homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-18


#324 2011-06-15 16:22:13

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirik ...  am ras de a lesinat ...doamne parca sunt facute la matrita ! ( de asta nu am stat eu decat 3 luni la posta ... dupa e m-am pegatit si am dat examen sa ma angajez .. )

mai la noi mama / soacra sunt cam la cami ... nu o lasa sa se joace pt ca stau numai dupa ea : ce faci ? te joci? cu asta sau cu asta?? vrei sa te duci acolo ? - duce duce buni - vrei ... nu stiu ce .. iti da buni ... cand imi iau copilu inapoi e un pachet de nervi, serios, acumuleaza energie in loc sa consume .... am impresia ca ii manaca aerul ... stiu sunt cam dusa dar asa e ..


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 



#325 2011-06-15 16:22:54

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Pucca nu mai zic nimic, daca iesea la o bere cu prieteni atunci putea pleca linistit dar la o nunta ce dracu cauta singur mai ales ca tu vrei sa te duci
daca tu nu vroiai era altceva
ma rog faci cum vrei eu as intoarce casa pe dos si l-as ingropa la temelie


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#326 2011-06-15 16:24:52

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Angel rotfl
si stai sa mai completez.noi suntem la tara acum.vineri pleaca singur la buzau ,si eu raman la tara neutral ca el cica pana la botez vrea sa stam aici,k vai caram d toate inapoi?! Na,mai zi ceva.si sta d vineri pana luni la bz box box

Ultima oara a fost editat de pucca_pucca89 (2011-06-15 16:32:45)


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#327 2011-06-15 16:28:17

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

miri sad in alte conditii m-as fi spart de ras, da acu... imi pare rau ca te-am bagat in asta bang

geo, nu esti nebuna, exact la fel simt si eu ref la ai mei si cris, il sufocaaa


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#328 2011-06-15 16:43:34

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Miri lol

Pucca, fara suparare dar mie imi este destul de clar ca vrea sa se duca singur ba mai mult vrea sa stea fara tine cateva zile daca zici ca intentioneaza sa te lase pe tine la tara. Daca tu ai fi ok ca el se duce singur, no comment dar cum tu esti atat de suparata din cauza asta ar trebui sa vorbesti chiar foarte serios cu el.

Mama isi petrece ok timpul cu Vlad, il lasa sa se joace linistit desi cateodata exagereaza cu tinutul numai dupa el sa nu se loveasca (dar banuiesc ca asta fac mai toate bunicile). Soacra mea il plimba si se joaca cu el foarte rar dar atunci cand o face il lasa pe le sa aiba initiativa jocului.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#329 2011-06-15 17:04:31

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

miri  rotfl

Offline

 

#330 2011-06-15 17:09:06

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mirico lol

Camy ce ai tu cu mama ta daca ea vroia sa discute cu nepotul rotfl, trebuia sa ii spui ca fara o bere piticul nu vorbeste lol

Pucca relax...stii ca am mai vb noi ieri...

Noi am avut curentul intrerupt si ca atare nici nu am putut iesi afara (stam la et 8). Si Iannis doarme de la 15:30...asta e programul lui de somn...ca noi in general iesim la 15:00 afara...


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#331 2011-06-15 17:31:29

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirooooooooooo  rotfl2  rotfl2 mor de ras singura in casa...se uita fi-miu la mine ca la masini straine  rotfl2  rotfl2

loredana eu i-am spus ca n-a vrut Tudor sa stea ca nu i-a luat seminte sa sparga si el cu babele blocului  rotfl ......mama e o tipa mai comoda asa si daca Tudor ar sta pe banca ea ar fi in extaz  big_smile

pucca pune piciorul in prag ca altfel va fi mai rau peste ceva vreme ......mai bine isca acum un scandal monstru decat mai tarziu ca sigur se va repeta situatia de acum


