homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-95


#1787 2012-04-03 23:36:13

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

offf, carra grater


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 



#1788 2012-04-03 23:44:38

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

carra kram off, un puss pentru Natalia...virtual....și nu te mai amăr? ci cine e, nu e de vină....așa ceva se ?nt?mplă...nu iau apărarea nimănui, dar poate cineva avea siguranța că n-ar fi căzut și cu tine? Acum e important să se facă fata bine, restul e trecut


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1789 2012-04-03 23:58:26

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

vai de mine cate probleme cu copilasii pe aici

carra, nu-mi vine sa cred, in gips, saracuta, dar cum a cazut mai exact, offf, ana a mea e cu loviturile la cap, ba de parchet, ba de mobile, e la inaltime lor si exact cu capul in ele da..offf, offf, offf, zi-mi de curiozitte cat ati asteptat la urgente, cum s-au comportat cu voi? eu merg saptamanal acolo, dupa perioada aia zilnica, dar nu am contact cu urgentele si nu prea imi dau seama.

pass, horror ce povesti tu, uite de aia vroiam eu sa fac un curs de prim ajutor la copii mici, a fost ceva de genul acum vreo luna , primisesem invitatie, am confrimat ca  ma duc si in final nu am ajuns sad ..sanatate multa lui sebi.

noi suntem ok, am stat azi 3h afara -asta prima data, ca a mai iesit is pe seara cu taica-su, abia o mai bag in casa, offf ce bine era sa fim la casuta noastra...in fine asta e, odata si odata o sa reusim , chit ca va fi ana mare.

eu am fost la un masaj oferit gratuit de tipa unde am facut in iarna- cadou de ziua mea- si na ca un facut a intarzaiat fata de ora programata cu vreo 1/2h  cu clienta de dinainte, al meu a iesit cu ana , eu nu mi-am luat telefon in cabinet, era afara pe hol, cand sa plec, aveam 7 apeluri de la al meu, il sun nu raspunde, nu va zic cum am ajuns acasa, in 3 min pe ceas, drum de aprox 7-8 min, intru si au aud pe ana,, mamica?,, erau amandoi ok,  doar ca ma suna ca ma asteptam la intersectie inainte sa urce in casa...offf, barbati astia, nu pot sa ma bucur si eu de 1h de relaxare.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2012-04-03 23:59:55)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1790 2012-04-04 00:35:23

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

carra grater tare mi-e frica si mie de rupturi de oase. stiu de un bebe miiic de vreo cateva luni care si-a rupt mana cazand din pat. de atunci sunt cu ochii pe ana, dar e imposibil 24/24 sad

adina, si eu vreau la masaj. las ca tot e bine ca ai avut macar un pic parte de el.

nu stiu  ce sa mai fac cu mainile astea ale mele. arata de zici ca am 50 de ani. nu exagerez.  asa uscata si incretita imi e pielea. nu  stiu ce sa mai folosesc. ma dau cu o crema de la garnier acum,  seara si cand mai apuc dar degeaba. apa imi usuca mainile, spalat de vase, spalat pe maini...

Offline

 

#1791 2012-04-04 06:35:44

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata

grater  ce citesc pe aici
pass sper ca si-a revenit sebicul si ca sunteti ok  puss
carra  grater  sanatate micutei sa se refaca repede ... saracuta, asa de rau imi pare de ea
adina .. si eu ma gandeam sa ma duc la masaj, dar mi-e greu sa ma urnesc ... eu zic de o luna ca ma duc sa ma tund si numai ajung  forgetit
pup restul mamicilor si bebicilor  puss


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1792 2012-04-04 08:26:32

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neatza fetele,
cara imi pare rau de cazatura
adina exact asa am si eu mainile, in special cand este frig afara, si ma dau toata ziua cu crema, cand ies afara imi dau cu crema de galbenele si seara cu din aia cu vit A, dar degeaba, macar nu se face mai rau
eu acu am terminat de fiert urzicile, am adunat aseara ca am zis ca sunt cateva si m-am trezit cu ditamai galeata plina, si uite-ma aseara cu curatam la ele , mai ma duceam dupa Dami care se ducea la poarat ca sa faca pa la tractoare,acum doarme dp ce a stat toata noaptea la mine in brate si nu m-am putut duce nici la baie,abia la 7 dim m-a eliberat smile
azi ii fac urzici si restul le bag la congelator, nu ca ar fi ramas f multe lol
sapt asta culeg si stevia, mai astept sa creasca
zicea pe aici cineva de plantat flori  si eu am un chef nebun de sapat pamant si greblat numai ca astept sa nasc, o sa ma satur toata vara de smuls buruiene lol care cresc mai ceva ca rosiile
aseara am stat afara pana la 8.30, i-am dat sa pape afara ,ultima lui masa este pe la 7.30 si imi este cam peste mana ca tre sa-l iau de la copii ca sa-l hranesc ,plus ca tre sa o am facuta ca nu pot gati cu el afara si eu in bucatarie ca dispare una doua smile
baiatul meu doarme si acum, el care era asa matinal


