homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-19


#343 2011-06-16 02:24:50

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Ce va mai invidiez eu pe cele ale caror soacre stau depatte de copii. Ooooof. Va pov maine ce mai e noi. Eu cred ca o iau razna...

Offline

 



#344 2011-06-16 05:13:38

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Blue, bip, bip, bip ca ce este la gura mea acum...bine i-ai mai zis, trebuia sa ii dai una. Doamne, cand vad cate proaste mai sunt pe lumea asta imi vine sa urlu.

Ally_na
si in cazul meu bunicii paterni sunt activi numai la poze. Noi suntem ft departe dar cand am fost anul trecut am vazut cum s-au manifestat.

Camy
da-i chiloti dar fara scutec. Cand face pipi lasa-l un pic sa fie ud, sa stea cu pipi acolo si sa se simta inconfortabil. In timpul asta incepe trainingul la olita. Oricum cred ca este cam devreme pt olita dar unii reusesc si pan ain 2 ani. Ce ti-am zis mai sus este metoda de se aplica la gradintele de aici. Unde0i Carol se insista sa nu pui copilul pe olita pana la 2,5 ani dar la alte gradinite incep antrenamentul dupa 1,5 ani si cam in 2 luni reusesc complet.

Daria sanatate multa.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#345 2011-06-16 08:31:48

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neatza

noi aseara am avut cea mai groaznica criza de burta de cand s-a nascut... a fost efectiv horror neutral miri, scuze ca la tel iar am vb a apucata, nici nu-mi amintesc ce ti-am zis puss

flower, nu, nu i-am facut niciun vaccin, ca nu avea intepatura propriu zisa si chestiunea nu era ruginita

blue box f frumos i-ai zis... finut chiar :bang;

camy lol (sorry ca rad, suntem aprox i aceeasi oala - zic aprox pt ca al muinca nu-si da jos nik, doar trage de el, dar cu olita tot p acolo lol )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#346 2011-06-16 08:36:44

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neatza

de ceva vreme asta micu plange dc il pun in tarc sau in premergator, trbuie sa ii dau pe baby tv sa astept sa inceapa un cantecel ca sa pot pleca sau sa o pun pe veronica ca sa nu mai urle dp mine, dc urla,plange si vb pe limba lui,dc vb cu el ca sa ma auda ca sunt tot in casa mai rau face,dc il las pe jos pot sa si ies din casa ca nu are nici o treaba.ai vostri au trecut prin faza asta?


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#347 2011-06-16 09:05:34

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ginu, la noi a fost "faza"asta de cand s-a nascut p;ana pe la 7-8 luni... iclusiv acum, daca nu-l bag i seama prea mult, vine dupa mine. e normal, are si el nevoie de "actiune", nu sa stea sa se uite toata ziua la tine in timp ce el sta in tarc...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2011-06-16 09:09:21

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata!

Blue iti dau cuvantul meu de onoare ca ma stia tot Brasovul  skitarg  skitarg  skitarg  skitarg mama ei de scroafa imputita, ordinara  box  box  box  box .Daca nu este in stare sa isi supravegheze copilul sa stea.....bcbcsgfvswkhfI......in casa  box  box  box . Sunt efectiv plina de draci  skitarg  skitarg si mai zice Dragos ca-s nebuna cand urlu la cei ce se apropie in viteza spre noi  skitarg  skitarg  skitarg .

Kata offf  sad dar banuiesti care ar fi fost motivul?Ceva ce a mancat?  sad Scz ca te-am deranjat  supa Fac ce fac si dau cu bata in balta fata de tine  bang  bang  bang

Adina iar?  skitarg  yikes

Ally sad puss sa treaca repede  puss

Ultima oara a fost editat de mirik (2011-06-16 09:10:17)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#349 2011-06-16 09:12:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

miri yikes ce-ai bre? yikes glumesti? IO is aia care mereu dau cu bata-n balta fata de tine (mnumar vreo 3-4 grater cel putin)

nu mai banuiesc nimic, mi s-a luat... cred ca a facut indigestie de la... piure cu pui bang ca a vomat la 7 jum si avea mancareas de la pranz in sotmac inca bang

Ultima oara a fost editat de katami (2011-06-16 09:14:15)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#350 2011-06-16 09:17:34

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata, mamici! wave

Va pup pe toate si pe bebici, nu am apucat sa va citesc... Eu m-am trezit foarte ametita si cu o durere de jumatate de cap, partea dreapta mai precis grater

Offline

 

#351 2011-06-16 09:17:40

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Off Doamne saracutul  supa

Kata tu fata de mine in niciun caz  puss


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#352 2011-06-16 09:19:09

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata  puss  kram


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#353 2011-06-16 09:25:54

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirik a scris:

Off Doamne saracutul  supa

Kata tu fata de mine in niciun caz  puss

poi esti culmea... TU vrei sa ma ajuti si io te "reped"... ba pe mess, ba la tel bang
hai:kiss:, sorry tare


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#354 2011-06-16 09:42:37

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata mamici

eu nu mai reusesc sa intru ... puiul meu e mult prea activ, ca sa mai ai timp de ceva big_smile

Blue, vai  bang cat de tampita femeia. bine ca nu ati patit nimic. par

Sanca, imi pare tare rau sad ati fost la dr?

