homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-34


#628 2012-02-28 14:00:59

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

sanca, multumesc pentru raspuns! puss imi pare rau ca e asa cu burtica, dintisorii, lipsa poftei de mancare sad poate faceti si voi analizele pentru alergii, sa vedeti daca o fi ceva. ca voi aveti de mult problema asta, nu numai de cand cu dintisorii.

Stef imi da peste mana si plange... si nici lapte nu prea vrea. offf...

came puss par

rux sad

Offline

 



#629 2012-02-28 14:01:37

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Adica tu l-ai lasa pe Sebi (la 1 an si 3 luni), sa te duci la munca, passuc? Ca despre asta este vorba ACUM, nu de bb2...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#630 2012-02-28 14:02:15

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

sebi azi la 12 nu a vrut supa lui, scuipa din gura, asa ca a papat din farfuria mea f multa mancare, mi-a lasat 2 linguri doar smile ( mancare de pastai cu rosii si usturoi si carne de pui ) .


blue, cred ca da. l-as lasa la mama 8 ore pe zi, la gradinita se exclude, bona nu se pune pb.
dar eu as incepe munca de la 2 ani ai lui de viata. dar daca ar fi absolut necesar sa merg la job si el inca nu ar avea 2 ani, da, as incerca sa il intarc si in fct de asta daca as reusi l-as putea lasa la mama atatea ore, daca nu,.... el depinde de tzatza mea inca

eu lucrez si acum, noaptea cand doarme lucrez la proiecte de acasa

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-02-28 14:04:45)

Offline

 

#631 2012-02-28 14:03:41

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Blue dar nu te poti intoarce cand face David 2 ani?Trebuie sa mergi de pe-acum? Scuze daca ai mai scris, nu am fost atenta.

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-02-28 14:04:41)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#632 2012-02-28 14:07:33

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

da, nu mai poti astepta cateva luni? ma gandesc ca pana atunci se dezvata si de supt tzatza , e mai mare, mi se pare mare diferenta intre bebe de un an si nitel si un copil de 2 ani

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-02-28 14:07:52)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#633 2012-02-28 14:08:25

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Pass, ai dreptate, este o foarte mare diferenta.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#634 2012-02-28 14:16:22

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Andreed a scris:

Blue dar nu te poti intoarce cand face David 2 ani?Trebuie sa mergi de pe-acum? Scuze daca ai mai scris, nu am fost atenta.

Andreed, am fost somata sa ma intorc acum (de fapt inca din iarna ar fi trebuit, dar am zis ca nu ma duc pana nu pleaca iarna). Legal am dreptul sa stau acasa pana la 2 ani, insa mai mult ca sigur ca o sa trebuiasca sa-mi caut loc de munca nou  cesafac

Passuc, si al meu e dependent de tzatza, de asta imi e asa de greu sa-l las  supa  Asta ar insemna mai mult ca sigur intarcare  grater


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#635 2012-02-28 14:19:39

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

sanatate la bebei si la mamici putere si rabdare multa
si la mine e mai greu acum, dupa ce am laudat-o ca papa si doarme, de 2 nopti se trezeste una-doua. mananca pana adoarme, in greutate a luat la limita. mameloanele mele sunt aproape varza, ca ma tzocaie des. suntem franti amandoi. si pe deasupra ieri la doctor am facut eco si se vedea ceva, nu se stie daca e rest de placenta sau cheag de sange. nu ma doare nimic, doar ca inca sangerez destul. si noaptea uneori elimin cate un cheag imens. sunt pe  tratament cu antibiotic 7 zile, si clorocalcin cu ergometrina. azi noapte am sangerat groaznic, ma gandeam sa merg la urgente, si am eliminat un cheag cat podul palmei, si altele mai micutze. daca luni inca se vede la eco, trebuie sa ma chiureteze. sunt terminata psihic...


