homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-35


#647 2012-02-28 15:40:17

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neatza fetele.
nici eu n-am citit prea mult din urma.
blue e diferenta intre bebe de 1 an si de 2.
la noi la un an Natiuta mea nu statea cu nimeni decat cu mine, plingea cand vedea pe oricine altcineva in afara de copii.
Acuma e altfel, mai sta cu mama, a mai stat putin si cu soacra, deci altfel plec la munca in mai, fata de anul trecut.
acuma depinde si de copil, stiu bebei care la 1 an stau cu bunicu' fara probleme.
depinde si de bunici cum se lipesc de cei mici, dar si de copii.

daca insa ai pe cineva de incredere cu care sa il lasi ... norocul tau.
cat despre intarcat nu stiu cum e ca noi paparam tzatza doar 3 luni.

azi cand ma bucurasem si eu ca Natiuta a papat supa de vita la prinz si cu putina carnita ... mi-a vomat tot pe canapea.
offf. sad
or fi fost bucatele de mincare prea mari .. nici nu mai stiu ce sa mai zic.
pupam pe toata lumea.
onu, da garmastan face minuni, la fel si bepanthenul. sper sa nu fie cazul de chiuretaj si sa elimiti tot ce ai de eliminat.
ruxx, pass. oooof nici nu vreau sa ma gandesc cum fu perioada de greturi ....
sa treceti mai repede peste ea.

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2012-02-28 15:47:50)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 



#648 2012-02-28 15:42:26

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Blue, nici nu stiu ce sa zic. Eu cred c-as sta cu bebe.

Passuc puss Sebi nu cere peste zi tzitzi?

Onutza, eu nu stiu ce i-as face dr aleia. sad E deja prea mult pentru mine.


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#649 2012-02-28 15:43:07

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

hello... i io intr-o faza proasta si fara chef de vorba (stiu, e ar la mine lol )

blue, dea Dumnezeu a iei cea mai buna decizie pt voi... eu nu te-as putea afatui.... diferenta e, intr-adevar, f mare intre 1 an si 2 (dar nu neaparat in ceea ce priveste tzatza lol )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#650 2012-02-28 15:44:16

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

onu  vezi ce spune medicul si daca spune ca trebuie sa fii curatata acolo NU EZITA!!! Este ft periculos, poti sa mori din cauza infectiei. Stiu ca suna tare iuarea ce spun dar eu iti spun ce mi-au zis de la spital aici. Nu este complicat dar asa stii sigur ca nu o sa mai ai probleme. Sanatate multa! Iti tin pumnii pt ca stiu prin ce treci.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#651 2012-02-28 15:53:21

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

flow mi-am adus aminte ca ai intrebat acum o saptamana aproape ceva legat de " slugile " mele.

Avem si noi asa ceva , asa numitii seminaristi sau asistenti, dar, eu am pe langa cursul la seria respectiva si 2 grupe la seminar smile ca si ore si am intarziat la prima grupa de la seminar.
Cursulil tin eu cu manuta mea si creta mea ( ca asa am eu pielea iara varza pe degete).

Blue, si eu am o amica ce a trebuit sa plece la serivici cand pustiul avea  10 luni si a intarcat copilul si isi da cu pumnii in cap acum sad, Poate il obijnuiesti sa pape doar seara sad, eu sincer , din cauza mediattiilor m-am bucurat ca nu mai cerea in timpul zilei

Cata apa beau copiii vostrii ? Al meubea multicica dar numai apa si lapte..sad, m-a speriat o desteapta cu diabetul ei..dar acum un an a facut un test de glicemie ( din acela din degetel ) si a iesit ok smile

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-02-28 15:55:33)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

 Publicitate


loading...

#652 2012-02-28 15:57:48

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Ally_na, Carol bea multa apa+lapte (cand are chef)+tzitzi. Stai linistita ca Andu nu are nik


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#653 2012-02-28 15:58:51

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Rruz, pass, imi pare rau ca nu va simtiti tocmai bine.
Onu, vezi ce spune medicul si fa ce e mai bine pentru santatea ta.
Eu am de lucru...


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#654 2012-02-28 16:04:42

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Onu, sper sa nu fie nevoie de chiretaj sad  chiar ca prin ce ai trecut si prin ce mai treci, doamne..ce doctori.. yikes  off..

Ruxx, sanatate si tie si lui Valdut!

