homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53-133


#2509 2011-09-15 08:30:33

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

buna dimineata puss  puss  puss
haideti la cafea mornincoffee  mornincoffee
dirida multa bafta la stimulare, sa ai multi foliculi mari si endo asa cum trebuie goodluck  din ce zi incepi?
angelus hai la cafea mornincoffee
mika sper ca esti bine puss  puss
va doresc o zi frumoasa....eu nu am chef de nimic azi chicot
merg sa va citesc coffestudiu


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 



#2510 2011-09-15 08:45:19

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

multumesc muco
nu stiu, azi aflu, dupa 10 sun la Sibiu sa vb cu dr si atunci imi zice.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2511 2011-09-15 09:03:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata fete puss  mornincoffee

green,succes azi! goodluck aseara am vazut ca mi-ai scris,da eram cam ametita,vedeam in dunga chicot multumesc puss

maya,multumesc din suflet! puss te iau dupa mine,nu asa era vorba?sau tu pe mine big_smile

angelus,multumesc puss da e bine big_smile

onu puss o sa incerc sa fiu cat mai pozitiva!

mada par multumesc.sper sa am burtica cat mai repede!voiam sa te intreb,tu ce urmeaza sa faci?laparascopie?

diri,succes! goodluck si multumesc puss

mikule,esti bine? puss

eu beau cafeaua si plecam acasa la noi.la 13 la scoala.va pup pe toate puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2512 2011-09-15 09:17:25

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Neata dragele mele  wave
dau si eu o cafea  mornincoffee
merg sa va citesc  coffestudiu

Offline

 

#2513 2011-09-15 09:24:42

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

almi puss  mersi de urari, am vazut ca ai intrat chiar cand am iesit eu chicot pacat ca nu te-am prins retas
multa bafta azi sa te ia ca practicanta goodluck  majoreta
onutza puss  am gasit o pereche de cercelusi superbi, azi merg cu iubi sa vada si el si sa-i cumparam happydance abia astept  sa cumpar si pt fetita mea hjarta  hjarta  dumbom
elena puss  birthday  birthday  birthday  la multi ani si tatalui tau si soacrei
sa-ti revii din raceala  majoreta , iar tratamentul acela complicat pt lighioane sa dea roade goodluck  goodluck imi pare rau ca anul acesta nu o sa fi cu burtica supa  puss dar poate totusi nu o sa dureze asa mult nustiu
sonia puss  ma bucur enorm ca totul a fost bine majoreta  majoreta de acuma o sa vina si bebe rugaciune deci de azi baga mare sexinpat  sexinpat  chicot
neruca puss  puss
georgy puss multa bafta la practica goodluck  sper din suflet sa te angajeze  majoreta  ma bucur mult pt tine puss  kram dar mi-e si dor de tine si glumele tale supa
green puss  multa bafta la dr azi goodluck
maya puss mersi pt urari, da am gasit ce cautam happy tu esti bine?ce mai faci?
diri astept sa scrii ce iti zice big_smile  goodluck
mada puss  mornincoffee un capuccino pt tine big_smile  cum a fost cu bebe? rodnar
mika trombon  puss  puss  puss  in lipsa mornincoffee esti ok?


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2514 2011-09-15 09:33:38

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata puss puss puss puss

in sfarsit stau cu voi la cafeluta happy

aveti de mine de toate cafea mornincoffee , capucino mornincoffee, ceai mornincoffee

bulica puss puss nu iti pierde speranta, sunt sigura ca vei reusi puss puss puss

dirida puss puss majoreta goodluck sa creasca endo si foliculii si sa fie totul bine puss puss

any puss puss neata si puss sa iti vina cheful, eu sunt bine puss . ma bucur ca ai gasit ce cautai puss

soniuca puss puss big_smile ramane stabit tummenupp , plecam amandoua. cum te simti azi? o zi usoara puss puss puss

mada puss puss neata si multumim de cafeluta

Ultima oara a fost editat de mayya06 (2011-09-15 09:34:51)

Offline

 

#2515 2011-09-15 09:38:01

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

maya puss  ma bucur ca te-am prins la cafea kram


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2516 2011-09-15 09:43:08

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Buna fetelor  pussmornincoffee
ati avut ceva activitate aseara  lol
Georgeta, sper sa reusesti sa te angajezi acolo daca asta iti doresti  goodluck
Green,  goodluck  astazi la dr
Diri  goodluck  goodluck in continuare
Almi, Any, Maya, Sonia  kram
Eu sunt tot fara urati  majoreta , dar nu am facut testul, vreau sa astept pana maine. Eu ma intreb, oare se poate sa fiu insarcinata si sa nu ma doara chiar deloc sanii. Alte simptome nu am avut nici data trecuta insa sanii ma dureau atunci si se intarisera chiar inainte de data la care trebuia sa apara uraciosul.

Offline

 

#2517 2011-09-15 09:49:11

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata fete pusspusspuss
eu intru cam rarut ca am si foarte multa treaba pc
sonia felicitari pentru rezultat si sa dea Domnul sa ne dai in curand vestea cea mare rugaciune
dirida multa bafta si tie, ma bucur ca s-a rezolvat cu banutii; ai zis ca la eco s-au vazut niste foliculi pe ambele ovare; zi-mi, te rog, foliculii astia se vad altfel decat  chisturile? adica si la mine la eco s-au vazut niste.......nush cum sa le zic......"pete mai negre" si doctorul mi-a zis ca sunt chisturi, de asta intrebam daca exista vreo diferenta intre ele rodnar
almi am vazut si eu un machiaj la tine pe blog....super....te pricepi hjarta
nu mai stiu ce am mai citit, dar va pupicesc pe toate pusspusspusspusspuss
o zi usoara!

