homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-158


#2984 2011-07-20 17:33:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

io tot asa rotfl2 adun, adun, adun, fac bum, o iau de la capat kram


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#2985 2011-07-20 17:35:13

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Da, si david urla de la basini ( pardon) lol ; a facut si diaroza cateva zile, acum vad ca e mai bine...

Blue, am uitat sa-ti rasp, a fost 53 medicamentul si 18 transportul, deci 70. Cred ca as fi dat si 1000 de lei pt el... big_smile

Razu, eu am avut cm din sapt 6 dupa ce am nascut si am avut in fiecare luna si am alaptat 1 an; acum iar am scapat de ciclon big_smile happydance


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#2986 2011-07-20 17:38:42

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

kata, si tu faci bum mare, cu fum din ala de ciuperca (Hiroshima)? lol

crssy puss

Sper sa aiba efect Osanit goodluck Si daca are, sa stii ca merita sa cumperi de pe site-ul ala, costa 5 euro flaconul...

Ce bine o fi fara ciclon drool (mai am si eu 3 luni si ma pot apuca de bb2 - de parca unul nu mi-ar fi suficient dumbom)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2987 2011-07-20 17:44:56

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ooo, daaaa rotfl ajunge la vecini bum-ul meu rodnar


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2988 2011-07-20 18:05:05

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

disperat si eu am aceeasi senzatie cand pregatesc 2 feluri de papa si el pauzaaaaaaaaa
Intrebare
vreau sa pastrez toate hainutele lui Albert pt bebe 2 si nu stiu cum ar fi mai indicat:in saci de nailon sau de rafie?ce ma sfatuiti?


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2989 2011-07-20 18:30:37

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Salutare mamici!

Razu, si eu tot asa am patit..eu n-am mai avut lapte din a doua saptamana din cauza cezarianei si a stresului,asa ca, virgula, acum imi vine iar periodic. insa tot asa mi-a venit si mie prima oara mai mult, apoi mai putin si iar mai mult..vreo 2 luni..a fost rau credeam ca nu mai scap, si aproape in fiecare zi.
A, si inca ceva, eu cu al meu am patit la fel timp de 2 luni de zile nimic, n-a avut colici, nu aveam probleme, decat f rar si putin , e, incepand cu a doua luna, au inceput sa apara , si timp de o luna..in fiecare zi, la aceeasi ora, seara el plange tmp de 30 e min, o ora. depinde. am observat ca dc doarme si dupa amiaza nu mai are asa de aprige crizele. m-am obisnuit deja desi saracutul plange innecandu-se pana nu mai poate respira uneori. sad  si apoi dupa jumatate de ora in care se linisteste-il tin in brate ma plimb cu el prin casa, il tin pe burtica si tot asa-el saracutul incepe sa rada si are chef de joaca. huh   Sper ca micuta ta sa-si revina si sa nu se chinuie  puss


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2990 2011-07-20 18:59:51

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

am vazut ca s vorbea pe aici de premergatoare
eu am primit zilele astea un 2/1 premergator&jumper peg perego ff fain,l-as folosi doar in calitate de jumper ,ca la ce am auzit si citit de prem ma inspaimant si nu o sa-l pun decat dupa 9 luni in el..dk ma hotarasc si atunci


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#2991 2011-07-20 19:05:05

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Kata ce emotionanta povestioara grater  hjarta  hjarta
Si al meu...tot in brate sade cel mai bine tongue Ii dispar si plans,si crampe(cateodata)...Cel putin la tzitzi inainte sa adoarma stam si cate o ora jumate, iar de ceva timp trebuie sa alaptez plimbandu-ma cu el in brate si in acelasi timp leganand si cantand .Numai asa se calmeaza nustiu lol Imi vine sa rad cand imi dau seama ca as face toate chestiile astea si sarind intr-un picior numai sa doarma sau sa nu-l mai apuce vreo crampa/gaz si sa poata manca...Dar de cand cu ritualul asta alaptat in picioare si cate o ora ma doare spatele de mor si nu vad vreo imbunatatire prea curand cesafac Stiti vreo solutie miraculoasa?
Ddunia eu am pus hainutele lui Ianis in saci de plastic si i-am depozitat la mama acasa,ca la mine nu mai am loc nici sa arunc un ac  forgetit
Lore,soramea foloseste pelicule contraceptive,sunt ok dupa spusele ei  tummenupp Adica sigure 100% nu sunt ,dar nici prezervativul nu e spranceana


