homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-160


#3022 2011-07-21 12:44:47

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

wave
Andreea  sad  si eu mai am paranoia asta  bang  cand vad ca doarme linistita merg sa pun mana pe piept sau spate sa vad daca respira  neutral
Mamici daca se trezeste din somn plangand e de la dinti? alte simptome nu are si ea nu facea asa  sad  de 1 sapt si noaptea se intampla si si acuma la somnu asta mi-a facut la fel , plans din ala de durere...i-am pus gel pe bibi si am pus-o in patu mare langa mine si a adormit
Avem azi maine 9 luni si nici un dinteeeeeee  disperat  ne chinuie rau dintii
LE Camy multam de raspunsu cu calcatul  puss  am sa mai astept si eu sa vad...oricum parca de ieri are stabilitate mai buna singurica pe picioare si parca calca si mai drept...

Ultima oara a fost editat de dana82 (2011-07-21 12:46:56)

Offline

 



#3023 2011-07-21 12:47:37

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Blue, vorbeste intai cu nou doctorita desi e interesul ei sa te primeasca.

Dana, Vlad al meu a inceput sa se trezeasca plangand noaptea pe la 1 an si o luna si am zis ca e din cauza dintilor dar el nu mai voia sa doarma singur.....dar la voi cred ca de vina sunt dintisorii  supa

Offline

 

#3024 2011-07-21 12:53:00

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Blue lol

sa nu ramai descoperita. Mai bine aranjezi cu alt dr mai intai.

Nody si eu zic ca sunt colici. Pt lapte, dc esti sigura ca ai putin,ia granule de ricin. Va ceste productia. Eu asa am facut si acum numai san ii dau. Si nu am luat decat o saptamana. Aaa ai mai beam ceai pt lactatie de la fares.

Offline

 

#3025 2011-07-21 13:28:09

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello mamici!
mai trecem si noi sa va salutam,ca suntem cu pregatirile pt botez...bineinteles ca exista tot felul de discutii  box  box  punish dau detalii dupa dar va inchipuiti voi  bang
copilul asta de cateva zile e intr o agitatie continuua si niste nervi ce n am vazut  bang  bang (nervi el, si apoi si eu ) ... daca as sta toata ziua sa vb cu el si sa il scarpin pe spate ar fi cel mai fericit  bang


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#3026 2011-07-21 13:53:54

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

pucca lol

Pai... scarpina-l si vb cu el (nu de aia suntem in concediu de crestere a copilului? lol )


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#3027 2011-07-21 13:57:04

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

blueeyes a scris:

pucca lol

Pai... scarpina-l si vb cu el (nu de aia suntem in concediu de crestere a copilului? lol )

rotfl  rotfl2 bine zis.


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#3028 2011-07-21 14:10:27

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

da chiar toata ziua??nu conteaza ca stam amandoi..daca vreau sa ma uit la tv sau sa stau pe net atunci il apuca crizele  spranceana


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#3029 2011-07-21 14:31:16

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Maine mergem la Tg Mures cu Maria la control si vin si socrii sa o avada diablo  diablo  diablo Bine, n-am nimic doar ca ne facusem alt program, am zis ca dupa dr ne urcam in masina si plecam spre Alba Iulia sa stam prin zona pana sambata....Daca vin si ei, sigur ne intindem mai mult in Tg Mures si adio....asa ca cred ca ne vom intoarce in Timisoara


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#3030 2011-07-21 15:04:01

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mirik esti tare! Merci de sfat.

Si Carol se trezea noaptea plangand exact in perioada cand ii ieseu dintocii.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#3031 2011-07-21 15:20:52

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

helloooo si de la noi  puss  puss  puss ...
Andreea, cred ca toate avem acea farama (mai mica sau mai mare ) de paranoia . De cate ori nu m-am trezit noaptea sa vad daca mai respira... Si bafta multa maine  goodluck
Blue, succesuri la vechea si la noua dr.   tummenupp  tummenupp  tummenupp Dar de ce nu poti schimba dr. timp de 6 luni ?
Pucca, piticul va simte starea (agitatia) si de aceea e asa de agitat (si el ). Nu ai ce-i face, decat sa va linistiti si voi .
Miri,, ideea e ca borcanele sa fie sterile (iniferent daca le sterilizezi in cuptor sau in sterilizator) ca sa nu aiba ce carcalaci dezvolta in interior. Vezi sa sterlizezi si capacele, de asemenea. Succes  tummenupp si sporuri  muulte !


