homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-133


#2509 2011-07-14 12:19:12

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neatza!
kk la fetita mea arata cum e aoclo in  poza pt cei care sug la san,deci as atreb sa arate ca nu stiam....
razu si a mea a facut verzui...si dr mi-a zis sa-i dau biotics,i-am dat 2 zile,de 2ori pe zi...acum vad ca a inceput s afaca iar ca inainte,galben asa...cum arata acolo in poza...chestia e ca ieri nu a facut kk deloc si e prima oara cand nu face intr-o zi kk...si nici azi pana la ora asta nu a facut...
stiu ca a zis kata ca daca suge la san nu eproblema pan ala 7 zile...dar eu sper s afaca azi...

razu daca nu arefebra si nici altceva,mai asteapta,nu fugi la dr imediat...si la a mea se mai aude un harait as acateodata...dar dr a zis ca eok...de 2 nopti si eu stau cu geamuldeschis in camera ca de abia mai respiram,dar tin usa inchisa,ca vin tantarii de pe hol...pana acum tineamusa deschisa si nu intrau tantarii..acu de unde naiba au aparut asa...si tin in priza aparat raid lichid de tantari,ca asa as fi muscata din cap pana in picioare...si asa a muscat-o pe fetita un tantar de piciorus....


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 



#2510 2011-07-14 12:50:37

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

miri, uitasem sa scriu... pt ce sa-i iei temp noaptea daca nu-l simti a arde, breee? yikes

garga, papu, czuky puss

topicu vione indata, am avut ceva treaba si intre timop s-0a treziiit sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2511 2011-07-14 13:36:52

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna si de la noi


eu nu mai fac fata sincer, desi ana doarme bien ziua, eu sunt cam zombii...ma maoleste caldura si nu mai pot face nimic, abia ma misc sa-i fac ei de papa, la un somn adorm si eu cu ea, noapte nu pot dormi de caldura, varza ma simt, ieri nu am apucat nici sa deschid pc-ul

am citit asa in diagonala...

blue am din america baby orajel, daca vrei ti-l vand ca eu nu-l folosesc, am acum gel,nedesfacut, valabil pana la sfarsitul anului...vb pe mail daca esti interesata.

si ana incepe usor usor sa devine din ce in ce mai acaparatoare cu mine, stau numai de ea, cat timp e treaza trebuie sa ne jucam in permanta, nu pot sa o las singura ca vine dupa mine, in patut ce mais ta 10 minute singurica, apoi afara cu ea de 2 ori pe zi, intre somnul ei ....

eu chiar nu stiu cum o sa ma descurc cand va trebui sa merg si la serv, daca acum ca stau acasa mi se pare asa de greu, dar atunci, dupa serv cand va trebui sa ma ocup si de ea si de casa....

sa va povestesc azi de ana : noi avem un ritual cand iesim din camera afara, spunem pa la desenele de pe pereti, eu ii zic,, zi-le mama palui jerry, bambi, etc, spune-le,, eu plec pa cu mama mea,, azi la fel, si cand sa iesim din camera ,dupa ce ii zic sa zica o aud pe ana :,, pa , mam,, si facund in aceelasi timp si cu mana....imi venea sa o musc nu alta...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2512 2011-07-14 14:01:59

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Am fost la pediatru, m-am dus vaca si m-am intors... bou bang Nu stie ce are, se grabea sa ajunga la celalalt cabinet, ne-a mai dat de facut o urocultura si ne-a dat sa luam Tantum Verde si Isoprinosin bang Tantum i-am luat dar Isoprinosim nu bag in copilul meu, mai degraba i-am luat ceva Imuno Baby, din plante.

Zice ca are un vag, foarte vag rosu in gat si gingiile de sus foarte inflamate, deci poate fi si viral si de la dinti... Dar ne-a dat si antibiotic, ca sa fie, nu inteleg de ce, daca e viral... nustiu

Asa ca, eu ii dau antitermice in continuare, la fel si homeopatele (la astea a zis ca-s degeaba, ca ar trebui sa i le dau luni intregi sa vad ceva efect) si siropelul pt imunitate, si astept sa treaca criza...

garga, si eu am plns, nu am reactionat prea frumos. Ca nici sotul nu ma mai ajuta, l-am vegheat singura toata noaptea :sup:

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2011-07-14 14:02:26)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2513 2011-07-14 14:16:16

