homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-96


#1806 2012-04-04 10:34:40

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neatza, mamici puss Tudi s-a trezit la 5... sad

Of, Carra grater nu-mi vine sa cred! grater

Ginutza, eu sunt cu agricultura. Si Kata+Cris. big_smile Ador sa lucrez pamantul! hjarta Vin sa te ajut! Fac io toata treaba, numai primeste-ma.

Lalli, renunta la lapte, treci pe vin pentru micuta! Ce oameni nebuni, dom'le.

Kata puss da si la mine iformatiile alea. Si orice alte informatii mai detii. lol

Adina puss si eu ma simt de f multe ori singura. Da-mi adresa, luam un taxi si venim. hjarta

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-04-04 10:36:54)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 



#1807 2012-04-04 10:34:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

pass, si ce sa fac, sa-i scriu in frunte "alergic" (io mi-am zis ca o sa-i imprim niste tricouri cu "va rog nu dati mancare acestui copil" lol asa, ca anunturile de la zoo... daca lumea asa trateaza copiii sad )
oricum, ideea mea era ca DE AIA COPILUL ALA NU MERGE SINGUR, CI INSOTIT DE O MAMA... ca pers care au ORICE de impartit cu copilul, sa discute intai cu mama. am primit si pomeni "nasoale", dar date MIE PT COPIL... chestie care mi s-a parut f ok si de bun simt.

lalli, adina, aia cu obisuitul cu vinul e yikes yikes
cat despre impartasit, lalli... io as schimba preotul.sunt muuulti altii care nu forteaza deloc... asa o sa prinda fata aversiune de si n-ai facut nik 9si eu am dat peste un specimen care s-a aratat f nervos ca "auzi, tine in gura Sf Impartasanie" (nu inghitea, adica).... ris avea vreo 4-5 luni... a doua oara n-am mai calcat e la el. Oricum, mie cris niciodata nu-mi deschide gura atat de larg ca la impartasit rotfl2 deci...ceva ii surade, clar lol

catile cvi le trimit pe la2-3 cand adoarme

ref la curte, ruxx, io mi-as dori o casa MICA si o curte decenta, nu vila si domenii regale......... da' is F SATULA de viata la bloc:(

LE: lucky, noi va rimi cu drag la gradinarit big_smile avem si matze... si un 'ham u tzi" (catea care alapteaza, adica rotfl ). cu care merge mancarea de pranz muuult mai eficient big_smile haideti big_smile

Ultima oara a fost editat de katami (2012-04-04 10:36:57)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1808 2012-04-04 10:35:55

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neatza!!!  oo adina cafea, si tzigara merge?  coffestudiu  rotfl venim!

pass cat ai indurat sad sa sti ca si nepotelul meu are laringita, o data pe an face un episod din asta de sufocare,sormea e calita acum si se comporta exemplar.
sper sa nu fie cazul la tine de laringite si dinastea sad !

carra, sarmalutza Natiutza supa

si eu am dormit aiurea....la 9 am reusit sa-l adorm iar ca ma fatzaia de pe la 5, dar la 10 eu m-am trezit ca lucreaza fix in spatele blocului meu la blocuri noi, sunt niste sunete de santier deee... mad
dar el doarme, am mancat si eu o felie de pizza pana una alta, am papat un danone cu straciatela  punk si ma uit la Badea...

si sunt tare suparata ca sotul a aflat ca biserica unde a vorbit mama pt botez e a cimitirului, si ca el nu stia, ca i se pare spooky, ca nu merge pt botez..
cum o sa pice mama acum la preot sa-i zica ca nu mai venim?  hmm

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-04-04 10:41:11)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1809 2012-04-04 10:41:57

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

janis, deocamdata a ramas diagnosticul ala de rinita si inca ceva, nu mai stiu daca rinofaringita. sper sa nu ajungem la laringita, aia mi-ar trebui si mie si lui.

