homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-38


#704 2012-02-28 20:42:59

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

mie imi este greata, nu mai pot sa o tin asa, eu nu ma pot hrani!!!! ma uit ca am slabit, imi cade parul cu pumnii, ma dor oasele, dintii.  yikes 
azi am mancat 2 linguri de mancare la 12 si un sfert de sandvis  grater


realtia s-a imbunatatit, adica vorbim, radem, pe cu totul alte teme, despre sarcina nu vb. dar de sustinut nu ma sustin in ce se intampla,..  smile  nu-i nimic, eu am nevoie de buna dispozitie, nu am chef de contre si discutii tensionate si pareri si pareri....

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-02-28 20:44:46)

Offline

 



#705 2012-02-28 20:54:48

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pass sa inteleg ca alor tai nu le-a placut ideea ca esti iar gravi? ca eu daca nu am mai apucat sa citesc pe aici...ce mae nrveaza  parintii astia de se baga asa...ei si-au trait viata cum au vrut si acum se baga in vietile copiilor
iar dr si mai tampita bang
am pus si eu 2 filmultele la topic cand aveti timp sa va uitati

onu,ce face bebelina ta?


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#706 2012-02-28 20:57:59

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

passenger a scris:

salutare

si la mine ca si la kata,... big_smile dar eu nu ma supar asa tare ca ii scapa lui sebi ceva in plus de papa, sebi cu siguranta nu se supara pt ca e cel mai mancacios copil ever, buni e in extaz cand ii da lui nepot-su fel si fel de preparate,... lol toata lumea iese in castig.

am fost azi la medicul de familie sa imi dea trimitere pt analizele de sarcina. ii zic "buna ziua, as dori o trimitere pt analize" , "ce fel de analize?" , "sunt gravida" " IAAAAAAR????"  neutral  neutral  neutral  neutral  neutral   
Pana mea, m-am simtit ca la al 6-lea copil. Nene, e al 2-lea, ce daca a venit foaaaarte repede si mult prea aproape de varsta cu primul,,.... aia a fost sa fie, acuma taci si fa-ti treaba.  neutral  neutral
M-am simtit f penibil.


eu ca si flow zic, blue, cred ca te-a suparat faptul ca nu ti-a spus ce doreai sa auzi, si anume sa stai acasa cu bb si eventual sa mai faci unul. Eu o inteleg, asa au reactionat si ai mei, mama abia azi a vb cu mine iar big_smile ... asa sunt parintii, sunt ai nostri, ii iubim,....

vai ce dr ai bang a mea m-a felicitat pt curaj


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#707 2012-02-28 21:00:40

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Onu, fruntea sus!Totul va fi bine. Nu avem cum sa stim de dinainte ce si cum....Vorba ta, ce ti-e dat s atragi, tot tragi. Astept vesti bune de la tine, sa imi spui ca totul e bine la urmatoarea eco.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#708 2012-02-28 21:03:47

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

alina, pai... pe vremea lor turnau 2-3 copii unul dupa altul, in ziua de azi iti trebuie curaj mare ca sa il faci pe al 2lea, de aia a zis asa lol

sweety, evident ca nu, "nu imi trebuia facultate sa stau acasa si sa tooot fac copii". smile  in loc sa ajung as in cariera mea, eu am facut un copil, hai treaca-mearga, dar cU AL DOILEA ce a fost??? si ce am de gand?
eu nu ii judec si nu ii critic, poate aceleasi temeri le voi avea si eu vizavi de copiii mei peste 30 de ani, cine stie.  cesafac

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-02-28 21:04:59)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#709 2012-02-28 21:35:54

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pass nu-i baga in seama...o sa-si revina ei
ai mei de ex cand a ramas sora-mea gravi,nu au fost de acord,ca a ramas inainte de a se casatori,si cuuummm??? rade lumea,ce zice lumea?  ca trebui a mai intai sa se marite si apoi s afaca copil ei nu  i-a pasat,a facut copilul,s-a casatorit si apoi toti au fost  innebuniti dupa copil....in schimb eu am stat 5 ani dupa casatorie sa ma hotarasca sa fac bb...am stat dupa cariera,dupa una alta...si pt ce pana la urma? ca tot un salariu de mizerie am cu toata scoala de am facut si cu tot stresul

va las,noapte buna !!!


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#710 2012-02-28 21:41:40

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

gata si eu... pfui, greu fu, da' e gata smile

multumesc de incurajari, fetele

emy, pai chiar asa, ce ai cu bietu barbat? rotfl2 (fiiix asa e si a noi, eu is zbirul big_smile )

pass, si d nu i-ai zis ceva dr? big_smile de ex, fix ce ne-ai zis noua, ca e al doilea si nu al 6lea? smile io serios ca nu-mi dau seama dc "te simti" si, mai ales, dc pleci urechea la tot felul de temeri/"sfaturi bune" puss
cat despre mancat... la noi NU iese toaata lumea in castig, tocma asta e. cris, oricat urasc eu asta, are nevoie de un regim cat de cat ordonat al meselor solide... stiu ca din afara e greu de priceput, poate ca nici eu n-as fi inteles dak nu eram in situatia asta, dar.... e maica-mea, deci ar tb, daa nu pricee, SA ACCEPTE ca io, ma-sa plodului, asta decid si punct. in fine... trecem peste smile curatenia m-a facut mai vesela si mai toleranta, cred rotfl

razu, felicitai pt mers!@!@ applause wow, ce raide sunteti!

sweety, poi e devreme, mai smile sunt copilasi care fac primii pasi la cateva luni bune dupa 1 an... nu e nicio tragedie smile sanatoase sa fiti!

blue puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#711 2012-02-28 21:54:25

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Mamici ajutor plss

aveti idee a ce seamana astea ?

