homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-122


#2300 2012-04-08 20:57:49

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

La mine problema e ca am patit-o de cateva ori, si acum, fara sa vreau, involuntar de vointa mea, ma tem. Si stiu ca nu e bine si ca n-ar trebui sa procedez asa, insa nu ma pot controla. Eu sunt innebunita dupa caini, puneam mana pe oricare inainte iar acum mi-e ciuda pe mine ca nu mai pot sa fac asta supa


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 



#2301 2012-04-08 20:59:37

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

buna mamicile!
  birthday  floriilor,celor care poarta nume de flori!

mie nu -mi e frica de caini...imi plac cainii,insa o dat aeram la tara la cienva si avea un caine din asta mai mare nu mai situ ce rasa era...si ibneinteles ca,cainele se uita fix la mine,dar nu latra si eu am zis ca daca nu latra la mine, e ok si ce credeti? s-a repezit direct la piciorul meu si m-a muscat,am si acum semnul, mi-am afcut vaccin anti titanos/tetanos,cum se zice corect? si de atunci ma feresc de caini,chiar daca par blanzi,nu se stie niciodata....

kata,ce crezi? te-am visat azi noapte; erai cu sotul tau intr-un elicopter, vroiati sa sariti cu parasuta ,imbracati in costume din alea  speciale si va sarutati, va faceati declaratii de amor... hjarta de unde visul asta la mine nu stiu....

a mea nu vrea deloc sa mai  manance...azi i-am dat mamaliga cu peste,a mancat ceva,da rin rest can dvede lingurita,nu vrea,nu situ ce sa ma fac cu ea...dar urmez sfatul lui flow si nu mai ma stresez

adina,mai stii? poate se face pictorita  hjarta
motul se taie neaparat de nas/nasa? sau turta,cum e la fete? ca nasi mei nu situ daca pot sa vina atunci...

ma duc sa ma spal pe cap ca m-am vopsit


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#2302 2012-04-08 21:01:18

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

sweety rotfl2 rotfl2 revin cand termin de ras (la partea cu decalratiile, cu parasutismul... never say never rotfl )

noapte buna, mamici puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2303 2012-04-08 21:07:42

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

adina, aruncata cel mai probabil.
sunt si dalmatieni, ciobanesti, adaposturile de animale au destule rase la "oferta"  sad  unde se sfasie intre ei, cei care au ghinionul sa ajunga acolo, cei mai multi nu ajung pt ca sunt eutanasiati pe drum, dupa ce ii captureaza. este o lege care zice ca au voie sa traiasca 21 de zile parca, dar cei mai multi traiesc 10 min. dupa ce sunt prinsi.
mie sincer mai frica imi e de oamenii astia cu dunga rosie in buletin care umbla liberi pe strazi, cum era ala care intepa oameni in autobuz.  sau drogati, aurloaci, tigani, violatori. si chiar si asa daca imi da unul in cap pe strada nu doresc exterminarea intregii rase umane din cauza unui dezaxat.  sad

kata, stiu ce zici. in situatia asta suntem si noi cu |"fiara" de acasa, una dintre pisici, este o pisica nervoasa, imprevizibila, m-a zgariat odata pana la os, iar mama a avut operatie la tendonul de la mana din cauza ei, ca s-a repezit asa, neanuntat. Sebi o sacaie mereu, ea ma surprinde ca de obicei nu ar tolera asa ceva, insa pe el il accepta, pana a un punct, cand incepe sa dea urechile pe spate si agita coada stiu ca tre sa il iau repede de acolo ca in secunda urmatoare se repede la ochi. mai ales la juma; de metru de pispirica, ii e usor sa ajung la ochi. big_smile stau mereu intre ei, pe jar. el fuge prin casa "miau miau psica" , e lesinat dupa ea, dupa celelalte 2 care sunt blande nu asa tare, asta ii place lui, taman asta lol si ce sa fac... stau intre ei mereu, nu mai e mult si sebi va pricepe tot mai mult din ce ii spun, pana cand va invata ca nu e distractiv sa ii dea cu un ciocan de jucarie in spinare sau sa ii bage un deget in ureche cand ea doarme big_smile o sa ii pazesc, dar de atunci sper ca va face ce trebuie. asa si cu astia de pe strazi, acum cat sunt copilasii asa mici normal ca trebuie sa fim vigilente si sa nu ii lasam sa traga un dulau necunoscut de coada, dar ei cresc si invata cum sa se comporte vizavi de ei.
sebi intr-o perioada se ducea la Toto, bulldoul englez, care are 40 kg.  big_smile si se arunca pur si simplu peste el ca si pe pat, intins la orizontala si il lua de gat si il pupa. toto suporta si tolereaza, uneori pot sa zic ca ii place fiind asa calare copilul ii face oarecum masaj si grasanul zice mersi, lol dar chiar si asa, sunt pe faza si urmaresc reactiile lui, desi e cainele bland, care accepta copii si nu e deranjat de manevre d-astea bruste.trebuie sa avem noi grija cat sunt ei asa mici.