kata, si cum anume sa ii dea preotul Sf. Impartasanie daca acel copil NU deschide gura neam? uite al meu ,de ex. Al meu nu vrea nciicum sa ia lingurita de la nimeni in afara de mine, asta de cand a fost mic internat si il tineau cu fprta sa ii dea tratam., iar la biserica tot la metoda asta ajungem, nu chiar fortat insa il culc pe mana mea si preotul ii baga rapid lingurita ca stie povestea si stie ca oricat de mult l-ar ruga pe copil, el nu deschide gura.  big_smile


numai eu NU mai vreau casa si curte?|  lol
la bunica mea sunt 1000 de mp de curte pt pus diverse chestii, nimeni nu pune nimic acolo decei e teren degeaba, bunica e batrana si nu poate, bunicul e mort. vara trecuta eu si barbatu-meu am cumparat fel si fel de seminte, sa punem rosii, ceapa, ardei gras etc. s-a dus tata mare saptamanal sa adune buruieni si sa le ude, nu s-au facut cu nu s-a ocupat nimeni, al meu lucreaza, eu acasa cu copilu', cine sa mearga??  sad

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-04-04 10:44:22)

Offline

 

#1810 2012-04-04 10:43:31

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

eu de mica eram troscangioaca rotfl mai ceream vin (pe la 4-5 ani)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1811 2012-04-04 10:45:57

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

pass, am vazut abordari si abordari, la diferiti preoti... majoritatea intrebau mama daca bb ia, daca nu, atunci pune F PUTIN si mai mult ii da pe la buze... si, oricum, si abordarea conteaza... una e sa vii sa-l tii de cap sa deschida gura, alta e un zambet ald si o vvorba buna, alta e (cum am patit noi cu un calugar, care se vedea ca nu mai pusese mana pe vreun copil lol ca ii tremura mana acolo, iar cris, care de obicei, cum spuneam, deschide ditaaai guraaaa, i-a simtit teama si n-a vrut in ruptul capului lol )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1812 2012-04-04 10:46:14

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

si eu eram, janis  lol   toti copiii au la un moment dat faza asta de alcoolism, chiar asa ii zice, stiu ca am si citit undeva cred Baby sau o revista d-astea de bebei

al meu nu va deschide gura nici cu cele mai dulci vorbe si pacalelil , nu ia nimic din lingurita de la nimeni!
pai nu il tine mai ca la tortura, insa il punem intins si ii baga rapid, ca altfel... nu mai impartasesc eu copilul pana nu creste, clar. nu ia de bunavoie, eventual sa imi dea mie lingurita si sa ii dau eu insa nu se face asa big_smile ca am si intrebat  rotfl

va pup ma duc sa incerc sa il culc si poate de data asta dorm si eu  wave

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-04-04 10:53:14)

Offline

 

#1813 2012-04-04 10:59:12

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata mamici!! wave
passuc puss  cum mai e sebicu acum? Tu mi rezisti fara atata somn? sad Take care!!
carra, imi pare atat de rau pentru Nati sad . E asa greu la varsta aia cu ghips. Sper sa se obisnuiasca cu el cat mai repede.
kata, cand ne vedem, sa-mi zici ce sa ii iau baiatului sa ii placa si sa fie de acord si mami. Ca sa nu ies nici batuta de mami, nici cu un Cris botos lol . Si sa nu spui nimic ca sm
ruxxy, am si eu casa si sa stii ca e foarte greu de intretinut. Pe mine efectiv ma depaseste. Trebuie sa ai grija si de casa si de terenul aferent. Ar trebui sa ai o gramada de timp liber, si din pacate la noi nu exista asa ceva.
Va pup pe toate si va doresc o zi cat mai buna!! puss

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2012-04-04 11:09:46)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#1814 2012-04-04 11:03:20

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Lallica a scris:

Apropos de impartasanie si mers la biserica. Mie nu-mi place cand merg s-o impartasesc. Mi-o chinuie preotul. Ea nu vrea sa ia lingurita aia cu vin si el insista. I-o tine in gurita pana inghite si se lasa cu plans, toata biserica se uita urat la mine de parca i-am facut eu ceva si ultima data i-a iesit si ceva la gurita de la lingurita aia. In mod normal nu m-as mai duce, dar macar de Paste, de Craciun si de sarbatorile mai mari. Vecina mea imi spune ca e vina mea ca nu am obisnuit-o acasa cu vin, ca fiica-si ii place pt ca-o mai da sa guste de la ei. Acum, sincera sa fiu nici noi nu bem vin, d-apoi sa cumpar special pt Ilinca  rotfl2

wow  wow  wow  wow  wow  wow


app de impartasit ... voi cum duceti copii? nemancati? mie mi se pare crud sa nu ii dau sa manance?