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1793 2012-04-04 08:32:55

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata

Carra  grater imi pare tare rau pentru Nati.

Adina sa iti fie de bine relaxarea.

Pass cum sunteti? cum e Sebicu?

Maria mea s-a trezit la 8...asta dupa ce toata noaptea s-a foit bang

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-04-04 08:38:00)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1794 2012-04-04 09:25:37

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata,

Doamne, numai belele cu copilasii astia.

Pass, tare rau tre sa fii fost.
Carra, imi pare rau. Sa treaca cat mai repede si sa n-o deranjeze prea mult
Adina, tot crema e singura solutie si eventual schimba detergentul de vase.
Cmin greu e pana te duci prima data sau pana gasesti o oferta care te avantajeaza. Eu am fost luni la electrostimulare si vacuum. Am luat un voucher de pe net cu 45 de minuni d'astea.
Andreed sad poate face un nani mai lung la pranz

Razu, Kata, cum au dormit micutii?


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#1795 2012-04-04 09:36:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata

io acu am citi din urma si ce ati scris aseara... pass, brr grater

carra grater refacere rapida sad saracuta...

pass, io efectiv nu sufgar "babele amabile" de la biserica. URASC sa dea cineva copilului meu chestii fara sa ma intrebe inainte. Cris e alergic, nu ii dau toate rahaturile (nu i le dadeam nici daca nu era). Decat sa bage ou kinder, prefer sa mananc io un iaurt sau sa-i dau lui o felie de branza... dar, daca tot n-o fac, atunci sa n-o faca altii pt mine. In plus, acolo unde merg eu sistemul e sa se ofere bomboane de alea primite rest, de 0,2 bani bucata... sau 3 tic-tac intr-o cutie... chestii d-astea. sau BANANE... ma omoara cu bananele, inclusiv preotul le da copiilor dupa impartasanie si io inclusiv pe el in refuz. Acu la noi nici macar nu e FOARTE grava treaba, da' sunt copii care la o gura de lapte sau de grau fac soc anafilactic... CUM sa-ti permiti sa dai asa, aiurea? Mie alea efectiv imi strica starea "de biserica", le-as lua de gat acolo sad

adina, bue... nu stiu ce anume cautati voi "despre energii" (is zeci si sute de variante, tehnice sau mai putin). Eu una, daca e sa recomand ce mi se pare MIE best of domeniul asta, recomand cartile lui Lazarev (aviz amatorilor sunt greu de digerat... nu ca stil, ala e fain, sunt "povesti', ci ca... mesaj. Nu toata lumea le suporta, adica. Am o parte in format electronic, trimit pe mail cui vrea)

cris asta noapte a dormit ca maria...a dica foindu-se non sop, cu somn pe parchet etc, dar, macar, fara crize si supt continuu (a supt 1 h dim, da' deja asta ii lejer)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1796 2012-04-04 09:50:15

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata mamici wave

Vai Pass mad groaznic ce-ai povestit tu . Sper sa fie Sebicu bine si tu la fel !

Carra offf saracuta Nati supa . Sanatate!

Kata n-a mai supt al tau ca a predat stafeta odraslei mele, m-a creierit toata noaptea spranceana

Andre si al meu s-a trezit la 8 desi noaptea a fost mai mult treazx decat culcat...


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1797 2012-04-04 09:55:31

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Apropos de impartasanie si mers la biserica. Mie nu-mi place cand merg s-o impartasesc. Mi-o chinuie preotul. Ea nu vrea sa ia lingurita aia cu vin si el insista. I-o tine in gurita pana inghite si se lasa cu plans, toata biserica se uita urat la mine de parca i-am facut eu ceva si ultima data i-a iesit si ceva la gurita de la lingurita aia. In mod normal nu m-as mai duce, dar macar de Paste, de Craciun si de sarbatorile mai mari. Vecina mea imi spune ca e vina mea ca nu am obisnuit-o acasa cu vin, ca fiica-si ii place pt ca-o mai da sa guste de la ei. Acum, sincera sa fiu nici noi nu bem vin, d-apoi sa cumpar special pt Ilinca  rotfl2


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#1798 2012-04-04 10:01:30

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Lalli ce vecina nebuna ... auzi s-o obisnuiesti cu vin !!!


