homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20-23


#419 2012-03-12 15:37:59

zoozie
New member
Inregistrat: 2012-02-01
Mesaje: 44

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

iulia80 a scris:

denorah00 a scris:

sunt rau, in romania esti un nimeni pentru toata lumea, doctorul mi-a zis sa plec acasa nu mi-a explicat nimic din situatia mea, nu sta la povesti, vorbeste din usa si pleaca, e foarte flegmatic si nu mai vin la el in viata mea. si cum aici e singurul spital de nimic, voi fi nevoita sa merg sa nasc la sute de km, in ungaria sau in cluj.

sunt foarte suparata de situatia asta, poate de-aceea m-am aprins asa cand am vazut ca parca nici intr-o comunitate unde ar trebui sa te simti in familie esti nebagat in seama. acum astept de 4 ore dupa o motivare de absente, daca e posibil asa ceva.

chiar nu stiu ce doctor bun care sa se ocupe de mine sa caut, si unde-l gasesc, daca exista asa ceva in tara asta de 2 lei.

trebuie sa aveti vreun cabinet particular, clinica particulara in oradea cu un dr bun. goodluck si cel mai important e ca tu te simti bine , mananci si bebe creste .

Buna dragelor, am eu o prietena buna medic in Oradea, as vrea sa o ajut pe Deno sa-si gaseasca un medic ok, dar am nevoie sa-mi trimita un mail pe alaptare@gmail.com

Offline

 



#420 2012-03-12 15:40:04

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Buck, ce precoc a fost Eric chicot La mine nu s-a vazut la 13 saptamani


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#421 2012-03-12 15:41:01

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

bucklucica a scris:

Deno, eu am avut greturi si nu am mancat mai nimic pana la 19 saptamani la Eric si a fost baiat..smile
Iulia, la mine la prima sarcina sexul copilului s-a vazut la fix 12 saptamani.Iar nasterea la stat a fost 250 eur la dr si 100 lei la moasa, dar eu i-am dat 400 eur la dr pentru ca mi-a recoltat si stem..Acum la clinica privata ma costa 50 mil nasterea normala cu epidurala..

daca acum 2 ani jumate ai dat 400E acum inseamna ca sub 600-700 cred ca stramba din nas dr sad


40+  rugaciune

Offline

 

#422 2012-03-12 15:41:59

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Time, mie acum mi-a zis ca stiu ei sexul, doar ca am refuzat politicos sa mi-l comunice..deci la 16 saptamani..
La Eric a fost altceva, un super dr cu ochi buni si un rusinos de copil care isi arata doar curuletzul..
Iulia, nu neaparat.Uite la primul dr la care am fost cand am ramas gravida acum mi-a zis ca ma costa 12 milioane in spital cu el, nastere normala..Cred ca cel mai bine sa vorbesti cu dr, poate iti spune direct..

Ultima oara a fost editat de bucklucica (2012-03-12 15:43:55)


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#423 2012-03-12 15:44:02

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

intereseaza-te cat vrea doc...aici la buc sunt doctori extrem de buni care nu accepta...sau sunt doc care cer exact cat vor
de ex stiu la un doc din buc ca pe naturala cerea 15 mil si 30 mil pe cezariana...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#424 2012-03-12 15:51:19

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Buck lol nu e timid de loc Eric

Oare pe unde o umbla Any ? De azi dimineata nimic. Sper sa fie OK.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#425 2012-03-12 15:53:20

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Pai am vazut ca nu a mai intrat, dar parca zicea ca are treaba dincolo la aspirante.
Janis, ce faceti voi?Cum e sa fii mamica full time?


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#426 2012-03-12 15:55:51

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

denorah00 a scris:

Fetelor, va pup pe toate! puss

Ma gandesc la Madlena si sotul ei neincetat, sa o sprijinim cu rugaciuni si ganduri bune ca va trece peste acest lucru cumplit cu bine.
madlena va intra aici si va citi toate paginile acestea unde s-au facut speculatii ca unele persoane nu-i vor binele si ii vor face rau aceste discutii. pana la urma  si pe strada necunoscuti sau chiar si din familii nu se uita totdeauna binevoitor la tine cand tu ai ceva ce ei nu au, ca asa este lumea cu lacomia ei.
macar sa nu mai discutam noi atata despre aceste lucruri, sa le lasam neobservate.