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-04-08 21:09:49)

Offline

 

#2304 2012-04-08 21:09:20

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

sweety, taiatu' asta de mot nu are nicio importanta in destinul copilului tongue deci puteti f bine sari peste asta. oricum asta se face pentru distractia familiei. parerea mea ! daca era dupa mine nu faceam, dar nasa isi dorea tare mult, pt ca e prima fina si pt ca ea tine la obiceiuri fff mult. iar mie mi-e draga ea asa ca... smile
eu am insistat sa ii taie ff putin, ca e doar o chestiune simbolica.
la noi a facut asa: i-a taiat parul, l-a pus intre 2 banuti de argint lipiti cu ceara de la o lumanare. i-a facut semnul crucii cu turta (cu gaura), a trecut lumanarea aprinsa prin turta, i-a zis ceva acolo si gata. nu stiu de unde sunt obiceiurile astea, cred ca a facut ea o compilatie din ce a gasit pe net smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2305 2012-04-08 21:11:43

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

sweetey,, ai văzut și ce băuse kata ?nainte de a se apuca de declarații? rotfl2 că de parașutism o cred ?n stare, dar parcă nu mi se pare genul de om care să facă declarații siropoase (kata, să nu dai tare, e o părere care nu-i prea subiectivă că nu te știu personal)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2306 2012-04-08 21:14:43

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Rux,mai e un pic si afli wink Pass felicitari ptr putza nr 2 ! Eu sincer tot putza vreau (de va fii sa fie), ma vad mama de baieti lol
Kata i missed you too puss
Cat despre caini maidanezi am dezvoltat de cand eram insarcinata o fobie ptr ei ,inca nu-mi explic cauza sad Cand sunt cu Ianis,incerc sa-i evit si cam atat. Oricum eutanasia mi se pare cea mai proasta idee posibila in lumea noastra ''civilizata''!
Sweety,nici eu nu ma mai stresez cu cat mananca Ianis...are zile bune si zile mai putin bune. Important e ca e sanatos,energic si il vad cum creste de la o luna la alta.
Subscriu la Debridat ! Si la noi a fost medicamentul minune.
LE: Adina , a fost ziua Anei? LA multi aniiii sanatosi!!

Ultima oara a fost editat de stefany (2012-04-08 21:16:07)


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#2307 2012-04-08 21:19:11

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

stef, eu ma vedeam mama de fete, lol
mersi!  puss
voi mai vreti un bebe2?

Offline

 

#2308 2012-04-08 21:30:30

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

mamici puss x_ynna puss

Multa, multa sanatate bebelinilor raciti. puss Sasha puss sa iasa cat mai repede maseluca.

Ada, de ce nu folosesti banalul bonnisan din plante? Noi am incercat pana si colief si fara rezultat. Bonnisanul insa a avut paaarca ceva rezultate. Si tinutul la verticala, dar nu cel pe umar, cu care nu reusea puiul sa scoata aproape deloc aerul din stomacel.

