homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-33


#609 2012-02-28 11:47:52

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neata !

v am cetit. m an trezit cu spatele intepenit. urasc perna mea cu puf. vreau pernaaaaa buna !
vreau afaraaaa
vreau calduraaaa
vreau prea multe sad

bebeii vostri pana la ce varsta au avut pata mongoidal (daca nu gresesc) ?

papu, sudocrem stiu ca e pt iritTie produse de urina si caca. deci s ar putea sa nu va ajute.

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-02-28 11:50:46)

Offline

 



#610 2012-02-28 11:52:36

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

papu, eu cu weleda am rezolvat problema
si spalat de fiecare data dupa kk


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#611 2012-02-28 12:17:51

ramona2302
Full member
Inregistrat: 2011-08-13
Mesaje: 716

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

buna fetelor

ruxx multa sanatate lui vladut, si tie rabdare, de abia de acum incep greturile sad
janis multa sanatate piciului puss
pass puss

eu nu stiu ce sa ma mai fac cu fie-mea, nu vrea sa manance nimic, nu e racita sau ceva,pur si simplu,ia cateva lingurite si dupa incepe sa-mi dea in lingurite,sa plece,sunt disperata disperat  disperat  disperat dupa ce ca si asa e slaba;ii mai dau si ailalti 2 canini,se vad varfurile albe,nu mai sparg si aia odata ca m-au disperat, 4masele si 4canini intr-o luna.


Maria Rebecca 2ani bebe

Radu Alexandru :2 lunite bebe

Offline

 

#612 2012-02-28 12:18:30

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

adina84 a scris:

neata !

v am cetit. m an trezit cu spatele intepenit. urasc perna mea cu puf. vreau pernaaaaa buna !
vreau afaraaaa
vreau calduraaaa
vreau prea multe sad

bebeii vostri pana la ce varsta au avut pata mongoidal (daca nu gresesc) ?

papu, sudocrem stiu ca e pt iritTie produse de urina si caca. deci s ar putea sa nu va ajute.

Adina, bate-ma, dar habar nu am ce inseamna...


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#613 2012-02-28 12:19:03

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

si eu tot bepanthen zic. weleda n-am apucat s-o testez pe iritatii mai urate ca n-am avut decat o monstra dar mi s-a parut ok. in perioada cand facea 4-6 caca pe zi ( stiti ca ma plangeam pe aici) se irita saracutul si facea minuni bepanthenul.
apropo, am revenit la 1-3 caca pe zi. epuizant a mai fost, aveam impresia ca toata ziua schimb scutece lol

rux, imi pare rau ca te simti rau sad sanatate lui Vlad puss

pass supa mai suporti manduca de cand esti cu burtica?

adina, eu nu stiu ce este pata mongoidal.

Lalli, eu cred ca este tare simpatica smile pe mine ma amuza maxim Stef cand avea un singur dintisor smile

LE ramo sad
stef a mancat ieri 30g solide, din nici nu mai stiu cate incercari. si 3 bibe mici cu lapte ( in 24 ore).
pe ziua de azi avem 160ml lapte bauti. incerc sa ma pastrez cu mintea limpede.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#614 2012-02-28 12:25:47

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

razu a scris:

adina84 a scris:

neata !

v am cetit. m an trezit cu spatele intepenit. urasc perna mea cu puf. vreau pernaaaaa buna !
vreau afaraaaa
vreau calduraaaa
vreau prea multe sad

bebeii vostri pana la ce varsta au avut pata mongoidal (daca nu gresesc) ?

papu, sudocrem stiu ca e pt iritTie produse de urina si caca. deci s ar putea sa nu va ajute.

Adina, bate-ma, dar habar nu am ce inseamna...

nici eu nu stiu ce e nustiu


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#615 2012-02-28 12:28:30

ramona2302
Full member
Inregistrat: 2011-08-13
Mesaje: 716

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

garga ea nu bea nici lapte deloc, decat cateva lingurite cu cereale grater(((((


Maria Rebecca 2ani bebe

Radu Alexandru :2 lunite bebe

Offline

 

#616 2012-02-28 12:28:31

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#617 2012-02-28 12:57:42

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Ramo, eu cred ca de la dinti face asa, te inteleg cum iti este, nici Iulia nu prea mai mananca, lapte putin, 100 ml ziua, ca ii dau fructe, ca ii dau iaurt, ca ii fac eu mancare, sau ii dau borcanel, ca ii dau cereale, ea tot nu vrea, papa 30-50 grame si apoi incepe se bazaie, sa se zbata, nu vrea nici la desene, nici la tv, la reclame... Asa e de cand i-am facut vaccinul si acum are si un colt de masea iesit...

