homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20-21


#381 2012-03-12 13:46:08

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Fetelor, va pup pe toate! puss

Ma gandesc la Madlena si sotul ei neincetat, sa o sprijinim cu rugaciuni si ganduri bune ca va trece peste acest lucru cumplit cu bine.
madlena va intra aici si va citi toate paginile acestea unde s-au facut speculatii ca unele persoane nu-i vor binele si ii vor face rau aceste discutii. pana la urma  si pe strada necunoscuti sau chiar si din familii nu se uita totdeauna binevoitor la tine cand tu ai ceva ce ei nu au, ca asa este lumea cu lacomia ei.
macar sa nu mai discutam noi atata despre aceste lucruri, sa le lasam neobservate.

Dana, poate e impropriu sa spun au revenit, au fost tot timpul, dar au fost estompate de tratamentul din spital.

Laura stau in spital si 9 luni daca asta inseamna sa-mi fie bine si sa duc la sfarsit, dar dupa 6 zile doctorul m-a trimis acasa, pentru ca dandu-mi tratament am inceput sa ma simt bine de tot, dar cum am ajuns acasa in aceeasi zi, am varsat de 5 ori, iar in spital nici macar o data.

Muco, Iulia  puss multumeeeesc!

Amalia puss ieri am varsat doar o data, apa ce-am baut-o dimineata. Azi inca n-am varsat, am si mancat sunt destul de ok, dar ma misc ca un robotel ca la orice miscare sau miros inhalat, vomit instant. Doar cu foaaaarte multa grija, pot sa retin mancarea. Multumesc pentru grija!

Referitor la gingivita, stai linistita si eu fac periodic exact asa, la cate un dinte si stiu ca doare dar trece de la sine, nu te ingrijora. In sarcina e si normal, oricat de bine ai igieniza cavitatea bucala.

Ada ce frumoooos mamico, felicitari pentru puiuta superba!  hjarta

Laura cu siguranta te deranjeaza atat de tare din cauza sarcinii, pentru ca si mie mi s-a schimbat mirosul incredibil de tare. nu suport nimic din ce imi placea inainte, d-apoi ceva mai urat. eu am incredere ca asta va trece!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#382 2012-03-12 13:48:41

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

denorah00 a scris:

Fetelor, va pup pe toate! puss

Ma gandesc la Madlena si sotul ei neincetat, sa o sprijinim cu rugaciuni si ganduri bune ca va trece peste acest lucru cumplit cu bine.
madlena va intra aici si va citi toate paginile acestea unde s-au facut speculatii ca unele persoane nu-i vor binele si ii vor face rau aceste discutii. pana la urma  si pe strada necunoscuti sau chiar si din familii nu se uita totdeauna binevoitor la tine cand tu ai ceva ce ei nu au, ca asa este lumea cu lacomia ei.
macar sa nu mai discutam noi atata despre aceste lucruri, sa le lasam neobservate.

Dana, poate e impropriu sa spun au revenit, au fost tot timpul, dar au fost estompate de tratamentul din spital.

Laura stau in spital si 9 luni daca asta inseamna sa-mi fie bine si sa duc la sfarsit, dar dupa 6 zile doctorul m-a trimis acasa, pentru ca dandu-mi tratament am inceput sa ma simt bine de tot, dar cum am ajuns acasa in aceeasi zi, am varsat de 5 ori, iar in spital nici macar o data.

Muco, Iulia  puss multumeeeesc!

Amalia puss ieri am varsat doar o data, apa ce-am baut-o dimineata. Azi inca n-am varsat, am si mancat sunt destul de ok, dar ma misc ca un robotel ca la orice miscare sau miros inhalat, vomit instant. Doar cu foaaaarte multa grija, pot sa retin mancarea. Multumesc pentru grija!

Referitor la gingivita, stai linistita si eu fac periodic exact asa, la cate un dinte si stiu ca doare dar trece de la sine, nu te ingrijora. In sarcina e si normal, oricat de bine ai igieniza cavitatea bucala.

Ada ce frumoooos mamico, felicitari pentru puiuta superba!  hjarta

Laura cu siguranta te deranjeaza atat de tare din cauza sarcinii, pentru ca si mie mi s-a schimbat mirosul incredibil de tare. nu suport nimic din ce imi placea inainte, d-apoi ceva mai urat. eu am incredere ca asta va trece!

deno cand te duci la doctor?