EXACT.... oameni buni, chiar nu va puteti abtine de a va da in cap IN NICIO SITUATIE? grater grater fata asta trece printr-un COSMAR si voi va luati de par pt orgolii? macar nu le mai asociati cu numele ei.... si faceti-o in alta parte!!!!!!

concret, nici mie nu mi se pare ca iulia a jignit.

dar oricare ar fi "dedesubturile" scandalului, DIN RESPECT pt suferinta madlenei, TERMINATI!!

(cand am vazut cate pag au fost de citit am fost sigura ca e scandal.... dragilor, in ritmul asta astea la bb 2 nu mai facem fata rotfl hai puss gata, impacarea)

topic pt ada avem? hjarta

deno, aia cu greturile si sexul lui bb ii mit smile

zoozie hjarta mai ai timp? big_smile hai ca-mi dadusi curaj ca exista viata si dupa nasterea 2 (si cupii crescuti "ap" hjartarotfl

apropo... in seara asta ma vad cu o tipa din is d la mine care vrea si ea sa nasca acasa... a venit din anglia setata asa.... abia astept sa vb, poat-poate se legaa ceva si-n fundul nostru de moldova lol ea e mai mare, are 27 sapt... dar e la primul bb. abia asteeept dance


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#427 2012-03-12 15:56:24

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

mie dr meu mi-a zis ca daca nu e de garda si eu chiar vreau sa nasc cu el atunci o sa ma coste 250 de euro naturala. acum va dati seama ca si daca va fi de garda tot ii voi da ceva. a si 50 de euro la anestezist daca va fi cazul.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#428 2012-03-12 15:59:33

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Almi Ingerash a scris:

nu ?nseamnă că problemele prin care trece madlena mă lasă rece... dimpotrivă.. știu ce ?nseamnă să LUPȚI ca să obții o sarcină, știu ce ?nseamnă să ți se spună că șansele tale de a răm?ne ?nsărcinată sunt minime și cu FIV, știu ce ?nseamnă multe alte lucruri legate de astfel de aspecte, lucruri mult mai grave de altfel, și pe care din fericire multe din voi (graviduțe, graviduțe și totodată mămici) nu le-ați cunoscut niciodată..

in momentul de fata viata Madlenei e pusa in pericol supa. ce poate fi mai grav decat amenintarea cu moartea, spaima ca poti muri daca interventia nu reuseste? aici nu e vorba de cat de mult a luptat fiecare pt a avea un copil, ci de o problema grava de sanatate de care depinde viata unui om. si cred ca nimeni de aici nu poate spune ca a trecut prin incercari mai grave si sa aiba dreptate. una e sa suferi de probleme de infertilitate, care iti reduc (dar nu pana la 0) sansele de a avea un copil si alta e sa stii ca esti la un pas de histerectomie ca sa-ti salvezi viata, pierzand pentru totdeauna sansa de a avea un copil biologic. grater

dana, chiar m-a surprins atitudinea ta fata de discutia asta tummenupp. ma asteptam sa fii in ton cu bucklucica (ea si almi nu s-au dezmintit neutral).
sunt de acord cu ce ai spus, dar mai ales sunt de acord cu korina: ar trebui sa fim alaturi de madlena, sa ne rugam pentru ea chiar daca nu o cunoastem (nu vad de ce ar fi necesar sa cunosti un om ca sa poti empatiza cu bucuria ori suferinta lui). ea are nevoie de mult suport in momentele astea, nicidecum de galceava.

katami buga tot respectul si pentru tine. uitasem ca si denorah a subliniat acelasi lucru.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2012-03-12 16:09:21)

Offline

 

#429 2012-03-12 15:59:59

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

AmaliaRaluca1985 a scris:

mie dr meu mi-a zis ca daca nu e de garda si eu chiar vreau sa nasc cu el atunci o sa ma coste 250 de euro naturala. acum va dati seama ca si daca va fi de garda tot ii voi da ceva. a si 50 de euro la anestezist daca va fi cazul.

spranceana  ce "subtil" si-a zis omu' tarifu'....

aaa... uitasem... intreba cineva mai sus de "feeling"... la noi s-a potrivit perfect la cris... desi mereu credeam ca voi avea o fetita prima data, din mom in care am vazut testul am zis (inclusiv sotului): "e baiat". si baiat l-am visat.... la 12 sapt mi-a zis dr ca "pare" fata si i-am zis... "nu cred" rotfl la 16 avea putza smile
acu tot baiat cred ca e, l-am visat de 2 ori baiat (eu) si o data sotul (el are si o fata la activ vise rotfl ).... sa vedem in vreo 2 sapt ce (baiat) e lol

Ultima oara a fost editat de katami (2012-03-12 16:04:15)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#430 2012-03-12 16:03:49

