homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Povara virginitatii...-4


#58 2011-08-04 18:34:21

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

si eu mi-am inceput viata sexuala destul de tarziu, dar a venit totul de la sine si a fost exact asa cum mi-am dorit eu . acum a nu se intelege lumanari parfumate,asternuturi de matase sau nu stiu ce fel de sampanie . a fost romantic bine,si in momentul in care s-a intamplat nu am simtit nici cea mai mica durere. trebuie sa fie o placere si sa o faci cu pasiune cu o persoana care crezi tu ca merita, sa-ti amintesti cu drag.... nu sa spui apoi ca nu a stiut sa faca nimic,ca te-a chinuit si ca te-a durut ingrozitor...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 



#59 2011-08-04 18:34:42

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Povara virginitatii...

Natasa o sa gasesti pe cineva cand nici nu iti vei da seama, poate cand vei renunta la cautat. Totul e sa nu disperi, virginitatea nu e o ciuma,nu e o eticheta pusa pe frunte


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#60 2011-08-04 18:39:59

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Povara virginitatii...

Intr-o lume utopica ti-as spune ca da, e ok sa ai o relatie la distanta, dar as minti sa spun asta. Deci da, relatiile la distanta avute la varste fragede se cam termina. Cred ca sunt foarte rare cazurile in care au happy end si merg ca unse. Si daca dureaza, dureaza mai mult din inertie si ajungi sa te afunzi in alte chestii si mai complicate.

Dar ideea e ca nu trebuie sa disperi, e cineva pus deoparte si pt tine. Stii vorba aia, good things come to those who wait. Virginitatea nu e o povara de care sa scapi cu oricine doar fiindca asa dicteaza societatea. Daca gasesti baiatul cu care simti ca ti-ar placea s-o faci, fa-o, daca nu... mai bine mai asteapta, fiindca ai putea ramane cu sechele, chiar daca la prima vedere pare simplu si mult prea zaharisit pt secolul in care traim.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#61 2011-08-04 18:41:48

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

emilia, chiar asa imi si doresc. sa apara cand nici nu ma astept, dar cred ca stii... asteptarea e cea mai enervanta.

am mai avut prieten, insa la 15 ani. nu radeti, ca a fost mai mult o joaca de copii. era prieten, nu iubit, desi chestia asta includea si ceva pupici. in rest, ne intalneam acasa la mine sau la vara lui(eram prietena cu ea) si ne jucam carti, "adevar sau provocare". acu', as vrea sa evolueze calitatea unei posibile relatii.

am nevoie de afectiunea unui baiat, pentru ca pot darui iubire la randu' meu. si e frumos la anii astia sa te plimbi in parc, sa stai pe-o banca sa discuti cu el, sa mergeti la film, sa, sa, sa, sa. dar, se pare ca nimeni nu-mi bate la usa.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#62 2011-08-04 18:47:59

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Povara virginitatii...

Hai sa o luam si pe alta parte: te-ai gandit ca poate ai prea multe asteptari de la un baiat? Eu stiu, poate ai un ideal cam greu de atins, sa fie cutare si cutare tip de om? Ce inseamna pt tine "un baiat care sa imi placa"? Te intreb pt ca si eu am un ideal de barbat mai aparte, iar uneori nici macar nu stiu ce mai vreau lol


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2011-08-04 18:48:15

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

cunosc destul fete care si-au inceput viata sexuala tocmai ca sa scape de virginitate,apoi au suferit traume ingrozitoare. hai sa iti dau un exemplu,un caz pe care l-am intalnit in timpul practicii in Facultate . am fost la un caz social, cum mai sunt numite. o tanara de 18 ani a cunoscut un baiat care i s-a parut altfel fata de restul. se purta frumos cu ea etc etc. dupa numai o saptamana si jumatate fata s-a culcat cu el. evident a fost virgina pana in respectivul moment. dupa ce a dezviriginato a inceput sa ii vorbeasca foarte vulgar in pat si sa o supuna la tot felul de perversiuni la care ea chiar nu s-a asteptat.... i-a fost foarte greu ca sa isi revina si sa socializeze din nou cu baietii. foarte greu a acceptat un baiat in viata ei.... iar de sex nici nu s-a pus problema o lunga perioada de timp....