40+  rugaciune

Offline

 

#383 2012-03-12 13:49:24

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Deno, sunt de acord cu tine, dar nu pot ignora jignirile, cu atat mai mult cu cat sunt spuse la adresa celor care au postat la aspirante mesaje de Madlena..
Am si eu o intrebare, sa nu te superi pe mine.Ti-ai facut analiza de helicobacter pylori?Ca asta poate da asa simptome in sarcina..


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#384 2012-03-12 13:55:02

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

amalia, mulțumesc frumos...acum plec la pauză...am hrănit ob muncii


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#385 2012-03-12 13:57:20

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Iulia azi la 5:15 am programarea, cum ajung acasa am sa va scriu tot ce mi-a spus.

Buck acum nu mi-am facut-o, insa acum 2 ani am avut probleme cu o gastrita nodulara si heli pozitiv, am facut tratament, dar nu am mai repetat atunci analizele sa vad ce s-a mai intamplat, si tratamentul l-am suportat f greu.

desi e posibil sa se fi reactivat ca dupa reprize mai violente de varsaturi, am niste dureri de stomac insuportabile. sad

referitor la mesaje, mai bine sa fim noi tolerante ca tacerea-i de aur smile


si pe mine m-a luat gura pe dinainte pe acest topic si-mi cer iertare mai ales moderatorilor, dar nu stiam cum functioneaza treburile si credeam ca daca esti gravida ti se ridica 5 statui rotfl2  iertare buga


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#386 2012-03-12 14:03:41

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

buna burtici!

am intrat doar sa ii spun Madlenei ca sunt si eu cu gandul alaturi de ea si m-am rugat pentru ea sa treaca cu bine peste intamplarea asta nefericita supa. sper din suflet sa isi faca efectul medicamentul fara sa aiba reactii adverse asupra ei, iar apoi sa se poata efectua chiuretajul in siguranta si sa nu lase niciun fel de urme tot necazul asta (nici fizice, nici psihice) rugaciune. nici nu imi pot imagina prin ce trec ea si sotul ei, mi-au dat lacrimile cand am citit grater. Madlena, daca citesti aceste randuri, incearca sa te tii tare, spune-ti mereu ca vei trece cu bine peste asta, fii optimista! iar pe sotul Madlenei vreau sa il rog sa nu aiba niciun fel de remuscare, nu este vina nimanui pentru ceea ce s-a intamplat! veti depasi cu bine aceasta incercare grea, trebuie sa fiti uniti si sa aveti incredere si speranta in D-zeu. va doresc din suflet sa se termine cat mai repede si usor cosmarul acesta si sa aiba un final fericit, sa puteti avea copilasul vostru curand, iar Madlena sa fie o mamica sanatoasa! rugaciune numai bine!

Offline

 

#387 2012-03-12 14:04:37

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Deno, ia fa tu analiza de helico, s-ar putea sa iasa pozitiv.Si poti face tratament homeopat lejer in sarcina..
In privinta tacerii ai dreptate, indiferenta doare, dar pe de alta parte sunt satula sa se arunce cu noroi in toata lumea de oricine, spune-mi si mie, unii au mai multe drepturi ca altii???Eu astept sa-si asume Iulia raspunderea si sa scrie concret la cine se refera..altfel o sa-i raportez mesajul la moderator..


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#388 2012-03-12 14:05:35

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

denorah00 a scris:

Iulia azi la 5:15 am programarea, cum ajung acasa am sa va scriu tot ce mi-a spus.

Buck acum nu mi-am facut-o, insa acum 2 ani am avut probleme cu o gastrita nodulara si heli pozitiv, am facut tratament, dar nu am mai repetat atunci analizele sa vad ce s-a mai intamplat, si tratamentul l-am suportat f greu.

