homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-36


#666 2012-02-28 17:04:05

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

eu ma ref la altceva... ai mei chiar ne dau, ba ne baga si pe gat (ii zic e 20 de ori ca n-am nevoie de ceva si ei tot aduc bang ). dar CE AS AVEA NEVOIE, nitica liniste/lasare in pace/respect fata de parerile mele... cucu neutral asa ca sorry, da' pt mine faptul ca ne umplu de mancare pe care nici n-o vrem, asezonata cu un dispret de ala de tipu "ati muri de foame fara noi"... doesn't feel like much help sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#667 2012-02-28 17:15:33

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

?ntreba cineva de unguent pentru iritații la funduleț...prietena mea are două fetițe și a folosit la ambele cutaden, e simplu unguent cu talc, dar cică e foarte bun.
-eu l-am folosit pentru acnee c?t eram in liceu, dar trebuia să folosesc apoi și multă cremă hidratantă, dar coșulețele disparea, din orice zona.

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2012-02-28 17:17:03)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#668 2012-02-28 17:21:41

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

passenger a scris:

adina, eu stiu ca apare la copiii cu tenul f inchis, bebelina ta am vazut ca are ten normal.  cesafac  a avut o vecina cand era bebe, dar ea e ff bruneta la piele., creola. i-a disparut prin clasa 1.

blue, si eu m-as duce la munca fara sa stau pe ganduri! viata e f grea. copiii se fac atat de usor... dar un job bun in ziua de azi nu gasesti prea usor.

came, sanca  puss

rux, naspa, noi am scapat de raceli. sad

va pup, eu sunt varza,  wave
l-am pus acum in tzarc pt un min cat mananc un sandvis si urla intr-una "mama mamaaaaa" ma duc sa il scot

abia asdtept sa vina sotul acasaaaaaaa

incerc sa im intarc copilul, ii dau lp din biberon si am ajuns la o noua marca, pe asta il bea yikes yikes ce minune/// a baut ieri 150 ml i-a dat pe gat si nici nu s-a mai trzit peste noapte  chicot   happydance  happydance  happydance  happydance


allinaaaa, cum ai intarcat-o pe pitica la 1 an jumate? ce metode ai avut?

scuze acu am citit.

bai eu am incercat sa ii distrag atentia ziua, nu ii mai dadeam ziua, la inceput. bea lp. apoi treptat am rarit si noaptea. si in final, o plimba tatsu prin casa noaptea, plangand, pana  ce se linistea si bea tot lp. si adormea. si i-am mai zis o poveste cum ca lupul a furat tzitzi chicot
nu stiu daca am facut bine, dar ea stia ca nu mai e tzitzi pt ca a furat-o lupul


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#669 2012-02-28 17:26:26

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

aaaaaaa....da kata, ai perfecta dreptate, eu ma refer la gandaci ca NU ne dau nimic, de nici unele, nici respect, nici un outel ptr nepot .
Una peste alta, cred ca ai dreptate in cazul vostru si nu numai , mai bine nimic decat " fara noi ati muri de foame " sad, respectul si acceptarea ca ati crescut e mai important


la noi, la " gandacime", " nu va dam ca oricum sunteti obijnuiti sa muriti de foame " rotfl...glumesc, nu va dam decat " sfaturi"

sa va povestesc disputa intre doctori la ziua lui Andu


dupa cum am zis, am facut pocinoaga cu piciorul

si dna Nasa lui andu intreaba  " cine te-a curatat"
a mea gandaca mandra " eu, i-am,pus apa oxigenata si betadina"
nasa " de ce apa oxigenata, trebuia sa ii pune;ti si baneocin pudra"
gandaca " nu, ca intra in reactie"

si da'i si te contrazice big_smile..

eu le-am zis atunci " am 2 degete, dc vreti va dau cate unul la fiecare "...

si inca una, cu alaptatul NORMAl

tot mai mananca...o sa ajungi cu ele la brau , il insori cu tzatza..

eu " il trimit la scola cu tzatza" la insuratoare are alta

si " dupa cum am mai zis, cu banii economisiti imi ridic sanii"
concluzia zilei, " alina isi pune silicoane dupa ce intarca " rotfl

alina eu am incercat intr'o seara cu a fugir robotul cu tzatza si a doua zi nu mai era robotul intreb ...buna idee cu lupul lol

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-02-28 17:30:31)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#670 2012-02-28 17:30:03

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ally rotfl rotfl2  esti geniala rotfl2