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

blue, garga ....nu stiu daca va ajuta sau nu, dar sa stiti ca si eu cand andu a avut febra ma sculam din ora in ora si sotul dormea prin alta camera, acum nu vreau sa par "sub papuc " dar pana la urma el se duce la servici a  doua zi si poate nu era ok sa fie adormit si el, Nu neg ca si eu m-am enervat in subconstient uite cum doarme si eu ma scol, dar, pana la urma, asta este, are si bune si rele....dar daca fac suma lor imi da cu mult ++++ , daca el atata poate ....nu pot sa ii impun eu sa simta ceva....cand l-am sculat, sa ma ajute ca avea febra mare s-a trezit fara comentariu, dar EL din propria initiativa sa vina s avada ce febra are NU, daca ma simtea sau auzea ca ma scol  ma intreba de andu cum este .      La medicamente il trezeam EU ( poate de "razbunare" ) , tongue
Stiu si Tati ce se scoala ei si mamele dorm lol...asa ca exista si invers

kata fa si topic copii versus animale lol sa le dau rudelor sa citesca....o sa  postez poze fun acolo lol...deja am inceput la topicul lui andu  ( cum ii fura locul ))rotfl

Ultima oara a fost editat de ally_na (2011-07-14 14:26:52)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2514 2011-07-14 14:19:33

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

blue  yikes
isoprinosine mi-am cumparat o data pentru mine si  si dupa ce am citit prospectul l-am lasat in cutia de medicamente pana a expirat ( un doc "destept' mi-a zis ca am HPV- cum si-o fi dat seama nu stiu-  si cu o fata de inmormantare mi-a zis sa stau linistita ca nu-i cancer  skitarg )
totusi, mi se pare foarte mare febra ca sa fie de la dinti. sper sa-i dati de cap. cam asa a fost si diagnosticul nostru cand avea stef 3 luni, un ffff discret rosu in gat si febra ( max 38.2). l-am tratat cu antitermice si vitamina C, dupa ce am exclus infectia urinara sau in sfera ORL. l-a vazut 2 doctori si nici unul n-a pus problema antibioticului.
reactia mea e de abandon, vreau sa fug de acasa... fara copil. imi vine sa ma iau la bataie  grater

Offline

 

#2515 2011-07-14 14:21:31

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

gargarita a scris:

blue  yikes
isoprinosine mi-am cumparat o data pentru mine si  si dupa ce am citit prospectul l-am lasat in cutia de medicamente pana a expirat ( un doc "destept' mi-a zis ca am HPV- cum si-o fi dat seama nu stiu-  si cu o fata de inmormantare mi-a zis sa stau linistita ca nu-i cancer  skitarg )
totusi, mi se pare foarte mare febra ca sa fie de la dinti. sper sa-i dati de cap. cam asa a fost si diagnosticul nostru cand avea stef 3 luni, un ffff discret rosu in gat si febra ( max 38.2). l-am tratat cu antitermice si vitamina C, dupa ce am exclus infectia urinara sau in sfera ORL. l-a vazut 2 doctori si nici unul n-a pus problema antibioticului.
reactia mea e de abandon, vreau sa fug de acasa... fara copil. imi vine sa ma iau la bataie  grater

esti obosita... e de inteles....eu am fugit cand andu nu manca , l-am lasat cu tasu o ora si am plecat pe strazi s ama calmez ca simteam ca NU mai pot...deci au facut si altele asa ceva...NU te mai judeca...eu cred ca e normal


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2516 2011-07-14 14:27:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

garga puss are reptate ally... si eu simt la fel cand il legan si nu adoarme sad sau cand e fff "tantrumist" (asta apropo de disc de mai sus)

ally, pai citeste la tpicul p;roaspat deschis, e vb exact despre copii vs animale sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2517 2011-07-14 14:31:27

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

gargarita a scris:

blue  yikes
isoprinosine mi-am cumparat o data pentru mine si  si dupa ce am citit prospectul l-am lasat in cutia de medicamente pana a expirat ( un doc "destept' mi-a zis ca am HPV- cum si-o fi dat seama nu stiu-  si cu o fata de inmormantare mi-a zis sa stau linistita ca nu-i cancer  skitarg )
totusi, mi se pare foarte mare febra ca sa fie de la dinti. sper sa-i dati de cap. cam asa a fost si diagnosticul nostru cand avea stef 3 luni, un ffff discret rosu in gat si febra ( max 38.2). l-am tratat cu antitermice si vitamina C, dupa ce am exclus infectia urinara sau in sfera ORL. l-a vazut 2 doctori si nici unul n-a pus problema antibioticului.
reactia mea e de abandon, vreau sa fug de acasa... fara copil. imi vine sa ma iau la bataie  grater

Garga cine n-ar simti asta in locul tau????Cine????

Adina mie imi ziceai sau lui Blue?

Ultima oara a fost editat de mirik (2011-07-14 14:31:50)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2518 2011-07-14 14:31:31

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

a adormit. sper sa-mi racoresc neuronii pana se trezeste.
a mancat 45 ml lapte inainte sa adoarma. si ultima masa a fost azi-noapte la 3.20.

