homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-39


#723 2011-06-20 19:01:31

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Am editat si eu.

L.E:Te-as fi sunat eu dar poate doarme Cris.

Ultima oara a fost editat de mirik (2011-06-20 19:02:07)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 



#724 2011-06-20 19:02:19

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Adina,blue sad
eu ştiu cum e să nu existe armonie ?n familie să trăieşti ?n certuri scandal , bătăi şi ?njurături ... Eu mult timp am rămas marcată de chestiile astea. Cel puţin ?ntr-un timp mă ?nchisesem de tot ?n mine,asta la divorţul lor. Ştiu că e naşpa ce zic acum , dar e mai bine să fiţi radicale ca să nu sufere mai t?rziu puii voştrii.
Şi acum că are legătură , eu nu o să accept nici o greşeală ?n căsnicia noastră , pt că oric?t ai zice că treci peste nu ai cum , şi tensiunea va domni ?n casă , şi va avea efect asupra tuturor. Eu acum nu ?nţeleg de ce se schimbă ei aşa după căsătorie,după ce apare un copil,etc. Şi de c?nd am născut, numai e la fel,nu ştiu cum să mă exprim ca să mă ?nţelegeţi. Parcă unul trage ?ntr-o parte şi unul ?n cealaltă. Cel puţin de la faza care mi-a făcut-o mă face să cred că pe g?ndeşte numai la el


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#725 2011-06-20 19:02:42

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ce ma intriga este ca ptr a adormi la pranz , il legan si balansoar de ma ia cu febra musculara ...si uite ca o nenorocita de vitrina e somnifer rotfl2


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#726 2011-06-20 19:09:21

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirik, noi suntem impreuna de 6 ani si jum. casatoriti de 1 an si 3 luni  ani. sunt lucruri care nu se vor schimba niciodata. pt ca gandim diferit si actionam diferit. de astea mi-e teama. ne-am incapatanat sa tinem de relatia asta cu dintii desi era greu si inainte. regrete am cu carul... dar cand vad copilul nu mai vreau sa ma gandesc.

flower, ai dreptate. as agandesc si eu. mereu am fost de principiu ca un copil nu va creste fericit alaturi de 2 parinti nefericiti (experienta traita si de mine, noroc ca nu in copilaria frageda ci pe la liceu, cand imi doream ca ai mei sa divorteze pt ca stiam ca doar asa ar fi liniste si s-ar termina scandalurile).
daca nu s-ar mai putea deloc, nu as sta cu el. nici el cu mine. dar inca sper ca vom gasi o cale sa fie bine sa nu o mai tinem din scandal in scandal. mie trebuie sa mi se repete de 100 de ori ca la copii sa nu mai fac o greseala anume., sunt foarte capoasa. si orgolioasa. dar ideile lui despre casnicie si relatia cu parintii ma omoara cu zile.. si mai are si altele.

niciodata nu ne amenintam cu divortul. sunt cuvinte grele. de asta ma tem ca va veni ziua cand unul din noi le va rosti. si atunci voi sti ca s-a cam terminat.

Offline

 

#727 2011-06-20 20:25:08

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

asa rau imi pare cand citesc asta si ma gandesc cu groaza ca asa va fi si la noi...
deocamdata e bine..dar cand va veni si un copil se vor schimba prioritatile


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#728 2011-06-20 20:51:23

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello!

inca n-am citit tot, ma intorc mai tarziu unde am ramas. pana atunci, vreau sa va intreb ceva. am observat acum ceva timp timp la stef cate o ffff mica neregularitate pe gingia de jos, aproximativ in dreptul caninilor. azi am vazut ca neregularitatea a crescut binisor, se vede ca lumea. asa trebuie sa arate gingia?  hmm

Offline

 

#729 2011-06-20 20:55:55

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Garga da puss  kram


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#730 2011-06-20 21:27:26

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ddunia a scris:

Fetelor,asa arata Albert,ce credeti ca e?[/url][/url]

clar e o alergie ceva off satracutu de el,sau sa nu fii facut ceva boala de copii ca nu ma priocep

Ultima oara a fost editat de czuky (2011-06-20 21:27:46)


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#731 2011-06-20 21:31:46

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ma macina acest gand,azi dimi am fost cu el la pediatru si mi-a zis ca are faringita si am primit antibiotic si supozitor,,de atunci pana dupa amiaza i-au aparut astea,inca nu se vede cat de tare e pe fata  wow  grater  grater  grater  grater alergie la ce?
sa fie rujeola sau rubeola ca nu stiu cum arata
clar maine la prima ora sunt cu el inapoi la cabinet,daca dorm pana atunci  supa  supa  supa


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#732 2011-06-20 21:35:45

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

nu va puteti duce la urgente?
ori e dermatita..ori boala de copii ..ori alergie hmm
il mananca?


