homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Povara virginitatii...-5


#77 2011-08-04 19:36:54

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

Tu ai nevoie de un baiat matur smile si tind sa cred ca nu virginitatea e problema ta acum, ci faptul ca simti nevoia sa ai pe cineva langa tine,cu care sa vorbesti,care sa te inteleaga si sa te respecte,sa te pretuiasca


Ne dorim si noi bebic

Offline

 



#78 2011-08-04 19:50:58

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

Il astept sa-si faca aparitia cat de curand. smile


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#79 2011-08-04 19:52:15

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

este o vorba din batrani " toate la timpul lor" Natasa vezi ca iti trimit un e-mail smile


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#80 2011-08-04 20:42:30

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

ti-am trimis inapoi, insa nu stiu daca a ajuns. mail-ul meu merge foarte greu, ca am o gramada necitite/nesterse, de la n reclame si alte prostii d'astea. i hope it made it.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#81 2011-08-04 20:51:31

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

ti-am trimis mail inapoi ... inca nu am primit nimic ... eu fac ordine in el ca mai primesc mailuri de la munca ...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2011-08-04 20:53:23

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

ok, o sa-mi ia ceva timp sa "descalcesc" toata nebunia asta


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#83 2011-08-04 20:56:16

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

***  dance  dance  dance

Ultima oara a fost editat de rocssana.nana (2011-08-04 21:07:21)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#84 2011-08-04 21:15:28

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Povara virginitatii...

S-a ajuns la un numitor comun?

Ultima oara a fost editat de Random (2011-08-04 21:16:40)


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#85 2011-08-04 21:17:54

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

din punctul meu de vedere da, si nu cred ca virginitatea era problema in sine cat faptul ca simte nevoie de un baiat matur care sa o inteleaga, tinand cont ca a trecut prin niste situatii dificile din cate spune ea smile


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#86 2011-08-04 21:56:19

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Povara virginitatii...

Am citit primele posturi si m-am cam lamurit. Fac abstractie de celelalte 2 pagini si jumatate, ca sigur sunt aceleasi afirmatii repetate, dar formulate in feluri diferite.
Draguto, si eu am 17 ani iar la varsta asta sunt suficient de matura sa constientizez ca atunci cand cer un sfat intr-o comunitate straina si anonima, nu trebuie sa am pretentii pana la D-zeu. Oamenii de aici isi fura din timpul lor sa iti raspunda tie, indiferent ca o fac in limba romana stalcita sau in cea elevata, si ar trebui sa apreciezi asta.
Daca vrei sa faci sex, faci sex. Eu am fost naiva la primul, credeam ca ma marit cu el, ca o sa fie singurul si ca o sa ne iubim forever. Lucrurile nu stau chiar asa. Da, exista si povesti cu happy end, dar, emotional vorbind, trebuie sa fii pregatita sa fii si lasata cu ochii in soare, in caz ca se intampla vreodata asta, ca sa nu fie un soc la fel de puternic. Alegerea e a ta... da, exista un moment potrivit: cand doresti asta. Cand iti doresti mancare, mananci; cand ti-e sete, bei ceva; cand hormonii te intorc pe dos, te f*ti. smile Cu sentimente, fara sentimente, crede-ma ca mare parte din oameni oricum si-o trag macar o data in viata randomly, fara sa simta ceva pentru partener, si eu am facut asta si nu e capat de lume. E frumos cand exista si sentimente, dar nu e obligatoriu.

Insa, eu imi pun o intrebare... daca te baga unul in pat, te dezbraca, incepeti sa va jucati... iar el in febra momentului (ca sangele i se duce in alt cap, nu in cel cu care gandeste) face un dezacord gramatical sau spune o fraza incoerenta, cum le-ai reprosat tu userilor de pe aici, iti iei chiloteii si pleci indignata? smile

Offline

 

#87 2011-08-04 22:05:29

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

acu' tre' sa fi mers, ca am tot dat delete, delete, delete ca nebuna lol

wild, da' crezi ca mai aud ceva in "febra momentului"? in plus, am eu grija sa nu mi-o trag cu cimpanzei fara par.

Ultima oara a fost editat de Nataşa (2011-08-04 22:14:05)


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#88 2011-08-04 22:06:21

V.
Banat
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 176

Re: Povara virginitatii...