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#636 2012-02-28 14:19:59

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

da, si la mine asta ne asteapta, eu nu pot alapta 2 odata. asa ca ori ca m-as intoarce la munca, ori ca sunt gravida,..  incerc o intarcare mai usoara pt bebe. sa vedem daca imi iese. noaptea i-am dat biberon si a dormit asa bine, vai, incredibil. cred ca d-asta copiii "pe tzatza" se scoala de sute de ori, ca nu le mai ajunge, la mine cred ca asta este. iar cei pe lp dorm mult mai bine.
iti urez succes, ori cu locul de munca vechi, ori cu unul nou, orice hotarare iei.  puss

eu fug ca e agatza de piciorul meu, ma duc sa il imbrac si iesim in parc  wave

onutza  wow  mai, sieu am sangerat f tare, hemoragie chiar, multa vreme, dar nu m-am dus la doc si nu l-am sunat de frica si de inconstienta ce sunt. nu am patit nimic, nu m-am simtit rau, ... totul a fost ok.
sper sa nu fie cazul de ce ai zis tu.

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-02-28 14:21:19)

Offline

 

#637 2012-02-28 14:28:39

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Onu, imi pare rau de probleme! sper sa nu ajungi la curetaj. offf sad
pentru mameloane eu alternam garmastan cu bepanthen. in 7 respectiv 10 zile n-a mai fost nici urma de rana. si stef sugea aproape non stop la inceput.

Offline

 

#638 2012-02-28 14:49:52

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

si eu sper sa nu fie cazul de chiuretat
doctoritza zicea sa ma duc dim la spital sa ma curete, dar eu am sa mai astept. ea a zis ca asta e scopul tratamentului, sa sangerez tare ca sa elimin. oricum mai stau macar jumatate de tratament sa fac, poate se elimina si nu e cazul de curatat nimic, asa daca ma duc maine ma chiureteaza sigur. ma gandesc ca totusi rest de placenta de era trebuia sa am dureri, nu sa inceapa sangerarea dupa 2 sapt. sunt speriata rau

garga cu garmastan ma dau dupa fiecare alaptat. de care bepanthen, de care folosesc la bebe pt eritem?


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#639 2012-02-28 14:53:46

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Blue, imi pare rau ca esti in situatia de a alege.
O sa ma plang si eu peste cateva luni pe aici. La mine e si mai nasol pt ca jobul la care se prsupune ca ar trebui sa ma intorc e de 2 lei oricum si nu imi doresc sa ma intorc. as vrea sa imi gasesc altceva... va pov alta data.
Sper sa luati decizia cea mai buna pt voi, sa fii impacata cu asta. puss

Offline

 

#640 2012-02-28 14:55:11

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neatza!

nu a apucat sa citesc decat pagina asta (cea anteriaoaa ca pana am scris eu cu mii de pauza voio ati trecut la alta).
pass, rux, imi pare rau ca va este rau. sper sa treaca repde si neplacerile astea si sa va bucurati de sarcina.
papu, la noi bepanthen a mers pentru iritatii usoare. din ce spui tu e destul de urata. ne-a salvat viloetul de gentiana. pateaza, dar este miraculos. sanatate multa!
multi copii au pata mongoloida. dispare undeva spre adolescenta si nu e nici un pericol.

o sa pun un filmulet la topicul nostru cu pitica mea incapatanata...

Ultima oara a fost editat de prigatel (2012-02-28 15:11:32)


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#641 2012-02-28 15:01:23

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

domane ce ghinion sad , pe mine ma depasesc astfel de faze, nu trebuiau sa se asigure ca e totul ok cand ai plecat de acolo?

blue, grea decizie ai de luat sad, adevarul este ca Bv e un oras mic si poti sa ai surprize, dar de ce sa il intarci? Andu de la 1 an si 6 luni mananca numai noaptea tzitzi , ziua nu mai cere

si eu sunt praf de obosita, nu pot sa dorm noaptea ca ma rontaie non stop sad, la pranz nu mai am cand sa ma odihnesc ptr ca am meditatii sau scoala ...si sunt praf sad

ruxx sanatate multa cum ati reusit sa raciti asa rau sad ?
mamici din Buc cica e epidemie de rubeola ( mai ales in sc si licee )


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#642 2012-02-28 15:09:33

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Onu, da, acelasi. scrie pe prospect ca este si pentru ragade mamare. ajuta vindecarea. garmastan este doar pentru emoliere, mai mult preventiv.

