homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Povara virginitatii...-2


#20 2011-08-04 16:19:59

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

glumeam R.

sincer, exista modalitati ca sa isi petreaca timpul liber.... ar trebui sa isi caute un anturaj ok ... nu mi se pare ok sa iti fie rusine ca esti virgina sau ca ar trebui sa fi discriminata pt asta. cand va fi momentul va fi ...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 



#21 2011-08-04 16:45:11

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

Random, ma rotesc in niste cercuri unde majoritatea fetelor si-au pierdut virginitatea cam pe la 15-16 ani.
Intr-un oras mic,a colo traiesc, unde baietii mai mari, adica 1,2,3 ani peste mine, au plecat la facultate. Au mai ramas baietii mai mici decat mine, nu ca am ceva cu relatiile unde fata e mai mare si baiatu' mai mic, insa nu... am stat sa-i analizez si inca sunt foarte puerili in gandire.

La facultate am sanse, stiu. Dar asta se va intampla peste 2 ani. Nu e chiar o povara, titlul e prost ales, vroiam sa stiu daca un baiat de peste 18 ani stramba din nas cand da de vreo virgina, pentru simplu motiv ca nu stie ce sa faca in pat. stiu ca-s multi cei care apreciaza puritatea fetei si blah blah blah, dar mai stiu ca-s multi perversi care nu ar pierde timpu'.

Roxana, poate ai ras tu la asa zisele glume pe care le-ai debitat. Eu una n-am schitat nici macar un  zambet. Si nu, nu vreau o lista cu optiuni oligofrene de ale tale, da' iti pot face eu o lista cu motivele infinite pentru care consider ca esti o proas..


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#22 2011-08-04 16:46:44

Andyno
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-06-16
Mesaje: 159

Re: Povara virginitatii...

am un vecin care face 28 si e virgin ...e grav? nu prea iese din casa..doar pana la work...zice ca i plac fetele dar nu a avut nici o data prietena. decat pe palmela.


gONE aFTER pUSSY'es! ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)

Offline

 

#23 2011-08-04 16:49:20

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Povara virginitatii...

Natasa, calmeaza-te, pe forumul asta nu se jigneste. Cred ca ti-au fost date raspunsuri coerente pana acum, iar ce nu-ti convine, nu baga in seama.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#24 2011-08-04 16:52:09

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

Da' sunt chiar foarte calma. Si in general, si in situatia de fata. II explicam rocsanananananananannei ca incearca sa fie amuzanta, da' nu reuseste sa ma distreze.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-08-04 16:52:55

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Povara virginitatii...

Puteai sa ii explici fara sa o numesti proasta. Ea nu a folosit nici un apelativ la adresa ta.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#26 2011-08-04 16:53:18

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Povara virginitatii...

Cu o asa atitudine nu rezolvi nimic. Nici aici, nici acolo face2face cu un baiat dezghetat. Cand iti vede reactiile fuge imediat. Asta iti garantez. Eu unul zic, intai sa-ti revizuiesti nitel atitudinea abia apoi sa spui ca esti ready for the next step (sa porti niste discutii care eventual te vor conduce la o eventuala relatie si/sau sex pana la lesin).
Observ ca esti o fata retrasa in general, dar virtual nu te opreste nimeni si nimic sa arunci cu vorbe grele in stanga si in dreapta (ca doar deh, nu te afecteaza cu nimic. altf4 si gata). Ai pretentii sa dai peste un tip cu destui neuroni incat sa-ti mentina interesul activ si fierband. Dar tu la randul tau esti dispusa pentru baiatul ala sa te comporti la fel? You're short tempered si nu e bine deloc.

Ultima oara a fost editat de Random (2011-08-04 16:54:11)


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#27 2011-08-04 16:57:17

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Povara virginitatii...

Nici n-are rost sa iti pierzi virginitatea cu un toparlan, asa ca nu te grabi si astepta sa dai de un baiat care sa fi trecut de faza asta.. iar daca dai de unul care stramba din nas cand aude ca esti virgina nici nu ar mai trebui sa iti bati capul cu aceea persoana , pentru ca sunt destui care sa aprecieza virginitatea si cu siguranta vei intalni si tu unul care sa merite sa fie primul.

Offline

 

#28 2011-08-04 17:13:44

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

oi fi proasta nu zic ca nu ... prost = om simplu, din popor ( cauta in dex) ar trebui sa fii mandra ca la 17 ani inca mai esti "pura" ... cand te vei indragosti de un baiat,si consideri ca e momentul atunci te daruiesti lui ... daca ale tale cunostiinte nu mai sunt virgine e fix problema lor. fiecare decide ce face cu organismul lui ... daca x nu mai e virgina asta nu inseamna ca trebuie sa te iei dupa x .. eu numesc asta mentalitatea de turma wink

dupa parerea mea nu ar trebui sa ai nici un complex/frustrare legat de faptul ca esti fecioara   tillfreds

daca ai un complex legat de treaba asta atunci chiar ai o problema.... serioasa

Ultima oara a fost editat de rocssana.nana (2011-08-04 17:15:51)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#29 2011-08-04 17:30:29

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

Nu vad de ce ar trebui sa ma transform intr-o printesa, in fond, nu-mi da nimeni un trofeu pe strada ca-s virgina la 17 ani. nu ma mandresc uc chestia asta, ca, slava domnului, am cu ce altceva.