Offline

 

#618 2012-02-28 13:12:00

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Neata si de la noi  bang

Si eu sunt cu moralul la pamant  supa  David se simte rau, il doare burtica, reface simptomele de dupa vaccin, in ordine invers cronologica, deci va fi din ce in ce mai rau  cesafac  Sunt obosita, mi-e rau si din nou, sunt in dubii legate de job  bang  Alaltaieri am vorbit cu mama, i-am zis ca nu ma intorc si de atunci o tine intr-una cu povesti despre mame care au stat acasa 2 ani si acum nu-si gasesc job  bang  Ca au avut salarii bune, ca si mine, si acum sunt vanzatoare, pentru 700 ron, si ca ar fi bine sa ma gandesc bine ce fac  disperat  Ca 10 luni trec repede si ce ma voi face dupa aceea, ca e pacat, ca e job bun  bang   bang  bang

M-am certat si cu sotul din cauza asta, daca e sa fac calcule uitandu-ma strict la banii pe care-i putem economisi daca ma duc la servici, rezultatul e clar, am reusi sa punem deoparte mult mai mult si am fi mai aproape de visul nostru, de a ne cumpara o casuta  supa


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#619 2012-02-28 13:17:24

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Iar a facut febra, i-am dat nurofen, a vomitat si am luat-o de la capat cu aspirat nas, dat nurofen, dat mancare....sunt franta.

Blue, eu daca as fi in locul tau si as avea un job atat de bun, sincer iti spun ca m-as intoarce. Si eu zic ca 10 luni trec fff repede si o sa-ti para rau ca ai pierdut un salariu bun...care in zilele noastre e foarte necesar si foarte greu de obtinut.

Offline

 

#620 2012-02-28 13:20:41

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pupici multi si de la noi
imi e tare dor de voi! eu am avut o sapt de toata jena.. pe langa durerile crunte de spate cu care inca ma lupt am avut si tot felu de ghinioane. ni s-a rupt furtunul de la dus la vana care pt a fi schimbat a trebuit scoasa vana cu totul. instalatorul era plecat la schi.. asa ca s-a apucat al meu sot cu un amic. dupa ce s-au muncit.. a durat vreo 3 zile pana s-a uscat siliconul ca sa o putem folosii.. in prima seara a inceput sa curga iar in alta parte... buuun.. a luat-o de la capat. am facut curat in baia aia in ultima sapt de mi s-a acrit. azi am spalat niste rufe.. cand sa le intind mi s-a rupt uscatorul. acum stau cu ele sprijinite de un fotoliu si dupa masa merg sa luam altul. vorba aia ca la omu sarac nici boii nu trag ni se adevereste de minune  bang  bang  bang

garga, si eu aud in burtica dariei zgomote ciudate la lapticul de seara. zici ca inghite cu noduri si pica bolovani in burtica ei. din pacate si noi suntem tot la fel cu burtica. avem zile bune.. si zile cand e groaznic...desi in acele zile a papat cam la fel cu altele in care a fost ok. nici eu nu mai inteleg nimic  supa

legat de papa.. hmm.. chiar ieri am tras o tura de plans la masa de pranz. mai nou cand ii pun papa in fata ia castronul si mi-l da inapoi. daca incerc sa i-l pun iar incepe sa planga, sa se dea cu capul de scaun. sunt la capatul puterii. noroc ca bea lapte f bine ca altfel nu stiu ce ar fi.  grater mai papa cate un iaurt, cate o banana, rontaie un biscuite, dimineata putina paine cu unt si uite asa trece ziua. pun si pe seama dintilor si incerc sa imi pastrez calmul.. pt ca ii dau toti caninii de-o data. in ultima luna i-au iesit 2 masele si 2 canini si la ceilalti 2 canini se vad varfurile albe in gingie. offf macar sa scape odata saracuta