Natasa, eu am citi aici primele 2 pagini dupa m-am plictisit ,dar... am itneles asa (desigur, poate sa fie gresita parerea mea, accept sia ceasta varianta, doar ca vezi tu, eu asa de-a lungul timpului am cunoscut multe persoane, de ambele sexe, si am intalnit si tipe care se purtau in viata reala cam cum te porti tu aici, sau... cum postezi) In primul rand, nu stiu daca esti la fel de acida si in viata de zi cu zi, nu spun ca e un lucru rau, chiar prefer genul asta de persoane decat altele dar... nu exagera. Din putinele posturi pe care le-am citit am impresia ca adopti o atitudine de superioritate (tu esti mai constienta decat noi daca fondata sau nu). Acum o sa spui ca putin iti pasa daca eu consider ca ai o atitudine de superioritate sau...
Dar, cum spuneam, daca si in realitate te porti si aruncia sa cu venin, exista posiblitati multiple; una este sa scarbesti oamenii, nu neaparat imediat, dar in timp, unii se satura sa auda replici amare tot timpul (aici ma refer in special la tipi, ca doar de un tip ai nevoie). De asemenea, ia in calcul posiblitatea cu intimdatul tipilor, pentru ca daca te vad asa scortoasa mereu... iti zic eu, mai ales astia mai mucosi, de prin liceu, nu au nevoie de 'lupte' ca sa castige ce tu nu vrei sa numesti 'trofeu'.

Legat de partea cu ironia improvizata... crede-ma, ca genul asta de atitudine am adoptat-o si eu o perioada, nu stiu exact de ce, si cum ajunsesem sa mi-o formez,cert e ca... o sa vrei sa scapi rapid de ea cand mai cresti, asta daca nu vrei ori sa-ti gasesti unul cu o atitudine asemanatoare, sa vad impungeti cu replici acide, sau... eventual sa ramai 'forever alone'.

Sfaturi legate de tipi, nu incerc sa-ti dau pentru ca...d eja problema ta cu virginitatea a devenit meh, s-a dezbatut pe 3 pagini si s-a cam fasait, dar... virginitatea o mai pierzi cum o mai pierzi, atitudinea o schimbi greu, si daca nu o schimbi cand trebuie, nu-i ok.

Acum, sa nu crezi ca ma cred mafalda si stiu eu cum esti in realitate, cum am spus si la inceput, presupun doar ca ai aceeasi atitudine si cu ceilalti din jurul tau.

Offline

 

#89 2011-08-04 22:09:18

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

Eu zic sa citesti si celelalte pagini, nu de alta, da' risti sa vorbesti in necunostinta de cauza.
Te rog sa ma scuzi, da' am citit doar primele randuri din postarea ta, ca m-am plictisi apoi.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#90 2011-08-04 22:12:16

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Povara virginitatii...

Nataşa a scris:

acu' tre' sa fii mers, ca am tot dat delete, delete, delete ca nebuna lol

wild, da' crezi ca mai aud ceva in "febra momentului"? in plus, am eu grija sa nu mi-o trag cu cimpanzei fara par.

O sa observi ca indiferent cat de placut e sa te f*ti, nu esti nici high, nici partial inconstient lol Stii cum auzi cheia in usa prin 3 pereti si usi inchise, daca exista riscul sa vina ai tai acasa si sa va prinda? lol
Da, deci, imi pastrez opinia: cand iti doresti ceva, faci. Unele persoane pun mai mult accentul pe sentimente, ca trebuie sa il iubeasca, ca sa fie relatie serioasa, de lunga durata... da, at some point, toate ne dorim asa ceva dar nu e neaparat necesar. Sexul e frumos si fara sentimente, nu doar cu. E al dracului de placut si daca nu il iubesti pe Gigel. Acum depinde daca tu te gandesti mai mult la nevoile tale, care clar spun "sex", sau la prejudecatile si ideile de genul "prima oara trebuie sa il iubesc, ce o sa spuna lumea, o sa ma creada asa si pe dincolo" si alte prostii de genul asta. Daca interesul tau primeaza, o sa ti-o tragi cand o sa gasesti un Gigel care sa arate bine si sa vrea. Daca prejudecatile primeaza, o sa il astepti pe Fat-Frumos, care e posibil sa apara mai tarziu sau niciodata si sa ajungi mai tarziu tot la varianta numarul 1.

Offline

 

#91 2011-08-04 22:13:41

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

wild,nu scoate acidul din apa plata....


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#92 2011-08-04 22:19:37

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Povara virginitatii...

Scot si apa din piatra daca imi pun vointa la incercare lol Doar ma stii... nu ma pot abtine big_smile

Offline

 

#93 2011-08-04 22:21:39

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Povara virginitatii...

da wild,dar nu se merita... ma intelegi?


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#94 2011-08-04 22:21:47

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Povara virginitatii...

foaie verde loboda, curge apa sloboda.

din tot taraboiu' iscat p'aici, e bine ca mi-am dat seama ce vreau realmente.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

#95 2011-08-04 22:22:42

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Povara virginitatii...

nu incepeti iar va rog punish


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.