homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-39


#723 2012-02-28 23:01:56

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Ally_na cred ca Andu are bubitele de la spuma de baie. Stiu ca este tare tentant pt copii dar nu ii mai pune spuma(nt) de baie ca nu-i sanatos. Sau da-i mai rar. Noi am avut o sticla anul trecut si i=a placut la nebunie dar de luni bune nu i-am mai dat si tot ma mai intreaba de ea.

Andreea sanatate multa! Fa inhalatii.

Fetele astazi, a radio, a fost o emisiune faina tare. O sa pun un link cand imi mai revin din raceala caci poate fi reascultata si online. Ideea era despre prostitutie si castigurile din prostitutie. Invitata in studio a fost o fata care graduse de la o univeristate buna din Canada si care facea a doua facultate.
La noi facultatea se plateste si...costa. Daca nu ai bursa este ft greu si sa ai bursa trebuie sa fii o idee destept. Deci pt a avea bani si asi plati cursurile pt cea de-a doua facultate, tipa se prostitueaza. Mentionez ca parintii (majoritatea) nu isi intretin copii dupa 18 ani - aproape toti pleaca de acasa, se angajeaza si stau cu chirie. Parintii - bazat pe experienta mea- le mai dau bani de faculate dar nu pe toti insa contribuie la nunta destul de serios (parintii fetei fac nunta aici...dar fiind o tara multiculturala mai sunt si exceptii).
Deci, fata incepe sa se prostitueze. Mama ei stie ca nu are job insa vede ca ea, fiica, pleaca in excursii in Europa, face a doua facultate etc. Nu se baga in viat afetei caci este mare, are peste 20 de ani. Insa fata o suna si ii spune ca are un job. Mama intreaba daca face streaptese. Fata spune ca nu. Pana la urma ii spune ca se prostitueaza si ca este multumta cu ce face, ca nu i se pare o obligatie etc. Si mama ii spune ca orice, ORICE decizie ia fata ea este ok, ca este alaturi de ea. Chiar daca este socant ca fata se prostitueaza, daca ea vrea asta este si sa stie ca are o mama care o asculta si care o ajuta ori de cate ori are nevoie. Povestea etste mai lunga dar eu am spus pe scurt. Am ramas  yikes  yikes  yikes
Eu nu stiu cum as proceda sa vina Carol si sa imi spuna asta.

Scuzati greselile dar eu nu mai pot de raceala. In 30 de ani nu imi amintesc sa fi fost asa de rau...
Si sa va zic si o perla a la mama rotfl o sun astazi, vorbesc cu amandoi si le mai zic de Carol, cum stiga in biserica si pune la punct tot ce misca. Si mama spune: "ai fo fost si tu desteapta daca eram atenta si nu te imbolnaveai la 9 luni si nu iti faceau transfuzie de sange (de la mama)". Si acum rad de cum le mai zice mama rotfl


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 



#724 2012-02-28 23:08:43

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

sweety bebelina e bine, acum doarme. i-am facut baitza, i-am dat sa pape...

razu multumesc. ma rog la DD sa primesc vesti bune la eco si sa nu fie nevoie sa mai merg pana atunci

pass sa ai parte numai de liniste de acum!

andreed imi pare rau de sinuzita

ally sa treaca bubitele lui Andu

va las si eu, il astept pe sot de la serviciu, fac un dush repede si somn, sper sa avem o noapte mai buna. somn usor! pusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#725 2012-02-28 23:10:47

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Blue. de unde si dde Zyrtec? adica in sensul ca te pricepi la multe/ sti. rodnar     chicot  par

Andreea, si ce iei t sinuzita? supa

Onu   par   o sa fie bine la eco viitoare.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#726 2012-02-28 23:13:48

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Andreea, pentru sinusită este foarte bun spray-ul Bioparox...


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#727 2012-02-28 23:16:22

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Like, pe perioada cand David avea dermatita atopica si probleme digestive de la vaccin, pediatrul tot zyrtec i-a prescris, si atunci am citit o gramada despre alergii si despre faptul ca eruptia reprezinta o modalitate de auto-curatire a organismului, si daca nu exista risc de soc anafilactic sau de sufocare de la alergie, este mai bine sa nu se intervina. Acuma, naiba stie cum e, insa mi-a sunat logic nustiu

flower, ce n-as da pentru o asemenea mama bang

Andreed, pe mine doar inhalatiile m-au ajutat cand facusem sinuzita  bang  Dupa operatia de deviatie de sept nu am mai facut infectie pe-acolo  smile

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2012-02-28 23:19:22)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#728 2012-02-28 23:27:06

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Blue, mami ar adopta...puss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#729 2012-02-28 23:39:40

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

buna la toata lumea

eu citesc mai tot timpul tot, dar de scris apuc mai rar si mai nou vad ca numai pe la ore din astea tarzii...