desi e posibil sa se fi reactivat ca dupa reprize mai violente de varsaturi, am niste dureri de stomac insuportabile. sad

referitor la mesaje, mai bine sa fim noi tolerante ca tacerea-i de aur smile


si pe mine m-a luat gura pe dinainte pe acest topic si-mi cer iertare mai ales moderatorilor, dar nu stiam cum functioneaza treburile si credeam ca daca esti gravida ti se ridica 5 statui rotfl2  iertare buga

deno  rugaciune la doctor si te asteptam cu vesti bune


bucklucica chiar te rog sa ma raportezi la ce moderator vrei tu ...parfumul de nesimtire se vinde peste tot nu numai la aspirante.So...pe viitor e frumos si civilizat sa vii sa ceri detalii, dana ai vazut ca a explicat f bine ce am vrut sa spun, inainte sa te duci la aspirante sa faci glume cu parfumul...asa ca te rog sa raportezi mesajul meu .


offtopic daca tot o sa imi iau warn sau ban macar sa zic pana la capat ce simt...ma simt ca la gradinita cand strigam <te zic lu mama daca nu imi dai jucaria... sac sac>  ...e un forum public pentru cele care uita si avem voie sa ne spunem cu toate parerile chiar daca nu toate le impartasim.

Ultima oara a fost editat de iulia80 (2012-03-12 14:12:26)


40+  rugaciune

Offline

 

#389 2012-03-12 14:10:31

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Iulia, nu am facut nicio gluma.Oare ti se pare corect sa jignesti?Te-am jignit eu pe tine vreodata?????????
Ti-am cerut sa nominalizezi persoanele la care te referi..dar se pare ca nu ai raspuns..

Ultima oara a fost editat de bucklucica (2012-03-12 14:14:53)


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#390 2012-03-12 14:10:32

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

bucklucica a scris:

Deno, ia fa tu analiza de helico, s-ar putea sa iasa pozitiv.Si poti face tratament homeopat lejer in sarcina..
In privinta tacerii ai dreptate, indiferenta doare, dar pe de alta parte sunt satula sa se arunce cu noroi in toata lumea de oricine, spune-mi si mie, unii au mai multe drepturi ca altii???Eu astept sa-si asume Iulia raspunderea si sa scrie concret la cine se refera..altfel o sa-i raportez mesajul la moderator..

off mai buck asa mi-e de groaza de atatea analize si tratamente, de ace nu mai spun, seaman cu o stropitoare grater
eu sper sa fie un simptom al sarcinii, nu sunt prima care nu suporta parfumuri si mirosuri care mai de care, nici nu ma mai gandesc  disperat

iulia puss


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#391 2012-03-12 14:16:53

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

bucklucica a scris:

Iulia, nu am facut nicio gluma.Oare ti se pare corect sa jignesti?Te-am jignit eu pe tine vreodata?????????

ti-a zis cineva bucklucica esti ipocrita?eu una nu am zis nimic de genul

o citez pe dana ca poate acum intelege toata lumea cui ii era adresat mesajul <Angelush eu nu am inteles ca pe toate aspirantele le-a facut asa  wink  a zis doar ca nu suporta ipocrizia si cred ca se referea stric la persoanele care atunci 's-au luat' de madlena si au trimis-o aici la burtici si acum zic imi pare rau...Asa am inteles eu mesajul iuliei  nustiu>

dar repet suntem offtopic si nu sunt obligata sa ma justific in fata nimanui.

Le. ...am dat msg de la dana intocmai, asa ca angel acum nu trebuie sa te simti tu ofensata...cine a citit ce se vb cand a postat dana intelege.

si de acum chiar nu mai postez absolut nimic ...vrea cineva sa intepe nu are decat, dar eu am venit pe forum in alte scopuri nu ca sa ma cert cu lumea.

Ultima oara a fost editat de iulia80 (2012-03-12 14:18:47)


40+  rugaciune

Offline

 

#392 2012-03-12 14:26:17

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Pai tocmai, daca esti pe forum in alt scop si ai scris ca te lasa rece discutiile de la aspirante, nu-ti inteleg comentariile..Eu te rog sa fii specifica atunci cand faci afirmatii de genul, ca nu are nimeni obligatia sa citeasca din urma sa vada cine a zis nu stiu ce..daca arunci in cineva cu pietre, arunca acolo, nu in toate directiile..Eu am obosit sa intru aici si sa fiu jignita sau sa mi se citeze mesajele aiurea...Nu ai spus bucklucica, dar ai scris la gramada, pot interpreta oricum, nu???De aia ti-am cerut detalii..


