homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-120


#2262 2012-04-08 13:08:16

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

X_ynna, te pup, mersic, mai astept atunci, marti se fac 4 saptamani de la operatie, am niste Ca Mg Zn in casa si o sa iau din asta pana una alta...

Offline

 



#2263 2012-04-08 13:10:26

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Daca nu te simti foarte rau, odihneste-te si mai asteapta vreo 2-3 saptamani. Desi se poate afla si daca e o anemie mai veche (sincer am uitat complet ce trebuie facut pentru asta), nu cred ca e cazul sa te complici. Daca iti e rau tare, mergi acum.


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#2264 2012-04-08 13:14:24

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

am un copil tare istet, seamana cu taica-su, aceleasi frunti late big_smile  pe langa ca ne intelegem cu el ca si cu un copil mare, intelege tot ce ii spun si ii cer sa faca, spune ( aproape  lol  )corect peste 15 cuvinte, le retine si le repeta f usor si corect, imi arata pe degete pana la 3, tocmai a facut o faza  va ,.. ii arat o bufnita intr-o carte si imi spune aca, aca, ( steluta ) , ii aratasem eu acum 2 saptamani un videoclip, ala \"twinkle twinkle little star" si i-am povestit cum bufnita zboara la steluta sus pe cer, si el acum cand a vazut bufnita imi arata cu degetul sus si zicea aca. Si ma mai surprinde ca are o memorie  neutral , trecem pe langa un cimitir cand mergem la un supermarket mai departe de casa, unde nu ajungem decat rar, si cand am mers ultima data acolo, inainte sa ajungem in dreptul cimitirului el a inceput sa se inchine, asa face cand vede cruci, icoane si cand aude clopote sau muzica bisericeasca. deci el stia ca urmeaza crucile de la cimitir, habar n-am cum de retine trasee d-astea desi e asa mic. copiii astia,minuni de la Dumnezeu!  hjarta
]
papucicule, si mama a ramas mult timp cu ameteala dupa operatie.  sad  sanatate!

ynnuc, am plecat fara aparat ca e mare si abia il caram si pe el in bagaje, si-asa am avut pt sebi cat pt o vacanta de o luna. am facut cateva2-3 poze cu telefonul, o sa pun pe fbk cand le scot

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-04-08 13:17:18)

Offline

 

#2265 2012-04-08 13:18:25

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

X_ynnapuss, foarte rau nu imi este, mi se face alb in fata ochilor si se misca camera cu mine, cateva secunde, nu am cazut niciodata jos sau ceva de genul...
Passpuss, multumesc! Ce baiat ai! hjarta

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-04-08 13:18:56)

Offline

 

#2266 2012-04-08 13:20:23

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

mare, am baiat mare!  grater  ... ma uitam aseara la un filmulet cand abia incepea sa mearga, nu pot sa cred ca au trecut doar cateva luni de atunci iar evolutia e atat de mare, parca sunt 2 copii diferiti. cat de repede cresc,imediat pleaca de langa noi!  grater

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2267 2012-04-08 13:24:09

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Si eu am dat peste niste poze cu Iulia cand mergea de-a busilea si acum o alerg prin casa, ne ascundem de ea, o las in sufragerie si ma trezesc cu ea printre picioare... hjarta

Offline

 

#2268 2012-04-08 13:28:21

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

lol
tu ai fetita si teoretic ele sunt mai atasate de familie, de parinti, o sa vina la tine des sa te vada, sunt mai lipicioase. eu cu 2 baieti... parca vad ca o sa fiu o baba singura nevizitata de copii si o sa ma usuc de dorul lor.

fug ca am musafiri, pupici si o zi faina  wink

Offline

 

#2269 2012-04-08 13:44:41

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Papu par

Razu  par  fara ajutor e greu.    eu bine ca o am pe mama, nu stiu ce m as face fara ea. David e bine , nu se mai aude hircaitul dar folosesc batista bebelusului mereu.

Am avut o noapte buna noi, dar o seara plina de maraieli.

Eu am niste niste cearcane, pfff. nu stiu daca voi mai scapa de ele.

Xynaa puss

Aici ploua de dimineata sad  tine pana maine..

Lucky, da am inteles, sa pun sare intr-un saculet sau ciorapel.  par


Pass, cresc asa repede grater  grater  acus ii dam la scoala si de acolo..gata..vorba ta mai sunt si baieti..baietii nu prea mai stau pe acasa..fetele, e altceva, cred big_smileapplause  bravo pentru Sebi, baiat mare si istet.

Eu imi doresc si o fetita, foarte mult. nu stiu de ce..dar numai sa fie sanatos, bb2 e fetita asa am vazut la eco.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-04-08 13:53:59)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2270 2012-04-08 13:51:20

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

salutare mamici  wave

Offline

 

#2271 2012-04-08 13:51:51

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Pass ai baiat mare  puss  storstark

Papu, tot  ce e posibil ca dupa operatie sa fi ramas cu o usoara anemie.

