homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-132


#2490 2011-07-14 07:28:29

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Este oficial : ne ies 2 dinti jos  cesafac
Azi noapte s-a trezit din jum in jum de h plangand  supa mi se rupe sufletul de el grater . Tocmai cand am fost singuri acasa  sad am stat cu morcovul in fund  cesafac sa nu-mi faca temp  disperat .

Voi cum le luati temp noaptea ca mie mi-a fost mila de el sa-l mai sacai si cu termomentrul  supa m-am bazat doar pe ce simteam eu dar tare imi este frica sa nu ma insel  cesafac

Ce le-ati dat la bebei sa-i ajutati sa scape de dureri?
Adina ce ziceai ca ai cumparat tu de afara?Cum se numeste?Si cam cat costa ca as vrea sa caut pe cineva care sa-mi cumpere.Aveti idee daca se gasesc produsele astea si in Spania?Sau la unguri?

Ultima oara a fost editat de mirik (2011-07-14 07:29:28)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 



#2491 2011-07-14 07:39:11

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata, mamici!

Miri, felicitari pt viitorii coltisori! puss Stiu ca Blue lauda Osanitul... Poti incerca sa ii dai Panadol sau ce mai e pe la noi pt asa ceva, stiu ca Blue luase din strainatate, comandat pe net...

Offline

 

#2492 2011-07-14 08:16:18

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Papu multumesc! puss  puss


Blue cat te-a costat transportul?
Mi s-a terminat si uleiul de masaj weleda si de aici il iau cu 62 iar la ei ies la 34 lei  va o sa iau si ulei si mai scot din transp.

L.E: Trimit prin posta?Sau iti ajung prod la usa?
LLE: In cat timp ajung?

Ultima oara a fost editat de mirik (2011-07-14 09:12:33)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2493 2011-07-14 08:30:23

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello

miri, site cu caca e prima oara cand vad rotfl razu, te-ai lamurit cum e cu mucusul? smile o treaba gelationoasa, a la abus. nu-ti fa griji, iti dadeai seama daca ar fi fost wink
alaptatul e din tzatze, bre, cum asa lol

geo, eu n-am zis ca m-ai ironizat tu, ziceam ca n-am intlees ce ai vrut sa spui kram
ti-a zis flower. faza in care face crize pt orice fleac, cu trantit pe jos, capul de podea, urlete, arcuit etc sad
eu nu prea is de acord nici cu ignoratul (nu PREA p[t ca, atunci cand innebunec incet, si io il mai ignor... dar nu-i bine). copilul exprima ceva prin criza aia, noi tre sa fim apabili sa-l ajutam sa-si MODULEZE reactia,nu sa i-o taiem de tot...

miri, felicitari pt iepurila!! applause


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2494 2011-07-14 08:35:41

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata  puss  kram  kram


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2495 2011-07-14 08:43:04

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Buna dimineata!  coffestudiu
Mirik, Katami, Blue,va multumesc frumos! kram Am citit de doua ori site-ul ala si m-am uitat cu atentie sporita...M-am linistit, al nostru e verzui, dar fara mucus.
Acum am alta problema:desteapta de mine am lasat geamul la balcon deschis peste noapte (e a doua noapte) si usa de la dormitor care da in balcon la fel, deschisa. Mie mi s-a parut temperatura ok, ba chiar mi s-a parut cald. Ei, dimineata am constatat ca micuta mea (care a fost invelita cu un scutecas peste noapte) e cam fornaita. Nu are febra, nu plange, doar ca mi se pare mie ca atunci cand respira, din cand in cand se aude ceva, parca ar avea nasul infundat.Oare sa fi racit? disperat Ce sa fac? disperat Chem pediatrul? Ma iau cu mainile de par daca a racit ca am lasat eu geamul deschis...