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#332 2011-06-15 17:43:41

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Kata  punish  punish  punish  punish  punish  punish te bat!!!! Ori acum ori alta data tot asa patea ca eu tot ca o floare m-as fi dus si comunistele tot acolo or sa fie pana la pensie  box . Sa sti ca nu a fost asa rau big_smile partea buna ca m-am eliberat de toti nervii acumulati in ultima perioada  angel si nu au fost putini big_smile .Iti dau cuv meu de onoare ca mi-a facut palcere si daca as fi nevoita sa mai fac de 10 ori asa tot asa face  puss .Nu ma face sa-mi para rau ca am povestit pls  supa chiar ma simt prost acum  supa


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#333 2011-06-15 17:46:59

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mama nu se joaca cu el, il ia putin in brate, ce baiat mare ,mai fumeaza o tigara si gata, soacra ii canta pana ii sparge timpanele si se maimutareste la el
cam asta este joaca cu bunici, noroc ca nu ii vede des ,ca ar crede ca sunt nebuni


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#334 2011-06-15 17:51:04

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ginutza a scris:

mama nu se joaca cu el, il ia putin in brate, ce baiat mare ,mai fumeaza o tigara si gata, soacra ii canta pana ii sparge timpanele si se maimutareste la el
cam asta este joaca cu bunici, noroc ca nu ii vede des ,ca ar crede ca sunt nebuni

rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2

Mama zici ca este Maria Ciobanu in vremurile ei de glorie  rotfl . Dar eu ii zic Irina Loghin ca m-a disperat cu "Cine bate seara la portita mea"  bis  bis  bis cred ca toata scara a invatat melodia asta si poezia "Catelus cu parul cret"  rotfl pana si Sasha imi da senzatia ca stie cuvintele ca este foarte atent la ea si cand se apropie sfarsitul versului clipeste siinchide gura sa inghita balele  lol


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#335 2011-06-15 18:03:20

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mirik,nu te simti prost puss
continuarea nu ne-o zici? lol
soacra-mea are obiceiul sa vorbeasca foarte tare.o sa ramana asta fara timpane hmm


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#336 2011-06-15 18:09:10

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Auzi Pucca sti ce as face eu? Daca nu as da la pace cu el (putin probabil  diablo ) l-as imbraca frumos pe Liviu sambata si i l-as pune in brate sa plece la petrecere  diablo

Pucca m-am comportat decent tongue nu am ce sa povestesc tongue


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#337 2011-06-15 22:01:46

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mai fetelor am obs azi sfarcul meu este putin galbui...si ma si ustura, doare....dar numai la unul...


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#338 2011-06-15 22:20:10

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Kata cum se simte Cris? Ati facut antitetanos? (parca asa se numeste injectia ce se face cand te intepi cu un ceva vechi/ruginit).

Loredana
stai cu sanii descoperiti; dupa alaptare sa te dai cu un pic de lapte pe sfarc si lasa-l sa se uscuce. O sa iti treaca in doua saptamani.
Eu am patit asa in prima luna de alaptare si am alaptat cu acel san desi ma durea de nu mai stiam de mine. S-a facut si un pic de coaja. Mi-a trecut cam in 2-3 saptamani.

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2011-06-15 22:22:12)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#339 2011-06-15 22:28:32

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello  wave

Azi am patit si eu o faza aproape de horror in parc: a dat pest mine o copila de vreo 14- 15 ani, grasana, cu bicicleta, eram cu copilul in wrap si ea a venit din spate, m-a lovit destul de tare, m-am dezechilibrat si era sa cad... Noroc ca am reusit sa-mi mentin echilibrul  signof10  Aia a cazut destul de urat, a zburat de pe bicicleta si s-a julit urat de tot  hmm  Imediat a alergat ma-sa la mine si a inceput sa urle ca de ce nu sunt atenta si nu ma uit unde merg, asta intr-un parc unde nu ai voie sa intri cu bitza si cand aia m-a izbit din spate, cu copil cu tot  cesafac  I-am zis sa taca din gura si sa se bucure ca nu am patit nimic nici eu si nici copilul, ca-i spargeam capul daca se intampla ceva, doamne fereste  signof10