azi am stat afara 2h , am intarzaiat cu masa si normal ca si cu somnul, si cand am iesit de la ea nu stiam ce sa fac mai intai : vase, rufe, papa, etc.

blue, clar decizia finala tu o iei, eu una sincer ma gandesc in fiecare zi ( cam de cand a implinit ana 1.6 ani) pe bune, fara exagerare, ce os a se itnample cu mine si cu ea cand o sa ma intorc la serv, sunt zile in care ma uit la ea si instant imi dau lacrimile gandindu-ma ca nu o sa mai fiu in preajma ei mereu, ea nu o sa ma mai vada, si tot asa ( si acum imi dau lacrimile cand scriu grater  grater  grater )...va fi groaznic, pe bune,...ma mai consolez cu gandul ca i-am gasit o gradi la cateva strazi de serv meu si poate imi ami alin dorul stiind ca e cat de cat aproape de mine....dar ...stiu si problema banilor e o problema ( si noi suntem in constructie cu casuta si imprumutati si rasimprumutati)dar daca ma intorc la serv iau mai putin ca acum ( ca de au miscorat salariile)....pana la urma pune-ti totul in balantasi vedeti unde inclina, pe bune, le anuntati vestea si cu asta basta , nu mais tati la discutii.

legat de parintii, ai mei sunt la departare, noi am avut late probleme : adica nu l-au acceptat pe sot, nu vroiau sa vina la nunta, etc, pe ana in schimb o adora ( taica-meu care a fost rece ca piatra si cel ami inversunat e topit dupa ea, mai ales cand ii zice ,,tatai,,), de ajutat ne mai ajuta ( cat pot dar nu cine stie ce) , in schimb scapam de faza cu sfaturi, adica nu se baga, noi ne decidem ce si cum...iar maica-mea care ea e mereu cu sfaturile , cu cresterea, imi mai zice, dar eu i-o bag repede,, nu ca ma citit ca nu mai e ok asa, si uite asa, etc,, ...si de voie de nevoie accepta, pana la urma cred ca accepta ca e copilul meu si fac cum vreau eu, la fel cum si ea a facut cum a vrut ea.

allya eu cred ca e  de la mancare, si ana mai pateste, nu asa intins ,d ar ii mai apar, si ii dispar, uneoir o mai dau cu Lipikar Balsam de la Roche-Posay si ii trece.

ana s-a trezit mai devreme si ma striga,, mama,, rar face asa, m-am dus langa ea, i*am dat suzi ca si-o pierduse si nu o gasea si s-a culcat la loc.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2012-02-28 23:40:30)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#730 2012-02-29 00:00:44

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

au inceput sa ii mai dispara ( nu mai sunt asa pronuntate ) si parca s-au rarit

blue merci ptr sfat

ma duc langa el la somn , sper ca maine sa nu mai aiba , urasc sa ajung la dr

flow , spuma aia cica e fara parabeni, luata din farmacii...of sad

va imbratisez si ma duc la somn

nb


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#731 2012-02-29 07:25:05

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neata!

asa prost am dormit, toata noaptea mi-a fost rau.
m-am saturat de starea asta, vreau sa pot manca si eu ca asa nu stiu cum o s-o duc..
am incercat si stand dimineata in pat sa rontai stixuri si covrigei dar imi e la fel

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-02-29 07:25:42)

Offline

 

#732 2012-02-29 08:07:37

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Neata  puss  kram

Pass supa sper sa treci cat mai repede de aceasta perioada cu greturi.

Onu doamne ajuta sa nu fie nimic grav.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#733 2012-02-29 08:21:39

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pass ... offf cu greturile astea ... sunt greturi de fetita big_smile

onu .. sper sa fie totul ok
andreea puss  cum mai sunteti cu raceala?

in Buc ninge  cold


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#734 2012-02-29 08:26:54

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Neata  mornincoffee

Offline

 

#735 2012-02-29 08:30:58

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neata !!

m am trezit cu o usturime in gat, si cu nasul infundat sad sper sa nu fie si Ana la fel..

ce as vrea sa imi aduca cineva cafeaua la pat... mornincoffee tongue sa stau sa mai lenevesc aici..

o zi frumoasa sa aveti !

Offline

 

#736 2012-02-29 08:36:29

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Cmin suntem bine, Maria e ok, eu ma simt mai bine. Voi?

Ruxy cum e Vladut?