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#671 2012-02-28 17:30:11

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

fetelor imi pare rau ca sunteti suparate puss din pacate majoritatea parintilor fac copii ca sa (cum a zis si alina) aiba cine le da o cana de apa la batranete, adica dintr-un motiv total tampit si egoist pe deasupra. Copiii ii faci ca sa ai un rost pe lumea asta, sa lasi ceva in urma ta, sa simti ca n-ai trecut prin viata degeaba. Si de aici pleca totul si esecurile in educarea copiilor, si atitudinea defectoasa, si distrugerea respectului de sine cu replici de genul "Eu te-am facut eu te omor"
Iar pe parintii ce cred ca ei detin adevarul absolut nu ii poti scoate din ale lor nicicum , pur si simplu nu se simt bine daca nu manipuleaza si nu iti baga pe gat parerea lor.

Eu sunt putin .. nu suparata dar trista. Am hotarat cu al meu sa evitam contactul prea mult cu rudele lui (familia aceea cu 2 copii si unul pe drum) pentru ca mie una imi provoaca o stare de tristete amestecata cu furie si nu am nevoie de asa ceva in viata mea.


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#672 2012-02-28 17:35:24

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

fetelor nu am timp sa va citesc acum caci normal ca al meu copil e fresh desi a dormit decat 30 min bang azi . sper sa am timp la noapte

ma macina ceava : zilele trecute am avut maronei cam 2 zile si destul de putinsi am crezut ca-mi vine prima data dupa nastere. de 2 zile nu mai e nimic. nici atunci si nici acum nu am avut vreun simptom. ati mai patit vreuna din voi asa pana sa va vina menstra prima data dupa nastere? caci eu refuz sa ma gandesc la altceva ca mor de frica cesafac cesafac cesafac

Ultima oara a fost editat de smart lady (2012-02-28 17:36:23)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#673 2012-02-28 17:39:21

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Emilya a scris:

Iar pe parintii ce cred ca ei detin adevarul absolut nu ii poti scoate din ale lor nicicum , pur si simplu nu se simt bine daca nu manipuleaza si nu iti baga pe gat parerea lor.

din pacate asa e. ai mei muuuult mai putin decat "altii", dar asa e...

eu ma intreb de multe ori daca si eu voi face asa ? oare chiar in halul asta o sa fac ?  spranceana

Offline

 

#674 2012-02-28 17:40:05

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

eu una nu
cand a venit, a venit sad ( si cam prea repede )

kata, sunt atat de obijnuita cu " diputa lor profesionala" si una e mai desteapta ca alta, ca nu fac nimic altceva decat sa ma distrez pe seama lor

ieri cand a sunat gandaca sa intrebe dc am gasit ceva ce au uitat, nu a "uitat" sa nu ii zica sotului meu " nasa e pediatra , NU stie, sa nu puneti pudra" lol, se auzea cica si gandacul pe fundal " care dadea si ala un sfat" ...pacat ca nu am 3 degete big_smile

emy puss


Eu una nu mai am nimic cu faptul ca isi dau cu pararea , Sa nu incerce sa se impuna ( tata meu de ex, dc nu comenteaza de fiecare data NU traieste lol, dar a incetat sa incerce sa se mai impuna , mama saraca mereu ii zice, dar lasa-i in pace, tie asa iti faceau ai tai , etc...si pe el il auzi, eu doar imi zic parerea lol ), dar gandacii  de asta s-au suparat pe noi...ca nu au fost ascultati " inclusiv sotul ca s-a " cuplat cu una cu scoli mai multe si cativa ani in plus  " rotfl

gandacul e ceva genul CA mine sau impotriva mea rotfl
de aia eu acum mor ca imi poarta grija degetului rotfl

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-02-28 17:43:43)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#675 2012-02-28 17:42:45

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

blueeyes a scris:

Adica tu l-ai lasa pe Sebi (la 1 an si 3 luni), sa te duci la munca, passuc? Ca despre asta este vorba ACUM, nu de bb2...

buna si de la noi.