Blue, eu nu m as duce la servici decat de la 2 ani impliniti ai copilului, CLAR. pentru ca nu mi da nimeni inapoi toate clipele si toate momentele lui bb pana la 2 ani..acum eu nu sunt in masura sa dau nici un sfat, asta as face eu, chiar si cu un salariu f bun.( pentru ca as fi sigura ca mi as gasi in domeniul meu tot ceva la fel de bine platit).sti cum e..banii se duc si vin..dar copilul TAU... neutral    E rau ca nu mai poti astepta pana la 2 ani..e foarte aiurea..
Eu mi-am luat pana la 2 ani, dar acum am si ramas borti, si lucrez si de acasa in plus. + ca iau mai multi bani stand acasa decat dc as merge la serv.

Kata par

Eu sunt asa de obosita si acum in loc sa ma odihnesc am facut mancare si trebuie sa se trezeasca David, am fost pe afara de la 12 si era ger..

Razu, buna, ce face Ariana? par    asa se agita si ea noaptea, imi dau seama ca esti f obosita. si la noi la fel , doarme bine toata noaptea fara trezire de papa, insa are o ora sper dimineata in care se agita , se pun ein fund, vine peste mine, ii dau suzeta si o molfaie si mai incepe sa planga uneori , dc e foarte rau, ii mai dau nurofen ca stiu ca e de la maselute.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-02-28 16:08:35)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#655 2012-02-28 16:06:33

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Eu chiar eram impacata cu decizia mea supa Zau daca ai inteleg pe ai mei, de ce naiba nu poti sa taci, daca nu ai nimic constructiv de zis? bang Urasc oamenii care se baga in viata altora si care in 60 de ani de viata si aproape 30 de cand sunt parinti, nu au invatat sa fie acolo si sa accepte o decizie diferita de ce ar lua ei, dapai sa o si incurajeze bang La ei e mai important sa puna ban peste ban, au depozite in nush cate banci si totusi stau la 15 grade in casa si ne critica pe noi neutral

Urasc ca imi dau impresia ca am noroc cu jobul ala, ca sunt prea proasta sa-mi gasesc altul, asa ca mai bine stau la asta  bang  De parca ei m-ar fi angajat si nu eu as fi trecut peste cele tzasphe interviuri  neutral

Zau ca imi doresc sa fi locuit la 3000 km de ei, sa-i sun o data pe luna, ca sa se si bucure ca imi aud vocea fara sa aiba timp de comentarii si critici  bang  bang   bang

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2012-02-28 16:09:34)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#656 2012-02-28 16:09:01

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

blue mi-ai descris " gandacii" sad, imi pare rau ca sunt ai tai asa, TU trebuie sa decizi ce e mai bine ptr voi , TU si SOTUL tau puss


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#657 2012-02-28 16:10:48

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Blue, eu inteleg punctul de vedere al parintilor tai, asa sunt cei mai in varsta, se gandesc ca e greu sa ti gasesti un serv bun, si asa si este, dar tu , voi decideti, familia voastra ce faceti si mai ales tu cu David neutral . gata,tac neutral


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#658 2012-02-28 16:11:31

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

blueeyes a scris:

Eu chiar eram impacata cu decizia mea supa Zau daca ai inteleg pe ai mei, de ce naiba nu poti sa taci, daca nu ai nimic constructiv de zis? bang Urasc oamenii care se baga in viata altora si care in 60 de ani de viata si aproape 30 de cand sunt parinti, nu au invatat sa fie acolo si sa accepte o decizie diferita de ce ar lua ei, dapai sa o si incurajeze bang La ei e mai important sa puna ban peste ban, au depozite in nush cate banci si totusi stau la 15 grade in casa si ne critica pe noi neutral

Urasc ca imi dau impresia ca am noroc cu jobul ala, ca sunt prea proasta sa-mi gasesc altul, asa ca mai bine stau la asta  bang  De parca ei m-ar fi angajat si nu eu as fi trecut peste cele tzasphe interviuri  neutral

Zau ca imi doresc sa fi locuit la 3000 km de ei, sa-i sun o data pe luna, ca sa se si bucure ca imi aud vocea fara sa aiba timp de comentarii si critici  bang  bang   bang

puss ne luam de mana... si eu azi scandal cu mama pe teme similare (nu serviciul, acceptarea unor decizii and restul ce zici tu) bang


