homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-38


#704 2011-06-20 16:15:15

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Off doamne fetelor ce o fi in sufletul vostru grater


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 



#705 2011-06-20 16:19:42

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Adina, papucica  kram

Imi pare rau ca si la voi sunt probleme - similare cu ale mele  supa  Ideea lui kata, in schimb, e una buna, si eu o adopt din cand in cand, acum insa nici asta nu mai merge, parca ar face misto de mine  hmm  In fine, eu mai rabd, in speranta ca situatia se va detensiona de indata ce se vor rezolva problemele din exterior, dar daca nu se va intampla nu o sa mai insist  neutral

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2011-06-20 16:20:03)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#706 2011-06-20 16:29:19

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Citesc si ma ingrozesc prin ce treceti grater
Dar stiu ca orice problema are rezolvare: de ce bea? Poate se simte coplestit de tot ce este in jurul lui, de copil, de faptul ca a trecut pe planul 2 etc.
Adina de ce ti-e frica de divort? Ca te separi si nu mai locuiesti impreuna cu sotul nu inseamna ca iese din viata fetei...preferi sa stai si sa suferi si sa fii stresata si in depresii tot timpul doar ca sa aiba "fata un tata" decat sa iti vezi linistita de viata ta si sa tatal sa fie implicat in viata copilului chiar daca nu mai locuiti impreuna? Tu stii cat de grav este pt copil sa creasca langa o mama stresata? Si daca zici ca il iubesti de ce nu faci un supra-efort ca lucrurile sa mearga bine? Discuti cu el, ii spui ca ai sentimentele pe care le ai, iti ceri iertare ca si tu gresesti da ca o faci pe un fond de stres ca esti cu bb si ca esti mai sensibila acum bla, bla si ca vrei ca lucrurile sa mearga bine intre voi si sa va salvati relatia. Spune-i ca nu iti place mama lui si ca nu vrei sa faci ca ea dar asta nu inseamna ca o sa o dai afara din viata lui bb. Gaseste o cale de mijloc si daca nu merge atunci vezi-ti de ale tale. Fii puternica.
Am o fosta colega de liceu care este cu sotul ei de cand se stie si au o relatie de toata treaba mare. Au un copil, un baiat. Copilul acela este marcat pe viata de certurile dintre ei, de stresul mamei lui (la 5 ani stie ce inseamna divort sad, separare intre partinti, certuri etc. Si deja mi se pare ca baietelul este mai matur decat ar fi firesc si se comporta tare ciudat.
Este viata voastra si sunteti responsabile pt ea dar si pt viata copilului vostru, De ce sa chinui copilul intr-un mediu toxic? Si voi de ce sa plangeti mereu? Daca nu ai cu cine sa discuti, daca lucrurile nu se indreapta, valeaaaaaaaa! Viata nu a inceput si nu trebuie sa se termine langa un singur om.
Eu sunt de principiul ca daca nu merge si stau mereu in stres, mai bine imi vad de ale mele. Si orice probema as avea vreau sa o discut cu sotul (fata in fatza, email scrisori etc). Nu se poate si nu este drept sa stai si sa rumegi in tine.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#707 2011-06-20 16:29:34

nico12345
Full member
Inregistrat: 2009-11-19
Mesaje: 764

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Buna fetele,

Off, de cand nu v-am mai citit...a trecut o gramada de timp. In seara asta imi voi face timp sa intru sa mai citesc din urma. Noi suntem bine acum...cam asta pot spune in mare...norul a cam disparut si parca putem sa ne bucuram unul de celalalt si sa rasuflam usurati deocamdata.

Am citit ultima pagina si imi pare rau de ce ati scris, adina si blueeyes, nu sunt in masura sa dau sfaturi...doar ce pot spune este ca eu as tine cu dintii ca sa nu existe probleme majore in casnicia mea...nu as renunta asa usor, ar fi pacat de ce am cladit in toti anii astia si dupa mine nu totul se rezolva cu DIVORTUL...as lupta pana la final


Are mami o fetita cat un ghemotoc  hjarta  hjarta

Offline

 

#708 2011-06-20 16:33:26

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Eu o sa sterg mesajul pe care l-am scris pt ca mai las pagina deschisa, imi stie username-ul si poate vede...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#709 2011-06-20 16:34:53

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Eu sunt de aceeasi parere ca flowerpot... Pentru ce sa lupti cand ar trebui sa luptam amandoi si nu doar eu??? neutral Nu suntem doi intr-o casnicie? Nu trebuie sa ne dorim amandoi ca lucrurile sa mearga bine, sa avem pace si iubire in familie??? spranceana Daca vrea doar unul din cei doi, aia numai casnicie nu e neutral Parerea mea...

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2011-06-20 16:35:17)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#710 2011-06-20 16:38:23

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Nu ma mai inteleg cu Iulia deloc, azi a plans o gramada, nu stiu ce are, tzatza nu vrea, suge degetul si plange cu cate 2-3 degete in gura disperat , daca o iau in brate tace dar nu pt mult timp...
Abia a plouat dar cred ca iesim afara, poate adoarme si ma mai relaxez si eu...

Offline

 

#711 2011-06-20 16:39:16

nico12345
Full member
Inregistrat: 2009-11-19
Mesaje: 764

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ai dreptate, nici eu nu as lupta in situatia asta de una singura


Are mami o fetita cat un ghemotoc  hjarta  hjarta

Offline

 

#712 2011-06-20 16:49:32

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Asa este Blue, intr-o casnicie trebuie sa fie 2 persoane..degeaba vrei tu sa fie bine...asa este si la noi. degeaba ma lupt eu sa isi lase toti orgoliile acasa cand nimeni nu vrea si pe noi ne afecteaza.