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#2992 2011-07-20 19:21:51

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Blue, mai faci si tu un david? big_smile


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#2993 2011-07-20 19:53:41

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Crssy85 a scris:

Blue, mai faci si tu un david? big_smile

Nuuuu, eu vreau o Ana, dar poate am norocul tau  forgetit


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2994 2011-07-20 19:53:48

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

am avut o zi..ca vremea de afara ( in Buc incepe furtuna )

dupa dimineata minunata din parc ( am povestit la intamplatim in parc) ajungem acasa hotarata sa il culc, zis si facut, mufat copilul la tztzi si gata in 10 min somn,
majoreta  majoreta  majoreta  dar nu ptr mult timp  skitarg , in timp ce ma chinuiam sa fac galusti ( apropos, invatati o "blonda" , am pus un ou, si 2-3 linguri de gris...si nimic ...am facut galusti pasate ), deci aud un mamamamama si fug repede la copil, copilul sus in picioare in fund, bag tzitzi ...mai doarme inca 15 -20 min ( per total a dormit 1 ora) si apoi iar mamamama...si incepem, dai si baga tzizti ( o ora a omorat-o) NIMIC< baga leagan...o ora..NIMIC..si deci mi-am bagat picioarele am zis GATA...nu mai dormi..Nu va zic ce "fantezii" aveam si cum imi vedeam copilul  diablo , s aimi fie rusine dar aveam niste nervi

De atunci al meu e lipit de mine ( si acum sciru cu el in brate )

Ca sa fie ziua minunata....imi zic, o plimbare pe str cu copilul in bicicleta ma va destinde  box  mai bine imi bagam un deget in ....

cand sa plecam , tanarul meu vede cheile de la casa si incepe sa LE  ceara , si eu nu i le dau ca mai aveam si curtea de incuiat , incepe sa planga ( un intreg teatru) si asa cu lacrimi pe obraz si tipand iesim pe str ( eu in ideea cA se calmeaza sigur cand vede masini etc), si trece pe langa noi o doamna cu o fetita de 2 ani si vede ca al meu plange si fetita se duce la el, eu ma opresc si ii explic lui andu ca uite fetita, al meu ca prin minune tace ( normal ) si cocoane da sa imi ia copilul din bicicleta... mad  eu apuca sa zic rastit NU atunci ea ii sterge lacrima de pe obraz si ii zice "lasa ca vine mama acasa "..si eu atunci nervoasa am zis " EU SUNT MASA" la care ea zice,"aaaaaaaa, pai atunci trebuia sa ii dati 2 palme si se potolea", eu plec si ii zic.."prefer sa urle">>> cold  box  box  box   SUNT eu nebuna???
Chiar asa am fata de "om ce isi "maltrateaza " copilul?"" Adina tu m-ai vazut.....


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2995 2011-07-20 20:00:39

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ddunia a scris:

disperat si eu am aceeasi senzatie cand pregatesc 2 feluri de papa si el pauzaaaaaaaaa
Intrebare
vreau sa pastrez toate hainutele lui Albert pt bebe 2 si nu stiu cum ar fi mai indicat:in saci de nailon sau de rafie?ce ma sfatuiti?

Rafie.
Eu le-am pus intr-o cutie mare din plastic gros si le=am dus intr-un pod la cineva. Nu am pastrat tot ca am mai si donat din ele dar nu ma indur sa dau tot. Cu jucariile o sa fie problema ca-s multeeeeeeee


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2996 2011-07-20 20:08:39

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

La Multi Ani Sanca puss*******

flow maine ma duc la kaufland...am notata cremele..marca era gerovital ????