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#659 2012-02-28 16:17:06

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

LikeIt a scris:

Blue, eu inteleg punctul de vedere al parintilor tai, asa sunt cei mai in varsta, se gandesc ca e greu sa ti gasesti un serv bun, si asa si este, dar tu , voi decideti, familia voastra ce faceti si mai ales tu cu David neutral . gata,tac neutral

Like  par  Si eu i-as intelege daca ar fi putut dovedi ca banii aduc fericirea. Ei bine, ei sunt cei mai nefericiti si nemultumiti oameni de pe pamantul asta, degeaba banii lor  forgetit  Si ne mai si consoleaza "Lasa mami, ca murim si aveti pe ce sa puneti mana"  bang  Apai ce pot sa zic la asta... ca abia astept?!  lol  (gata, tac si eu  neutral  )


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#660 2012-02-28 16:19:32

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Blue, suntem cumva surori? smile (zambet trist) Asa de bine te inteleg. puss
Ce e mai dureros e faptul ca ne subestimeaza atat de mult. sad Chiar au senzatia ca n-o sa mai putem vreodata sa ne gasim un job?! Sa fim seriosi!
Ce e mai important acum decat copilul tau? Conteaza ce va fi peste nu stiu cate luni?!
Nu stiu, dar eu asa gandesc.
P.S.ai mei nu au mai dat un tel de aproximativ 2 saptamani sad atat de mult isi iubesc nepotul...


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#661 2012-02-28 16:41:39

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Tocmai am aflat ca e iar epidemie de viroze si gripa. sad Spit. de boli infectioase din oras e full. sad


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#662 2012-02-28 16:44:34

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

cu riscul de a trezi polemici EU nu tac, Eu nu inteleg astfel de parinti.Nu zic ca ai mei sunt perfecti, au si ei partile lor negative , dar cand am nevoie de ei sa ma ajute cu copilul o fac.
Nu inteleg parintii ce fac copii doar ca sa aiba la batranete cine sa le aduca o cana de apa, pai cand faci un copil , nu te gandesti ca ala o sa aiba si el copil ( copii) si e normal sa ii ajuti.De ce normal , ca asta e legea firii, a compensatiei .

Ma uit si la gandaci, exact la fel, lasa ca dupa ce murim va ramane voua, ok si eu ce sa fac sa imi doresc sa muriti?
Mi se pare urat si anormal sa ai si sa te uiti la copiii tai ca se chinuie si sa ii ajuti.
Blue, timpul lipsa de langa David nu ti-l da nimeni innapoi, eu stau acasa f mult timp, sunt aici cand plange sau il aud cum rade cu mama si mor de nervi si de ciuda ca nu sunt eu in secunda aia cu el acolo, ci la o distanta de o camera sad.
De aceea tot zic, cea mai buna decizie in cazul de fata , o luati voi 3  tu , sotul si david, restul sa stea la casa lor dc nu stiu sa ajute sad

Eu asta gandesc, acum cine ma condamna ...asta este, NU stau mana intinsa la nimeni, muncesc si eu sotul,dar dc unii sau mai mult sau mai putin si ar putea sa ajute de ce nu o fac????

Ps  ptr ca m-am purtat frumos , gandacii au bagat mana in buzunar sa dea niste bani ptr Andu " INteleg ca ii strangeti bani ptr cand o sa fie mare, hai sa ii dam si noi ceva , cu toate ca , astea par mofturi in ziua de azi " ...auzi  mofturi, ca am preferat sa pun alocatia copilului intr-un cont si ce am mai putut noi sad dumbom

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-02-28 16:47:47)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#663 2012-02-28 16:47:12

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ally hjarta

faza e ca ei chiar cred ca ajuta bang


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#664 2012-02-28 16:49:48

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

da kata , cunosc gandirea, " noi atata putem sa facem, " , " ce nu va ajutam"...cum????

ea e dr la tara ...unde omul vine cu gaina si oul, NU trimite un ou sau o gaina la nepot ( eu platesc bani buni sa ii iau ceva mai sanatos )..dar ei ne ajuta rotfl


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#665 2012-02-28 17:01:49

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

onutza, pentru ragade iti recomand Lanolina de la multi-mam
minuni a facut pt mine!
cat despre cealalta problema, sa dea Dumnezeu sa fie totul bine!


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.