Nico
, ma bucur din suflet ca a iesit soarele si pe strada voastra puss  kram

Ultima oara a fost editat de Andreed (2011-06-20 16:51:42)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#713 2011-06-20 16:57:53

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Nico  puss ma bucur ca sunteti bine  signof10

Fetelor eu va urez liniste si intelegere! Si Doamne ajuta sa rezolvati problemele!!  rugaciune


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#714 2011-06-20 17:12:56

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

vai de mine fetelor,sper sa resutit in a va regla conturile cu sotii vostrii si sa va intelegeti puss

nici eu nu mai pot disperat  azi mi-a pus capac naty a adormit de 2 cate 15 minute si s-a trezit plangand...am luat calgel,cred ca ii da dintii si asa am dato un pic de tot,imediat s-a calmat,nici nu stiu daca e bine sa o dau nustiu

acuma doarme dar a reinceput distrcatia cu atv


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#715 2011-06-20 17:50:11

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

A pus O'hara poze!


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#716 2011-06-20 18:15:37

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Nico si eu ma bucur ca sunteti bine , si astept reteta conform careia ai slabit si arati asa bine smile

Papu, adina, blue  tot binele din lume, sunt 100 % de acrod cu tot ce spune flow, decat o viata in certuri, in tensiune mai bine PA si gata, viata nu incepe si nu se termina cu un barbat.Imi imaginez ca e f greu , si ce e in sufletul vostru e o mare durere, dar , copilul vede si simte ( poate papu de aia e agitata) si nu stiu cat de bine e ptr un copil sa creasca intr-un mediu plin de tensiune si certuri.
eu cunosc un astfel de caz si copilul nu pare prea fericit ca mama si tata se cearta mereu sad, e speriat de tata si are un comportamnet de copil singuratec.

Eu sper sa reusiti ,sa va rezolvati problemele, EU cand am ceva de spus stresez omul pana ma asculta, IMI FORTEZ sotul sa ma priveasca in ochi cand vorbesc cu el , si nu ma las pana nu terminam sa ne spunem ce avem de spus .
NU zic ca la mine e numai lapte si miere, dar , comunicarea e cel mai important, spune ce te doare, cauta solutii impreuna ptr rezolvare, recunoaste cand gresesti si invata sa iti ceri iertare, eu asa procedez.
Si la noi sunt "tensiuni " daca suna socara mea, dar apoi , ma gandesc ca ea inchide si sta linistita , eu ma suparam cu al meu,.,,,,

Doamne ajuta

HAi sa va mai destind cu niste "biboante"

Noi AVEAM acasa niste rafturi de sticla pe un schelet de fier , distanta dintre rafturi cc 0.5 cm ( max), gen vitrina, am zis ca e cam nesigura , copilul trage de ea, hai sa o ducem la casa la curte smile< unde acum ne-am mutat rotfl ( pe vara) si azi, tanarul meu ce face, isi ia mingea se baga pe primul rand de geamuri ( in bibloraftul de sticla ) cu minge cu tot si vroia sa stea in fund, vede ca nu are loc, atunci se intinde si adoarme lol....totul a durat in max 2 min ( eu asezam ceva si eram prin zona)

uite o poza mai veche cu "vitrina "= locul de joaca , somn al tanarului meu big_smile

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/25201_vitrina.jpg


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#717 2011-06-20 18:42:39

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Ally  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#718 2011-06-20 18:51:18

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ce discutii pe aci... si eu sunt de acord cu flower... cel putin... teortic. ca nu stiu cum as reactiona practic (deocamdata, la fiecare cearta, eu anunt ca divortez lol cred ca daca m-as pune chiar s-o fac, as fi ca in povestea cu lupul... nu m-ar crede nimeni lol )

ally rotfl2

miri buga saru-mana, sosit coletu, the thing e in siguranta si se va intoarece in cateva zile cu mii de multumiri. ce NU voi mai putea trimite inapoi este cutia cu reclama la ciorba rotfl2 pt ca a facut deliciul unei gasti de copii la nisip, incepand cu al meu rotfl toate galetile si camioanele erau neinteresante, lumea incarca cutia (GOALA, luasem din timp o punga, pt ca stiam ce ma asteapta big_smile)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#719 2011-06-20 18:53:29

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Kata deci avea dreptate tipa ca face reclama  rotfl  rotfl  rotfl ma duc maine sa-i cer scuze lol

Apropo nu l-am calcat  angel  rodnar ...lenea-i mare  rodnar ...defapt vroiam sa vezi dezavantajele lol


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#720 2011-06-20 18:57:51

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

offtopic io inca ii caut mijlocul, nu vaz niciun semn, nik.... da' cred ca de la oboseala mi se trage rotfl2

LE: gasiit rotfl2

LLE: pot sa te sun fara sa trezesc pe sasha?

Ultima oara a fost editat de katami (2011-06-20 18:59:59)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#721 2011-06-20 19:00:27

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

katami a scris:

offtopic io inca ii caut mijlocul, nu vaz niciun semn, nik.... da' cred ca de la oboseala mi se trage rotfl2

LE: gasiit rotfl2

rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2
Am citit de 3 ori sa-mi dau seama ce cauti  lol

LLE:Sunt home alone  nails

Ultima oara a fost editat de mirik (2011-06-20 19:01:07)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#722 2011-06-20 19:01:02

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

vezi ca am editat... pot sa-ti dau un tel?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.