Iar legat de animale si-n special de caini, parerea mea cred ca o cunoasteti. Ii iubesc, ii respect si treaba devine reciproca.
Si eu am fost muscata de un caine pe care obisnuiam sa-l hranesc. smile dar l-am inteles pentru ca in acel moment isi apara NOUL teritoriu. Se aciuase la o intrare in bloc, fiindca fusese alungat din curtea in care statuse sechestrat pe un lant de o juma de metru. Eu treceam prin fata blocului cu al meu patruped, la plimbare. Si i-am dus cateva boabe. In momentul in care i-am pus jos boabele, a iesit din bloc o doamna. Cainele s-a speriat si a sarit la al meu.
Eu l-am prins imediat pe Lucky in brate si atunci cainele respectiv a sarit si m-a muscat pe mine de coapsa dreapta. Nu am vrut sa-mi las cainele din brate si nu prea m-am mai putut apara asa ca a sarit si m-a muscat si de coapsa stg.
Intre timp a aparut dint-un garaj aflat la 2 metri si o matahala de om cu un bat..., care pana atunci asistase la toata scena fara sa miste un deget... si i l-am aruncat in brate pe Lucky al meu, ca sa ma pot apara de celalalt caine care ataca in continuare.
L-am prins pe caine de ceafa si l-am imobilizat. I-am smult matahalei batul din mana si cu el am reusit sa tin cainele la distanta. Si cam atat. smile pe pantaloni imi siruia sangele, intr-o luna aveam nunta si a trebuit sa fac vaccinurile antirabic+antitetanos si nu am putut sa gust nici macar din sampanie la nunta. smile
A...are si un final extrem de trist povestea asta. sad In zoua urmatoare, cei din blocul la care se aciuase cainele acela, speriati de ce au vazut, au chemat hingherii. sad Cumva, ma mustra constiinta pt ca trebuia ca eu sa fiu mai atenta. Trebuia sa ma gandesc sa nu-i duc de mancare, avandu-l cu mine pe Lucky. sad Intr-un fel eu am provocat incidentul.

Daaar, nu mi-a fost vreodata si nici nu-mi va fi frica de caini. wink

Stef puss

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-04-08 21:32:36)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#2309 2012-04-08 21:38:18

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

luckysor, I love you so much!  hjarta
asa este verisoara mea, atacata si muscata de caini de mai multe ori, tot in situatii asemenatoare celei descrise de tine, si ii adora si e activa in salvarea si ingrijirea lor, nu are pic de frica, ii respecta si intelege. ii cara pe brate pe astia mari la vet pt tratamente, castrari. si are doar 18 anisori si bani doar alocatie. oamenii ca voi sunt ingeri!  kram
pe mine nu m-a muscat asa vreunul, ma rog, nu astfel incat sa sangerez sau sa fie nevoie de vaccinare.

misca puiul meu din burta de numa'  hjarta
bai ce chestie, chiar nu ma asteptam sa simt iar asta asa curand.  smile

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-04-08 21:39:47)

Offline

 

#2310 2012-04-08 21:50:34

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Pass, lucky hjarta

și eu am fost mușcată de c?ine c?nd eram copil, dar din vina mea...l-am văzut apopiindu-se și am țipat pentru că era cunoscut ca și ?c?ine rău?, dar același c?ine mi-a lins rana provocată de el ?nsuși...și apoi am ?nvățat să mă comport cu ei...exact cum zice pass, dacă te cobori la nivelul lor(fizic) cobor?ndu-te pe vine și ?i privești ?n ochi cu respect vorbindu-le calm pentru ei amenințarea dispare. NICI un animal nu va ataca dacă nu se simte amenințat...nici măcar leii sau urșii, darămite un c?ine.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2311 2012-04-08 21:59:48