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#733 2011-06-20 21:38:49

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mamici par    o seara buna tuturor. cred ca ma bag si eu in clubul sotiilor putin mai mult sau mai putin nemultumite.. coffestudiu   spranceana  inca rezist  cascat  imi vine sa-i sprag capul uneori, bine mai mult la figurat, oricum imi dau seama ca n am nici o sansa.  spranceana  si cand vine langa mine sa ma pupe cu musca pe caciula imi vine sa...sa-l bat.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#734 2011-06-20 21:39:23

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

nu il mananca,el e vioi,se joaca,rade,mananca bine,doarme...deci..poate fi dermatita?astea de la ce se fac?


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#735 2011-06-20 21:49:14

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

eu zic ca e alergie la ceva medicament pe care i l-ai dat. cris face alergie identica la... te miri ce. DAR degeaba ne dam noi cu parerea, cel mai bine consulta un medic


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#736 2011-06-20 21:53:41

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

i-auzi kata,sper sa fie o banala alergie si sa treaca repede,maine dimineata direct la medic ma duc..bine ca l-a lasat febra
l-am sunat pe pediatrul lui si mi-a zis ca daca nu mai face temperatura sa stau linistita si sa ma duc dimineata sa-l vada,m-a intrebat daca e vioi si daca mi-a refuzat mancarea
o fi alergie kata de la novocalminul ala,da asa de rau?ca dela 10 de cand i l-am dat s-a facut ca un rac saracul si vad ca tot progreseaza eruptia


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#737 2011-06-20 22:12:05

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Ddunia, pupici la Albert! puss

Fata mea a adormit singura la ea in patut, in fiecare noapte adoarme in alt mod: ori pe perna, ori in patul mare cu mine langa ea, ori in patut, ori in leagan, nu are 2 seri la rand in care sa adoarma intr-un singur fel, asa ca in fiecare seara iau la rand toate variantele pana se linisteste... Voi cum procedati? Patiti asa?

Offline

 

#738 2011-06-20 22:27:58

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

la noi adoarem ba la tata ba fara tata ba leganata ba dintro data..ba la noi in pat,ei au si ei fite de ce si cum lol


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#739 2011-06-20 22:58:39

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Buna fetelor smile

V-am citit si m-am intristat cand am vazut ca se vorbeste despre divort  supa Adina, Blue, sper sa fie bine pana la urma pentru voi si bebeii vostri.

Noi ziua mergem la curte smile acolo avem mai multe mijloace de distrat copilul marait din cauza dintilor  supa Au mai iesit doi dintuci si in rest TOATA gingia este inflamata.

Va pupam si mai intru maine seara  puss

Offline

 

#740 2011-06-20 23:12:27

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Papucica a scris:

Ddunia, pupici la Albert! puss

Fata mea a adormit singura la ea in patut, in fiecare noapte adoarme in alt mod: ori pe perna, ori in patul mare cu mine langa ea, ori in patut, ori in leagan, nu are 2 seri la rand in care sa adoarma intr-un singur fel, asa ca in fiecare seara iau la rand toate variantele pana se linisteste... Voi cum procedati? Patiti asa?

nu e bine. trebuie invatata intr-un mod anume, si respectat asa. incearca sa o culci la fel o perioada, ca si ora si loc, si mod de adormire. bebeii au nevoie de organizare, "ca in armata", le place sa aiba ritualul lor prestabilit,asa se simt ei in siguranta.  eu am insistat pe treaba asta cu programul baie/somn, la 8 fix doarme tun si daca se intampla sa depasim ora asta adoarme la baita lol ... e foarte strict el cu orarul asta pe care i l-am facut eu. dupa baita si masaj, lumina stinsa si tatza de "noapte buna", in 10 minute adoarme de fiecare data, asta de cand avea o luna-doua. smile  exceptie mai faceau serile cu uratele de colici, sau diverse dureri ( mai nou gingiile )  sad


salutare, mamici!!  wave  puss

Ultima oara a fost editat de passenger (2011-06-20 23:13:28)

Offline

 

#741 2011-06-20 23:16:13

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Andreea, multumesc de raspuns  puss

off Dunnia... nu stiu ce sa zic de bubite... dar cu novocalminul ala nu sunt eu impacata. mie mi s-a zis sa-i dau doar daca fiind pe schema combinata nurofen+ paracetamol temp. creste totusi peste 39, jumatate de supozitor, LA NEVOIE. si mi-a zis ca in mod normal se da la copii peste 2 ani dar daca febra nu poate fi scazuta cu antipireticele obisnuite efectele secundare ale novolcaminului palesc in fata riscurilor febrei mari.

blue, adina, pucca, Like_it, papu ( sper ca n-am sarit pe nimeni... sunteti multe in situatia asta din pacate sad ) imi pare rau ca sunteti necajite  cu ai vostrii soti puss  par

czuky, cand am zis ana am vrut de fapt sa zic adina, scuze. spuneam ca mi se pare ok cum o imbraca pe cea mica la temp. respectiva.

Aliy big_smile tin minte ca si eu ma simteam bine in locuri mici, pe masura mea, imi dadeau o stare de confort. era "lumea mea mica" unde totul era roz. exemplu: sub masa... sau cortul improvizat dintr-un cearceaf, sau "cazematele" din carton big_smile  dar Andu chiar a fost original lol

Papu, noi asa patim la somnurile de zi. iau la rand toate locurile unde ar putea adormi...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.