homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Povara virginitatii...-3


#39 2011-08-04 17:57:06

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl fetele ... nu mai scoateti acidul din apa plata rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl


Bianca, fata sufera aici ca e virgina si noi radem ... ce urat din partea noastra ... mai bine isi liciteaza virginitatea pe net.... face si bani rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl

fara suparare, nu ma pot abtzine ....


Ne dorim si noi bebic

Offline

 



#40 2011-08-04 17:57:28

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

ba da, Roandom, cum sa nu. prima data ma uit ca la un tot unitar, daca se armonizeaza totu'. daca are simt estetic, daca e ingrijit, in fine, il trec ca printr-un filtru de examinare. apoi se termina sandramaua si m auit de la brau in sus, eye-to-eye, face-to-face.

apaluzeeee, a fost exact asa cum am prezis. fetele s-au dus in cealalta extrema, dupa afirmatiile mele.

RocSULAnanana, ai citit ce-am scris mai sus? nu de alta, da' sa nu mori proasta. citeste ce ti-am scris despre flegmatic.

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-04 17:58:28)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#41 2011-08-04 18:02:07

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Povara virginitatii...

Mda. Sincer ma lasa foarte rece atitudinea ta. Asa ca-ti urez succes in viata si sa scapi de "problemele" astea. Eu unul nu suport fetele care se comporta asa.
So, have a nice life Natasa.

Btw, my nickname is Random. Nu Roandoam...n-am nevoie sa fiu botezat.

Ultima oara a fost editat de Random (2011-08-04 18:07:35)


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#42 2011-08-04 18:02:38

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

Natasa, stiam si eu ce inseamna flegamtic .... nu era nevoie sa imi explici tu lol

pai mai fetita, tu ai dat de inteles ca vrei sa te !! ... !! cu unu si nu ne * pe noi la cap ... ca sigur daca ne Sex pe noi la cap si cu tot felul de explicatii nu iti vei pierde virginitatea rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#43 2011-08-04 18:02:52

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Povara virginitatii...

Natasa te-a avertizat Camysh sa te linistesti
Ai warn pentru jignire. Citeste regulamentul!


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2011-08-04 18:03:39

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

rog moderatorii sa inchida topicul ... nu de alta,dar pe aici se da in diverse .. si discutia asta nu are nici cap nici coada ...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#45 2011-08-04 18:05:00

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

Roxana, oare razi atat de tare precum emoticoanele alea? Bre, da mie nu-mi smulgi niciun zambet.
Da, stiu ca stiai. De aia ai si dat-o in bara.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#46 2011-08-04 18:08:00

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

Natasa nu o da din cola-n fanta si din fanta-n sprite cu mine , pt ca nu ne tragem de sireturi... esti patetica,imi starnesti hohote de ras, desi esti de compatimit .. uite unde era domnisoara perfectiune , care ne poate da noua lectii ... wink

Emy , te rog inchide topicul pt ca aici au degenerat discutiile,iar domnisoara oricum nu poate intelege ceea ce se vorbeste aici


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#47 2011-08-04 18:09:12

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Povara virginitatii...

Eu nu cred ca are rost sa va jigniti si sa radeti una de alta.

Natasa tu ai venit aici sa asculti pareri. Consider ca ai facut foarte bine din moment ce in grupul tau se vede ca n-ai decat o singura viziune asupra lucrurilor. Daca ai venit sa le ceri se presupune ca ar trebui si sa le accepti, adica sa le citesti si sa iei din ele ce crezi ca te-ar ajuta, dar nu sa le critici si nu sa jignesti pe nimeni. Moderatorii o sa ia la un moment dat atitudine, mai ales ca ai fost si avertizata.

Eu circul si mijtoul nu-l gasesc deloc productiv.

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2011-08-04 18:34:43)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#48 2011-08-04 18:11:50

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Povara virginitatii...

Natasa,
1. Sfat: lasa tonul acesta superior si incearca sa nu te mai porti ca si cum te-ai afla deasupra celorlalti.

2. Te cam contrazici: intai spui ca nu consideri virginitatea ceva special, apoi spui ca n-ai gasit inca pe cineva cu care sa te potrivesti. Ei, insusi lucrul asta inseamna ca pana la urma virginitatea inseamna ceva si pt tine, pt ca daca voiai doar sa scapi de titulatura de " virgina" mergeai si-ti faceai treaba fara sa te mai intereseze si interiorul unui tip.

3. Mai degraba pare ca prioritatea ta nu e sa scapi de virginitate, ci sa-ti faci un prieten cu care sa ai intimitati, sa iesiti, sa impartiti chestii. Si sa-ti spun ceva: poate nu o sa dai din prima peste un baiat normal, dar asta nu inseamna ca daca primul va fi ciudat, vor fi toti la fel. Trebuie sa incerci sa cunosti baieti, sa discuti cu ei, sa le dai o sansa sa iti arate ce le poate capul. Asa, si se uita in decolteul tau.. asta nu-i o crima. Stii, cand te intorci se uita si la fundul tau, se uita la par, se uita la maini, la ochi, se uita intai la ce ii atrage cel mai mult, dar asta nu inseamna ca n-au nimic in cap.