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

lucky puss saracutza! supa

Si la mine a fost destul de traumatizant in sensul ca, veneam intr-o dupa-amiaza acasa si langa un parc au venit 3 caini mari, albi, in fata mea si m-au inconjurat si au inceput sa ma maraie. Eu m-am oprit si am inceput sa le vorbesc frumos: "cutzu, cutzu catei frumosi" dar ei tot se apropiau de mine. Si in momentul ala am sarit gardul in parc, dar mi-a fost frica sa fug, iar ei au venit rapid pe poarta. Apoi pana sa ajunga ei langa mine eu iar am sarit gardul pe strada. Si atunci, unul a ramas in parc si doi veneau spre mine. Deznodamantul a fost in favoarea mea, dar nu pot sa spun ca ma bucur. In momentul cand au ajuns langa mine au vazut un copilas de vreo 6 anisori, pe partea cealalta de strada, care alerga cu o sacosa in mana si s-au dus toti pe el si l-au atacat supa Nu stiu daca l-au muscat sau doar l-au prins de haine, mi se facuse rau si n-am mai stat. Adica, dupa ce am vazut ca a scapat de caini si s-a adunat lumea langa el, am plecat. A venit un taximetrist si s-a izbit cu masina in ei si i-a dat la o parte de langa copil. Apoi a venit lumea la el ca el tipa tare.

A doua faza nu pot sa spun ca s-a intamplat de teama. Mergeam f vesela pe strada si langa o casa de tzigani, din pracul usii, a venit un caine, destul de micut (ca Vulpix al ioanei) si a inceput sa ma latre ca nebunul. Tot asa, vorbinnd cu el m-am dat in spate incet, incet pana cand am iesit din raza lui de siguranta.

Si a 3 a faza, veneam de la spital si ma grabeam sa ajung la camin. Si am luat-o prin curtea faculatii de arte.Am trecut pe langa un caine mare si n-a reactionat nicicum, doar ca am gresit drumul si m-am intors pe o alta alee. Apoi el m-a intampinat si m-a prins de esarfa si ma treagea de ea sa ma sufoce. Nu ma mai temeam de el, cat ca nu mai puteam respira neutral. Data asta m-am speriat. Chiar eram speriata. A venit un tip si l-a luat de bot iar eu am plecat. Imi venea sa-l pup.  Cam asa...

LE: passuc, hjarta hjarta ce dragutz si activ e puiutul tau!! Si eu tin la ei, nu sunt de acord cu eutanasierea sau minuni de astea. Doar ca acum am o teama pe care nu o pot controla. Imi e tare ciuda pe mine!

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2012-04-08 22:02:34)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#2312 2012-04-08 22:02:05

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Passuc, sentimentul e reciproc. puss

Din pacate, acum nu mai am timp si energie sa ma ocup asa cum as vrea de animalute amarate. sad
Am insa tot respectul pentru oamenii care o fac. Si stiu o gramada care se implica.
Am un prieten, care are un pet shop. Omul asta e inger! Hraneste o gramada de animalute, le duce la vet, le gaseste stapani, etc.
Dimineata, in fata magazinului lui asteapta caini, pisici, porumbei. big_smile Ca la cantina saracilor.

Storm puss X_ynna puss

Passuc, bebelinul simte emotia transmisa de tine. smile Dragul de el. hjarta

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-04-08 22:05:26)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#2313 2012-04-08 22:04:46

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Hola fete!
Noi am avut un weekend plin...am fost legati la mall lol tati a cumparat teve cat caaasa, bebe a fost agitat..a papat tztitzi la mall la toaleta lol aseara fff agitat si a adormit la aproapte 12! El care la maaax 10 e gata..cred ca a schimbat mediul si d-aia sad
Referitr la baieti si fete...passuc ii ai cum ii cresti sau cum ai noroc cred....eu sunt fata si n-as da pe acasa cu anii rotfl iar al meu sotz toata ziua plange ca vrea sa mearga pe la ai lui..deci...depinde tongue
Pup bebeii bolnaviori/maselati lol

Ada pare rau de bebitza ta...al meu lately nu se mai linisteste decat in pozitia de eructat..pe umar..la taica-su..nu la mine lol

Ahh ce prblema am sad am cautat azi rochie de botez..ca nuca in perete grater sani mei sunt imensi,deci imi trebuie masura mare pt sani si mica pe talie/restul corpului..deci va inchipuiti..nu imi vine nimic bang

Aah si al meu vrea si fetita...4 ani diferenta i se pare mult bang eu vroiam in 5..sa iau o pauza..el nu,in 3 ani...si poate ma las convinsa..vaiii de steaua mea rotfl

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-04-08 22:11:15)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2314 2012-04-08 22:08:47

