homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53-131


#2471 2011-09-14 18:44:39

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Onu, am zis ca am fost la 2 doctori in aceeasi zi si primul mi-a dat tratament antibiotic 20 de zile si apoi liber la facut bebe... al doilea mi-a dat 4 luni tratament
Si asa fricoasa cum sunt, am zis ca mai bine il fac pe cel mai lung, ca sa nu imi para rau dupa, sa nu se intample ceva rau cu bebe.
Cel de-al 2-lea doc. mi-a zis sa merg la o anume farmacie sa cumpar tot ....nu e un pic suspect?
Si inca ce denumire avea farmacia "Hai noroc" rotfl parca-i berarie
Oricum am facut comanda de la o alta farmacie, unde lucreaza bunica mea.

Ca sa nu zic ca primul mi-a dat anticonceptionale impreuna cu antibiotice...eu stiam sigur ca antibioticele anuleaza anticonceptionalele..
nu stiu pe cine si ce sa cred..

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2011-09-14 18:51:25)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 



#2472 2011-09-14 18:58:17

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Fetelor iaca si ziua de munca de astazi s-a terminat pt mine  partydance si o iau spre casa.
Va pup pe toate si va urez o seara minunata.
Maine, toate, suntem mai aproape cu o zi de implinirea visului.  puss

Offline

 

#2473 2011-09-14 19:00:14

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Ioana, o seara frumoasa sa ai ! puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2474 2011-09-14 19:01:04

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

almisor puss puss  goodluck sa gasesti farmacie pentru practica kram

sonia puss ai vazut ca totul E BINE?? stii ca multe fete u ramas imediat dupa HSG? si garga a ramas dupa HSG imediat si uite ce minunatie de gargarel are... asa ca nu mai ai voie sa fii pesimista si trista ca bebele simte si de aiai nu vine... sin cate imi amintesc sotul tau sta bine cu aia mici, nu? te pup si de azi sa nu mai vad ca scrii mesaje din ale a cu  supa sau cu sad

elena puss incearca sa iei niste propolis pentru imunitate... ajuta mult... si pe mine m-a pus dr sa repet cmv de mai multe ori... dar e ok... la fel zicea si la mine ca poate recidiva... dar era ok ca valorile de fiecare data erau mai mici...

va pupacesc pe toate puss puss puss


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#2475 2011-09-14 19:02:47

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Nera puss in tratament doc. mi-a dat si propolis big_smile deci o sa iau


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2476 2011-09-14 19:17:37

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

sonia puss nici nu stii cat de mult ma bucur ca ai primit vesti foarte bune rugaciune sa vina bebe cat mai repede kram

elena, la cmv si eu am igg+ si igm - , iar dr mi-a zis ca e foarte bine pt ca e ffff putin probabil sa-l mai fac, se intampla in general sa recidiveze la pers cu HIV sad ... eu zic sa nu te mai necajesti, ar trebui sa ai o imunitate extrem de scazuta sa-l faci iar kram si sa scapi odata de tratamente sa te poti apuca de marele proiect goodluck

va pup pe toate puss


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#2477 2011-09-14 19:26:21

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Far multumesc puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2478 2011-09-14 19:46:52

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Buna wave .Eu acum am intrat in casa.Merg sa va citesc.
Va pup pe toate puss  puss  puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#2479 2011-09-14 19:47:23

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

hello fetelor
elena..multa bafta insa..eu as mai cere inca o parere.  parca atatea zile tratament cu antibiotice..nu suna bine. eu maine merg la dr scurtu..daca vrei iti zic parerea mea despre el si poate ii faci o vizita. din ce am auzit se comporta super..si doar pareri bune am citit.acum, tu faci cum crezi
soniaaaaaaaaaa...petrecereeeeeeeeeeeeeeeeee cu sex salbatic puss sper sa ne incanti cat mai repede cu un rezultat +
almi, spor la gasit farmacie...cred si eu ca e naspa si frustrant dar poate ai noroc
pup restul fetelor . merg sa fac un ceai, sper sa nu ma ia raceala si pe mine ca gatul deja ma doare


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#2480 2011-09-14 19:53:23

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Geo wave

Green, de antibiotic nu sunt multe zile, sunt 6 ( de fapt odata la 5 zile se iau 2 antibiotice) , restul zilelor sunt de ovule.
Deja am facut comanda la medicamente si am dat 800 lei, nu prea mai e cale de intoarcere
E din Iasi dr. Scurtu?