Le: ioana multa bafta la test, sa fie totul bine  rugaciune

Ultima oara a fost editat de tya (2011-09-15 09:56:32)


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#2518 2011-09-15 10:04:23

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Tya  kram , multumesc  hjarta

Offline

 

#2519 2011-09-15 10:05:07

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

ioana puss  eu in locul tau nu mai aveam rabdare si faceam testul chicot  oricum bafta pt maine goodluck
tya puss  cum a fost la dr?

fetelor care va pricepeti, unei prietene i-a iesit la PAP frontiu inflamator nespecific de tip superficial intrebarea este daca trebuie sa urmeze ceva tratament ? dr ei numai sapt viitoare vine inapoi din concediu si vrea sa stie daca e grav


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2520 2011-09-15 10:09:15

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

muco puss am scris atunci cand am venit de la doctor big_smile a fost bine, este doar o inflamatie pt care mi-a dat tratament cu vreo trei tipuri de ovule, tratament care dureaza vreo 2 luni jumate sad si dupa aceea sa merg din nou la control...


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#2521 2011-09-15 10:10:57

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

multumesc fetelor, am sunat, dr inca n-a ajuns la clinica, sun mai tarziu.

tya, normal ca exista diferenta intre foliculi si chisturi. Chisturile se fac din foliculi neabsorbiti. La inceputul fiecarui ciclu pe fiecare ovar apar cate un nr de folicli, insa ei sunt f mici, unii mai cresc, dar doar unu ajunge la maturitate (~20 mm) si se parge, restul sunt maturati la menstruatie, si la urm ciclu se reia totul de la cpaapt. Chisturile in general(cel putin cele functionale, nu stiu despre toate tipurile de chisturi sa-ti zic) se formeaza din acei folici care nu se sparg sau nu se matureaza(sper ca nu gresesc cuvantul ceva de genu se numeste) la menstruatie. Chistruile in general au dimensiuni mai mari, mie un dr mi-a zis ca se numeste chsit cand deja a trecut de 25-30 mm.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2522 2011-09-15 10:11:30

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Any, multumesc, si tie  goodluck
Legat de prietena ta, eu stiu ca nu este grav, eu am avut "frotiu de tip inflamator" si mi-a dat niste ovule. Dr. meu atunci a spus ca nu e nicio problema.

Offline

 

#2523 2011-09-15 10:11:57

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

tya nu mai retineam dumbom  dar tie la pap ti-a iesit ceva? iar inflamatie de care e?

dirida am pus si eu o intrebare pe pag anterioara (e cu bold) daca ma poti ajuta rodnar
ioana ms

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2011-09-15 10:15:12)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2524 2011-09-15 10:15:17

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Almi puss imi pare rau ca nu ti-a mers bine la farmacii sad iti tin pumnii sa reusesti la cele 2  goodluck wow ce machiaj  applause
Elena mie, sincer mi se pare exagerat tratamentul tau nustiu eu am tratat mycoplasma cu antibiotic 3 zile.
Georgy felicitari pt practica puss
Mayya imi pare rau ca nu ai avut o zi mai usoara sad te pup  puss ca sa mai prinzi putere, ma bucur ca stai cu noi la cafea azi
Diri  goodluck  sgur vor mai creste foliculii, e inca devreme puss
Sonia inca o data felicitari, trebuie sa dam petrecere  storstark  fetelor pentru ca Sonia noastra a devenit optimista si increzatoare si curand o sa aiba 2 liniute  drink
Da Sonius, eu urmeaza sa fac laparoscopie pt desfundarea trompelor, inca nu m-am decis cand...cum vad un bebe mic ( cum a fost nasicul meu aseara ) zic ca sa o fac dupa urmatoarea menstruatie, adica pe la inceputul lui octombrie, dar apoi ma razgandesc si zic ca o sa mai astept....smile o sa prind eu curaj pana la urma  roll
Muco puss multumesc pt capuccino cu bebe a fost foarte frumos. am iesit in parc la noi cu nasii si cu prietena mea si sotul ei care au o fetita de o luna. sotul meu il plimba cu carutul pe baietelul nasilor si eu pe fetita prietenilor  chicot  ne statea tare bine hjarta  dupa ce au plecat, sotul meu a zis ca vrea gemeni lol
Ioana  goodluck  ce bine ca esti tot fara urati, poate te decizi la test. fiecare sarcina si fiecare femeie este diferita...de exemplu poke, nu a avut simptome si a avut chiar sanii moi la inceput. asa ca  fa-ne o surpriza puss  majoreta
Tya neata puss dea puss mika puss angel puss nera puss va pup pe toate, sa aveti o zi frumoasa!

Offline

 

#2525 2011-09-15 10:16:53

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

mada, de crescut cresc, dar eu vreau sa se inmulteasca big_smile rugaciune


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2526 2011-09-15 10:20:00

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Diri  rugaciune

Offline

 

#2527 2011-09-15 10:20:38

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

diri mie nu-mi raspunzi te rog? big_smile
mada ce frumos hjarta  si al meu tot gemeni vrea chicot


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.