Dar ca sa treci de chestia asta, trebuie sa socializezi. De ce nu incerci cu baieti de prin liceu? Pana la urma acolo iti petreci cel putin 6 ore pe zi, timp de cinci zile, nu? Si sa nu crezi ca toti cei buni sunt luati... sunt baieti foarte buni care prefera sa stea intr-un con de umbra, si asta ti-o spun din propria experienta.

Ultima oara a fost editat de lala20 (2011-08-04 18:16:00)


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#49 2011-08-04 18:16:11

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

nu, sa nu se inchida topicu'. o voi ignora complet pe nananana asta.

x_ynna, da, cred ca baietii apreciaza oarecum virginitatea unei fete. nu atac axceasta gandire, insa nu ma astept sa-mi ridice cineva o statuie, sa ma respecte pentru asta. poate gresesc, insa asa gandesc eu.

uite, azi vorbeam cu o fata despre virgine si baieti. cica, ar fi vorbit cu mai multi baieti pe tema asta si ei spuneau ca o partida de sex cu o virgina e mai... excitanta. ca tipa mai tare, ca e mai stramta. na, eu sunt sigura ca difera de la om la om, paote e doar un mit sau realitate.
sunt sigura ca o sa-mi incep viata sexuala pe la facultate. pentru ca, aici, unde traiesc, intr-un oras mic... cunosc pe toata lumea si daca era sa fiu cu vreun baiat, eram pana la varsta asta. o sa explic mai incolo.

@lala, mie mi-a placut foarte mult un tip. am vorbit cu el o perioada, fara sa fim impreuna,ca prieteni, insa a terminat liceul si a plecat la facultate. in liceu cam toti is cuplati, ma refer la baieti care ar putea sa-mi placa. restu'...

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-04 18:18:28)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#50 2011-08-04 18:16:13

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Povara virginitatii...

Bai,mai am warn,voi lua ban...so what?! Fetita,esti idioata tare. Ai o gandire de tot rahatul,deci nu ma mir de ce nu esti in stare sa socializezi in real life.
Imi astept banul,dar sunt multumita ca am zis-o  buga

Offline

 

#51 2011-08-04 18:20:06

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Povara virginitatii...

Nataşa nu vorbim aici de "baieti" in general, vorbim de acel baiat care o sa aprecieze la tine faptul ca esti virgina, o sa te stimeze pentru asta si o sa aveti o relatie bazata pe mai mult decat sex.
Biannca ban 1 zi


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#52 2011-08-04 18:20:08

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

bianca, nu ma afecteaza cu nimic ceea ce ai zis. ba mai mult, ma ajuta sa-mi fac o parere despre tine.

parerea unui baiat, citez: (...) atata timp cat nu vine insotita de alte probleme (ca exemplu, una care e virgina si crede ca-i mai "de pret" pentru ca-i virgina sau ca merita mai mult(e) sau sau sau)

asta vreau sa zic, ca nu cred ca merit mai multe ca-s virgina.

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-04 18:24:00)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#53 2011-08-04 18:23:43

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Povara virginitatii...

Bai parca am zis ca ne calmam?  Nu va mai injurati. E asa de greu ca niste oameni care au pretentia ca sunt educati sa nu se jigneasca?

Natasa  sa stii ca la liceu baietii nici nu sunt maturi. Unii barbati nu sunt maturi nici la 30 de ani, de la un pusti de liceu chiar n-ai ce sa ceri. Atunci hormonii o iau razna si daca exista o fata care li se opune cat de putin si ei n-au ce f... rapid ca sa se elibereze, acea fata nu mai e buna. Si tot in categoria asta sunt si pustoaicele care stiu ca traiesc intr-o lume moderna in care sexul e la putere, si mai stiu ca ele sunt "mari", femei mature, independente si ca daca fac ceva spectaculos e si mai mijto. Nu e! o sa fii aceeasi cu sau fara himen, important e sa ai incredere in tine si sa astepti sa ai langa tine un barbat, nu care sa merite sa iti pierzi virginitatea cu el, ci sa merite sa te aiba in patul lui. Nu toti barbatii merita o femeie ca lumea in patul lor wink .


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#54 2011-08-04 18:24:04

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Povara virginitatii...

Natasa, in situatia asta am fost si eu la un moment dat. Mi-a placut enorm de mult de un tip, dar eram doar prieteni. Nu puteam fi mai mult fiindca facultatea lui era de asa natura incat nu prea avea cand sa treaca pe acasa. De fapt, daca venea la 2 luni acasa era bine.

Si sa-ti mai zic ceva, nu cred ca stai intr-un oras mai mic decat al meu; sincer iti spun, asa mic cum e el si tot am reusit sa imi fac prieteni si sa gasesc baieti care sa-mi placa. Nu e greu, doar ca trebuie sa depui putin efort in a-i gasi. Nu cred ca nu poti avea macar o zi pe saptamana in care sa mergi cu colegii, cunostintele intr-un club, la o terasa sau oriunde iti place tie si sa socializezi.