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2011-09-14 19:54:31)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2481 2011-09-14 20:00:08

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

buna seara frumoaselor puss puss puss puss puss puss

azi nu am avut timp sa intru , am fost foarte ocupata. acu am ajuns si eu acasa si fug sa pap ceva si revin

atat am citit ..Sonia puss puss puss applause applause felicitari pentru vestea buna!!! ai vazut ca e bine puss , hai ca luna asta vine bebe goodluck goodluck majoreta

Offline

 

#2482 2011-09-14 20:06:07

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Buna Maya puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2483 2011-09-14 20:17:46

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

elena intr-adevar destul de ciudat ce ti-au spus tie doctorii astia... eu am zis 4 gandindu-ma si la ala la care ai fost inainte sa pleci in italia, si la cel din italia. oricum dubios. eu sa stii ca tot o sa intreb doctora in legatura cu situatia ta smile

ioana o seara frumoasa puss wave

far puss

georgi puss

green puss

mayya puss pofta mare


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2484 2011-09-14 20:28:23

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Onutza23 a scris:

elena intr-adevar destul de ciudat ce ti-au spus tie doctorii astia... eu am zis 4 gandindu-ma si la ala la care ai fost inainte sa pleci in italia, si la cel din italia. oricum dubios. eu sa stii ca tot o sa intreb doctora in legatura cu situatia ta smile

Onu,merci, in Romania am fost la medicul tau, a zis ca am anexita si e grav ca pot sa am sarcini extrauterine , apoi la unul in Chisinau care mi-a zis ca nu am anexita dar am un fel de endometrioza + CMV si Myco. Cei doi din Italia mi-au zis ca atat palpat cat si la eco e totul bine si frumos, nu am nici anexita nici endo,  si acu cateva zile  in Chisinau cel de-al doilea a vazut iar anexita...
Am ametit  supa  va
Eu ce sa fac acum, sa trag la sorti care are dreptate?

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2011-09-14 20:32:37)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2485 2011-09-14 20:38:59

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

sonis puss  ma bucur foarte mult pentru tine.Felicitari! De acum ar trebuii sa fi mai relaxata puss  si cu ajutorul celui de Sus in curand ne vei arata un test de sarcina rugaciune

Mika, tu vad ca esti tare ocupata puss ..sotul tau cum se mai simte?

mayya, da..buni a mea este tare haioasa big_smile  puss

  angelus puss , nu sunt somnorici puss  cred ca tu esti.eu aproape zilnic la ora 6-6.30 sunt in picioare.Tu te simti bine?

  muca, da ..sunt ocupata puss

  far, ma bucur ca te-am facut sa razi wink  puss . goodluck  luna aceasta , sa fie bebe rugaciune

  Lau , Nadia,sensi puss bine ati venit! goodluck

  elena, multumesc puss Sa va treaca raceala repede sa puteti face prolactina in curand rugaciune

  Almisor puss  , o sa fac prezenta cam rarut pana o sa ma obisnuiesc cu programul pe care il am.Bafta multa la practica  goodluck

  Diri, ma bucur tare mult ca nu trebuie sa platesti acea suma.Iti doresc bafta multa si sa ti se implineasca dorinta.Sa iti poti tine la piept , copilul tau.Ma emotionez cand ma gandesc la tine. puss

cmin puss Ana puss,Onu puss  sarcina usoara in continuare

bmiha, imi pare tare rau sad .Iti doresc sa faci FIV cat mai repede puss

offtopic  Fetelor , imi cer scuze ca nu am scris fiecareia...dar sunt pe fuga.
  Eu am inceput sa fac practica intr-un salon de coafura, de sambata.Programul este foarte obositor.In fiecare dimineata ma trezesc in jur de 6-6.30 ..ajung acasa in jur de 19.Cand intru in casa nici nu stiu ce sa fac mai repede.Fac practica, nu stiu cat timp...luna viitoare poate incep sa fac si un curs si poate ma angajez la salonul acesta...Dar , nu stiu nimic sigur...Tipei unde fac practica, i-am cerut ca dupa o perioada de timp , sa-mi spuna daca am inclinatii pentru acest domeniu sau nu....Saptamana aceasta o sa fie aglomerata.Voi lucra si sambata si duminica.
  O sa intru la voi macar sa va salut, dar tot voi intra.Imi sunteti prea dragi  big_smile ca sa va parasesc grater  wink Cer este , ca imi este dor de voi.Sa mai pot sta la '' taclare cu voi''//Dar nu se stie...poate nu o sa ma angajez si atunci voi reveni la programul meu de odinioara.
  Eu ies, merg as ma spal...am vrut neaparat sa va citesc in seara aceasta, cu toate ca am multa treaba .
Va pup.Nopate buna.Aveti grija de voi. wave  puss  puss  puss
Poate imi permite timpul si intru si maine pe forum.


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#2486 2011-09-14 20:41:08

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Geo puss multumesc ! Iti urez succes la practica, si sa fii apreciata si angajata ! goodluck


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2487 2011-09-14 20:41:50

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neru,multumesc puss nu mai stau suparata.sper sa ne dea Dumnezeu bebe cat mai repede!da,la a2a spermograma a iesit totu bine si la ecografie la fel.sper sa fie facuta bine.si sper sa nu mai fie nevoie sa o repetam.desi fumeaza in continuare....

faruc,multumesc puss si tie luna asta goodluck

maya,multumesc din suflet puss  par si sa vina si bebe la tine luna asta!

fete,eu ma bag in pat la tv.luai un no spa.am usoare sangerari.sper sa imi fie bine maine.

geo scump puss esti bine?

va pup.noapte buna puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2488 2011-09-14 20:43:52

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Sonia noapte buna, si sa treaca sangerarile si durerea, sa te simti foarte bine puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2489 2011-09-14 20:45:04

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

elena,multumesc puss

geo goodluck succes!sa fie bine!multumesc puss o sa fiu bine.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.