Ultima oara a fost editat de ally_na (2011-07-20 20:11:57)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2997 2011-07-20 21:19:06

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

stefany a scris:

Stiti vreo solutie miraculoasa?
a:

wrap... da' mi-e cam jena sa-ti zic sad

ddunia, eu am pus in saci de plastic... are ceva? e uscat podul, n-ar tb sa se aprinda

ally  skitarg baaai, in ce fel de cartier stai, ca ne iei pe toate la faze cu tampiti! box

like, daca nu alaptezi e normal sa ai menstruatie de la inceput. eu ma refeream la cazuri de mame care alapteaza (razu)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2998 2011-07-20 21:52:41

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Buna smile

Ally, unde le gasesti pe astea?  box

Offline

 

#2999 2011-07-20 21:55:28

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

in rahova lol...cand i-am zis lui al meu a facut niste ochi

Mama mi-a zis ca a mai vazut'o pe fetita cu mama ei si pareau f bagacioase
mai am daca vreti ( din lunile trecute) cand andu invata sa mearga si ii luasem un ham sa nu cada mereu si o "vecina" imi explica " ca nue bine cum fac , ca asa isi schimba copilul centrul de greutate si o sa cada mereu in nas...am lasat femeia in plata domnului , pana l-a " certat" pe andu ca sta prea mult in bratele mele

Dupa mine , este genul strazii de "la tara"...nu dati big_smile, unde pe fiecare il...grija de celalalt, avem si mame ce tipa la pusti de 2-3 ani.."masina" dar ele nu se misca de pe trotuar..big_smile, parinti ce isi lasa copiii sa ii " lovesca" in joaca ori nu ..pe ceilalti,
Noi suntem aia " din centru", care nu ne amestecam cu gasca d epe str rotfl

vreti topic cu vecinii lol..scriu numai eu acolo rotfl


dar si ceva frumos, la tara ....m-am simtit minunat cand ma laudau si felicitau doamnele peste 60 de ani ca inca il alaptez pe Andu big_smile

am aflat ca si un unchi la 3 ani isi lua scaunelul si se ducea la mama lui cand curata porumb si sugea tzitzi..

smile sotul zice ca eu o sa ii pun lui andu in cafea la 18 ani lol

Ultima oara a fost editat de ally_na (2011-07-20 21:59:41)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#3000 2011-07-20 22:26:54

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ally   rotfl2  rotfl2  e si de ras si de plans ce povestesti tu


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#3001 2011-07-20 23:02:52

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ally_na a scris:

La Multi Ani Sanca puss*******

flow maine ma duc la kaufland...am notata cremele..marca era gerovital ????

Gerovital, saru' mana tare.

I-am luat copilei mele o masa si doua scunele (nu le pozez ca-s in gradina si sunt 40 de grade, mi-e teama sa ies afara). Nu o mai pot desprinde de la masa ei cand este acasa. Am vazut ca au si la Ikea dar nu stiu preturile (eu i-am luat de la toys'r'us).

Am mai zis dar nu am respectat. Am zis ca nu mai sun acasa la ai mei ca mama ma termina: mereu ii zice lui Carol "vai ce rusine, fetita mare si inca mai mananci tzatza"?. O intreb de ce este rusinos dar nu raspunde... bang II dau  o pauza de la telefoane ca-i mai relaxant asa.

Vineri! Astept ziua de vineri ca pe un miracol. Am convenit cu tasu lol sa aimi iau si eu o pauza de motherhood si sa o tulesc de acasa 4-5 ore. Sa nu mai stiu de nimeni si de nimic si el sa fie responsabil cu Carol pana la ora 9 cand trebuie sa fiu acasa si sa o culc. Tocmai cand el imi explica, ca trebuie sa fiu acasa ca sa poata Carol sa o adoarma ca el nu are "mama" si altfel nu merge, Carol se duce la el (imbracat cu un maiou) ii trage o bretea deoparte si pune mana pe tzata lui si zice "mama". S-a blocat saracu'...rotfl
Nu i-am zis unde ma duc si m-a bombardat cu emails:'macar sa stiu de tine" lol. Ii zic dupa ce ma intorc caci am planuri mar, de colindat niste magazine care-s departe de casa mea dar care merita deplasarea.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#3002 2011-07-20 23:31:46

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ce dragut lol....mie imi e rusine sa va zic unde a ajuns andu la concluzia ca are tasu Tzitzi rotfl

cunosc flow placa " vai ce baiat mare si papa tzitzi"...sad


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.