blue, numai tu stii .
eu m-a intors la munca, Natalia la 1 an si trei luni a ramas cu buni / o mai duc si la cresa (dar nu prea avem spor cu asta ) . m-am intors pentru vreau sa avem casa noastra ... pentru ca ma rog sunt mai multe motive, eu am vorbit despre asta la vremea respectiva . este foarte greu . mie imi este groaznic de dor de ea toata ziua si ei de mine la fel, desi buni si maia se ocupa frumos de ea, se joaca cu ea, o alinta .. o scot la plimbare etc . insa si acum zic ca, date fiind conditiile , am facut cea mai buna alegere .
trebuie sa vorbesti si cu sotul tau, eu nu cred ca numai barbatul este responsabil de banii din casa, greutatile trebuie sa se imparta , nu e corect sa duca numai unul greul, dar aici voi stiti cum va "repartizati" , depinde de ce venituri are el, etc .
daca pot sa lucrezi ca freelancer de ce nu incerci de acum , ca sa vezi daca ti-ar iesi ? si il incarci pe sotul tau cu veniturile, ca sa nu pierzi cic-ul . nu e usor sa lucrezi de acasa, eu am posibilitatea asta 4 zile pe luna si imi este ff greu cu nati la mine in brate in permanenta .

deci cam asta a fost parerea mea, daca te ajuta cu ceva .


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#676 2012-02-28 17:42:49

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Smat  poate e mica menstruatie sau doar se mai curata cate ceva de acolo


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#677 2012-02-28 17:45:14

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

GeoGeo a scris:

daca pot sa lucrezi ca freelancer de ce nu incerci de acum , ca sa vezi daca ti-ar iesi ? si il incarci pe sotul tau cu veniturile, ca sa nu pierzi cic-ul .

.

asta voiam si eu sa zic


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#678 2012-02-28 17:49:24

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

adică un pediatru nu știe să trateze răni...concluzie...copiii, nu vă loviți! bang
-ally_na eu folosesc cu succes pudra de baneocin pe orice rană deschisă...?nsă ?ntr=adevar nu folosesc ?n combinație cu apa oxigenată pentru că am ?ncercat odată și mai rău am facut...spal cu apa curată și pun baneocin și compresă sterilă.at?t


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#679 2012-02-28 17:50:30

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

hell eu nu zic ca una stie si alta nu...

pediatra e pro pudra , socrela contra lol


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#680 2012-02-28 17:54:48

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

katami a scris:

eu ma ref la altceva... ai mei chiar ne dau, ba ne baga si pe gat (ii zic e 20 de ori ca n-am nevoie de ceva si ei tot aduc bang ). dar CE AS AVEA NEVOIE, nitica liniste/lasare in pace/respect fata de parerile mele... cucu neutral asa ca sorry, da' pt mine faptul ca ne umplu de mancare pe care nici n-o vrem, asezonata cu un dispret de ala de tipu "ati muri de foame fara noi"... doesn't feel like much help sad

La noi e si mai rau, ca nici nu ne dau nimic  lol  David nu a vazut nici macar un ban sau macar un body dat de bunicii lui. Pe principiul ca oricum nu intelege de la cine a primit  disperat  Adica mai pe romaneste, din orgoliu - nu primesti nimic, pana nu stii de la care bunici ai primit, ca nu cumva sa crezi ca ti-au dat scarbele de la tara/de la oras, dupa caz  bang

katami a scris:

GeoGeo a scris:

daca pot sa lucrezi ca freelancer de ce nu incerci de acum , ca sa vezi daca ti-ar iesi ? si il incarci pe sotul tau cu veniturile, ca sa nu pierzi cic-ul .

.

asta voiam si eu sa zic

Nu pot ca si freelancer, caci eu nu-s pe programare, sunt pe suport, helpdesk, cu tichete, telefoane etc.  bang

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2012-02-28 17:59:34)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#681 2012-02-28 17:56:56

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ally, eu am ?nțeles...dar am zis ce funcționează la mine.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#682 2012-02-28 18:02:26

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

si la mine smile, asa ca , fara sa stie gandaca , am pudra la picior, pusa de al meu sot...contra gandirii gandacii lol

blue puss o sa faci ce e mai bine ptr davidut stiu eu puss


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#683 2012-02-28 18:07:59

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

flowerpot a scris:

Ally_na, Carol bea multa apa+lapte (cand are chef)+tzitzi. Stai linistita ca Andu nu are nik

Tudor bea cam 600-700 ml de apa zilnic ca-i vara ca-i iarna

buna fetelor  wave


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#684 2012-02-28 18:11:23

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

blue , uite, ai auzit auzit 100 de pareri aici , inclusiv pe a mea, care cu siguranta nu este ceea ce vroiai sa auzi.
eu zic acum sa te inchizi cu sotul in camera si impreuna cu el sa luati o decizie, cea ma buna pentru voi pe care sa o COMUNICATI celorlalti . Si gata.

pupicipentru mamici, bebici si burtici !!!!


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.