Ultima oara a fost editat de razu (2011-07-14 08:47:04)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#2496 2011-07-14 08:49:35

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neatza  cascat
mamici,am cumparat un asa zis lant pt suzeta dar cred ca m am pacalit..il luasem sa il am cand imi va trebui...siiii cred ca nu e bun...e asa http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/27092_1300679124.jpg


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#2497 2011-07-14 08:52:59

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Pucca, am si eu un fel de lant pentru suzeta. Din poza nu imi dau seama cum se prinde suzeta si cum se prinde celalat capat de haine, dar cred ca asta e rostul, sa fie utile si functionale ambele capete.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#2498 2011-07-14 09:06:16

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

flower si kata ... multumesc frumos .
deci sa ma aprovizionez cu niste buruieni (ca lavanda nu alte minuni big_smile ) care sa ma mentina in starea zen big_smile . mai e ceva pana atunci, asa ca ma mai bucur cat pot de "cumintenia" lu' fi'mea smile

apropo de : fata mea are 2 obiceiuri proaste , adica unu dar cu doua manifestari.
1- zgarie ca pisica - da cu labuta, bine de tot cateodata. eu/sotul niciodata nu am lovit nimic, nici macar vreun scaun dc se lovea de el , dar gestul asta a fost incurajat de strabunica-sa (bunica sotului) cand fata era mai mica , desi am avut mii de discutii cu ea . acum bineanteles ca natalia nu pricepe de ce nu rade nimeni .... , mama-mare o tot incaseaza si eu nu reusesc sa o dezobisnuiesc .... daca zici au rade, intelege ca e "nu" dar tot te incearca ... sa vada ce faci . sicer imi vine sa o scutur un pic pe coana mare dar nu vreu sa dau exemplu gresit big_smile
2- da cu capul... asta mai rar . m-a lovit o data din gresala si de atunci din cand in cand-rar- mai incerca. acum nu stiu daca am facut bine, eu am lasat-o sa dea o data mai cu avant, si a cam durut-o ... de atunci a lasat-o mai moale.

de unde iau ei chestia asta cu lovitu daca nu vad la tine ? sau trebuie sa vada ... ca sa stiu pe cine alerg un pic prin casa  diablo


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#2499 2011-07-14 09:14:14

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Kata tongue

Sotiorul meu se vrea scuturat oleaca  spranceana in loc sa vina acasa s-a oprit la o cafea cu baietii  spranceana dar nu-i bai ca azi nu pupa somn  diablo

Am cateva exemple de copii cu istericale de numai sa-i ignori nu poti  disperat


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2500 2011-07-14 10:07:55

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata  cascat

David  a avut 39.6 azi-noapte, i-am pus compresa pe frunte si am vegheat langa el toata noaptea  supa

Mirik, eu am luat de aici: www.unserekleineapotheke.de, transport 10 euro. Gasesti si pe okazii, dar nemernicii il vand cu 80 ron flaconul, pe cand in afara e 5 euro. Vine la posta, din pacate, pachetul meu a fost desfacut la vama, caci au vazut ca sunt farmaceutice si credeau ca o fi ceva ilegal  neutral 

Felicitari pt viitorul iepuras si-mi pare rau de noaptea alba...  kram

LE. si sotul meu e de lasat in fata usii  bang  Poate-l surpind cu niste acte de divort la aniversarea noastra de 2 ani  skitarg


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2501 2011-07-14 11:25:45

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Fata mea maraie orice i-as face si oricum as tine-o, ii pute tot cum se zice pe romaneste, de abia mananca, nu ii convine nimic, imi vine sa o iau raznaaaaa!!!  disperat  disperat  disperat
I-am facut mar pe razatoare NU vrea! Cereale simple, deschis gura doar la 3 lg si a mai tras cateva guri de san, din ce traieste, nu stiu!  bang  bang

Blue, pupici lui David si sanatate! puss E de la dinti sau suspectezi si altceva?

