homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-17


#305 2011-06-15 12:28:14

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

czuky a scris:

wow vai cata ce groaznic,bine ca nu era din aclea nou..dar sa stii ca sida/hiv moare dupa jumatate de ora daca nu are umiditate unde sa stea...dar groaznic,cred ca innbuneam la faza dinasta..si el nu a zis nimic nici au nici nika.dragu de el puss

da? pfui, bine ca ai zs, mie oricum inca imi tremura curul pt acul ala...

da, saracul sad n-a zis nik, acul era indoit si nu a strapuns talpa decat ff putin in interior, destul cat sa-l jeneze, nu destul cat sa-l doara. talpa nu parea intepata, doar nitel rosie, ca si cum s-ar fi frecat de ceva. era un ac ff vechi si ff gros, ma bazez ca era MULT prea vechi si gros ca sa-l fi folosit cineva la drogat... dar ce naiba cauta acolooo grater

miri, stiu, exact la discutia cu tine m-am gandit ieri smile

Ultima oara a fost editat de katami (2011-06-15 12:29:18)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#306 2011-06-15 12:41:44

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

multumesc pt raspuns, ginutza. nu stiam ca nu conteaza dioptriile. e mai linistitor asa, pt ca problemele cu fundul de ochi si presiunea intraoculara apar la varste mai inaintate, zic eu.

katami, nu te ingrijora, o sa vezi ca nu s-a intamplat nimic rau puss

Offline

 

#307 2011-06-15 12:44:59

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

off ce aiurea ,da si am ramas wow cand ne-a zis la scoala ca moare la temp de 70 de grade  la umiditate si pe uscat in juma de ora sigur nu mai traieste,din pacate la umiditate mare si temp ok se raspandeste foarte repede,din cauza asta femeila il iau mai repde decat barbatii in cazul unui contact cu cineva asa....dar gata nu mai vb deastea

si mie mi groaza..bine ca stam la curte sii ii fac o groapa de nisip aici in curte , ca sunt paranoia rau..si cum parcul nostru e intretinut casule pt copii de betivani sei nevoile lor,clar nu am ce sa metg pe acooo


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#308 2011-06-15 13:01:14

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Kata yikes


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#309 2011-06-15 13:14:41

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

wave mamici si pitici

Kata , mi s-a zburlit pielea pe mine, bine ca nu s-a intepat

Anca problemele cu fundul de ochi poate sa apara oricand nu doar la o varsta inaintata , de exemplu eu am probleme , pentru ca port ochelari din cauza unui accident de cand aveam vreo 2 ani , dar totusi prima nastere am avut-o normala, acum o sa vad, eu vreau tot normal


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Publicitate


loading...

#310 2011-06-15 13:15:46

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello!

vai kata    yikes

Ana, Alisia, bravo pentru dintisori  applause

lalli wow deja vrea in fundulet? Stef la 4 luni si-a inceput antrenamentul pentru statul in fundulet( ridica capul si umerii, incorda abdomenul- dar doar daca statea in plan usor inclinat)dupa 5-6 luni zice la carte. eu cam dupa 4 luni si jum il mai tineam cateva secunde, la mine in brate, bine sustinut si am ajuns la cateva min in zilele noastre.

Offline

 

#311 2011-06-15 13:23:18

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

vai kata m-a luat cu tremurat  wow  disperat ....bine ca e ok....adevarul e ca nimic nu mai e sigur pe lumea asta  neutral