Nu inghit cliseele astea cu prima data trebuie sa fie ceva special, trebuie sa te merite, blah, blah, blah. pentru mine, cu accent pe "pentru mine", virginitatea nu e un premiu pe care i-l ofer unui zmeu aparte. asta numesc eu mentalitate de turma, adaugand si ceva nuante de superficialitate.

Ca sa sparg stereotipul creat p'aici, n-o sa pun saracu' baiat la incercare. adica sa-l las pe uscat un an, cica sa-l testez. ori o fac dupa o luna (cam atat imi trbuie pana sa-mi palca mai mult decat fizicul unui om), ori o las balta si trec la urmatoru', n-o mai fac deloc.

mda, cica n-am o gandire buna.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#30 2011-08-04 17:38:29

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

e alegerea ta dupa cat timp vrei sa o faci cu el. intelegi? doar ca trebuie sa te simti si tu bine ... si in afara de asta trebuie sa existe o atractie ...  si daca nu vrei sa fi "printesa" atunci de ce nu ai facuto pana acum ? inca nu e prea tarziu ... primul venit , primul servit si gata ... iesi intr-o seara in club, agata pe cineva si freacate cat vrei ...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#31 2011-08-04 17:42:25

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Povara virginitatii...

dar stii ca prima data conteaza forte mult, nu din punct de vedere moral si al conceptiilor ca trebuie sa fie special ... ci din punct de vedere psihic, pentru ca daca prima data e un esec s-ar putea sa ai probleme la viitoarele dati . Si nu spune nimeni sa pui baiatul la incercare , ci trebuie sa ai grija cu cine pentru ca nu cred ca vrei sa iti amintesti cand ve fi intrebata cum ti-ai pierdut virginitatea de un toparlan.

Offline

 

#32 2011-08-04 17:43:09

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

rocsanananananana, eu inteleg ca asa ai procedat tu, atat timp cat esti convinsa ca da rezultate eficiente solutia ta. inteleg, cum sa nu, doar e evident.  dar nu, nu ma las pe mana ta, nu de alta, da' nu prea ma-ncanta felul cum gandesti.

... ca majoritatea tipilor pe care i-am cunoscut erau d'aia carora le curgeau bale din gura, iar cand vorbeau, in loc sa se uite-n ochi, se uitau in decolteu. mai astept.

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-04 17:44:21)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#33 2011-08-04 17:47:55

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Povara virginitatii...

Daca pentru tine prima data nu trebuie sa fie special, mergi si da peste primul bolovan care ti-o baga din prima, fara sa-l intereseze cat de tare te doare, cat de frica iti e, cum te simti dupa si gata...ai scapat de marea ta povara wink . Dupa aia iti zic eu ca n-o sa iti mai vina sa faci sex 100 de ani de atunci inainte wink . E f usor sa faci sex, greu e sa gasesti persoana potrivita wink .


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#34 2011-08-04 17:49:23

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

Natasa, cu tine scot acidul din apa plata ... serios rotfl

nici tu nu stii ce vrei .... ba ca nu iti place ca le curgeau balele,ba ca nu stiu ce ....

in legatura de modul in care mi-am pierdut eu virginitatea este problema mea, intelegi ? lol asa ca sa iti vezi tu copila de lungul nasului tau si nu te baga in oalele altora... ti-am vorbit foarte frumos,insa pot sa fiu si eu flegmatica si sa te iau la 11 m,sau la lovituri libere. daca vrei sa mai astepti de ce esti complexata ca esti virgina? de ce e o povara?


ynna,tocmai ce a spus ca a cunoscut numai mogaldai ... decu  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl

eu cred ca fetiscana asta nu stie ce vrea ... e inca  bebe

Ultima oara a fost editat de rocssana.nana (2011-08-04 17:50:35)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#35 2011-08-04 17:51:00

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

nu, voi o dati in extreme. sa va explic? ok!

deci, dupa voi, daca pentru mine nu e asa o mare minunatie de pus in rama prima partida de sex, atunci gataaaaaaaaaaaa inseamna ca pot sa ma f*t cu primu' care-mi iese-n cale. de unde ati dedus voi asta, nu stiu. oricum, e o premisa gresita.

rocsulananananananananana, stii macar ce inseamna flegmatic? nu, nu vine de la flegma, ci de la un caracter indiferent, nepasator, calm. n-ai nimerit-o. poate daca te mai scremi putintel, iese ceva.

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-04 17:55:05)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#36 2011-08-04 17:51:36

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Povara virginitatii...

Asa dotata si aratoasa esti de toti se uitau numai la decolteu? Chiar pe nimeni n-ai gasit sa nu isi coboare privirea? Si pana la urma urmei daca o face ce se intampla? E moarte de om? Vrei la prima privire sa-ti citeasca in ochi, ca in cafea?
Hai sa facem altfel. Care-i primul lucru de-l observi sau care-l faci cand vezi un baiat sau porti o conversatie cu el? Tu chiar nu-i studiezi formele deloc?


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#37 2011-08-04 17:52:40

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Povara virginitatii...

Da du-te ma fetita si trageti-o cu primu` gasit,sa scapi de povara asta si se incheie povestea si thread-ul asta.

Ultima oara a fost editat de Biannca (2011-08-04 17:52:52)

Offline

 

#38 2011-08-04 17:53:06

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Povara virginitatii...

offtopic La mine toata lumea se uita in decolteu...si despre asta...  forgetit   rotfl2)) rotfl2)

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2011-08-04 17:53:32)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.