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#737 2012-02-29 08:42:42

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

andreea alex e bine ... pe mine ma ustura gatul si curge nasul


garga am obv azi, dupa laptic, cand l-am pus sa ragaie, ca se auzeau zgomote din burtica, ca si cand circula lapticul pe acolo


ruxx voi ce mai faceti?

adina sper sa nu fie si la voi raceala asta urata


le am intrebat aseara si eu ceva la diversificare ... poate stiti sa va dati cu parerea ... razu multam de rasp

Ultima oara a fost editat de cmin (2012-02-29 08:44:23)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#738 2012-02-29 08:48:55

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

wave  coffestudiu eu sunt deja la scoala. e asa greu miercurea si joia ca am de la 8. si mie inca mi-e somn cascat si la noi ninge cold cu fulgi uriasi

Ruxx neata. Cum va mai simtiti tu si Vladi

onu s[per sa fie totul ok cu tine rugaciune

Pass pare rau de nopti nedormite si de starea de greata.

eu la prima fata nu am avut nici o greata, acum , la a doua fata, am avut cam 3 luni de greturi- 3 luni jumatate. deci nu e regula cu fetele si greturile.

legat de parinti, mama mea nu se baga foarte atre, ne mai zice una alta, ne mai da cate un sfat. dar de multe ori ii spun ce si cum, daca ma deranjeaza ceva. legat de fata, o iubeste enorm, si imi mai da sfaturi legata de cresterea bebeilor, dar de cele mai multe ori are dreptate. stie si se pricepe, e mai informata decat multe alte amme, ca a cxitit mult si s-a pus la curent cu informatii noi. asta deoarece a trebuit sa stea cu o fetita in italia, de la cateva zile , dupa nastere, pana acum la 4 ani jumatate. si a citit si stie mai multe. dar de regula, ma intreaba , daca e ok sa ii dea aia, sau ailalta.

despre soacra, ei sunt departe, nu se baga nici cu sfaturi, decat daca o intreb. de vazut ne vedem rar, la sarbatori mai ales. de ajutat ne ajuta si ei cum pot. de cate ori mergem la ei, venim cu una alta. cam asta
dar e naspa sa se bage parintii, sa nu te lase sa iei propriile decizii. doar noi stim cel mai bine ce  e mai ok pt familia noastra.

offtopic mi-am facut cont pe facebook chicot  dance si vreau sa va introduc in lista, pe cele care aveti cont. scrieti-mi cum sunteti pe fb ca sa va adaug

eu sunt Alina Elena Ripanu

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2012-02-29 08:51:02)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#739 2012-02-29 09:01:37

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Neata!  mornincoffee

Onutza sad  rugaciune sa fie bine! Macar te adoarme daca Doamne fereste va fi nevoie??


Cmin groaznica intamplarea din Auchan grater brrr


Blue,Lucky mama sta cu mine in casa si nu sunt sigura ca stie in ce consta serviciul meu lol

Noi mai avem de faut ROR si ma sperie virozele astea  cesafac  cesafac  cesafac sper sa fie ok  cesafac  cesafac .Vineri mergem la vaccin  cesafac .

Apropo de gandaci smile eu am devenit foarte prietenoasa cu a mea de cand am observat cat de mult o iubeste Sasha smile daca el este fericit atunci eu o chem cat de des pe la noi. La inceput eram chiar geloasa lol cand o vede il apuca o bucurie si un ras de te lasa masca.

Kata asa este si la mine grater(( mai dar identica situatia grater .Cateodata simt ca o urasc grater si apoi mi se face rusine sad . I-am zis de cateva zile ca eu nu am ce sa discut cu ea referitor la mancarea lui si dupa 2 min ma intreaba "nu-i faci mancarea?" sau "cere mancare "  forgetit  bang .Si desi face asta la infinit cand ma infig in ea zice ca am ceva cu ea asa gratuit  bang  bang  bang zici ca m-a apucat asa din somn ea clar nu a facut nimic....hai ca deja ma enervez grater
Incerc sa uit fazele penibile de la inceput dar ieri i-am zis ca daca as da timpul inapoi inainte sa nasc m-as muta cu chirie macar cateva luni ca tare m-a chinuit grater cu fazele precum : scos creierii copilului cu batista bebelusului(a plans 2 nopti neutral ) , copil nemancat/lapte care nu este bun, curent in casa cu toate geamurile si usile inchise, caciula in cap, temperatura scazuta....etc  bang  bang  bang
Sa-ti spun ca mama ii baga paine in gura pe furis?  box

Emi bafta lol dar nu te vad mai pe roze decat mine dupa e povestesti lol


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#740 2012-02-29 09:10:13

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neata!
am avut inca o noapte super  dance
pupam lumea fericita si necajita!  kram


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#741 2012-02-29 09:25:32

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

vai, miri rotfl

sybscriu si eu la ce a zis blue ref la unguentele antialergie pe baza de corticoizi... 3 homeopati mi-au zis acelas lucru... si pb digestive ale crisului au inceput dupa ce i-am suprimat eczemele de pe fata cu nidoflor sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.