mai fetelor hai sa va intreb ceva...dar nu radeti......mamele/soacrele voastre cat se joaca si cum cu copii vostrii?.....nu intreb de nebuna dar am impresie cala noi este o lipsa totala e interes fata de Tudor ( nu ca ma deranjeaza....pentru ca nimeni nu e obligat sa-mi iubeasca copilul dar macar nu mai spune intr-una ca " vai nepotelul meu" )......deci, aseara mama s-a oferit sa-l dupa afara pe Tudor.....ok, super ideea pentru ca si asa sta 10-15 min/ sapt cu el .....pleaca afara fara carucior ca se plimba si ca nu poate cara carutul dupa ea  big_smile .....dupa 15 min ma suna ca Tudor urla rau si ca ea nu stie ce sa-i faca si imi zice sa-i duc carutul jos ca poate vrea in carut.....il duc binenteles, il calmez pe tudor care de fapt obosise si vroia sa rontaie din bara de la carut.....pleaca si dupa vreo ora ma suna sa merg sa-iiau ca urla iar tudor  supa ......ce credeti ca i-a facut? a mers in parc si l-a pus pe banca langa ea sa stea de vorba  wow si normal ca Tudor vroia plimbare si leagan si topogan, etc.....mai si a inceput sa-mi reproseze ca l-am invatat f aiurea, ca el vrea doar sa mearga, ca nu sta sa se joace copii si cu jucariile .....deja imi venea sa-i dau cu carutul dupa ea   skitarg ......cea mai tare faza a fost cand m-a intrebat " dar tu nu stai pe banca cu el sa vorbesti, sa povestiti?"  wow ...am ramas masca  bang  bang .....n-am putut decat sa-i raspund " tu ai stat? .....( mama raspuns)da, eu am stat.....( eu) si ti-a raspuns Tudor? " big_smile .....pai in puii mei ce copil de 1 an si 3 luni sta pe banca sa povesteasca?  bang

mirabelooooo daca n-ai vandut-o pana acum pe maica-ta ma bag si eu si le dam la pachet frate ca sunt praf   bang


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#312 2011-06-15 13:35:13

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Da Garga, de pe plan putin inclinat, dar mai nou si dintr-o parte...pe plan orizontal. Se incordeaza, se inroseste si daca nu poate se enerveaza si plange. In schimb daca o ajuti sa se ridice e cea mai fericita...cu un zambet larg pe fata.


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#313 2011-06-15 13:57:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

camy rotfl2 (scuze ca rad, da ai pov ff comic). io sa stiti ca am vazut asa un caz, o fetita de u a si 5 luni care a stat pe banca lipita de bunica-su vreo ora, uitandu-se la cris cum se joaca yikes dar mi se pare... nitel patologic, fie-mi iertat...
ca sa-ti raspud direct, mama e la extrema ailalata, ar sta dupa el non stop, paranoic, "vai sa u cada" "vai sa nu.." (nu aveti idee ce scenari le trec prin cap alor mei cand e vb de copii, cand ii vad cum se comporta cu cris, exagerat-obsesiv-protectiv, imi dau seama de unde si eu si fra-meu avem pb cu o evoioe exagerata de spatiu personal rotfl2 ). se joaca cu el, dar, in loc sa-l lase pe el sa ghideze jocul dupa interesdele lui, prefera sa- intrerupa, sa-l ia in brate si sa-l pupe... chestii de astea. mai mult nush ce sa-ti zic, ca pe cris nu l-am lasat niciodata la ei fara unul dintre noi big_smile (pregatiti parul, stiu lol mania mea, mi-o asum).
soacra e plecata din tara, l-a vazut o singura data, atunci s-a maimutarit si atat, de parca ar fi fost prost cupilu' sad decicu nimic mai presus.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#314 2011-06-15 14:19:22

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Camy dupa ce povestesti tu a mea este o bomboana  lol .Sincer vorbind a mea este lesinata dupa el si tocmai de aia ma dispera pe mine cu toate prostiile dar ar sta cu el non stop, ba chiar imi sugera sa-l las sa doarma cu ea ca sa ne mai odihnim si noi  lol  forgetit .Trebuia sa-i zici "a da noi barfim mereu, chiar ieri vorbeam ca vecina de la parter nu se imbraca deloc pe gustul lui"  spranceana "si este de-a dreptul revoltat de cum gestioneaza administratorul problema izolatiei"  spranceana

Kata azi a pus coletul dar era gata-gata sa iti pun in el un smoc de par al doamnei de la ghiseu lol


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#315 2011-06-15 14:29:45

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

miri rotfl2 iarta-ma ca te-am pus pe drumuri si ms puss

acu vazui ca m-ai sunat,...

