul lui eu sunt prima si unica) intr-o lume atit de dezinhibata ca acea in care traim noi ....??!

Exista daca vrei tu sa existe. Pentru ca in lumea in care traim azi e mai anormal sa fii de 4 ani cu cineva decat sa iti schimbi des partenerii. Nu mai e '' cool'' sa ai o relatie stabila.. ptr ca asa zic toti acum: nu sunt sanse , nu are cum sa dureze, e prea frumos. Asa si? daca e prea frumos ce? de ce nu? daca tipul care e langa mine imi seamana (gandim in privinta asta la fel), atunci ce e asa iesit din comun? am mai auzit pe forum de cineva care povestea de o prietena care e intr.o relatie de 3  ani, cu primul ei iubit, si toate lumea ii zicea '' e ciudat ''. mie mi se pare normal. Da, trebuie sa crezi in realitatea relatiei... daca il cunosti, si daca bineinteles nu visezi la altceva. Astea sunt gandurile mele, si imi pare rau ca nu mai sunt multi care gandesc asa... tre sa fim in trend si in ceea ce priveste o relatie, mai nou

Merci foarte mult pentru cuvintele frumoase, e mai ciudat la noi, el crede ca vom fi mereu impreuna, eu is mai rezervata(poate deobicei ii invers), ma tem sa nu visez prea mult si sa fie insuportabil de dureroasa caderea... P.S : Suntem impreuna de aproape 4 anisori... hjarta

Ultima oara a fost editat de Orange (2010-11-26 23:19:15)


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#57 2015-01-11 00:11:09

Orange2
New member
Inregistrat: 2015-01-10
Mesaje: 12

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Au trecut 6 ani de la ultima postare pe acest forum, dar ?ncă mi-ați rămas ?n minte și am insistat să revin smile Cred că dacă nu era acest forum aș fi cedat nervos de zeci de ori și numai voi, niște anonimi care dau sfaturi a naibii de bune, nu m-ați lăsat să mi se ?nt?mple asta.

Pentru că am pierdut accesul la contul vechi, o să scriu de pe acesta nou. Sunt tot eu, Orange, și tot din Chișinău vă scriu. ?ntre timp multe s-au schimbat. Ceea ce consideram că va fi iubire de-o viață s-a dovedit a fi un mare eșec. Cu băiatul despre care vorbeam mai sus, ?primul și unicul?, ne-am despărțit acum doi ani. Mi-aș fi dorit să fie un Happy End, dar eu nu ?l iubeam. Constat asta chiar și acum, c?nd ?l văd cu alta și sunt geloasă p?nă la imposibil, dar ?n același timp constat că dacă dragoste nu e, nimic nu e.

La voi cum mai stau lucrurile? Mai e cineva care crede ?n tinerețe fără bătr?nețe și dragoste fără de moarte?

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.