alta fata, de 16 ani vroia sa scape si ea de povara virginitatii ca sa zic asa. a facut sex cu prietenul ei dar a fost o partida "seaca" si nu a simtit nimic in afara de durere....iar cand a dat de un baiat care a facuto sa se simta femeie si-a dat seama ce greseala a facut


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#64 2011-08-04 18:53:30

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

lala, cum as putea sa il descriu? n-as vrea sa ma dea pe spate cu fizicu', adica musculos sau mai stiu eu cum, dar sa fie ingrijit si placut. in ceea ce priveste felu' de a fi... imi doresc un baiat care sa fie preocupat cat de cat de scoala. nu genu' tocilarului care inafara de lectia predata nu stie nimic, ci sa fie informat si cult. sa porti purta o discutie cu el pe diferite subiece. a, si sa fie discret, adica sa nu imprastie in stanga si in dreapta detalii intime despre noi doi. cam asa, in mare. ce-i drept, poate-s cam greu de multumit.

sau daca ma gandesc mai bine... nu cred ca-s cine stie ce pretentii. uite, un baiat de care-mi placea a zis la un moment dat "romania e vecina cu turcia". la care eu am ramas masca, si nu, nu era gluma. deci din start il vad cu alti ochi.

sa fiu oare mai putin pretentioasa? nu stiu daca pot.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#65 2011-08-04 18:55:05

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Povara virginitatii...

Nataşa a scris:

mda, lala, dar aici intervine si problema cu parintii. mama e foarte stricta in ceea ce priveste ora de venit acasa. stiu ca pare imposibil sa nu gasesti unb aiat in orasul tau de care sa-ti placa. la prima vedere, asa as judeca si eu. bine, in doi ani de liceu se pot schimba multe....

toti baietii care imi plac sunt cuplati. ce sa fac? sa ma bag intre parteneri. nu. mai e baiatu' de care-ti ziceam, insa nu stiu ce sa zic cu relatiile la distanta. am vorbit noi, ce-i drept, mai mult decat niste simpli prieteni, insa daca a plecat la facultate, sigur isi gaseste pe altcineva.

in fine, doi ani de liceu trec repede. timp in care,asta e, ma resemnez ca nu am un baiat langa mine caruia sa-i impartasesc unele chestii pe care le gandesc/simt. nu caut un sot, ci un prieten. poate e si un scop la mijloc, adica sa ma concentrez si mai mult la scoala.

Bullshit cu marar rotfl. Scuza mai lame ca asta n-ai gasit? Daca vrei sa te tii de scoala o poti face si avand un b'friend. Iti cam pui singura o eticheta pe frunte si nu e bine. La fel cum nu e bine nici cu gandirea asta ca: 2 ani trec repede...Facultatea nu e un colac de salvare. Incearca ceva cu tipul ala. Nu conteaza ca e departe...cel putin aveti un oras comun de unde sunteti...va cunoasteti cat de cat...
Vad ca pe mine ma cam ocolesti. Si mai spui ca vrei sa te apropii de lume. In felul asta nu prea ai cum..


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#66 2011-08-04 18:56:42

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

Natasa, cu alte cuvinte ai nevoie de un baiat de casa cum s-ar spune...sigur ai sa il gasesc atunci cand te astepti mai putin ... e si normal ca sa fii pretentioasa. fiecare fata are standardele ei. cu cat esti mai selectiva si stii exact ceea ce iti doresti cu atat e mai bine pt tine.


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#67 2011-08-04 18:58:46

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Povara virginitatii...

Neah, n-ai pretentii mari, credeam ca asta era una din cauze, dar ai asteptari normale smile.

Pai daca spui ca nu prea ai cum sa iesi sa socializezi, singura solutie ramane sa mai vezi prin liceu ce si cum si sa astepti sa apara acel cineva pus deoparte pentru tine. Nu trebuie sa transformi cautatul unui tip intr-un scop, si nu cred ca o vei face, nu trebuie sa disperi si vei vedea ca va aparea si baiatul potrivit. O sa vina vremea majoratelor, acolo o sa poti cunoaste si alti oameni. smile


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#68 2011-08-04 19:05:25

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

Natasa sper sa gasesti pe cineva cat mai curand smile


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#69 2011-08-04 19:06:53

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Povara virginitatii...