Ally_na  par sa treaca repede

Kata sad offf mititelul ... imi vine sa plang cand aud de gaze grater


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#355 2011-06-16 09:45:33

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Ally, nu iese nicium, noi sambata ii taiem motul, mama e suparata si pe mine, si pe C, ieri nici nu l-a sunat sa ii zica La multi ani pentru Maria. E o situatie de toata jena....si eu sunt prinsa la mijloc. Ideea e ca nu de bine s-a ajuns aici, nu de bine nu il vrea C pe omul ala la ziua Mariei...


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#356 2011-06-16 09:54:18

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

kata off saracutut de el sad

papu  puss sa treaca

andrea kram

neata gagici puss


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#357 2011-06-16 09:54:19

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata !
La mine doar soacra se joaca cu el ca mama e in tara (tare ar fi vrut sa`l tina in brate sad ) Deocamdata e foarte incantata..il ia in brate..ii vorbeste..si culmea ca inainte sa nasc imi spunea sa nu`l iau in brate mereu ca o sa se invete..acuma parca a uitat..

Pucca,urata faza cu nunta  hmm

Miri, tare faza cu prostarita rotfl puss

Blue yikes ce oameni tampiti !!  skitarg

Papu puss sa treaca durerea de cap!

Al meu ieri nu a vrut sa doarma..de la 4 dupa amiaza pana la 9 yikes nu stiu cum poate sa stea atata treaz..l`am scos si afara in carucior..degeaba..i`am facut baie..a papat si tot statea cu ochii pe pereti..apoi a adormit si s`a mai trezit la 2 jumate happy si la 4 jumate..numai doua treziri.. acum doarme dar il doare si burtica..se face rosu la fatza si strange piciorusele..

Eu am impresia ca nu mai am atat de mult lapte cat aveam sad ce pot sa fac ? uneori papa din ora in ora si seara trebuie sa`i dau lp sad


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#358 2011-06-16 09:55:35

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata pitici si mamici  puss


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#359 2011-06-16 10:04:10

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

vad ca vorbiti de joaca ... la mine n-are cine sa se joace cu el, in afara de mine sad dupa-amiza deja simt ca nu mai pot , iar el e in forma maxima big_smile

Andreea sad nasoala situatie.

Pucca, acum am citit... pune piciorul in prag. eu n-as fi de acord sa mearga singur, mai ales ca nu mi se pare a fi o obligatie.


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#360 2011-06-16 10:29:54

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Aliy, la fel si la mine, taica-su de abia daca se joaca cu ea, si asta atunci cand i-o pun in brate si ii zic ca efectiv nu mai pot... Asta mica a mea de vreo cateva zile ma solicita mai mult, vrea bagata in seama mai des si cand ajunge al meu acasa vreau sa stea cu ea, dar stai ca trebuie sa manance si el, si sta cu ea maxim o ora apoi vine baia si iar ajunge la mine...

Cocooooo, puss

Myla, nu ii mai da lapte praf si eu am simtit ca tine si nu am cedat dandu-i lapte praf, daca chiar simti ca nu mai ai lapte mergi la o farmacie si intreaba de ceva suplimente pt lactatie, eu am in casa si Galafor si Galactogil pt orice eventualitate... Productia se va regla doar daca ii dai san, nu lapte praf... Chiar daca nu curge lapte cand strangi tu de sfarc cand bebe incepe sa suga imediat vine laptele...
App de lapte: multa lume a fost mirata la botez cand le ziceam ca ea pana la 5 luni nu a primit deloc lapte praf, doar san, mai ales ca o vedeau ce cute are pe ea! Nu imi mai incapeam in piele! hjarta

Ultima oara a fost editat de Papucica (2011-06-16 10:36:43)

Offline

 

#361 2011-06-16 10:38:26

guguluta
Full member
De la: Castelul lui Dracula!
Inregistrat: 2010-04-14
Mesaje: 730

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

coffestudiu Buna dimineata si de la mine! wave
Vai eu nu mai apuc sa intru doar noaptea sa va mai citesc si sa ma mai distrez copios pe discutiile voastre!
Eu sunt cu facutul bagajelor,m?ine plecam si noi  in Germania la  diablo soacra-mea :bang:si la restul pe acolo grater trebuie sa stam cam vreo luna jumatate fiindca vrem sa ne casatorim,doamne nici nu stiu cum voi rezista atata!
Mami a mea imi tot spune zilnic la telefon sa imi tin gura si daca nu pot frate-miu imi trimite glet de la faianta rotfl2
Deja imi face faze la telefon ma suna ieri sa ma intrebe de ce am cumparat in internet scaun de masina?Ca doar duminica cand Willi se va duce sa cumpere o masina noua( pentru noi ca vrem alta masina sa plecam in romania)ce imi trebuie si mie plecat cu copilul,eu trebuie sa stau acasa  bang !Pai o intreb...si de la aeroport p?na acasa cum facem?la care ea imi spune ca pot sa il tin in brate ca doar o ora merge!Dar nu se gandeste la siguranta lui?Nu ca doar ea are deja doi nepoti al treilea nu ii mai trebuie!
Blue de ce nu i-ai tras box  una la maimuta aia?
Aliy si la al meu ii da energia pe afara.Aseara am fost la un restaurant si el nu vroia sa doarma,de obicei dupa ce isi bea sticluta indiferent unde este doarme dar aseara era 10 jumate si el inca radea si se juca!
Ally_na un pupic lui Andu sa treaca ce are pe nasuc!
Le merg sa mai citesc din urma si revin


Din 17 septembrie 2010 mamica de Leonardo Cristian!hjarta  hjarta  hjarta
Multumim doamne pentru minunea trimisa!puss  puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.