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Janis, de ce ai alaptat la toaleta? In mall-uri, de regula, au camere speciale "mama si copilu". Chiar azi am "folosit" una la mall. Ne-am lactizat, am schimbat chilotii, etc. wink A fost curat, aerisit, cu o canapea imensa, cu masa de infasat, cu prosoape de unica foosinta, etc. wink


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#2315 2012-04-08 22:10:40

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

si eu mai cunosc asa un OM, de meserie inginer de aeronave insa din dragoste si devotament pt amaratii de pe strazi a facut facultatea de medicina vet., si-a abandonat meseria initiala si acum e unul dintre cei mai bine pregatiti medici din Buc. ( evident, daca faci meseria din pasiune adevarata nu ai cum sa nu excelezi in domeniul ales ) si unul dintre cei mai minunati oameni din cati cunosc! ( merge cu catei ai strazii in rucsac seara spre casa, pt a le putea continua tratamentele si perfuziile de acasa, nu ii lasa cu voluntari ci ii supravegheaza direct, isi dedica timpul, energia, viata, lor, pe bani f putini, pt multi ai strazii face pro bono, cabinetul dansului e implicat in cele mai multe campanii de sterilizare, dar tot asa cunosc si un pietar de aici din mahala care are in grija tot ce misca pe o raza mare in jurul lui, lol cu banii pe cartofi ingrijeste cainii pe care ii mai lovesc bipezii sau ii calca tramvaiele, sterilizeaza ce prinde pt ca si el a priceput ideea cu inmultirea haotica si solutia la asta. sa le dea Dumnezeu sanatate si sa ne mai trimita ingeri ca ei!  smile

ynnuca  puss

storm  puss

janis,  puss

va pup si eu, noapte buna!  wave  ma duc langa puiut

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-04-08 22:12:31)

Offline

 

#2316 2012-04-08 22:12:31

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

lucky777 a scris:

Janis, de ce ai alaptat la toaleta? In mall-uri, de regula, au camere speciale "mama si copilu". Chiar azi am "folosit" una la mall. Ne-am lactizat, am schimbat chilotii, etc. wink A fost curat, aerisit, cu o canapea imensa, cu masa de infasat, cu prosoape de unica foosinta, etc. wink

Pai da..in camera pt mama si copilul..dar pt mine tot toaleta era..stateam pe buda sa-l alaptez..wtf? rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2317 2012-04-08 22:12:35

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Janis, poate gasesti ceva in genul celor care se prind dupa gat, adica asa ceva: http://www.maxine.ro/detaliu-Rochie_de_seara-7757.html sau sa iti faci ceva la comanda. Oricum iti trebuie si ceva cu acces usor la sani ca daca iei ceva cu fermoar in spate, trebuie sa te dezbraci...
Cand e botezul?

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-04-08 22:14:46)

Offline

 

#2318 2012-04-08 22:13:26

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello ... nu am citit nimic, am avut o zi plina si inca mai am ...
am citit un pic legat de caini ...pass tie nu iti este frica de ei, nu au cum sa te larte ... eu ii iubesc, iubesc toate animalele dar cand aveam 10 ani mm-a muscat o fiara fara ca eu sa-i fac nimic, era un caine lup care a scapat din curtea unui vecin si a sarit fix in piciorul meu .. crede-ma ca si azi am 7 urme pe picior si imi aduc aminte mereu de clipele alea ... am ramas cu frica de caini, chiar daca si eu am o gramada la ai mei ... noi avem un ciobanesc corb de 50 kg, care e o dulceata cand ne vede, dar nu as avea curaj sa il las pe alex langa el ... nu stii ce reactie are animalul .. ca sa iti dau un exemplu, cand intra cineva strain in curte e in stare sa il rupa, sa muste si pe cine-l tine, dar avem un vecin care cand a venit prima data s-a dus la el si cainele s-a jucat cu el ... depinde de fiecare persoana ...

ma duc la treaba sper sa apuc sa citesc ce ati scris azi ...

PS: lucky tre sa fac niste poze sa-ti arat mandrete de baiat  big_smile

va pup pe toate si bebei aferenti  puss

Ultima oara a fost editat de cmin (2012-04-08 22:14:16)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.