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#340 2011-06-15 22:32:48

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

blueeyes a scris:

hello  wave

Azi am patit si eu o faza aproape de horror in parc: a dat pest mine o copila de vreo 14- 15 ani, grasana, cu bicicleta, eram cu copilul in wrap si ea a venit din spate, m-a lovit destul de tare, m-am dezechilibrat si era sa cad... Noroc ca am reusit sa-mi mentin echilibrul  signof10  Aia a cazut destul de urat, a zburat de pe bicicleta si s-a julit urat de tot  hmm Imediat a alergat ma-sa la mine si a inceput sa urle ca de ce nu sunt atenta si nu ma uit unde merg, asta intr-un parc unde nu ai voie sa intri cu bitza si cand aia m-a izbit din spate, cu copil cu tot  cesafac  I-am zis sa taca din gura si sa se bucure ca nu am patit nimic nici eu si nici copilul, ca-i spargeam capul daca se intampla ceva, doamne fereste  signof10

ce tampa femeia box  box  box  asta.dar ficasa nu se uita..ca vorba aia e destul de maree ca sa fie atenta,,si mai ales und nu ii voie cu bitigla..  ce de oameni prin tara asta sm  sm


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#341 2011-06-15 22:38:17

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

acum ca mi-ati spus si voi ca mai sunt si alte bunicii oarecum reci m-am mai calmat  big_smile

in alta ordine de idei ...va spuneam zilele trecute ca nu stiu ce sa mai fac cu Tudor ca-si da pampersul singur jos  big_smile ...ei, intre timp a descoperit ca isi poate da si chilotii pe care ii pusesem peste pampers  bang  iar astazi m-am ascuns si l-am cronometrat  rotfl2 .....18 secunde si gata chilotii si pampesul  big_smile ....nu-mi venea sa cred ce viteza are  wow ......s-a facutca se joaca pana am plecat sa-i pregatesc masa si cand a vazut ca nu mai pot vedea ce face a inceput dezmatul  big_smile ....ma bufnea si plansul si rasul pentru ca in urmatoarea secunda a facut pipi  bang ...in tarc binenteles  bang .......nu stiu cat o mai trece pana invata  sa faca la olita/wc dar pana atunci eu o iau razna....astazi am schimbat de 4 ori cearceaful in tarc  disperat

vai blue  sad  bine ca sunteti ok.....sunt multi idioti pe lumea asta  sad

Ultima oara a fost editat de camyelenbebe (2011-06-15 22:40:39)


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#342 2011-06-16 00:00:09

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

seara buna...
noi suntem bubos sad...dinnparc cica, are un cos , buba pe nas saracul zici ca e la pubertate grater....si il mai si doare. si ca sa imi fie ziua buna, are si una din amigdale cu puroi ...uite asa suntem pe antibiotic , mama masii de treaba

la noi mama se joaca ok cu el, dar poate e prea protectiva ( s anu cada, sa nu puna mana pe Luky...) dar ma pot baza f mult pe ea, tata....e la polul opus, poate sa faca Andu toate tampenile cu el, inclusiv sa se ude pana la piele cu apa de la cismeaua din curte , iar bunicii din Ct ...rotfl...au ramas la stadiul il iau in  brate si fac POZE ptr lumea de acasa...big_smile, oricum la cat de "des" vin ei...au sanse sa ii aduca ursulet cadou de nunta  tongue

fetelor am ras cu lacrimi de faza de la posta

kata sad....m-am speriat de ce ai patit ....restul va pupacim

de andreea ce stiti? cum a iesit cu socrii si prietenul mamei sad

La multi ani Maria

Sanca sanatate Dariei
Blue..."lume de caca"
ca my, data viitoare ia si seminte smile

puca....eu il locul tau as pune piciorul in prag

Ultima oara a fost editat de ally_na (2011-06-16 00:00:44)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.