Offline

 

#2502 2011-07-14 11:36:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

razu, io nu cred ca e bai. urmareste-o, dar eu nu m-as grabi s-o duc la medic (mai degraba acolo poate prinde vreun virusel ceva). adica si noi am drmit asta noapte in curent si m-am trezit dim cu nasul infundat, dar NU racita... e normal. Urmareste-o, daca ti se pare ceva suspect pot sa-i dai cateva granule de oscillococcinum dizolvate in apa, folosid doar recipiente de plastic si fara sa atingi bobitele cu mana.... dar eu inclin sa cred ca nu e cazul...

papu sad asta e.... take it easy, bine ca papa san macar smile e si ff cald, nici mie nu-mi vine sa mananc nik...

geo, e... instinctiva.

blue, e chiar asa nasol ? supa

eu voi deschide mai acusica un topic despre conflictel in parc, ca ama vut unul iar azi dim si nu stiu daca l-am gestionat corect....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2503 2011-07-14 11:47:59

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata

blue sad ?

miri eu am SI  termometru de ureche si stiu diferenta intre unitati si asa imi sacai copilul noaptea

am pus si noi poze cu catelul si andu  tongue

si la noi au fost crizute....de ex ieri, se juca cu nisip in curte si baga de zori in gura si i-am zis o data, de doua ori NU>>>cand vad ca nu intelege, ok i-am zis ca gata cu nisipul si am acoperit lada....si au inceput urletele ...atunci eu si tasu am inceput sa ne jucam cu mingea si il ignoram putin...si a tacut brusc, a venit in joaca noastra...si l-am bagat norlmal in joc...Nu stiu daca am procedat corect, dar cand incep crizutele ca de ex vrea o surubelnita si nu i-o dau, sau un telefon sau alte nebuneli de genul asta si se enerveaza si incepe sa "planga" incerc brusc sa ii distrag atentia cu ceva "socant"...joaca noastra de ieri cum mingea era f penibila si "galagioasa" ca pana si cainele a venit la noi lol

mai ciresc ce ati scris, sa vad ce e cu daria, ce a facut andreea la licenta..cum e razu...etc....

bun topic kata

Ultima oara a fost editat de ally_na (2011-07-14 11:49:01)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2504 2011-07-14 11:50:51

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata mamici si pitici puss

Kata si eu astept topicul ala , mai invat si eu din pataniile voastre


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2505 2011-07-14 12:00:30

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello  wave

blue, la voi rosu in gat parca? scuze dar nu mai stiu. eu cred ca eram in panica totala la temperatura aia  cesafac

miri, o sa ai copil dintos big_smile sa iasa usurel dintisorii, fara sa-l supere prea tare pe sasha  par

noi suntem intr-o perioada de-aia urata rau. stef nu mananca, nu bea lapte... maraiala si plansete. nici in brate nu e fericit prea mult...
parca tuseste dar parca nu  hmm  gingiile par sa-l supere rau si eu nu gasesc calgelul  disperat  ieri a avut doar doua somnuri peste zi, de 30 min... vedem si azi cesafac
iar eu sunt foarte dezamagita de cum raspund la ce se intampla  supa

Offline

 

#2506 2011-07-14 12:04:48

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata mamici

eu a o mucuoasa in casa.acuma vreo 4 zile ne-am intanit cu un bebe si maicasa la pus langa naty si se mangaiau isi bagau mainile in gura apoi imi zice ca are bronsolita si ii curge nasu bang  bang  bang  bang acuma noua ne curge nasu.sper ca mai mult de atat sa nu fie rugaciune

blue nocry

kata deschide topicul.mai invatam si noi. smile

ma duc sa va citesc mai departe


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#2507 2011-07-14 12:11:36

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Blue,Papu,Garga,Czuky  supa

Blue in cat timp au sosit?

Ally foarrte bine ai gestionat zic eu applause


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2508 2011-07-14 12:14:47

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

gargarita a scris:

noi suntem intr-o perioada de-aia urata rau. stef nu mananca, nu bea lapte... maraiala si plansete. nici in brate nu e fericit prea mult...
iar eu sunt foarte dezamagita de cum raspund la ce se intampla  supa

IDEM! grater

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.