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#3032 2011-07-21 15:39:07

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

pucca_pucca89 a scris:

da chiar toata ziua??nu conteaza ca stam amandoi..daca vreau sa ma uit la tv sau sa stau pe net atunci il apuca crizele  spranceana

mai pucca, asa fac bebeii. Nu stiai ca ai un senzor in fund si cand il pui jos pe canapea se declanseaza alarma la ei?  lol

Acuma fara exagerare, cred ca o fi si de la vreme, eu de la 8 dimineata stau in carca cu al meu flacau, am schimbat 3 tricouri si mai sunt si la menstra, deci ma simt ca naiba. Dar conteaza? Nu.... cat timp ma plimb cu el, tace, si daca tace, sunt multumita  forgetit

coco, asa e legea, minim 6 luni la un doc. Cred ca tine de fondurile pe care le primesc, sau ceva de genul  nustiu

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2011-07-21 15:40:04)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#3033 2011-07-21 15:41:01

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mie imi e mila de copiii mici pe strada cand sunt tratati rau.
Urasc cand cineva se baga in seama cu mine sa mi dea sfaturi insa ieri greu m am abtinut. Nu s a intamplat mare lucru dar grater  O bunica ducea carutul cu bebe.mic (3-4lunite) si cel mic plangea acolo incet si jalnic grater sigur avea nevoie sa fie luat in brate. Dar femeia mergea inainte aproape nepasatoare. La un mom s a oprit (cred ca a vazut cat de insistent ma uitam ) si i a pus sticla de ceai in brate !!! Si a mers mai departe. Imi venea sa o rog sa il ia in brate. grater
Nu pot sa evit sa ma uit la bebei. Tot zice al meu sa imi vad de treaba mea, ce ma afecteaza asa altii ? As vrea dar nu pot.

Offline

 

#3034 2011-07-21 16:05:14

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

BUNA SI de la noi

azi am fost ACASA, tare mult o sa am eu de tras cand ne intoarcem lol....al meu s-a obijnuit la curte, sa faca galagie sa bocane, sa alerge....si dupa 15 min de cand am intrat in casa m-a sunat vecina s ama intrebe daca "ati ajuns acasa? ""..lol...ha, ha ce ma bucr, am eu niste polite sa ii platesc de pe vremea cand Andu dormea si feciorul sau si fica sa cantau la pian si viaora 4 ore aceeasi melodie big_smile, acum a venit teroristul Andu lol

Oricum , al meu dupace a stat, s-a jucat, si l-a apucat somnul si-a luat sandalele si "mama pa???" era la usa lol

In ce tara minunta plina de formalitati traim, pana acum noua ne venea alocatia la usa, dar de cand cu mutatul uite ca am ratat'o si ma duc la posta sa ii ridic alocatia si mi se spune NU...aici scrie Costin" adica sotul..eu ii explic, da dar e saotul uitati buletitnul aceeasi adresa, etc...NU, trebuie sotul , imi aduc aminte ca aveam o copie de buletin a lui in masina , ma intorc...NU....sotul...zic " cocoana..uite copia ( deci sotul), uite plodul ( deci cel ce se bucura de bani", uite'o pe aia care l-a facut adica eu, da banii" ..."NU sotul",...am crezut ca ii sparg geamul de la ghiseu, andu era lac de transpirati, acolo era cald...MINUNAt