Natasa sa iti povestesc cum a fost la mine. La fel ca tine nu am reusit niciodata sa ma integrez, in primul rand pentru ca locuiesc cam la 10 km de oras in al doilea rand pentru ca am niste parinti severi, fetele de varsta mea se duceaui la petreceri, parintii aveau incredere in ele, veneau la ce ora le taia capul, pe mine daca ma lasau 2 ore si asta cu o saptamana de rugaminti inainte, eu de obicei plecam cand incepea sa vina lumea.
Tot 17 ani aveam si eu si la fel k tine vroiam sa scap de virginitate, sa imi iau de-o grija. asa ca am dat peste un individ cu care m-am culcat dupa 3 luni, cu care am stat 2 ani, care ma insela pe unde si cu cine apuca iar mie parca imi pusese cineva un val pe ochi pentru ca incercam in continuu sa ii caut scuze. La o luna dupa ce m-am despartit de el am inceput o relatie cu actualul, cu care culmea ma cunosteam de niste ani dar pana in acel moment nu reusisem sa "il vad" si sincer iti spun mi-a parut rau si inca imi pare ca nu am fost virgina cu el


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#70 2011-08-04 19:06:57

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

nu, n-am pretentii mari, dar majoritatea pe care-i cunosc sunt sub nivelul descris de mine.

stii, pana acu' nu prea mi-am pus problema asta, ca vezi doamne nu am prieten. dar... ma uit in jurul meu la colege/ prietene. cele mai multe sunt cuplate, au viata sexuala activa si tot tacamu'. nu ca disper, dar de o perioada imi pun niste intrebari de genu' "bine, bine, da' eu ce am? ca muma padurii nu-s." stiu ca o sa vina si vremea mea, ca doar nu o sa raman singura toata viata. nu, nu sunt asa respingatoare, asa cum probabil unele si-au facut impresia.

spuinea cineva mai sus ca poti sa te concentrezi pe scoala la fel de bine daca esti sau nu cu un baiat. imi suna a generalizare. nu ma laud si nici nu stiu daca ma credeti, da' mult timp il petrec dedicandu-ma scolii. lucrezi la revista scolara, lucrez la actiuni de voluntariat, imi place sa particip la dezbateri si asta imi cam taie din timpu' liber ce poate, ar trebui sa-l dedic iesirilor prin oras.

@Emilia, nu stiu daca ar trebui sa-ti para rau, acum, ca-i faptu' consumat. Iubitu' tau te apreciaza pentru calitatile pe care le ai, pentru cum se simte cand e cu tine, nu te gandi ca te-ar vedea cu alti ochi daca ai fi fost virgina cu el. Nu stiu, eu nu pun problema astfel. Uite, daca se intampla ca tipul asta sa-l fi gasit peste vreo 4 relatii esuate, nu 1? Stiu cum gandesti, iti rrespect opinia, dar aici nu suntem pe aceeasi lungime de unda.

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-04 19:13:19)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#71 2011-08-04 19:09:48

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

Natasa, la activitatile extra-scolare ai sanse destul de mari sa cunosti pe cineva... poate ca tu ai un caracter mai puternic si esti mai dura...pe unii baieti ii sperie chestia asta...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#72 2011-08-04 19:15:29

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

Roxana, tine-mi pumnii sa gasesc pe cineva.
P.S: dar nu cu degetele incrucisate la spate. lol Just  Jokin'

Da? Chiar la asta nu ma gandeam, la faptu' ca-i poate speria caracteru' meu. cine stie, poat eisi doresc fete pe care sa le manevreze usor (la varsta asta, de 17 ani, cum a zis si lala parca, nu sutn maturizati indeajuns), iar eu nu corespund standardelor lor.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#73 2011-08-04 19:17:25

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Povara virginitatii...

din contra nu ma gandesc ca m-ar vedea cu alti ochi, insa pentru "primul" dezvolti niste sentimente pe care nu reusesti sa le dezvolti la aceeasi intensitate in relatiile viitoare. Daca ar fi fost o relatie lapte si miere nu mi-ar fi parut rau, insa a fost o relatie de kko iar decizia de a face sex a fost pe de o parte ca sa "imi iau de-o grija" iar pe de alta ca sa le demonstrez alor meu ca oricat m-ar tine ei in lesa tot fac ce vreau. Suna stupid acum, stiu, insa la vremea aia aveam creierul mai in colturi lol


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#74 2011-08-04 19:18:16

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Povara virginitatii...