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#393 2012-03-12 14:31:18

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

bucklucica a scris:

Pai tocmai, daca esti pe forum in alt scop si ai scris ca te lasa rece discutiile de la aspirante, nu-ti inteleg comentariile..Eu te rog sa fii specifica atunci cand faci afirmatii de genul, ca nu are nimeni obligatia sa citeasca din urma sa vada cine a zis nu stiu ce..daca arunci in cineva cu pietre, arunca acolo, nu in toate directiile..Eu am obosit sa intru aici si sa fiu jignita sau sa mi se citeze mesajele aiurea...Nu ai spus bucklucica, dar ai scris la gramada, pot interpreta oricum, nu???De aia ti-am cerut detalii..

scopul meu pe forum e sa vorbesc cu alte fete, purtatoare de burtici sau nu, sa ne ajutam cu sfaturi ....Scopul meu pe forum nu e sa ma cert cu lumea .


40+  rugaciune

Offline

 

#394 2012-03-12 14:32:20

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

iulia80 ai warn pt etichetare si jignire.

Offline

 

#395 2012-03-12 14:36:53

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Fetelor, ce atmosfera aici! grater
Haideti sa vorbim de bebei ca e cel mai frumos subiect! puss


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#396 2012-03-12 14:37:32

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

camysh a scris:

iulia80 ai warn pt etichetare si jignire.

doar ca sa inteleg si eu regulamentul de pe acest forum...nu am voie sa imi spun parerea , cu toate ca am zis ca <nu suport ipocrizia>, nu am zis in nici un post <fetele de la aspirante sunt ipocrite>, dar unele aspirante/mamici pot face glume subtile de genul "ne dam cu parfum de nesimtire si ipocrizie", sau "ipocrita e cea care spune",  si pentru ele e totul ok?


40+  rugaciune

Offline

 

#397 2012-03-12 14:39:29

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Dana la 16 saptamani si 4 zile am fost si s-a vazut. Sper sa se vada si la tine goodluck goodluck


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#398 2012-03-12 14:45:02

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

bună fetelor wave pup burticile puss

offtopic iulia care-i baiul cu parfumul? și te corectez: ?parfum de ignor și nesimțire? era de fapt expresia, utilizată fix de mine ?n contextul acesta: ?acum folosesc un parfum cu 2 arome: nesimțire și ignor..? tocmai ca să nu bag ?n seamă comentariile de genul celui postat de tine smile dacă te lăsau rece comentariile, nu mai făceai offtopicuri și nu mai ??nvolburai? mai tare apele.. pentru că ai făcut-o => nu te-au lăsat rece.

ontopic: țin pumnii madlenei și aștept să vină cu vești c?t mai bune goodluck rugaciune

LE: ada puss felicitări pentru bebelină majoreta

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2012-03-12 14:46:26)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#399 2012-03-12 14:45:08

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Buck hai sa deschid eu ochii sa nu se interpreteze mesajul iulie (chit ca mie sincer mi se pare evident ce a vrut sa zica)- si nici nu am mai vorbit cu iulia deloc pana acum doar ca , zic eu, privesc lucrurile la rece de aia inteleg ce vrea sa zica. Si eu eram pe la aspirante cand a zis Madlena de testul pozitiv si totusi nu ma simt vizata cu nimic din mesajul iuliei . Ideea e ca Madlena e aceeasi persoana noua si necunoscuta(ca doar nu a trecut decat cateva saptamani de la episodul de la aspirante) si daca atunci lumea nu s-a putut bucura din oarece motive de testul ei pozitiv iulia zicea ca nu ar fi trebuit nici sa zica acum aceleasi persoane ca le pare rau de situatia prin care trece.
Iulia greseala ta a fost ca ai folosit cuvantul 'ipocrite' daca o ziceai mai pe ocolite descriind numai fenomenul (cum se practica pe aici) nu era bai. Eu zic s-o lasi balta  wink Cine vrea sa inteleaga iintelege exact ce ai vrut sa zici
LE eu cand am zis ca ma mananca degetele sa scriu ceva (acu cateva pagini) era pentru ca si eu eram dezamagita sa vad ca acum se poate ca sa ii zicem toate maldenei ca ne pare rau si sa fim alaturi de ea , dar atunci cand a zis de testul pozitiv nu ne-a putut bucura toate la fel de tare cu ea  sad  trist...

Ultima oara a fost editat de dana82 (2012-03-12 14:49:30)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.