Observ ca tu esti fixata oarecum pe ideea asta ca nu crezi ca meriti mai multe doar fiindca esti virgina. Dar nici nu zice nimeni ca meriti mai multe doar pt asta, ca doar nu o ai din aur, si chiar de-ai avea-o tot n-ar fi o chestie wow, dar meriti RESPECT indiferent ca esti sau nu virgina. Asta trebuie sa intelegi: vrei sa scapi de virginitate, ok, scapa, dar scapa alaturi de cineva care te respecta ca fiinta, si nu alaturi de cineva care vrea numai sa te bifeze i agenda lui. Fiindca iti zic sigur ca uitandu-te in urma dupa o experienta ca asta o sa vezi ca ai ramas cu frustrari si amintiri neplacute.

Ultima oara a fost editat de lala20 (2011-08-04 18:28:28)


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#55 2011-08-04 18:25:06

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Povara virginitatii...

Nataşa a scris:

bianca, nu ma afecteaza cu nimic ceea ce ai zis. ba mai mult, ma ajuta sa-mi fac o parere despre tine.

parerea unui baiat, citez: (...) atata timp cat nu vine insotita de alte probleme (ca exemplu, una care e virgina si crede ca-i mai "de pret" pentru ca-i virgina sau ca merita mai mult(e) sau sau sau)

asta vreau sa zic, ca nu cred ca merit mai multe ca-s virgina.

asta e parerea unui baiat, exact tipul de baiat de care ar trebui sa te feresti


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#56 2011-08-04 18:30:44

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

lala20 a scris:

Natasa,
1. Sfat: lasa tonul acesta superior si incearca sa nu te mai porti ca si cum te-ai afla deasupra celorlalti.

2. Te cam contrazici: intai spui ca nu consideri virginitatea ceva special, apoi spui ca n-ai gasit inca pe cineva cu care sa te potrivesti. Ei, insusi lucrul asta inseamna ca pana la urma virginitatea inseamna ceva si pt tine, pt ca daca voiai doar sa scapi de titulatura de " virgina" mergeai si-ti faceai treaba fara sa te mai intereseze si interiorul unui tip.

3. Mai degraba pare ca prioritatea ta nu e sa scapi de virginitate, ci sa-ti faci un prieten cu care sa ai intimitati, sa iesiti, sa impartiti chestii. Si sa-ti spun ceva: poate nu o sa dai din prima peste un baiat normal, dar asta nu inseamna ca daca primul va fi ciudat, vor fi toti la fel. Trebuie sa incerci sa cunosti baieti, sa discuti cu ei, sa le dai o sansa sa iti arate ce le poate capul. Asa, si se uita in decolteul tau.. asta nu-i o crima. Stii, cand te intorci se uita si la fundul tau, se uita la par, se uita la maini, la ochi, se uita intai la ce ii atrage cel mai mult, dar asta nu inseamna ca n-au nimic in cap.

Dar ca sa treci de chestia asta, trebuie sa socializezi. De ce nu incerci cu baieti de prin liceu? Pana la urma acolo iti petreci cel putin 6 ore pe zi, timp de cinci zile, nu? Si sa nu crezi ca toti cei buni sunt luati... sunt baieti foarte buni care prefera sa stea intr-un con de umbra, si asta ti-o spun din propria experienta.

Lala, ai dreptate tu aici...ai reusit sa spui exact ce doream eu si nu mai gaseam cuvintele. ( la nr. 2 ) daca ar renunta la aerul asta de superioritate si la orgoliul asta al ei cat de cat ... ar reusi sa relationeze mult mai bine cu cei din jurul ei ... ar trebui sa iasa prin parc, pe la piscina si sa incerce sa cunoasca baieti, apoi sa aleaga ce e mai bine pentru ea ...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#57 2011-08-04 18:31:35

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

mda, lala, dar aici intervine si problema cu parintii. mama e foarte stricta in ceea ce priveste ora de venit acasa. stiu ca pare imposibil sa nu gasesti unb aiat in orasul tau de care sa-ti placa. la prima vedere, asa as judeca si eu. bine, in doi ani de liceu se pot schimba multe....

toti baietii care imi plac sunt cuplati. ce sa fac? sa ma bag intre parteneri. nu. mai e baiatu' de care-ti ziceam, insa nu stiu ce sa zic cu relatiile la distanta. am vorbit noi, ce-i drept, mai mult decat niste simpli prieteni, insa daca a plecat la facultate, sigur isi gaseste pe altcineva.

in fine, doi ani de liceu trec repede. timp in care,asta e, ma resemnez ca nu am un baiat langa mine caruia sa-i impartasesc unele chestii pe care le gandesc/simt. nu caut un sot, ci un prieten. poate e si un scop la mijloc, adica sa ma concentrez si mai mult la scoala.

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-04 18:32:44)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.