Ultima oara a fost editat de katami (2011-06-15 14:34:27)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#316 2011-06-15 15:02:21

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Deci mie nu imi trec nervii pe asta.pai puii mei,el se duce sa se distreze si eu ce fac??il doare-n c*r.
Si eu o sa ma gandesc numai la mine d acum.nici makar nu e unul important ala.i a fost coleg si atat :\.de kand sunt eu cu el d 2 ani jumate l am vazut d 2 ori pe ala.odata kand a trekt pe la noi si odata knd a adus invitatia x(


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#317 2011-06-15 15:05:50

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Miri  rotfl

Pucca dar tu de ce nu te duci ?


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#318 2011-06-15 15:25:22

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Stai linistita ca mi-a facut placere sa ma cert cu "prosteritele"  kram

Sa va povestesc si voua ce bine functioneaza posta romana (bine macar ca este ff ieftin  lol )

Ajung eu ca o floare la ghiseu  shopping
eu :buna ziua as dori si eu sa cumpar un plic mare pentru un colet, sau o cutie smile
prostarita:  tillfreds n-avem asa ceva  nails
eu :  huh nu?
prostarita: nuuuuu  roll (de parca cerusem 1,273 kg cartofi noi si sa fie si mari)

plec sa caut la librarii unde evident nu gasesec dar macar au fos dragute si am luat o cutie de la magazinul nasei mele, pun adresa pe cutie si plec ca o floare spre posta  shopping  smile

eu: as dori sa trimit si eu acest colet  smile
prostarita: nu
eu : ce nu? va
prostarita: nu se poate
eu  yikes de ce?
prostarita: noi nu facem reclama  nails
eu : aaa huh ?
prostarita:coletul trebuie sa fie fara reclame , acoperiti-l cu o coala  coffestudiu
eu: banuiesc ca nu aveti dvs asemenea lucruri inutile aici de vanzare nu?  spranceana  bang
prostarita: nu
eu: visam  box  box  box  box

ma duc eu plina de spume si fac coletul alb, mai fac si cateva cumparaturi in drum si ma intorc ca o floare la ghiseu shopping

Pauza intre 13:00-13:30

eu: Nu se poate pune coletul si la alt ghiseu?
prostarita: nu  coffestudiu
eu:  skitarg  skitarg

Ma duc acasa ca stau aproape si ma intorc in timpul programului si ma asez la coada, ajung in fata si exact cand ajung la ghiseu vine o colega ca ar vrea sa verifice ceva pe calc acela  forgetit nu mai continui ca vreau sa aveti o parere buna despre mine tongue

Suntem un popor de .......(as vrea sa zic tarani dar as jigni niste oameni cu bun simt)

L.E: Reclama consta intr-o farfurie de ciorba  lol

Ultima oara a fost editat de mirik (2011-06-15 15:28:14)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#319 2011-06-15 15:37:08

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Miri vai ma doare burta de cat am ras  rotfl totusi eu as vrea sa stiu continuarea  rotfl2


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#320 2011-06-15 16:00:29

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Si eu,si eu big_smile
Angel,intreaba-ma sa te-treb.dar ar veni cu explicatia ca a anuntat pt o sg pers forgetit.


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#321 2011-06-15 16:03:41

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

miri rotfl2  rotfl  chiar si eu as vrea sa stiu continuarea...da chiar ca prostarita


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#322 2011-06-15 16:05:19

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Pucca e absurd, pai eu nu l-as intreba ci i-as zice direct, perfect mergem impreuna fara a lasa loc de comentari, de ar zice ce ai spus tu atunci as pune mana pe telefon de fatza cu el si as anunta ca suntem 2 nu unu
aveti grija mare fetelor, cum ii invatati asa o sa ii aveti, si poate acum taceti dar cat timp o sa le puteti suporta aberatiile


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#323 2011-06-15 16:18:09

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Oricum nu as sta toata noaptea etc etc,k nu cred k pot sa stau mult fara bb,dar macar sa ies din rutina asta.cred k in mintea lui aia creata deja a intrat ideea k femeia trebuie sa stea numai in casa.il las,poate pana sambata isi aduce aminte si de mine.daka nu,ii fak un circ inainte sa plece vai mama lui box


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.