Offline

 

#643 2012-02-28 15:10:41

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

onu, eu te sfatuiesc sa nu stai. cantitatea de sange si cheagurile sunt prea mari pentru lohii. plus ca a trecut destul timp. mai bine te curata decat sa se complice lucrurile. sanatate multa!
blue, grea decizie. daca te hotarasti la te intorci nu trebuie sa il intarci. ii vei da mai putine mese. si daca vrei te mulgi si papa tot de la tine. despartirea de fapt e grea. indiferent ca cel mic suge sau nu. imi adcu aminte cat am suferit primele saptamani de munca si mi se parea ca il abandonez si plangeam pana urcam in autobuz stiind ca l-am lasat acolo plangand.

Ultima oara a fost editat de prigatel (2012-02-28 15:11:15)


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#644 2012-02-28 15:22:11

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Sanca multumesc din suflet! M-au linistit vorbele tale...desi fornaie in somn si abia respira..se trezeste suparici tare..mi-e mila de el de mor!
Imi pare rau pt patzaniile tale! kram
Onu ai grija de tine! Mai fa tratamentul ca poate el e cauza cheagurilor..poate nu ajungi la chiuretat! Bafta multa
Multa sanatate la bebeii bovavi puss


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#645 2012-02-28 15:37:06

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ally_na a scris:

cmi ce are alexut ??? nu am citit tot sad

e bine acum .. am avut un episod horror in auchan cu varsaturi ... si-a revenit pana a doua zi

Papucica a scris:

Salut si de la mine!

Am fost la tata, de duminica pana azi.
Am si eu o problema, Iulia e fff iritata la fund, dar nu la anus ci cumva mai sus intre bucusoare are ca niste cosulete, apoi mai sus spre noada e pielea foarte rosie, i-am dat cu Sudocrem dar parca nu o ajuta deloc... Cu ce sa ii dau oare?

si noi am avut ceva asemanator , alex face asa de la crema de galbenele ... eu ii dau cu bubchen alternat cu sudocrem , dar dureaza cateva zile pana trece

pass, ruxx, priga, razu, garga, adina, onutza,blue, andreea, puss  puss  puss


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#646 2012-02-28 15:39:51

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Mamici nu am apucat sa citesc tot dar cat am citit...
Deci, RUxx sanatate lui Vladu (stiam eu ca are ceva sad si tie!
Pass ia-o usor; respira adanc si incearca sa te linistesti ca totul este bine. Sebica te solicita acum dar peste un an- doi o sa vezi cat de independent o sa fie tocmai ca isi ia energie acum, la aceasta varsta, de la tine.

Smart si Carol a fost asa. De cand s-a nascut si pana la 1,6 ani nu a dormit ziua decat 20 de min (rar cate 30). Si noaptea se trezea de cel putin 5-6 ori. Este normal, asa sunt unii copii.Insa acum, la 2,2 ani doarme cate 2.30 h/zi (eu imi fac cruce ca nu cred, nu pot sa cred ca doarme atat de mult) si cam toata noaptea.

Garga eu nu i-as da unt decat in momentul in care ma conving ca Stefl este ok, adica nu-l doare burta de la ce mananca el in fiecare zi. Abia atunci as introduce unt si m-as convinge daca ii face rau sau nu.

Onu am ptatit exact ca tine. Am avut 4mm de placenta ramasa dupa nastere. Doi vinovati aici: cei 11 medici ce m-au asistat la nastere lol (au fost multi ca au crezut ca, Carol a inghitit meconium) si EU care nu aveam idee ca se poate intampla asa ceva cand nasti.
Am sangerat 10 saptamani si ca o mare ............................................ ce sunt am crezut ca sunt lohii. Am elimina totul natural pt ca am baut ceai din radacina de ginger. (pui apa la fiert, cureti radacina si pui la o cana de 250 ml lichid cate o bucatica de ginger - cam 1/2 deget mic- taiata in feliute mici. LAsi la infuzat 10 min si bei ceaiul asta. Elimina tot ce ai acolo).
Si tu esti in tara si ai FRUNZE de zmeur (si tinctura). Si asta ajuta mult.
Sanatate multa!

Papu
si Carol face asa ceva acum. Nu mai functioneaza sudocream desi inainte trecea imediat de la asa ceva.
O dau cu ulei de jojoba. Superb! I-au disparut toate cosuletele. Recomand pt Iulia ca este mare, are peste 1 an. Nu stiu ce sa zic pt cei mai mici de 1 an dar nu cred ca face rau.

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2012-02-28 15:41:34)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.