Offline

 

#2519 2011-07-14 14:32:52

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Garga sad

Blue in cat timp au venit produsele?
Bai frate ma scot din sarite pediatrii astia  box  box  box


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2520 2011-07-14 14:37:01

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

miri, cum arata gingia lui sasha? e rosie, inflamata?

Offline

 

#2521 2011-07-14 14:53:35

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Este inflamata(nu ca in poza Andreei) si rosie si se vad si dintisorii.Dar rosie nu este unde ii dau dintisorii ci pe exterior...sper ca intelegi ce vreau sa spun.


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2522 2011-07-14 15:02:11

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Katami, multumesc frumos!M-ai linistit, ca de obicei. Vezi, de aia esti tu reperul meu de calm.O tot urmaresc de dimineata, cam stranuta si are un ochisor mai umed, dar sper sa fie doar atat.
Sweety, iti multumesc si tie. Eu nu-s foarte lamurita cu scaunul, la mine face mai mult spre verde decat spre galben. E fondul verde si particule galbene prin el, inainte era mai mult galben cu particule verde. Pediatra a zis ca e ok daca nu e cu mucus sau sange, ceea ce nu e. Acum ma gandesc daca sa dau biotics...sa citesc prospectul. Banuiesc ca e naturist, nu?


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#2523 2011-07-14 15:16:17

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

azi e ziua gandacului de bucatarie lol  rotfl


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#2524 2011-07-14 15:17:39

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hai sa imi laud putin flacaul smile

ieri eram in parc si avea un baiat o motocicleta cu Panda....al meu flacau se duce la ea si zicea BOBO....eu surda...am inteles bebe...si ii explicam ca e ursul panda..al meu bobo...eu da...e bebe de panda....
azi la duck tv erau niste desene cu ursul panda si maimuta...BOBO si Mimo...si andu....mama BOBO...lol...e uite asa am inteles eu ca sunt surda rotfl

si noi avem miri gura "praf", au iesit la masele doar coltii ( 2 la nr ), la canini vadca e inflamata gingia...imi e groaza

mai noi, la pranz nu mai vreau sa ik culc in leaga , transpira f mult, asa ca.."dai tzizti" si la parnz IAR lol...dar andu nu se multumeste cu atat, doarme cu ea in brate lol...sau ma tine de sfarc sa nu plec ..big_smile

blue, nu cred ca e doar de la dinti, noi cand am avut rosu in gat am dat in prima zi antitermice la 4 ore , apoi din 8 in 8, eu stiam ca dc are febra peste 38, 6 rectal 3 zile la rand atunci te bagi pe antiioticm ( asa zice dr lui andu ), ptr rosu in gat vit c, tantum verde un puf de 3 ori e zi si curatat f bine nasul


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2525 2011-07-14 15:17:47

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

gargarita a scris:

blue  yikes
isoprinosine mi-am cumparat o data pentru mine si  si dupa ce am citit prospectul l-am lasat in cutia de medicamente pana a expirat ( un doc "destept' mi-a zis ca am HPV- cum si-o fi dat seama nu stiu-  si cu o fata de inmormantare mi-a zis sa stau linistita ca nu-i cancer  skitarg )
totusi, mi se pare foarte mare febra ca sa fie de la dinti. sper sa-i dati de cap. cam asa a fost si diagnosticul nostru cand avea stef 3 luni, un ffff discret rosu in gat si febra ( max 38.2). l-am tratat cu antitermice si vitamina C, dupa ce am exclus infectia urinara sau in sfera ORL. l-a vazut 2 doctori si nici unul n-a pus problema antibioticului.
reactia mea e de abandon, vreau sa fug de acasa... fara copil. imi vine sa ma iau la bataie grater

la fel si aici,nici sa mance nu mai vrea,ma chinui cu greu sai dau 100 grame de mancare(cred eu ca manca atat)din care si pe fatza si inochi si in par si peste tot.asa ma enrvez cand vine ora mesei de nu mai pot.dupa ce am terminat masa la o jumate de ora am puso iar in scun de masa si a inceput sa planga.vroiam sa fac ceva prin bucatarie doar dar reactia ei m-a terminat.ceva nu fac bine. grater


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#2526 2011-07-14 15:21:20

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

pucca_pucca89 a scris:

azi e ziua gandacului de bucatarie lol  rotfl

Ooooo pai si nu o cadorisim? big_smile

http://www.farmec.ro/assets/Uploads/insecticid-universal-spray.jpg http://www.pretulverde.com/img/produse/709/paleta-anti-insecte_medie.jpg

L.E: Ally la voi deja suna horror  cesafac
Tare Andu big_smile

Czuky sad

Ultima oara a fost editat de mirik (2011-07-14 15:24:17)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2527 2011-07-14 15:23:06

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

esti dementiala  rotfl2)>....pastreaza unul si ptr mine cand o sa ajung la CT rotfl2


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.