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/25201_dsc_1063.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/25201_dsc_1064.jpg


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#712 2012-02-28 21:58:59

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Seara buna

Eu m-am procopsit cu sinuzita, de aia nu am gust de atatea zile, si nici miros.

Ally eu nu imi dau seama din poza.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#713 2012-02-28 22:01:03

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Eu cred ca daca esti parinte nu inseamna sa ti critici copilul, ca de ce face al 2 lea copil , ca de ce aia si celalata. stiu ca parinte inseamna sa fii langa copil, nu sa fii cu gura pe el si sa l enervezi. off..eu in nici un caz si spun de acum ca ma stiu si asa sunt-nu am sa mi toc copilul si sa i zic ce sa faca si ca n a facut aia bine si nici cealalata, am sa incerc sa i fiu alaturi in tiate deciziile din viata lui.  si nu cred ca nu conteaza numai cum esti crescut, conteaza caracterul cum esti ca om. ca si mama mea e la fel, dar eu o las sa spuna, o inteleg ca asa e ea nu se poate schimba , respect ce spune si atat.nu ma mai enervez, am ajuns la nivelul asta lol   Eu is mai calma di  firea mea, poate e un avantaj s rezist cu indarjire tongue

Deci Kata, asta e, astia ii avem cu ei defilam,nu te mai enerva si tu..  tongue     par

Razu , felicitari pentru mers!! applause   gata de acum...

Ally, eu nu stiu nustiu   pare o iritatie pe piele nustiu    sunt bubitele mici si rosii si una langa alta..

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-02-28 22:07:12)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#714 2012-02-28 22:02:32

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

daca nu sunt pozele clare mai fac sad*(


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#715 2012-02-28 22:08:35

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

s-ar putea sa fie rozeola aly_na.
si noi si parca si tymo de aici de pe forum avuram, dar cu febra inainte de eruptie  2 zile.
puss  puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#716 2012-02-28 22:14:11

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ally_na a scris:

cu riscul de a trezi polemici EU nu tac, Eu nu inteleg astfel de parinti.Nu zic ca ai mei sunt perfecti, au si ei partile lor negative , dar cand am nevoie de ei sa ma ajute cu copilul o fac.
Nu inteleg parintii ce fac copii doar ca sa aiba la batranete cine sa le aduca o cana de apa, pai cand faci un copil , nu te gandesti ca ala o sa aiba si el copil ( copii) si e normal sa ii ajuti.De ce normal , ca asta e legea firii, a compensatiei .

Ma uit si la gandaci, exact la fel, lasa ca dupa ce murim va ramane voua, ok si eu ce sa fac sa imi doresc sa muriti?
Mi se pare urat si anormal sa ai si sa te uiti la copiii tai ca se chinuie si sa ii ajuti.
Blue, timpul lipsa de langa David nu ti-l da nimeni innapoi, eu stau acasa f mult timp, sunt aici cand plange sau il aud cum rade cu mama si mor de nervi si de ciuda ca nu sunt eu in secunda aia cu el acolo, ci la o distanta de o camera sad.
De aceea tot zic, cea mai buna decizie in cazul de fata , o luati voi 3  tu , sotul si david, restul sa stea la casa lor dc nu stiu sa ajute sad

Eu asta gandesc, acum cine ma condamna ...asta este, NU stau mana intinsa la nimeni, muncesc si eu sotul,dar dc unii sau mai mult sau mai putin si ar putea sa ajute de ce nu o fac????

Ps  ptr ca m-am purtat frumos , gandacii au bagat mana in buzunar sa dea niste bani ptr Andu " INteleg ca ii strangeti bani ptr cand o sa fie mare, hai sa ii dam si noi ceva , cu toate ca , astea par mofturi in ziua de azi " ...auzi  mofturi, ca am preferat sa pun alocatia copilului intr-un cont si ce am mai putut noi sad dumbom

Ally hjarta   ca bine zici     cu parintii..

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-02-28 22:37:11)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#717 2012-02-28 22:15:02

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

nu a avut febra sad


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#718 2012-02-28 22:16:39

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Ally ceva alergie? sunt doar acolo pe burtica?


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#719 2012-02-28 22:23:13

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

el are priorixul  facut sad
ma gandesc la alergii, azi a mancat niste oua de prepelita sad , si i-am schimbat spuma de baie sad,

offfff, ii dau zirtec si ca ( asa a zis dr )

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-02-28 22:24:24)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#720 2012-02-28 22:33:13

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Hm....poate o fi alergie la ouale alea


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#721 2012-02-28 22:52:00

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ally eu nu stiu ce ar putea fi


ma bag si eu langa baieti ... va pup


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#722 2012-02-28 22:55:34

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ally_na, pare a fi alergic... Insa eu nu i-as da zyrtec, suprima sistemul imunitar si nu i se mai curata asa de eficient sistemul digestiv, daca e de la oua. nustiu


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.