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1815 2012-04-04 11:13:43

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

la copii asa mici preotul nu tine cont daca au mancatt sau nu inainte, adica la sugari, de pe la 2 ani incolo cred ca trebuie mers cu ei dimineata la prima ora inainte de masa.

nu pot sa il culc, asa ca mai astept. fuge de la tzatza, desi somn ii cam e.

ynna, tocmai de asta scriam ieri, trebuie sa ajung la un control la endocrine, am tiroida marita demult dar ieri ma uitam in oglinda si mi se pare ca a mai crscut de cand am nascut. da, nu prea imi e somn si asta e un simptom, dorm putin dar nu simt nevoia, am tahicardie, sunt slaba, eu sper sa fie doar niste coincidente si nu simptome de hipertiroidie.

Offline

 

#1816 2012-04-04 11:18:53

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata buna par


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1817 2012-04-04 11:20:36

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

gata va pup ma duc sa il fugaresc un pic  si sa il jughinesc, vreau sa il obosesc ca sa doarma mai bine  lol dar mi-e si drag cum sta langa mine cumintel in timp ce eu stau pe net, ma simt prost  big_smile

pupici!!!

Offline

 

#1818 2012-04-04 11:36:23

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

salutare fete dragi wave

acu am citit ce ati mai scris aseara

pass  puss pare rau ca ai trecut prin situatia de aseara. cred ca te-ai speriat ingrozitor.eu una cred ca as fi disperat  speram sa treaca mai repede mucisorii si tusea lui Sebicu si sa te linistesti si tu.cred ca esti terminata de somn.

Carra grater doamne , saraca Nati. cred ca a durut-0. nasol treb uie sa fie cu ghips la varsta asta bang

Ruxx si mie mi-ar place la casa, dar e f greu de intretinut. stiu ce spui. asa ca sunt multumita de cele 3 camere ale mele. nici la ele nu fac fata chicot si ma rezum la a merge la casa la tara, la matusi, fini, etc. e mai bine asa

Alisia vrea impartasania. deschide gurita.cand era mai mica nu deschidea, dar acu abia asteapta.stieca merge la Doamne Doamne.si tre sa ia de la parinte ce ii da el. eu o duc la ora 8 duminica si nu e mancata. cand era mai mica ii dadeam san inainte

Lalli wow ce spui tu acolo...sa inveti copilul cu vin bang Doamne fereste

pare rau de bebeii bolnaviori, care nu dorm bine si de mamicile aferente

azi dimineata am fost si am inscris-o pe  alisia la cresa. din septembrie o ducem la program normal. pana atunci o sa o mai duc la gradi la mine si o sa o mai las cu copiii cateva ore.asa ca sa se obisnuiasca

azi dimineata cand veneam de la cresa, am cazut, destul de nasol. mi-am julit genunchiul si ma doareeee. bineinteles ca mi-am rupt pantalonul, ciorapul, si o julitura zdravana la genunchiul drept.bine ca nu am cazut altfel sa il afecteze pe bb.


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#1819 2012-04-04 11:53:16

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Of, Alina puss Dar cum ai reusit sa cazi? sad


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1820 2012-04-04 11:56:43

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

era o groapa mica si uitandu-ma sa vad o masina cum trece, ca sa traversez apoi, am calcat gresit in groapa si m-am dus in genunchi chicot asta e

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2012-04-04 11:59:29)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#1821 2012-04-04 12:03:29

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ma bucur ca e cuminte Sebic
Alina...te mariti rotfl glumesc...cum o cheama pe bebitza2?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1822 2012-04-04 12:06:40

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

passuc, nu pot decat sa te sfatuiesc sa mergi cat de repede poti si sa alegi cu grija medicul pentru ca endocrinologia e o specilitate complexa si nu multi stiu sa "le potriveasca" bine.

Alina, pare rau sad . Dezinfecteaza si da si tu cu ceva sa se cicatrizeze mai repede.


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#1823 2012-04-04 12:08:45

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Alina, bine ca nu s-a intamplat nimic grav. puss

Kata, venim oricand la gradina. smile As sta toata ziua numai cu nasul in aratura. big_smile Chiar ma uit cu jind prin vitrine dupa pliculetele cu sminte de flori, de legume. Si visez cu ochii deschisi sa scap de viata asta dintre betoane.
Ce bine ne-am creste noi copilasii in natura, cu animale, mers descult prin iarba, etc...


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1824 2012-04-04 12:08:53

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

bai nu stiu exact. as vrea Sara ilinca.mai vedem


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.