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

absolut deloc katami..si mi se pare mult mai ok asa. mi-a zis ca daca nu e de garda si eu vreau sa nasc cu el, asta este tariful. si iti zic sincer ca mi se pare mult mai bine asa, adica mie nu mi s a parut deloc deplasat. a spus ca nici sotul meu nu se duce din timpul lui liber sa-i ingrijeasca copiii sau sa-i care lemne in soba.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#431 2012-03-12 16:05:13

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

AmaliaRaluca1985 a scris:

absolut deloc katami..si mi se pare mult mai ok asa. mi-a zis ca daca nu e de garda si eu vreau sa nasc cu el, asta este tariful. si iti zic sincer ca mi se pare mult mai bine asa, adica mie nu mi s a parut deloc deplasat. a spus ca nici sotul meu nu se duce din timpul lui liber sa-i ingrijeasca copiii sau sa-i care lemne in soba.

aaaaa.. stai ca am inteles io gresit  dumbom da, asa nici mie nu mi se pare aiurea.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#432 2012-03-12 16:06:46

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

bucklucica a scris:

Pai am vazut ca nu a mai intrat, dar parca zicea ca are treaba dincolo la aspirante.
Janis, ce faceti voi?Cum e sa fii mamica full time?

e f bine.....singura cu el ma inteleg tare bine  happy
cam face figuri..cam tzipa....dar il pun la san(acum sunt cu el mufat) altceva nu stiu ce sa ii fac lol
mama il plimba...il shashaia...plm
oare plange de somn ? tongue
eu am sanul.deci folosesc atu-ul smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#433 2012-03-12 16:10:25

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

zoozie a scris:

iulia80 a scris:

denorah00 a scris:

sunt rau, in romania esti un nimeni pentru toata lumea, doctorul mi-a zis sa plec acasa nu mi-a explicat nimic din situatia mea, nu sta la povesti, vorbeste din usa si pleaca, e foarte flegmatic si nu mai vin la el in viata mea. si cum aici e singurul spital de nimic, voi fi nevoita sa merg sa nasc la sute de km, in ungaria sau in cluj.

sunt foarte suparata de situatia asta, poate de-aceea m-am aprins asa cand am vazut ca parca nici intr-o comunitate unde ar trebui sa te simti in familie esti nebagat in seama. acum astept de 4 ore dupa o motivare de absente, daca e posibil asa ceva.

chiar nu stiu ce doctor bun care sa se ocupe de mine sa caut, si unde-l gasesc, daca exista asa ceva in tara asta de 2 lei.

trebuie sa aveti vreun cabinet particular, clinica particulara in oradea cu un dr bun. goodluck si cel mai important e ca tu te simti bine , mananci si bebe creste .

Buna dragelor, am eu o prietena buna medic in Oradea, as vrea sa o ajut pe Deno sa-si gaseasca un medic ok, dar am nevoie sa-mi trimita un mail pe alaptare@gmail.com

multumesc din suflet zoozie, dar acum merg la cluj pt primul consul la un doctor de care verisoara mea mi-a spus numai de bine. sa vedem daca-mi va placea. cred ca oricum voi opta pt nasterea la cj, pt ca la oradea nu mai vreau sa merg sad experiente neplacute acolo.

dar iti multumesc din suflet pentru grija si gest!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#434 2012-03-12 16:10:39

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

fete eu am avut treaba, dar ma bucur ca macar nu a trebuit sa asist la discutii supa

ada felicitari applause  applause  applause
time aveam treaba multa disperat maine la fel forgetit mersi de grija kram

va pup pe toate,trebuie sa ies


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#435 2012-03-12 16:14:04

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Pa Any, bine ca esti Ok kram

O seara placuta


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#436 2012-03-12 16:14:36

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

am citit tot , uffff , aici nu au voie discutii, aici era coltisorul meu de liniste
iulia nu vad de ce m-ar deraanja ca ai citat-o tu pe Dana lol
Korina puss frumos spus rugaciune

Any cand ai de gand sa descarci pozele alea ?

noi am venit de la vaccin, a fost binisor, "nu am plans mai mult ca mami " rotfl adica ea a bazait nitel, dar cand am iesit din cabinet am plans eu de m-am umflat ca m-a pus aia sa ii tin eu piciorusele sa o injecteze grater
dar in rest suntem bine , suntem grasune, 6,600 gr si 60,8 cm


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#437 2012-03-12 16:15:54

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

angel... cred ca e tare nasol... grater


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.