Natasa, te inteleg, si eu am avut o perioada cand eram singura de ceva timp si ma intrebam ce am... e normal cand vezi in jurul tau cupluri sa te intrebi de ce nu ai si tu pe cineva. Pur si simplu se intampla... asa a fost sa fie, ele sa gaseasca pe cineva pe masura lor si tu nu.

In ceea ce priveste scoala, e admirabil ca te implici in atatea chestii, dar nu trebuie sa neglijezi timpul liber. Ideal ar fi sa gasesti un echilibru intre cele doua, ti-am spus, macar o data pe saptamana daca ai iesi in oras cu prietenii sau colegii ar fi un inceput bun.

Si da, rocs a atins o idee interesanta, numai din cate scrii e usor de inteles ca esti o fire hotarata, culta si nu tipul ala neajutorat si "prostut". Poate ii intimidezi prin faptul ca pari a sti tot si poate le transmiti sentimentul ca le esti superioara.

Ultima oara a fost editat de lala20 (2011-08-04 19:23:23)


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#75 2011-08-04 19:25:15

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

Natasa, sincer iti doresc multa bafta... cauta un baiat matur ...

eu pe prietenul meu l-am cunoscut cand jucam baschet .. era antrenor secund ... am fost aproape 4 ani impreuna... insa nu a mai fost sa fiu cu el ... eu eram mai baietoasa de exemplu si stateam mai mult cu baietii,insa ei ma vedeau ca una de-a lor ... am socializat mult mai bine cu baietii decat cu fetele ...

si eu am un caracter destul de dificil,dar am gasit pe cineva care ma tempereaza acum,ma protejeaza si ma intelege ... si ma respecta si ma iubeste chiar daca ne mai ciondanim uneori...

apropo de acest caracter, chiar aseara discutam cu niste prieteni ( baieti ) ca unii se tem cand aud cuvintele "barbat" "dragoste" .... in general ei nu cauta neaaparat fete pe care sa le domine usor.insa le e cam frica de cele cu caracter puternic pentru a nu le suprima autoritatea.totul e sa descopere la tine sufletul,ceea ce esti tu de fapt. in general persoanele cu caracter puternic sunt foarte sensibile, doar ca trebuie descoperit acel punct

Ultima oara a fost editat de rocssana.nana (2011-08-04 19:30:11)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#76 2011-08-04 19:32:38

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

Ma gandeam acum ca, din nefericire, copilaria pe care am avut-o a fost chinuita rau. Probleme cu parintii, probleme cu fratele mai mic, ne-am pierdut casa, masina, scandaluri in familie, nu pot puncta chiar tot. Ideea e ca nu am fost tinuta in puf.
Tind sa cred ca m-am maturizat fortat, la 7 ani ii faceam de mancare fratelui mai mic, mama statea doar in spital, iar tata nici nu stia de noi. Poate de aici rezulta si faptul ca vreau un baiat mai matur in gandire, dar nu stiu ce sanse am sa gasesc cautand intre mistocarii liceului meu, astia de 17-18 ani.

Roxana, tot ce-mi doresc e un baiat croit pe masura mea, daca pot spune asa. E posibil sa credeti ca exagerez, dar baietii pe care-i stiu merg des prin cluburi, se-ntorc dimineata acasa, consuma etnobotanice si tot soiu'. poate-s la varsta la care icnearca sa experimenteze cat mai mult sau poate asa vor fi toata viata. ei, eu nu pot fi asa. nu mi-as permite sa vin acasa dimineata (mama, again) si ar fi cam timpuriu, zic eu. eu-s genu' "citit mult, scoala, tenis", cam atat. nu, nu sunt o tocilara, ii urasc din ficati p'astia care spun de la A la Z lectia, da' la capitolul cultura generala sunt un 0 barat.

de aia zic ca astept facultatea. se dubleaza, ba chiar tripleaza sansele sa gasesc un baiat compatibil.

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-04 19:41:01)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.