Andreea te inteleg, si eu acum bune luni ( cand el dormea in patut) nu s-a trezit ceva genul pana la 4-5 ( ceea ce ptr el a fost ceva de neconceput, si azi se scoala la 2-3 cu mine in pat) si tot asa...l-am cautat de respiratie etc,,,,si eu ma mai trezesc sa vad dc respira si e langa mine in pat smile, asa ca..toate suntem asa

CHiar , care mai dormiti cu el in pat??? cum faceti sa nu va fuga de langa voi, al meu se plimba noaptea prin pat lol se da si jos si atipeste cu capul pe pat si in genunchi lol

flow o sa iti scriu si preturile puss


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#3035 2011-07-21 16:19:01

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Si al meu se plimba prin pat dar i-am pus multe perne pe marginea din partea lui si deocamdata nu a trecut de ele dar ma astept sa o faca.

Andreea, bafta maine  puss

Pucca, are nevoie de atentia ta wink

Sa va zic cate bube are Vlad in acest moment??? Buza de jos sparta (a dat cu gurita de un scaun din lemn), unghia mare de la piciorul drept e neagra (a tras de o farfurie si i-a picat pe deget), ochiul drept vanat (s-a lovit dimineata de marginea patului). Toate astea s-au intamplat in 3 zile si jur ca nu-l neglijez deloc si sunt numai cu ochii pe el. Voi cum reusiti sa nu-i aveti loviti pe neastamparati?

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2011-07-21 16:22:21)

Offline

 

#3036 2011-07-21 16:48:46

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

adina, asa patesc si eu bang

pucca, au dreptate fetele.. si tu STII asta (doar tii minte mailul ala pe care mi l=ai trimis, cu discutia intre tine si o amica ref la tinutul in brate) kram hai ca nu mai e asa mult!!

ruxxy lol scuze ca rad cand e de plans, dar ai zis-o... prea tare lol mi-l si inchipui pirat tot rotfl si cris a fost aproximativ asa (nu CHIAR asa totusi lol ), eu -am bazat pe simtul lui de autoconservare, care... a functionat.

ally, io ti-am zis, am ales sa scap de pat (vs sa scap copilu din pat lol )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#3037 2011-07-21 16:55:05

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Bine ca inca nu are capul spart tongue

Offline

 

#3038 2011-07-21 17:28:10

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

salutare!

sebi e pliin de bube, oamenii pe strada se uita la el si imi zic "vai saracul, are spuzeala"   yikes  am aflat si eu ca asa se numeste in popor, ... e o alergie la caldura. e infricosatoare, sebi arata acum ca o capsuna...  sad  ii dau zyrtec

nu mai pot, e oribila perioada asta si astept cu disperare toamna si ... momentul cand va incepe sa manance/suga din nou, si sa nu mai fie asa cald si sa nu aiba bube pe el...  grater  grater  grater  kapitulation  kapitulation

Ultima oara a fost editat de passenger (2011-07-21 17:29:11)

Offline

 

#3039 2011-07-21 17:31:09

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Salutare tuturor   par   wave

Eu am luat in sarcina 30 si ceva de  kg de la 54am ajuns la 85.. neutral  iar acum am 53, le am dat jos,  ca uneori nu prea am timp sa mananc si am doar o masa pe zi..ceea ce nu e prea sanatos dar ma gandesc ca e vara si fiind asa cald nici n am pofta de mancare, problema e alta: cum scap eu de vergeturile de pe burta?am si pe picioare , sus putin intre picioare.. sad  pt ca am incercat si cu creme si cu tot felul. stiti vreo crema mai buna sau ceva? sau am impresia ca doar prin sport pot sa scap de ele?

Am pus si eu poze noi cu piticotul chicot

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2011-07-21 17:39:18)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#3040 2011-07-21 17:34:18

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello  wave

Doc a fost chiar normala azi, nush ce a avut  forgetit

Zyrtec e pt copii de peste 2 ani, passuc, si eu i-am dat cateva zile, pana am citit prospectul, apoi am zis ca nu-i mai dau niciodata  disperat  Nu incercati un tratament naturist/homeopat, mai bine?  nustiu


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.