Maria abia a mancat la pranz, i-am facut pireu cu carnita si nu cred ca am dat-o pe spate. Nu mai stiu ce sa ii fac de mancare sa manance cu placere.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2272 2012-04-08 13:54:07

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

likeit puss
pass, Sebic e bestial hjarta . Zici ca e destept ca taica-su? De la mama n-a luat deloc din mintea aia multa? lol Asta mi-a placut si la Kata. Vorbeste asa de fain(clar) cu Cris, iar Cris o intelege asa de bine hjarta hjarta Sunt dementiali!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#2273 2012-04-08 14:03:14

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

sanca multa sanatate fetitei!

andreed sa-i fie de bine impartasania. bubulina mea adoarme cand mergem la biserica, ultimele 2 dati a luat f frumos impartasania. doar cand am facut molifta scuipa ca era acru si nu-i place, dar de data asta am fost tare bucuroasa ca a luat asa frumos impartasania. mai mergem si joi o data smile

razu fii tare si spor la teme puss

papu sanatate si odihna multa, sa te refaci cat mai repede!

pass ce copil perspicace ai, si ce memorie la el applause

like felicitari pt noaptea linistita


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2274 2012-04-08 14:37:35

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello, multi ani sarbatoritilor si Paste fericit catolicilor si protestantilor care sarbatoresc azi!

ynna, praf a fost aseara, da lol
azi dim i-am dat spre probat halatul de la tine (punish poi asa ne-a fo vb?)... grreeeeu l-am convins ca nu vom merge cu el afara si tot greeu l-am dat jos, defila asa mandru prin fata oglizii rotfl
multumim de vb bune... puss tare bine mi-a paut ca am apucat sa ne vedem smile

pass, desi stii ca noi 2 suntem pe aceeasi lungime cu jivinele, aici te contrazic... cainii, mai ales cei vagabonzi, care au primit, in viata lor amarata, diverse tratamente nasoale, pot reactiona dupa CUM LI SE PARE ca a avut omul intentia. adica SE POATE ca un copil f ok si iubitor de animaluri sa "se arunce" prea incisiv spre un caine cu o poveste nu tocmai fericita in background, iar el, DE FRICA, sa atace. Nu e vina cainelui, nu e vina copilului. Am patit-o si eu cand eram copil, am bagat mana sub o banca in parc pt A MANGAIA un caine schip... si cainele m-a muscat de mana. Am inteles reactia lui de aparare, era obisnuit doar sa fie lovit, probabil supa Dar asta nu inseamna ca imi si convine sa-l las pe Cris sa riste... mai ales ca el, ca mai toti copiii mici, nu e tocma bland in "iubirea" lui fata de animale (matzoacei nostre ii trage niste scatoalcezzdravene pe post de "mai-mai"). Asa ca, pt noi, solutia a fost sa ma duc EU prima spre cainele dorit de copil lol Sa-l abordez blandut, sa-l mangai si, daca sta, sa chem si copilu' la smotocit. Dar repet, Cris nu se arunca f tare in animale, are momente si momente...
la fel e si Cris cu orientarea spatiala, chiar ziceam zilele trecute wink....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2275 2012-04-08 14:39:13

daenarys
Vizitator

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

kata puss

bebe 2 are putza sau fofo? big_smile
scuze ca te intreb asa direct smile

 

#2276 2012-04-08 14:43:36

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

dae puss evident, putza lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2277 2012-04-08 14:45:00

daenarys
Vizitator

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

kata puss
sarcina usoara pe mai departe si nastere si mai usoara

 

#2278 2012-04-08 14:45:14

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Kata, halatul ala e pregatit pentru Cris de cand avea vreo 7 luni, doar ca abia acum am apucat sa ne intalnim. Ma bucur ca ii vine si ca ii place. Ma bucur si mai mult ca am reusit sa ne intalnim, in sfarsit, si sper din suflet sa mai fie si alte ocazii, ca imi place tare mult de voi! hjarta hjarta Cris si matza rotfl2)) rotfl2))

Eu am ajuns sa ma tem de caini. Inainte nu ma temeam absolut deloc si imi erau tare dragi. Si m-au atacat de 4 ori in decursul unui an...fara sa le zic/fac nimic, si involuntar ma tem acum. Pe moment am avut control de sine si n-am fugit/tipat etc, dar fara voia mea am dezvoltat o teama pe care nu o mai pot controla. sad

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2012-04-08 14:49:17)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#2279 2012-04-08 14:48:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

moama, da' asa mare ti-l inchipuiai la 7 luni ?rotfl (glumesc, logic)
poi de-acu no vom fi mai non stop pe afara, deci big_smile big_smile cu drag kram

dae, Doamne ajuta, ms! puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2280 2012-04-08 14:50:17

daenarys
Vizitator

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

:offtopicL:
ynna,ma inseli cu kata??? punish    rotfl

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.