nu mai stiu ce-am citit. pupam toate mamicile si puiutii bolnaviori puss

kapitulation vreau sa ii zic lui andu la multi ani si sa ma ierte ally_na ca nu am apucat pe 26!  birthday

aaa si lui janis vreau sa ii zic ca din ce povesteste parca ma vad pe mine cu daria micuta. si a mea avea  muci de ma dispera. eram panicata ca e bolnava. nu avea nici un simptom.. doar ca scoteam muci si uneori si galbeni. nu i-am dat absolut nimic, i-am curatat bine nasul si a trecut. verifica umiditatea din camera. o dr mi-a zis ca e din cauza ca inca se curata caile respiratorii. acum dumnezeu stie. cert e ca a trecut. daca bebe e vesel, nu are febra, papa, ia in greutate stai linistita ca nu e nimic  puss


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#621 2012-02-28 13:27:38

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

heloo mamici si burticiCam rar pe forum, dupa cum v-a zis si Razu, Mara e in continua acitune, danzeaza se urca peste tot, nu are stare 2 min asa ca atunci cand doarme abea apuc sa fac ceva prin casa.Ana Maria si Razvan sunt doi draguti imi imaginez cum arata si printesa lor.Ne-am simtit f bine dar din pacate a trecut foarte repede timpul si a fugit la invatat si la pitica


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#622 2012-02-28 13:28:26

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Off Ruxx, mare necaz ai . asta iti mai trebuia. sa se faca bine Vladut

sanca  grater cate ai pe cap bang . naspa . asa se intampla, cand vin relele, vin lant.


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#623 2012-02-28 13:32:14

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Legat de iritatii la mine cel mai bine si-a facut efectul Bepanten, dar intradevar nu era foarte tare iritata


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#624 2012-02-28 13:41:38

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Sanca par Ai si tu destule pe cap supa


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#625 2012-02-28 13:53:19

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Hellstorm a scris:

se cheamă pată mongoloidă

http://www.pampers.ro/ro_RO/parenting-q … liene/2760

rotfl hell, mersi. m ai spalat rusinea lol
mongoloida nu mongoidala lol
de cand am postat, imi tot suna in cap termenul si ma intrebam daca nu spun prostii.
da, Ana are inca o astfel de pata si ma intrebam cand trece. doc mi a zis ca trece de la sine dar nu si in cat timp.
ma gandeam ca aveti idee.

Offline

 

#626 2012-02-28 13:54:40

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Sanca imi pare tare rau pentru patanii.

Ruxy 
supa , sper sa ii treaca repede raceala lui Vlad. Il pupam.
Parca ma aud pe mine saptamana trecuta.

Maria dupa raceala papa mai bine, cred ca acum recupereaza. Azi dimineata a baut 170 ml de lapte ceea ce nu s-a mai intamplat de jumatate de an incoace.

De ieri incerc sa ridic un colet de la posta dar nu pot din cauza  cozilor infernale.

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-02-28 13:56:15)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#627 2012-02-28 13:59:08

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

adina, eu stiu ca apare la copiii cu tenul f inchis, bebelina ta am vazut ca are ten normal.  cesafac  a avut o vecina cand era bebe, dar ea e ff bruneta la piele., creola. i-a disparut prin clasa 1.

blue, si eu m-as duce la munca fara sa stau pe ganduri! viata e f grea. copiii se fac atat de usor... dar un job bun in ziua de azi nu gasesti prea usor.

came, sanca  puss

rux, naspa, noi am scapat de raceli. sad

va pup, eu sunt varza,  wave
l-am pus acum in tzarc pt un min cat mananc un sandvis si urla intr-una "mama mamaaaaa" ma duc sa il scot

abia asdtept sa vina sotul acasaaaaaaa

incerc sa im intarc copilul, ii dau lp din biberon si am ajuns la o noua marca, pe asta il bea yikes yikes ce minune/// a baut ieri 150 ml i-a dat pe gat si nici nu s-a mai trzit peste noapte  chicot   happydance  happydance  happydance  happydance


allinaaaa, cum ai intarcat-o pe pitica la 1 an jumate? ce metode ai avut?

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-02-28 14:01:05)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.