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1799 2012-04-04 10:09:17

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata.

kata, eu ma inscriu la carte pe mail. iti dau acum un mail, in caz ca nu mai ai adresa. tu trimiti cand ai timp, ca si asa, cine stie cand ajung sa citesc..

mersi mult !

bv pt noapea un pic mai ok. smile

Offline

 

#1800 2012-04-04 10:10:19

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata

Carra sad mititica

Lallica, si tu esti culmea ... cum de n-ai obisnuit-o cu vin pana la varsta asta??? rotfl Doamne fereste!  bang


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#1801 2012-04-04 10:14:30

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Aliy kram


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1802 2012-04-04 10:18:25

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata  puss

Pass, prin ce ai trecut  supa acum cum e Sebi?

Carra  yikes ce rau imi pare.

Fetele care vreti la curte, va spun eu ca e greu. E bine sa ai socrii  sau parintii pe la care sa mergi in vizita si atat. Pe langa faptul ca platesti o gramada de bani iarna pe caldura (fff mult) e groaznic in ceea ce priveste curatenia.....ori eu sunt satula de 3 camere de la bloc ale mele dar sa mai am si ditamai casa plus curte...

Offline

 

#1803 2012-04-04 10:18:32

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

apropo de vin. sotul ii mai da anei sa guste, cand bea el. asta e rar dar ma exaspereaza. de fiecare data ii spun sau o iau pe ana de acolo dar incepe sa planga, ca vrea. nu bea efectiv, ii ajunge un pic pe limba poate, dar la naiba, are 1 an ! box
si asta pt ca asa i au obisnuit alde ma sa de mici, sa bea vin. ce oameni !!!!

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-04-04 10:20:04)

Offline

 

#1804 2012-04-04 10:22:01

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata! 
am avut inspiratia aseara sa dau tel;efoane si sa aflu inainte sa merg, ce medic e de garda si cand am aflat cine era in tura   acklad   nu m-am dus pt ca aia e o doctorita dusa cu capul rau si mergeam degeaba, ca oricum nu ma ajuta cu nimic.
azi dim la 8 mi-am sunat dr.
nu am dormit azi noapte nici 5 min, l-am supravegheat pt ca a respirat greoi si a tusit mult, s-a tot inecat. n-as fi putut sa adorm si sa risc sa se sufoce in somn.  sad  la 5 dimineata s-a trezit tata-su si l-a luat el pt o ora dar m-am dereglat cred pt ca nici atunci nu am reusit sa dorm.,

kata, pai da, daca copilul are pb cu alergii si alte cele, e nasol sa ii dea altcineva direct in mana ceva interzis pt ca stiu cat de greu ii iei copilului ceva din mana. sebi are o pasiune pt surubelnite si daca ajunge la vreuna nu i-o mai pot lua fara urlete si taval;ituri.
dar dnele alea de la biserica nu se gandesc la asta, majoritatea copiilor mananca dulciuri si ce mai dau ele fara pb, uite sebi la biserica rade tot, de la anafura,coliva pana la biscuiti si ce mai primeste, sigur ca nu ii dau de la surse dubioase si produse dubioase, fac si eu o mica verificare inainte.

adina, si sebi unde vede pahar cu bere e prezent cu un deget intins, baga acolo degetul si linge, asa l-a invatat mama odata cand bea ea ceai cand era mai micut, sa bage degetul in cana, copilul unde vede cani si pahare vine sa guste cu degetul intins,dar unde vede pahar cu bere.....  forgetit  adora berea! daca i-as pune bere in biberon ar fi cel mai fericit.

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-04-04 10:25:48)

Offline

 

#1805 2012-04-04 10:31:00

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

pass, ce dulce !! m-il si imaginez lol
dragu e el.
ana baga boticu in pahar cu totu rotfl

off !
ma sint asa singurica. m-am enervat asear pe sot grater imi vine sa il trimit de acasa. nu a mers cu noi la vaccin dintr un motiv de rahat ! ma rog ! mai bine eram lesbi. stiam o treaba ! sad

haideti la mine sa bem cafeaua. am o bucatarie destul de mare. incapem.
tare mult mi ar placea sa stau cu voi acum, live !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.